2019 Lapkričio 12 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Futbolo karštinė. Kurias komandas palaiko tauragiškiai?

  • Įkelta: 2018-06-22

fifa.com nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Praėjusį ketvirtadienį Rusijoje oficialiai atidarytas pasaulio futbolo čempionatas. Milijonus futbolo sirgalių sutraukiantys mačai iki liepos 15 d. vyks vienuolikoje miestų. Futbolo meka tapo Tauragės kaimynystėje esantis Kaliningrado miestas, kurio stadione „Stadion Kaliningrad“ varžybas gali žiūrėti 35 tūkst. žiūrovų. 36 komandoms sužaidus pirmuosius susitikimus, „Tauragės žinios“ teiraujasi, kurias ekipas tauragiškiai palaiko šiame čempionate.

Žydrūnas Mačaitis, futbolo treneris:

Žydrūnas Mačaitis

– Faktiškai mačiau visas vykusias čempionato varžybas, tačiau dar sunku vertinti ir prognozuoti, kas taps nugalėtojais. Taip, nustebino Vokietijos pralaimėjimas ir brazilų lygiosios. Galbūt nėra ryškių komandų favoričių, o lemiami įvarčiai pelnomi paskutinėmis minutėmis.

Aš visada palaikau Anglijos rinktinę. Ši šalis nuo 1960 metų serga futbolu (prasidėjo Anglijos čempionatai, – red. past.). Tik pažiūrėkit į šios komandos sudėtį, pavardes. Futbolininkai atstovauja topiniams Anglijos klubams: „Liverpool“, „Chelsea“, „Arsenal“. Tai stipriausia lyga pasaulyje ir tai žavi.

Šiame čempionate išskirčiau 2 komandas: Islandiją ir Prancūziją. Pastaroji manau dar įsivažiuos, tai mano nuomonė. Manau, jų treneris specialiai siekia tolygaus kilimo po kurio įvyks „sprogimas“.

O futbolo čempionatą aš stebiu, kaip treneris, ne kaip sirgalius. Vertinu vartininkų darbą, kartais pasižymiu kai ką atradęs, stebiu naujoves. Mėgstu susikoncentruoti į varžybas, ne į emocijas. Kartais po mačo telefonu aptariame varžybas su kolegomis.

Todėl geriausia būtų, jei galėčiau varžybas stebėti per televizorių tarp keturių sienų. Tiesa, dažnai žiūriu su sūnumi, mes šiuo klausimu puikiai sutariame.

Andrius Bendikas, Tauragės futbolo mokyklos vadovas:

Andrius Bendikas

– Šiame čempionate palaikysiu Islandiją, Kroatiją ir Egiptą. Islandus dėl to, kad dar kartą garsiai mūsų politikams praneštų, kad investicijos į žmogų per sportą, per futbolą, per trenerį, per infrastruktūrą atsiperka ir, kad tai akivaizdu. Islandai savo rezultatais įrodė ir užčiaupė visus teoretikus, mažai ką tenuveikusius sporto srityje. Panašiai ir Kroatija. Valstybės dydis kaip Lietuvos, o jų žaidėjai pasiekę aukščiausią lygį. Patinka Egipto rinktinė, bet ji labiau dėl to, kad patinka šios komandos žaidėjas Mohamedas Salah.

Šiame pasaulio čempionate pasigendu Olandijos ir Italijos rinktinių. O šiaip, favoritą išskirti sunku, rinktinės pirmuosiuose mačuose įrodė, kad visos moka žaisti futbolą. Turbūt daugiausiai vilčių prieš čempionatą dėjau į Vokietiją, bet pirmasis mačas nuvylė. Gal dar persistyguos ir parodys, ką gali.

Šiuo metu ruošiamės vaikų vasaros stovyklai „TRG rulez“, kuri vyks šio mėnesio 25–30 dienomis. Futbolo varžybų stebėjimas taip pat įtrauktas į stovyklos programą. Visų varžybų pažiūrėti nepavyks, tačiau stebiu per telefoną, bandau susidaryti vaizdą apie komandas. Domiuosi, kokias schemas naudoja treneriai, kaip komandos ginasi, kaip išeina į ataką, kaip žaidėjai juda, kokius sprendimus priima tam tikrose situacijose.

