2020 Vasario 28 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Dairosi į Tailandą, tačiau atostogauja Turkijoje

  • Įkelta: 2018-04-24

Inga Dikšaitienė

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Kelionių organizatoriai skelbia statistiką, rodančią augantį lietuvaičių apetitą kelionėms. Ypač fiksuojamas didelis susidomėjimas kryptimis, kurios yra naujos ir nepažintos. Tauragiškis, tinklaraščio travelbook.lt savininkas Mantas Zubrickas teigia, jog šių metų vasaros kryptis numeris vienas – Odesa Ukrainoje. Taip pat populiarėja kelionės į Žironą (Ispanija), Korfu salą (Graikija). Nors keliautojus vilioja neatrasti Europos kampeliai bei įvairios Azijos šalys, Tauragėje įsikūrusios agentūros „Tūkstantis mylių“ vadovė Inga Dikšaitienė tvirtina, jog vis dar pačios populiariausios kryptys yra Turkija ir Egiptas.    

Skatina savarankiškumą

10 metų Vilniuje gyvenantis tauragiškis Mantas Zubrickas yra tinklaraščio apie pigias keliones travelbook.lt savininkas.

„Mano veikla labiausiai yra plėtojama Vilniuje, tačiau kurdamas turinį ir pasiūlymus aš neprivalau dirbti biure ar tam tikrame mieste, galiu tai daryti iš bet kurios pasaulio vietos. Kaip tik dabar aš Jums rašau iš Dubajaus,“ – „Tauragės žinioms“ pasakojo M. Zubrickas.

Mantas Zubrickas Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai)

Vyras teigia savo šaknų nepamiršęs, netgi priešingai, pastebėjo, kad su tauragiškiais vis dažniau susiduria po jo kelionių tinklaraščio išpopuliarėjimo. Esą žmonės kreipiasi į jį, kaip į kraštietį, domisi, konsultuojasi.

„Jeigu Jums atrodo, kad pačiam susiorganizuoti kelionę yra per daug sunku, tai visada galite kreiptis į mane, aš mielai jums surasiu pigiausią savarankiškos kelionės variantą, pagal Jūsų nurodytus kriterijus. Taip pat, siūlau išbandyti travelbook.lt narystę, kur galite užsiprenumeruoti tiek skrydžių, tiek savarankiškų kelionių, tiek tikrai gerus kelionių organizatorių pasiūlymus. Aš kiekvieną dieną praleidžiu valandų valandas ieškodamas pigių, bet kokybiškų savarankiškų kelionių variantų ir noriu jais pasidalinti su jumis,“ – apie savo kasdieninį darbą kalbėjo Mantas, nusprendęs savo įžvalgomis pasidalinti ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

„Kalbant apie vasaros atostogas, pastebiu tendenciją, kad kelionių organizatoriai ir skrydžių kompanijos vis anksčiau pradeda savo kelionių paketų ir skrydžių bilietų pardavimus. Išankstiniams užsakymams taiko įvairias nuolaidas. Norint sutaupyti, vasaros kelionės reikėtų pradėti ieškotis jau rudenį, o ne vėlyvą pavasarį, kaip daugelis iš mūsų ir daro. Pavyzdžiui aš spalio mėnesį nusipirkau išankstinę kelionę į Tunisą birželio mėnesiui už 97 eurus, kur į kainą yra įskaičiuotas tiesioginis skrydis iš Vilniaus, plius rankinis ir registruotas bagažas, 7 naktys 3 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais ir vakariene.

Taip pat, reikia nepamiršti ir paskutinės minutės pasiūlymų. Į Lietuvos rinką įžengė dvi Lenkijos kelionių organizatorių kompanijos, kurios tikrai dažnai iš Lenkijos siūlo neįtikėtinus paskutinės minutės pasiūlymus. Manau, ši tendencija turėtų atsirasti ir Lietuvoje. Kas nebijo rizikuoti, tikrai gali susirasti labai patrauklų paskutinės minutės pasiūlymą,“ – teigė M. Zubrickas.

Kryptis Nr. 1 – Odesa

Tie, kurie mėgsta keliones organizuoti patys, anot pašnekovo, kaip praeitais metais, taip ir šiemet, renkasi vasaros kryptį numeris vienas – Odesą Ukrainoje. Ją galima susiplanuoti ir dabar už 180 eurų (kaina už skrydį ir 7 nakvynes viešbutyje, – red. past.). Taip pat, atsirado dvi naujos tiesioginių skrydžių kryptys iš Kauno į lietuvaičių pamėgtą „Saulėtą krantą“ Burgasą Bulgarijoje ir Žironą Ispanijoje. Iš Žironos nesunku pasiekti Kosta Bravos kurortus.

