2019 Sausio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Sportu užkrečia nemokamos treniruotės

  • Įkelta: 2018-03-30
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Šylantys orai verčia susirūpinti kūno formomis. Deja, sporto klubų abonementų kainos įkandamos ne visiems. Išeitį norintiems sportuoti siūlo Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, organizuojantis nemokamas įvairių krypčių treniruotes, kurias veda patyrę treneriai. Biuro vadovė Daiva Genienė, ragindama prisijungti prie jau sportuojančių, teigia, jog „sunkiausias pratimas – ateiti“.

Geriausias laikas – dabar

Sportuoti? Nuo rytojaus. Šiandien neturiu laiko. Arba nuo kito mėnesio, dabar jau visus pinigus išleidau. Ar kada nors teko tokius žodžius girdėti iš kitų arba pasakyti pačiam? Kol kiti skundžiasi, kad sportuoti neleidžia aplinkybės, tikrai to norintiems siūloma išeitis.

Kūno dizaino treniruotės, šiaurietiškas ėjimas, treniruotės su savo kūno svoriu, „Solo latino“, paskaitos apie sveiką gyvenseną, mitybą, harmoningą vaikų auklėjimą, vyro ir moters santykius šeimoje tai tik dalis veiklų, kurias nemokamai organizuoja Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, su vadove Daiva Geniene priešakyje.

– Tauragiškiams stengiamės pasiūlyti pačių įvairiausių sportinių veiklų ir aprėpti visas amžiaus grupes. Pirmadienį ir trečiadienį senjorus smagiai pajudėti kviečia „Solo latino“ treniruotės M. Mažvydo progimnazijoje su D. Linaburgiu, antradienį  kviečiame rinktis į Moksleivių kūrybos centre organizuojamas kūno dizaino treniruotes su trenere R. Artimavičiene. Trečiadieniais treniruotes su savo kūno svoriu veda Raminta Mockutė Jovarų pagrindinės mokyklos aktų salėje. Sekmadieniais susitinkame Šilinės girininkijoje, kur aš visus norinčius  mokau šiaurietiško ėjimo paslapčių. Balandžio mėnesį prie jau išvardintų treniruočių prisidės „Dueto latino“, bėgimo treniruotė Žalgirių gimnazijos stadione bei mamų ir mažylių mankšta, kurią Visuomenės sveikatos biure trečiadieniais ves kineziterapeutė E. Niparavičienė. Trečiadieniais neatlygintinai bėgimo treniruotes veda Vida Šetkuvienė – savo laiką treniruotėms ir konsultavimui tiesiog ji dovanoja! Esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį su Tauragės bėgimo mėgėjų klubu. Toks nuoširdus bendradarbiavimas šiais pragmatiškais laikais yra tikras stebuklas, – džiaugėsi D. Genienė.

Norinčių netrūksta

Nuotraukos, kuriomis įstaiga dalijasi savo socialiniame tinkle „Facebook“ liudija, kad organizuojamos veiklos pritraukia pilnas sales sveikiau nusprendusių gyventi tauragiškių. Geri atsiliepimai  sklinda ir iš lūpų į lūpas. Pasiteiravus, kokia tokio populiarumo paslaptis, D. Genienė teigė, kad vieno atsakymo nėra.

– Internete organizavome mini apklausėlę, kurioje teiravomės, kodėl žmonės lanko mūsų užsiėmimus. Pateikėme keletą variantų, kaip pavyzdžiui: į treniruotes ateina, nes rūpinasi sveikata; siekia padailinti kūno formas; Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizuoja patrauklias veiklas; treniruotes veda  charizmatiški treneriai; užsiėmimai yra nemokami ir  panašiai. Daugiausiai atsakymų sulaukė paskutinis variantas – visi atsakymai teisingi, – šypsojosi Tauragės rajono savivaldybės VSB vadovė.