Mane žavi geriausiųjų žaidėjų kova, dėl aukščiausio pasaulyje titulo. Jie nepasiduoda iki paskutinio švilpuko.

Giedrius Vaištaras, bokso treneris:

Giedrius Vaištaras

– Esu futbolą žaidęs ir pats, tai vienas mėgstamiausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kai turiu laisvo laiko, visada pažaidžiame futbolą su draugais. Kaip sekėsi? Geriau sekėsi boksuotis (juokiasi, – red. past.). Esu dalyvavęs Tauragės miesto lygos pirmenybėse. Su „Fortūnos“ komanda užėmėme pirmąją vietą.
Čempionate išskirčiau gal kelias komandas: Braziliją, Prancūziją, Ispaniją, Vokietiją ir Angliją. Iš jų visų mano favoritė yra Brazilija. Jiems ir prognozuoju nugalėtojo titulą.

Kiek laiko skiriu futbolui, neskaičiuoju. Bet stengiuosi pažiūrėti bent vienas varžybas per dieną. Be abejo, nepraleidžiu savo favoritų, o smagiausia mėgautis futbolu, turbūt kaip ir kiekvienam sirgaliui, su draugais bare.

Jūratė Mizeraitė, savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistė:

Jūratė Mizeraitė

– Palaikau Vokietiją. Ne dėl to, kad tai europietiška komanda, dėl žaidimo specifikos. Kuris žaidėjas bus pripažintas geriausiu, man nesvarbu, žiūriu į komandinį rezultatą.

Per savaitę turbūt 4 varžybas pažiūrėsiu, vakarais po darbo. Darbe su kolegomis čempionato rezultatų neaptarinėjame, turime rimtų darbų.

Vilmantas Liorančas, Lietuvos badmintono federacijos prezidentas:

Vilmantas Liorančas

– Futbolo čempionatui skiriu 2–3 valandas per dieną. Faktiškai visas varžybas, kurios vyko po darbo valandų, mačiau. Visuomet stebiu pasaulio ir Europos čempionatų varžybas, o klubinės ir Lietuvos pirmenybės manęs taip nedomina.

Labiausiai imponuoja vokiečiai, jų darnus pozicinis žaidimas. Gaila, kad šiemet jie nesugeba tiksliai užbaigti atakų. Nors pirmas varžybas ir pralaimėjo, manau tai nieko nereiškia, Vokietija šansų nugalėti dar neprarado.

Gražų futbolą demonstruoja Ispanijos ir Portugalijos rinktinės. Sakyčiau, kad šių komandų susitikimas prilygo finalui: nedaug klaidų, profesionalus žaidimas. Apskritai, europiečiai čempionate demonstruoja gražiausią futbolą.

Įdėmiai stebėjau Rusijos komandos žaidimą, šią komandą lydi sėkmės faktorius. Pasirodė, kad varžovai net bijo žaisti su Rusijos komanda – darė klaidas, kurių tokio aukšto lygio žaidėjai nedaro.

Portalo 15min aktualijų žurnalistė, tauragiškė Karolina Stažytė:

Karolina Stažytė

– Prognozuoti čempionus labai sunku – favoritės stringa. Žaidimu žavi tik ispanai, portugalai, senegaliečiai. Stebina rusai, gaila Peru. Tuo ir įdomus futbolas. Tai ne LKL ar pasaulio krepšinio čempionatas, kuriuose viskas aišku.
Palaikau Lietuvos ir Italijos rinktines, tačiau jų Rusijoje nėra, tad aiškaus favorito neturiu. Prieš dvejus metus sirgau už portugalus ir jie triumfavo. Pakaks. Nors CR7 tiesiog blizga. Tikiuosi, kad trofėjų iškovos komanda, kuri seniai to siekia, kurios futbolininkų akyse dega ugnelės. Triumfo norisi tai šaliai, kurioje futbolas – antroji religija. Juk daugiausiai emocijų užplūsta tuomet, kai triumfuoja tie, iš kurių mažiausiai kas to tikisi. Laikas laimėti anglams ar Pietų Amerikos kokiai komandai. Negali nesižavėti ir islandais.

