2020 Vasario 28 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Į Tauragę atkeliauja žygio „Vardan tos“ linksmybės su E. Mildažyte

  • Įkelta: 2018-04-13
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Balandžio 14 d., šeštadienį, Tauragę pasieks per Lietuvą su pakilia šventine nuotaika keliaujantis šimtmečio Dainų šventės žygis „Vardan tos“. 13 val. Pilies aikštėje žygio šauklė, žinoma TV laidų vedėja Edita Mildažytė visus tauragiškius pakvies prisijungti prie dainų bei šokių, kuriuos atliks Dainų šventei besiruošiantys kolektyvai bei chorai.

Anot Tauragės kultūros centro vyriausiosios renginių režisierės Algimos Juščiuvienės, į tauragiškiams ir miesto svečiams skirtą šventę susirinks beveik 200 šio rajono mėgėjų meno kolektyvų atstovų ir dar tiek pat vyrų chorų dainininkų. Tarp jų – ir žymiojo berniukų choro „Ąžuoliukas“ choristai. Visi šie renginio dalyviai šventę atidarys iškilminga eisena nuo Kultūros centro link Pilies bokšto. Dalyvauti kviečiami visi rajono meno kolektyvai.

Žinoma, jog dalyvaus tie, kurie šiemet vyksta į Dainų šventę Vilniuje „Vardan tos“. Tai – tautinių šokių kolektyvai „Vėjava“, „Spietlius“, „Radasta“, dainų ir šokių ansamblis „Jūra“, choras „Mintauja“. Taip pat folkloro ansambliai „Jūrupė“, „Traka“, „Instiliuks“, bandonininkų ansamblis, choras „Opus“, Skaudvilės bendruomenės teatras.

– Žygis per Lietuvą „Vardan tos“ vyksta, kad džiugiai pasitiktume artėjančią dainų šventę, skleistume gerą nuotaiką. Kadangi tą pačią dieną vyks Vyrų chorų festivalis, be Tauragės „Mintaujos“ į aikštę susirinks dar 8 chorai iš Vilniaus, Kretingos, kitų miestų, kurie atliks bendrą dainą „Lietuva“, – pasakojo A. Juščiuvienė.

Pasak režisierės, laukiamus svečius – televizijos laidų vedėją Editą Mildažytę, tauragiškį aktorių, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovą Egidijų Stanciką, Dainų šventės organizatorių Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorių Saulių Liausą į aikštę elektromobiliu atsiveš Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis. Juos lydės Tauragės muzikos mokyklos ir „Šaltinio“ progimnazijos orkestrai bei moksleivių ruošiama kubų instaliacija, kurią vėliau šie sudėlios į žodį „Tauragė“.

Renginį ves E. Mildažytė, su savimi atsigabensianti didžiulį gaublį, kuriame kiekvienas galės pažymėti pasaulio vietas, kuriose išsibarstę jų artimieji iš Tauragės.

Susirinkusieji turės galimybę prisidėti ir prie ypatingos žygio misijos – pakviesti 4 milijonus lietuvių iš viso pasaulio liepos 6-ąją kartu giedoti šimtmečio „Tautišką giesmę“.

„Per 100 metų iš Lietuvos išvyko ir po visą pasaulį pasklido daugiau nei milijonas lietuvių. Sakoma, kad visur sutiksi žvirblį ir lietuvį. Kiekvienas iš mūsų pažįsta bent po vieną, kuris gyvena užsienyje, taigi žygio metu turėsim progą visus juos pakviesti šimtmečio proga jungtis į bendrą chorą. Jei mums pavyks pakviesti 4 milijonus, tai bus svarbus įrodymas, kad žmonių, kurių širdyse dega meilė Lietuvai, pasaulyje yra daugiau nei kada manėme“, – sakė E. Mildažytė.
Į šventės erdvę susirinkę anksčiau čia taip pat nenuobodžiaus – čia vyks lengvos karinės ginkluotės ir amunicijos paroda, „Tauro ragų“ ekspozicija, o prie Pilies bokšto šventės svečiai bus vaišinami LDK motorizuotojo pėstininkų Kęstučio bataliono išvirta kareiviška koše.

Dainų šventę organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Sauliaus Liausos teigimu, iš anksto jai besirengiantys kolektyvai siekia užkrėsti žmones švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir paskleisti artėjančio renginio dvasią visoje Lietuvoje.