Aktyvesnės – moterys

Kalbant apie sportą, dažniausiai minimi faktai, kad sportas gerina širdies ir kraujagyslių, kaulų, raumenų sistemų ir plaučių darbą. Reiktų nepamiršti ir fizinio aktyvumo naudos psichinei sveikatai.

– Fizinis aktyvumas – būtinas gerai sveikatai palaikyti. Judėjimo nauda žmogaus sveikatai milžiniška – gerina nuotaiką, tai puiki prevencija depresijai, siekiant išvengti širdies ligų. Ar žinojote, kad 20 proc. sveikatą lemia genai, 20 proc. – aplinka, 10 proc. – medicina? O net 50 proc. sveikatos priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo! Todėl akivaizdu, kad protingai organizuodami savo gyvenimą, mes galėtume išvengti daugybės rūpesčių ir gyventi ilgiau, – tikino D. Genienė.

Pašnekovė teigė, kad sportuoti ateina gana įvairaus amžiaus žmonės, daugelis – jau esančių sveikatingumo kelyje.  Tiesa, aktyvesnės  moterys. Itin trenerių širdis džiugina, kai sportu užsikrečia visa šeima. D. Genienė, ragindama prisijungti prie jau sportuojančių teigė, kad atėjus į treniruotes, kaip pradėti sportuoti patars treneriai. Taip pat šypsodamasi pridūrė, kad visgi „sunkiausias pratimas – ateiti“.

Sportuoja ir senjorai

Daug VSB organizuojamų veiklų lankanti  Danutė Bernikienė į veiklas įtraukė ir savo vyrą Antaną. 61 metų  Danutė prisipažįsta ištikimai lankanti šiaurietiško ėjimo pamokas, taip pat noriai klauso biuro lektorių paskaitų.

– Labai džiaugiamės, kad Tauragės rajone atsirado Visuomenės sveikatos biuras. Nuolat naudojamės biuro paslaugomis. Lankėme paskaitas, skirtas širdies kraujagyslių ligų prevencijai.  Jų metu lektoriai papildė mūsų žinių bagažą naudingomis žiniomis apie tai, kaip  organizuoti savo mitybą, kaip tvarkytis su emocijomis, kaip gerinti savo fizinę būklę palaipsniui dalyvaujant įvairiose veiklose, stiprinant savo fizinę sveikatą. Labai džiaugiuosi, kad atsirado sportiniai užsiėmimai, pritaikyti ir senjorams. Aš pati esu ištikima šiaurietiškam ėjimui. Vadovauju Trečiojo amžiaus universiteto Sveikatos fakultetui, todėl ir savo studentus skatinu įsijungti į veiklas. Juolab, kad viskas – dykai. Reikia tik pakilti nuo sofos ir ateiti, – kalbėjo D. Bernikienė ir dėkojo biuro darbuotojams už pastangas, rūpintis tauragiškių, taip pat ir senjorų sveikatinimu.

Jos žodžiams antrino ir Birutė Tolvaišienė – aktyviausia „Solo latino“ dalyvė. Moteris nepatingėjo atsiųsti ir padėkos laiškelio Visuomenės sveiktos biurui. Organizuojamas veiklas gyrė ir kalbinta 55 metų Danutė Simitauskienė, savo kailiu išbandžiusi bemaž visas treniruotes bei kitos sportu užsikrėtusios moterys.

Prisijungti prie jau sportuojančių tauragiškiai gali iš anksto užsiregistravę telefonu 8 683 06 188 arba el. paštu neringa.slepaviciene@tauragesvsb.lt

Penktadienio vakarą sporto komplekse „Bastilija“ įvyko iškilmingi „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai – Tauragės METŲ ŽMOGUS 2017“. Kasmetiniuose apdovanojimuose pagerbti bendruomenių lyderiai, organizacijų vadovai, taip pat išrinktos geriausios 2017 metų Tauragės apskrities įmonės.