Pasaulio čempionatas, suprantama, kad koreguoja laisvalaikį – veiklos, pietūs, vakarienės derinamos prie futbolo mačų. Gerai, kad ant bėgtakio eina stebėti rungtynes, tad bent lankymaisi sporto klube nenukenčia. Ne vienas rungtynes teko žiūrėti važiuojant mašinoje ar autobuse. O dar ir galybė laidų ir straipsnių kaupiasi, kuriuos privalu perskaityt – įdomu juk ekspertų įžvalgos. Su vyriausiuoju redaktoriumi vyko pokalbis, kad darbingumas popiet, prasidėjus čempionato kovoms, kris. Pasijuokėm ir tiek. Tai didžiulė šventė mano šeimai, kurioje beveik visi asmenys artimai santykiauja su sporto karaliumi. Su tėčiu susiskambiname kone po kiekvienų rungtynių, aptariame. Dalyvaujame ir totalizatoriuose. Nemačiau gal trijų pirmojo turo rungtynių.

Į aprangas tikrai neatkreipiau dėmesio. Galbūt užkliūna tos, kurios nėra įprastos. Iš senų laikų anglus atsimenu žaidžiančius baltais marškinėliais, o argentiniečius – baltai žydrai dryžuotus. Pirmajame ture jie žaidė vilkėdami visiškai kitų spalvų aprangas. Nėra italų, nėra ir stiliaus aikštelėje. Juokauju.

Čempionatas stebina savo statistika. Maža „barseloniško“ žaidimo, daugiau rezultatyvių standartinių pozicijų išpildymų. Daug klaidų, įvarčių į savus vartus, tačiau netrūksta ir smūgių gražuolių. Turėjome ir futbolo desertą, vertą finalo vardo – ispanų ir portugalų mačą. Be to, džiaugiuosi, kad rungtynes komentuoja moterys. Jei kam ir nepatinka, nereikia kalti dailiosios lyties atstovių prie kryžiaus. Tik išbandę tiesioginį eterį gali suprasti, ką tai reiškia. Svarbus pats faktas, kad tai vyksta. Šarmo šiam čempionatui priduoda ir VAR (Video assistant referee). Tiesa, aš už tai, kad ji būtų naudojama kuo rečiau.

Parduotuvės „R-Sportas“ direktorius Rimantas Žemaitis:

Rimantas Žemaitis

– Nemačiau tik vienų čempionato varžybų, o įspūdį didžiausią padarė ispanai. Nesvarbu, kad su Portugalija sužaidė lygiosiomis, kuri remiasi vieno individualaus žaidėjo (Cristiano Ronaldo) meistriškumu.

Prieš čempionatą favorite laikiau Braziliją. Bet Neimaras, kaip jau rašė ir futbolo apžvalgininkai, žaidė vienas ir dėl to komandai nepasisekė. Brazilai – ta komanda, kuri čempionate po pirmųjų kovų labiausiai nuvylė.

Ar sporto prekių parduotuvėje jaučiasi pasaulio čempionato nuotaika? Tikrai ne. Pamenu seniau, ateidavo žmonės, domėdavosi čempionatui skirtu kamuoliu, ateidavo įsigyti. Dabar to nėra. Futbolas Tauragėje yra taip „nusėdęs“, kad neatsimenu, ar kada taip buvo.

Šį savaitgalį – trumpiausia vasaros naktis – Joninės, arba Rasos šventė. Paparčio žiedo ieškoti kviečia jau tradiciniais tapę Joninių renginiai Jovaruose, Pagramantyje, Taurų nuotykių parke. Šiek tiek kitaip, literatūriškai minėti Rasos šventę siūlo Vilkyškiai.

Kabančiais lieptais garsėjantis Pagramančio kraštas pasiruošęs vasaros turistų srautams. Gamtovaizdžiu besigėrintiems lankytojams šiemet buvo pastatytas naujas tiltas per Akmenos upę, kuris nutiesė dar trumpesnį kelią nuo piliakalnio link Pagramančio atodangos.

Šiandien tauragiškiai ir miesto svečiai pradėjo švęsti Tauragės 511-ąjį gimtadienį. Vienu įspūdingiausiu šurmuliuojančio penktadienio akcentu tapo bėgimas „The Color Run“.