2020 Vasario 28 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Baidarių žygeiviams teko įveikti akmenuotą Didžiąją rėvą

  • Įkelta: 2018-04-30

Tomo Kalašinsko nuotraukos

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šeštadienį prie Pagramančio regioninio parko  lankytojų centro susirinko 56 gerai nusiteikę žygeiviai. Aktyvų laisvalaikį mėgstantys tauragiškiai leidosi į tradicinį, jau septintąjį baidarių žygį „Žemyn upe“.

Išklausę saugumo instruktažo ir informacijos apie maršrutą, dalyviai lipo į autobusą. Jis vyko iki Pakoplyčio kaimo, Šilalės rajone, kur buvo suplanuotas starto vieta.

Upės krante dalyvių laukė paruoštos baidarės, kurios netrukus, viena po kitos pasileido žemyn upe. Akmenos upė įspūdinga savo vingiais, sraunumu, slėnių, šlaitų, atodangų grožiu. Joje taip pat gausu kliūčių – privirtusių medžių. Pavojingiausios ir nepraplaukiamos vietos prieš žygį buvo sutvarkytos pašalinant išvartas. Įveikdami posūkius ir įvairias kliūtis baidarininkai pasiekė pusiaukelę – „Didžiąją rėvą“. Čia dalyviai sočiai pavalgė plokštainio, atsigėrė karštos arbatos, o sušlapę šildėsi prie laužo.

Anot Pagramančio regioninio parko direkcijos vyriausiojo ekologo Tomo Kalašinsko, praplaukti Didžiąja rėva nėra paprasta. Joje gausu didelių riedulių bei didelis vandens nuolydis, todėl plaukiant reikia ne tik stipriai dirbti rankomis irkluojant, bet ir greit galvoti, kaip apiplaukti riedulius. Ši užduotis ne visiems buvo lengvai įveikiama, daugelis kliuvo, strigo. Laimei, dalyviai buvo draugiški ir vieni kitus gelbėjo.

Nors vanduo buvo šaltas, išlipę ar išvirtę žygeiviai nesiskundė, jų veidus puošė šypsenos ir juokas. Žygeiviai finišavo Ringių kaime, prie betoninio tilto. Įveikę 32 km, iš baidarių lipantys dalyviai atrodė pavargę, tačiau laimingi ir kupini įspūdžių. Grupelėmis sėdo į autobusiuką, kuris vežė prie netoliese esančio lankytojų centro. Čia degė laužas, garavo karšta arbata, grojo muzika. Gerdami arbatą ir užkandžiaudami sausainiais vieni su kitais dar ilgai dalinosi įspūdžiais, nuotykiais

Kelionių organizatoriai skelbia statistiką, rodančią augantį lietuvaičių apetitą kelionėms. Ypač fiksuojamas didelis susidomėjimas kryptimis, kurios yra naujos ir nepažintos. Tauragiškis, tinklaraščio travelbook.lt savininkas Mantas Zubrickas teigia, jog šių metų vasaros kryptis numeris vienas – Odesa Ukrainoje. Taip pat populiarėja kelionės į Žironą (Ispanija), Korfu salą (Graikija). Nors keliautojus vilioja neatrasti Europos kampeliai bei įvairios Azijos šalys, Tauragėje įsikūrusios agentūros „Tūkstantis mylių“ vadovė Inga Dikšaitienė tvirtina, jog vis dar pačios populiariausios kryptys yra Turkija ir Egiptas.    

Balandžio 14 d., šeštadienį, Tauragę pasieks per Lietuvą su pakilia šventine nuotaika keliaujantis šimtmečio Dainų šventės žygis „Vardan tos“. 13 val. Pilies aikštėje žygio šauklė, žinoma TV laidų vedėja Edita Mildažytė visus tauragiškius pakvies prisijungti prie dainų bei šokių, kuriuos atliks Dainų šventei besiruošiantys kolektyvai bei chorai.

Šylantys orai verčia susirūpinti kūno formomis. Deja, sporto klubų abonementų kainos įkandamos ne visiems. Išeitį norintiems sportuoti siūlo Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, organizuojantis nemokamas įvairių krypčių treniruotes, kurias veda patyrę treneriai. Biuro vadovė Daiva Genienė, ragindama prisijungti prie jau sportuojančių, teigia, jog „sunkiausias pratimas – ateiti“.

Kovo 20-oji visame pasaulyje minima kaip Žemės diena.  Besibeldžiant pavasariui duoklę žemei ir gamtai atidavė Tauragės krašto bendruomenės, mokyklos, darželiai, įvairios įstaigos. Praėjusią savaitę tauragiškiai uoliai organizavo akcijas, integruotas, netradicines pamokas, išvykas. Ne viena jų skirta ne tik pasaulinei Žemės dienai, bet ir atkurtos Lietuvos 100-ečiui paminėti bei pasveikinti bundančiai gamtai, pasirūpinti grįžtančiais paukščiais.

Nuo seno manyta, kad kovo 10-ąją iš šiltųjų kraštų į gimtinę grįžta daugelis migruojančių paukščių. Ši diena vadinama 40-ies paukščių diena. Stipriai atšalę orai vasario pabaigoje-kovo pradžioje pavėlino ir pavasario šauklių aktyvumą, tačiau, vis aukščiau kylant saulei, jau stebimi gamtos atgimimo ženklai. Ornitologai pataria pradėti galvoti apie tai, kad netrukus giesmininkams prireiks inkilų.