Savaitgalis Romoje: architektūriniai lobiai ir skonių jūra
Įkelta:
2018-06-15
Nuotrauka
Aprašymas

Teksto autorė prie seniausio seniausio ir didžiausio stadiono senovės Romoje. 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Koliziejus dar kitaip vadinamas Flavijaus amfiteatras – didžiausias ir seniausias pasaulyje amfiteatras. 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Romos Forumas (It. Foro Romano) yra didelis architektūrinis ansamblis, išsidėstęs tarp Romos Kapitolijaus kalvos, Palatino kalvos ir Koliziejaus

,
Nuotrauka
Aprašymas

Itališkasis kedras – neoficialus Romos miesto simbolis. 

Roma – Amžinasis miestas, kurio architektūra kiekvienam keliautojui atima kvapą. Vien dėl statinių didybės verta ten keliauti, tačiau įspūdį paliks ir stilingas italų gyvenimo būdas bei skonių įvairovė. Eidamas Romos gatvėmis jautiesi lyg muziejuje, prieš akis išnyra garsiausių įvairių epochų dailininkų, architektų ir jų amžininkų darbai. Net gyvenamųjų namų architektūra verčia iš koto, o kur dar smulkiausios detalės, dekoro elementai, kuriais nukrauti senamiesčio namų fasadai. Romoje yra net 900 bažnyčių, kurių dekoro sprendimai vienos už kitą gražesni. Kiekvienoje jų – bent keletas meno kūriniais išpuoštų altorių, freskomis išmarginti skliautai.

Žymiausioje išlikusioje romėnų šventykloje Romos Visų Dievų šventovėje  Panteone galima aplankyti garsaus architekto ir dailininko Rafaelio bei pirmojo Romos karaliaus Viktoro Emanuelio kapus, o turne po šventyklas vainikuoti patariama apsilankymu Vatikane, kuriame esanti Šv. Petro bazilika – didžiausia pasaulio bažnyčia, pastatyta ant šv. Petro kapo. Vaizdas katedros aikštėje tikrai gniaužia kvapą.

Sakoma, kad pažinti Romą neužtektų nė metų, tačiau pamatyti svarbiausius objektus ir susidaryti įspūdį, kuo kvėpuoja italai, įmanoma ir per keletą dienų. Nors Roma gan didelis miestas, visgi pasistengus jį galima apeiti pėsčiomis. Visuomeninis transportas šiame mieste tikrai gerai išvystytas – veikia tankus metro tinklas, dažnai važiuoja tramvajai, autobusai, tačiau rekomenduojama negailėti kojų ir nuo vieno iki kito lankytino objekto keliauti pėsčiomis. Pakeliui galima atrasti nuostabių vietų, kurios nepažymėtos turistiniame žemėlapyje, pajausti, kuo gyvena patys italai.

Romos pasas

Jei planuojate lankytis muziejuose, praverstų įsigyti Romos pasą. Tai miestiečio kortelė, leisianti viešnagės laikotarpiu nemokamai naudotis visuomeniniu transportu bei nemokamai užeiti į du pasirinktus muziejus, o kituose už bilietus mokėti su nuolaida. Perkant jį internetu reikia atkreipti dėmesį į turizmo informacijos centrų darbo laiką. Tarkim, atskridus į oro uostą 21 val. kortelės jau neatsiimsite, nes centrai dirba ilgiausiai iki 20 valandos. Tačiau įsigyti Romos pasą galima ir vietoje – artimiausiame turizmo informacijos centre.

Kitu atveju į tokius objektus, kaip Vatikano muziejus ar Koliziejus bilietus rekomenduojama nusipirkti internetu. Taip užsitikrinsite praėjimą be eilės, kurios savaitgaliais būna neįtikėtino ilgio – vargu ar norisi kelias valandas kepti saulėje laukiant savo eilės patekti į muziejų.

