2020 Sausio 24 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Žygeiviai įveikė 7 kilometrų maršrutą aukštapelke

  • Įkelta: 2018-02-05

Tomo Kala6insko nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pagramančio regioninio parko direkcija tradiciškai mini Pasaulinę pelkių dieną, organizuodama žygius po Plynosios aukštapelkę. Vasario 3 d. prie Plynosios pažintinio tako susirinko būrelis žygeivių, kurie norėjo turiningai, smagiai praleisti laiką gamtoje ir susipažinti su aukštapelke.

Žygeiviai įveikė 7 km ir maršrute matė užpelkėjusį mišką, apypelkio pušyną, plynę, akivarus, ištekančius iš aukštapelkės upelius. Anot žygio organizatoriaus, Pagramančio regioninio parko ekologo Tomo Kalašinsko, nors sniego nebuvo, tačiau klampoti buvo nelengva, nes vandens buvo gausu ir reikėjo saugotis, kad neprisipiltum vandens į batus. Ne visiems pavyko įveikti maršrutą sausiems, vieni kojas sušlapo iki kelių, kai kam pavyko ir virš kelių įsmukti. Oras nebuvo labai šaltas, todėl didelės bėdos dėl šlapių kojų žygeiviams nebuvo. Žygiuojant kojos greit sušildavo.

Sugrįžus iš pelkės dalyvių laukė karšta ant laužo virta arbata ir žarijose keptos bulvės su kastiniu.

Pelkių diena minima nuo 1971 m. vasario 2 d., kai Irano mieste Ramsare buvo pasirašyta Tarptautinės svarbos pelkių konvencija. Pagal šią konvenciją saugomos ne tik visos planetos išlikimui svarbios pelkės, bet ir kitos vietos, kuriose gausu vandens.

 

Šį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyksta kasmetinė turizmo paroda „Adventur“. Pristatyti mūsų krašto važiuoja muziejaus kolektyvas ir Pagramančio regioninio parko direkcijos atstovė. Šių metų Tauragės apylinkių pristatymo akcentas – dviratis, kuriuo kviečiama „atminti“ ir lankyti gražiausias krašto vietas.

Žiemos pramogų pasiilgę tauragiškiai jau gali ruošti pačiūžas. Šią savaitę Pilies aikštėje sumontuota 560 kvadratinių  metrų čiuožykla po atviru dangumi. 

Šiandien Tauragės aktyvusis jaunimas, kartu su organizacija Apskritasis stalas pirmą kartą rengia Tauragės apskrities jaunimo apdovanojimus (TAJA). Kultūros rūmuose vyksiančiame renginyje bus paskelbti vienuolikos nominacijų nugalėtojai, kuriuos iš labiausiai nusipelniusių krašto jaunuolių bei su jaunimu dirbančių asmenų išrinko Jaunimo reikalų tarybos sudaryta komisija bei tauragiškiai, balsuodami internetinėje platformoje. Šventės metu koncertuos atlikėjas „Baltasis kiras“. 

Šeštadienį, gruodžio 2 d., Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ dalyvavo respublikiniame šio žanro kolektyvų konkurse „Jievaro tiltas“. Vilkaviškyje vykusiame konkurse „Jūra“ gražiai pasirodė ir pelnė trečiąją vietą.