Iš Vilniaus atsirado dar viena labai viliojanti vasaros atostogų kryptis – Korfu sala Graikijoje, dar kitaip vadinama Europos Havajais.

„Pagrindinis mano patarimas ieškant jus dominančios kelionės – ne tik pasidomėkite kelionių organizatorių pasiūlymais, tačiau ir paieškokite jus dominančių datomis skrydžio ir  viešbučio variantų, patikėkite manimi, kartais, keliaujant savarankiškai, galite sutaupyti ne vieną šimtą eurų,“ – teigė vyras.

M. Zubrickas šią vasarą rekomenduoja rinktis Graikiją ir jos salas, esą ten tikrai skanus maistas, sąlyginai nedidelės kainos, garantuotas puikus oras, šilti žmonės ir, svarbiausia, saugumas. Graikijos kryptis dar patogi tuo, kad kelionę galima susiplanuoti tiek pačiam, tiek renkantis kelionių organizatorių, kurie siūlo daug variantų. Šiemet iš Lietuvos atsirado labai daug tiesioginių skrydžių krypčių į Atėnus, Salonikus, Kretą, Rodo ir Korfu salas.

Azijos kryptis

Organizatoriai sutartinai tvirtina, kad keliautojų apetitas kasmet auga ir jie dairosi į vis kitas kryptis. M. Zubricko teigimu, Azijos žemynas tampa tikrai labai populiarus tarp keliautojų iš Lietuvos. Vis daugiau turistų atranda šią kryptį ir keliauja ne tik į Tailandą, bet renkasi ir Indiją, Malaiziją, Indoneziją ar Vietnamą. Drąsiausi nuotykių ieško Mianmare ar Kambodžoje.

„Manau, kad tai lemia atpigę lėktuvo bilietai į šį žemyną iš Vilniaus ir Rygos, nes nuskristi į Indiją ir atgal galima vos už 250 eurų, o, pavyzdžiui, į Tailando sostinę Bankoką – už 300 eurų. Džiugu matyti, kad lietuvaičiai vis dažniau tampa tikrai egzotiškais ir drąsiais keliautojais, o ne turistais, kurie renkasi skrydžius į Turkiją ar Egiptą su „viskas įskaičiuota“ viešbučio paketu,“ – tikino pašnekovas.

Populiarioji Turkija

Nors egzotiškos kryptys už Europos ribų sulaukia vis didesnio susidomėjimo, Tauragėje veikiančios kelionių agentūros „Tūkstantis mylių“ vadovės Ingos Dikšaitienės teigimu, vis dar populiariausia kelionių kryptimi išlieka Turkija.

– 62 proc. visų kelionių parduodame į Turkiją. Antroje vietoje Egiptas, po to Ispanija, Italija, – teigė I. Dikšaitienė.

Moteris tvirtino, kad nėra Turkijos „fanė“, tačiau konstatavo, jog kitų šalių kurortams sunku kainos ir kokybės santykiu konkuruoti su turkiškaisiais. Anot I. Dikšaitienės, tauragiškiai vis labiau dairosi į neatrastas vietas, pirmauja Turkija. Čia pilnas paslaugų komplektas (viešbučio, maistas, gėrimų, sporto zonų, pramogų vaikams) kainuoja beveik 200 Eur pigiau nei Ispanijoje.

– Turiu pavyzdį, kai kelionė spalio mėnesį į Turkiją penkių asmenų šeimai aukščiausios klasės viešbutyje (9 naktys) kainavo 2500 Eur., – teigė pašnekovė, pridūrusi, kad kelionę visada verta planuoti iš anksto.

Tiesa, I. Dikšaitienė neatmetė galimybės ieškoti ir paskutinės minutės pasiūlymo, ypač šiuo metu, kol dar neprasidėjo vasaros sezonas. Tačiau į jį būtina reaguoti greitai, be to, išlieka didelė tikimybė, kad besidairant, šis pasiūlymas gali dingti. Pavasarį pasirodantys paskutinės minutės pasiūlymai apgaulingi ir dėl to, jog daugelį kurortų dengia debesys, ir niekas negali užtikrinti puikių oro sąlygų.

Turistų daugėja

Daugiau nei trejus metus veikianti kelionių agentūra „Tūkstantis mylių“ paslaugas teikia ne tik Tauragės, bet ir Jurbarko, Kauno ir kitų miestų klientams. Įmonės vadovės I. Dikšaitienės teigimu, gal todėl, kad jie šioje rinkoje dirba neseniai, jų klientų ratas auga itin sparčiai. Verslininkė pati per metus aplanko bent 12 krypčių, todėl visada gali pasidalinti patirtimi su klientais.

