Tauragiškiai dalyvavo elektromobilių lenktynėse

• Įkelta: 2018-05-05
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Ketvirtosiose elektromobilių varžybose „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius–Palanga“ varžėsi Tauragės rajono savivaldybės ekipažas. Administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Navicko ir mero patarėjo Artūro Fetingio tandemas užėmė antrąją vietą ekonomiškiausiai važiavusių dalyvių sąraše.

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, ekipažai maršrutą įveikė per kiek daugiau nei 4 valandas. Greičiausiai Palangą iš Vilniaus pasiekė „Spark“ ekipažas su Nerijumi Dagiliu ir Mariumi Slaboševičiumi. Jie su naujos kartos „Nissan LEAF“ užtruko 4 val. 11 min. ir šešiomis aplenkė „Moller auto“ ekipą, kuri ir 2017-ųjų varžybose liko antroje vietoje. Trečioje vietoje liko „Palangiškiai Palangai“ komanda su naujuoju „Nissan LEAF“, užtrukusi 4 val. 21 min.

Tauragės ekipažas startavo iš penktosios pozicijos, o finišavo aštuntoje vietoje. Dalyviams teko 2 kartus krauti Tauragės rajono savivaldybei priklausantį „Nissan LEAF“. Susumavus galutinius rezultatus, V. Navicko ir A. Fetingio tandemas liko keturioliktas.

Tiesa, tauragiškiai užėmė antrąją vieta, tarp ekonomiškiausiai važiavusių ekipažų. Kaip „Tauragės žinioms“ tikino V. Navickas, pūtė stiprokas šoninis vėjas, kuris visiems dalyviams neleido pasiekti geresnių rezultatų. Vyrai autostradoje važiavo maždaug 100 km/val. greičiu.

Pirmąsias vietas varžybose užėmė naujutėlaičiai elektromobiliai. Tauragės savivaldybė elektromobilį įsigijo 2016 metų gruodžio mėnesį. Pagal Darnaus judumo planą planuojamos statyti elektromobilio įkrovimo vietos, kuriomis nemokamai galės naudotis visi miesto gyventojai ir svečiai.

Šeštadienį prie Pagramančio regioninio parko  lankytojų centro susirinko 56 gerai nusiteikę žygeiviai. Aktyvų laisvalaikį mėgstantys tauragiškiai leidosi į tradicinį, jau septintąjį baidarių žygį „Žemyn upe“.

Kelionių organizatoriai skelbia statistiką, rodančią augantį lietuvaičių apetitą kelionėms. Ypač fiksuojamas didelis susidomėjimas kryptimis, kurios yra naujos ir nepažintos. Tauragiškis, tinklaraščio travelbook.lt savininkas Mantas Zubrickas teigia, jog šių metų vasaros kryptis numeris vienas – Odesa Ukrainoje. Taip pat populiarėja kelionės į Žironą (Ispanija), Korfu salą (Graikija). Nors keliautojus vilioja neatrasti Europos kampeliai bei įvairios Azijos šalys, Tauragėje įsikūrusios agentūros „Tūkstantis mylių“ vadovė Inga Dikšaitienė tvirtina, jog vis dar pačios populiariausios kryptys yra Turkija ir Egiptas.

Balandžio 14 d., šeštadienį, Tauragę pasieks per Lietuvą su pakilia šventine nuotaika keliaujantis šimtmečio Dainų šventės žygis „Vardan tos“. 13 val. Pilies aikštėje žygio šauklė, žinoma TV laidų vedėja Edita Mildažytė visus tauragiškius pakvies prisijungti prie dainų bei šokių, kuriuos atliks Dainų šventei besiruošiantys kolektyvai bei chorai.

Šylantys orai verčia susirūpinti kūno formomis. Deja, sporto klubų abonementų kainos įkandamos ne visiems. Išeitį norintiems sportuoti siūlo Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, organizuojantis nemokamas įvairių krypčių treniruotes, kurias veda patyrę treneriai. Biuro vadovė Daiva Genienė, ragindama prisijungti prie jau sportuojančių, teigia, jog „sunkiausias pratimas – ateiti“.