Nuotrauka

Romoje sezono metu minios turistų, taip pat ir tuo besinaudojančių vietinių bei emigrantų. Vargiai pasiseks praeiti 100 metrų neužkabintam kokio nors prekiautojo, siūlančio nuo įvairių Romos simbolika išmargintų kiniškų niekniekių iki čia pat gatvėje nutapytų akvarelių. Svarbu neapsigauti ir nepatikėti neva pigesnius bilietus į muziejų, ar suteikti nemokamą informaciją žadančiais imigrantais. Dažniausiai jų tikslas vienas – „nureketuoti“ turistą. Tas pats pasakytina apie įvairius cirko numerius rodančius artistus ir persirengėlius – primygtinai nusifotografuoti siūlantis „gladiatorius“ už tai vėliau tikrai paprašys pinigų, ir ne būtinai gražiuoju.

Apgyvendinimo įstaigų Romoje patartina ieškoti centre, kadangi pasirinkus priemiestį sutaupyti vis tiek vargiai pavyks – daug laiko ir pinigų iššvaistysite keliaudami viešuoju transportu arba taksi.

Nuotrauka

Tačiau planuojant keliauti į Romą sezono metu nakvynės vietą reiktų užsisakyti gerokai anksčiau – paskutinę minutę tikrai nieko nerasite, dėl jau minėtos priežasties – Roma – vienas lankomiausių miestų pasaulyje, ten kasmet suplūsta milijonai turistų. Apskritai į Romą rekomenduojama vykti vėlyvą pavasarį ar ankstyvą rudenį, kuomet ne tokia aktyvi saulė, ir turistų gerokai mažiau. Vasaros sezonu įkaitęs oras ir minios žmonių gali gerokai varginti.

Skonių ir vaizdų fiesta

Romos senamiestyje gausu parduotuvėlių, kuriose rasite itališkų tradicinių skanėstų, supakuotų į akį traukiančias pakuotes. Įvairiausi makaronai, tarp jų ir spalvingi, šokolado guru „Venchi“ skanėstai, prieskoniai, tradiciniai itališki likeriai – Limoncello, kurių prieš perkant galima ir paragauti. Nusikaltimas Romoje neparagauti ledų, kurių čia siūloma šimtai rūšių.

Nuotrauka

Parduotuvės turistus vilioja ne tik produkcija, bet ir stilingu jos pateikimu – interjeru, įpakavimu, išdėstymu. Tas pats pasakytina ir apie restoranus. Dažno prieigos kviečia lauke paserviruota lėkšte, kurioje akis paganysite į virtuvės meistrų siūlomą patiekalą – tai gali būti pica, makaronai, pomidorais, šviežiomis jūros gėrybėmis ar žuvimi nukrautos lėkštės, eksponuojamos čia pat gatvėje. Italų restoranai vakarop atgyja – jų savininkai kalbina praeivius, siūlydami vienas už kitą įmantresnius meniu. Patiekalų kainos pačiame centre gali išgąsdinti, tačiau paėėjus vos keletu gatvelių nuošaliau, galima tradicinių patiekalų paragauti ir pigiau. Tačiau, be, abejo, valgyti žvelgiant į seniausios istorinės šventyklos – Panteono didybę penas ne tik skrandžiui, bet ir sielai, taigi ne nuostabu, kad už tai reikia sumokėti šiek tiek daugiau.

Gatvės muzikantai – violančelininkai, gitaristai, akordeonistai, operos dainininkai bei ištisos grupės, nepatingėjusios į gatves išsitempti pilno sąstato, tame tarpe ir būgnų, be abejonės sulaukia turistų dėmesio ir, žinoma, kišenpinigių.

Na o aprašyti visiems Romos architektūriniams stebuklams prireiktų ne vienos knygos, todėl geriausia – nedvejojant čiupti priimtiną skrydžio pasiūlymą ir viską pamatyti patiems, nukeliavus į amžinąjį miestą bent jau savaitgaliui.

 

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.