– Šiemet, dar neprasidėjus sezonui, jau pardavėme tiek kelionių, kiek per visus praėjusius metus. Noriu pasakyti, kad tauragiškiai – drąsūs keliautojai, tačiau mėgsta komfortą, gerus viešbučius. Apibendrinant – kaip mes gyvename, taip ir atostogaujame, – kalbėjo I. Dikšaitienė.

Pašnekovės nuomone, šių metų „topas“ – Portugalija, su nuostabiais kurortais ir gamta. Kelionių organizatorės teigimu, sveikintina iniciatyva organizuotis kelionė patiems, tačiau reiktų gerai paskaičiuoti viską, ar ši kelionė tikrai bus pigesnė. Esą tokia jau rinka, kurios pavyzdys – parduoti batoną asmeniui pigiau nei „Maxima“ labai sunku. Agentūros glaudžiai bendradarbiauja su viešbučiais, skrydžių bendrovėmis, todėl turi puikias sąlygas pasiūlyti žemesnes kainas.

Vis dėlto, planuojantiems keliauti savarankiškai, I. Dikšaitienė rekomendavo Rodo salą, Azijos valstybes. Ukraina ir Bulgarija gali vilioti tik žema kaina, tačiau tikrai nesugundys išskirtiniu aptarnavimu, tvarka ir servisu, kuriuos siūlo gerai žinomi vakarų kurortai.

Balandžio 14 d., šeštadienį, Tauragę pasieks per Lietuvą su pakilia šventine nuotaika keliaujantis šimtmečio Dainų šventės žygis „Vardan tos“. 13 val. Pilies aikštėje žygio šauklė, žinoma TV laidų vedėja Edita Mildažytė visus tauragiškius pakvies prisijungti prie dainų bei šokių, kuriuos atliks Dainų šventei besiruošiantys kolektyvai bei chorai.

Šylantys orai verčia susirūpinti kūno formomis. Deja, sporto klubų abonementų kainos įkandamos ne visiems. Išeitį norintiems sportuoti siūlo Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, organizuojantis nemokamas įvairių krypčių treniruotes, kurias veda patyrę treneriai. Biuro vadovė Daiva Genienė, ragindama prisijungti prie jau sportuojančių, teigia, jog „sunkiausias pratimas – ateiti“.

Kovo 20-oji visame pasaulyje minima kaip Žemės diena.  Besibeldžiant pavasariui duoklę žemei ir gamtai atidavė Tauragės krašto bendruomenės, mokyklos, darželiai, įvairios įstaigos. Praėjusią savaitę tauragiškiai uoliai organizavo akcijas, integruotas, netradicines pamokas, išvykas. Ne viena jų skirta ne tik pasaulinei Žemės dienai, bet ir atkurtos Lietuvos 100-ečiui paminėti bei pasveikinti bundančiai gamtai, pasirūpinti grįžtančiais paukščiais.

Nuo seno manyta, kad kovo 10-ąją iš šiltųjų kraštų į gimtinę grįžta daugelis migruojančių paukščių. Ši diena vadinama 40-ies paukščių diena. Stipriai atšalę orai vasario pabaigoje-kovo pradžioje pavėlino ir pavasario šauklių aktyvumą, tačiau, vis aukščiau kylant saulei, jau stebimi gamtos atgimimo ženklai. Ornitologai pataria pradėti galvoti apie tai, kad netrukus giesmininkams prireiks inkilų.

Tauragiškis, dabar Vilniuje gyvenantis Julius Vladička prieš dvi savaites grįžo iš atostogų Gvatemaloje. Egzotišką kryptį pasirinkęs poilsiautojas tikina, jog išvydo įspūdingiausius savo gyvenime matytus vaizdus. Centrinės Amerikos valstybė stebino vietinių santūrumu, išskirtinės kapinėmis ir veikiančių ugnikalnių viršūnėmis. Šios neturtingos valstybės teritorijoje randama 12 tūkst. metų senumo žmonių gyvenviečių, kurias dabar gaubia džiunglės. Sakoma, kad tokių radinių „grožio konkurse“, po Peru esančio Maču Pikču, Gvatemalos Tikalui atitenka antroji vieta. Apie Pietų Amerikos kavą, paplūdimius ir džiungles bei kitus įspūdžius Julius sutiko papasakoti „Tauragės žinių“ skaitytojams.