„Dainų šventė – tai ne kelių dienų renginys Vilniuje, tai – kasdienis, nenutrūkstantis procesas, kuriame dalyvauja tūkstančiai žmonių. Žmonės buriasi, mokosi dainų ir šokių, repetuoja, jaudinasi, dalyvauja atrankose. Norime, kad ši nuotaika neliktų vien repeticijų salėse, bet pasklistų po miestų gatves ir aikštes, užkrėstų visus žmones švęsti, linksmintis ir augintų tą bendrumo jausmą iki pat vasaros susitikimo sostinėje“, – sakė direktorius.
Pasak P. Liausos, kiekvienas, kuris yra kada nors dalyvavęs Dainų šventėje, yra neatsiejama šios šventės dalis, padėjusi šią unikalią tradiciją išsaugoti ir užauginti. Todėl jis ragina buvusius Dainų šventės dalyvius ateiti į šventę pasipuošus tų metų, kai dalyvavo, ženkliukais ir jungtis į Dainų šventės alumnų bendruomenę adresu www.alumnai.lt.
Žygį per Lietuvą „Vardan tos“ organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir iniciatyva „Lietuva 4.000.000“, bendradarbiaudami su miestų kultūros centrais ir savivaldybėmis.

Žygis startavo kovo 11-ąją Pasvalyje, jau aplankė Radviliškį, Lazdijus, Marijampolę, toliau suka į Tauragę, Telšius ir Uteną.

Šylantys orai verčia susirūpinti kūno formomis. Deja, sporto klubų abonementų kainos įkandamos ne visiems. Išeitį norintiems sportuoti siūlo Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, organizuojantis nemokamas įvairių krypčių treniruotes, kurias veda patyrę treneriai. Biuro vadovė Daiva Genienė, ragindama prisijungti prie jau sportuojančių, teigia, jog „sunkiausias pratimas – ateiti“.

Kovo 20-oji visame pasaulyje minima kaip Žemės diena.  Besibeldžiant pavasariui duoklę žemei ir gamtai atidavė Tauragės krašto bendruomenės, mokyklos, darželiai, įvairios įstaigos. Praėjusią savaitę tauragiškiai uoliai organizavo akcijas, integruotas, netradicines pamokas, išvykas. Ne viena jų skirta ne tik pasaulinei Žemės dienai, bet ir atkurtos Lietuvos 100-ečiui paminėti bei pasveikinti bundančiai gamtai, pasirūpinti grįžtančiais paukščiais.

Nuo seno manyta, kad kovo 10-ąją iš šiltųjų kraštų į gimtinę grįžta daugelis migruojančių paukščių. Ši diena vadinama 40-ies paukščių diena. Stipriai atšalę orai vasario pabaigoje-kovo pradžioje pavėlino ir pavasario šauklių aktyvumą, tačiau, vis aukščiau kylant saulei, jau stebimi gamtos atgimimo ženklai. Ornitologai pataria pradėti galvoti apie tai, kad netrukus giesmininkams prireiks inkilų.

Tauragiškis, dabar Vilniuje gyvenantis Julius Vladička prieš dvi savaites grįžo iš atostogų Gvatemaloje. Egzotišką kryptį pasirinkęs poilsiautojas tikina, jog išvydo įspūdingiausius savo gyvenime matytus vaizdus. Centrinės Amerikos valstybė stebino vietinių santūrumu, išskirtinės kapinėmis ir veikiančių ugnikalnių viršūnėmis. Šios neturtingos valstybės teritorijoje randama 12 tūkst. metų senumo žmonių gyvenviečių, kurias dabar gaubia džiunglės. Sakoma, kad tokių radinių „grožio konkurse“, po Peru esančio Maču Pikču, Gvatemalos Tikalui atitenka antroji vieta. Apie Pietų Amerikos kavą, paplūdimius ir džiungles bei kitus įspūdžius Julius sutiko papasakoti „Tauragės žinių“ skaitytojams.

 

Tris sūnus auginanti aktorė žada: naujasis spektaklis, įsiliesiantis į „Urvinio žmogaus“ šeimą, taps šiltu, moterišku ir mamišku vakaru, kurio metu bus dalinamasi istorijomis apie vaikus, vyrus, aplinkinius ir, žinoma, pačias unikalias bei nepakartojamas supermoteris, kurios sugeba viską suspėti.