2020 Spalio 02 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Tauragėje yra ką veikti“ – ne tik šūkis. Jaunimo apdovanojimai

  • Įkelta: 2018-01-05

Simona Ašmonaitė

„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Šiandien Tauragės aktyvusis jaunimas, kartu su organizacija Apskritasis stalas pirmą kartą rengia Tauragės apskrities jaunimo apdovanojimus (TAJA). Kultūros rūmuose vyksiančiame renginyje bus paskelbti vienuolikos nominacijų nugalėtojai, kuriuos iš labiausiai nusipelniusių krašto jaunuolių bei su jaunimu dirbančių asmenų išrinko Jaunimo reikalų tarybos sudaryta komisija bei tauragiškiai, balsuodami internetinėje platformoje. Šventės metu koncertuos atlikėjas „Baltasis kiras“.

„Tauragėje yra ką veikti“ – teigia jauni žmonės ir patys imasi iniciatyvos, kad tai taptų ne tik skambiu šūkiu. Aktyviam – savanoriaujančiam, dainuojančiam, sportuojančiam jaunimui ir su juo dirbantiems asmenims paskatinti įsteigtos 11 nominacijų: „Metų savanoris“, „Metų balsas“,  „Metų jaunimo organizacija“, „Metų sportininkas“, „Metų pilietiškiausia organizacija“, „Metų menininkas“, „Metų jaunimo lyderis“, „Metų iniciatyva“, „Metų jauna šeima“, „Metų ambasadorius“ ir „Metų savivalda“. Nominuotos Tauragėje veikiančios jaunimo organizacijos, mokyklos, jaunimo vedliai bei patys jaunuoliai, aktyviai prisidedantys prie įvairios visuomeninės veiklos.

„Metų savanorio“ nominacijai atrinktos trys merginos, savo biografiją spalvinančios įvairių renginių organizavimu ir moderavimu bei kita aktyvia veikla. Pirmoji – Kornelija Dapkutė – Tauragės „Versmės“ gimnazijos IV klasės mokinė, nuo 2012 metų priklausanti Lietuvos šaulių sąjungai. Be šaulių ši mergina priklauso „Tauragės apskritajam stalui“. Merginos teigimu, jai labai patinka savanorystė. „Juk taip įgaunu daug patirties, taip pat susipažįstu su daug įdomių ir įvairių žmonių. Tik būdama savanorė aš jaučiuosi naudinga visuomenei. Dėl šios priežasties visada stengiuosi prisidėti prie renginių organizavimo, o jei negaliu prisidėti, tuomet noriai savanoriauju visuose miesto renginiuose“, – teigia Kornelija. Kita nominantė – Vytautė Lukauskytė savanorystę, dalyvavimą renginiuose ir projektuose taip pat laiko svarbia savo gyvenimo dalimi. Trečioji pretendentė į „Metų savanorio“ titulą – Simona Jurkšaitytė – Tauragės „Versmės“ gimnazijos bakalaureato klasės dvyliktokė. Pasak merginos, ji nedaro stebuklų, tiesiog mėgaujasi patirtimi, kurią suteikia savanorystė.

Kad Tauragėje yra ir muzikuojančio jaunimo, įrodo „Metų balso“ nominantai, kurių atrinkta daugiausiai. Pirmoji jų – Virginija Bartušytė – talentinga, respublikinių, tarptautinių konkursų laureatė. Antrasis – Dovydas Petrošius, pramoginių projektų „Chorų karai“, „X faktorius“, „Eurovizijos“ atrankos dalyvis. Trečioji – šių metų „X faktoriaus“ dalyvė, surinkusi 4 teisėjų „taip“, Sofija Eitutytė, pati kuria dainas, teigia, kad svajonės pildosi tada, kai kažko labai norime. Kita pretendentė į šią nominaciją – Meidė Šlamaitė dainuoja jau nuo šešerių. Tauragei ji atstovauja respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, dažniausiai jauna mergina parsiveža prizines vietas. Dar viena dainorėlė – Kamilė Smaidžiūnaitė – buvusi Batakių vidurinės mokyklos mokinė, šiais metais įstojusi į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją. Ir paskutinė nominantė – Augustė Rimkutė, giedanti chore „Gloria“. Savo muzikiniais sugebėjimais ji dalijasi Tauragės renginiuose: poezijos vakaruose, bibliotekoje, jaunimo renginiuose, „Versmės“ gimnazijoje. 

Kita meniško jaunimo kategorija – „Metų menininkas“, kurioje varžosi trys merginos. Pirmoji –Austėja Gendroliūtė – fotografė, nuo 2015 metų dalyvauja prestižiniuose respublikiniuose konkursuose, rengia parodas. 2017 metais sukūrė bendrą projektą su Roberta Avramenko „Teatras / Fotografija“. Antrosios, Austėjos Eglynaitės menas – poezija. Ši mergina ją kuria du metus. Vasarą ji buvo pakviesta skaityti savo eiles Poezijos Pavasaryje vėliau jos kūrybą ėmė spausdinti žurnalas „Nemunas“. Trečioji – Roberta Kasanavičiūtė – Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinė, 2017 metais dalyvavo respublikiniame kostiumo eskizo konkurse „Aš esu tautiškas“ ir ten užėmė III-ąją vietą. „Kūrybinio įkvėpimo semiuosi iš aplinkos. Kartais mintys kyla savaime. Mąstau, kaip paprasti dalykai galėtų atrodyti neįprastai ir įdomiai,“ – teigia Roberta.  

„Metų sportininku“ pretenduoja tapti septyniolikmetis Rokas Baciuška – Lietuvos bei Baltijos šalių kartingo čempionas. Mažiau nei prieš metus lenktynininkas išbandė ir kitą autosporto šaką – ralio krosą. Šiandien jis vadinamas kylančia ralio – kroso žvaigžde. Rokas teigia, kad jo tikslas – tikslingai ir subtiliai kovoti dėl kiekvienos pozicijos. Taip pat šiam titului nominuotas Matas Jogėla, jau antrąjį sezoną žaidžiantis Kauno Žalgirio dublerių komandoje bei ralio kroso lenktynininkas Kasparas Navickas, 2017 metais užėmęs 4 vietą galutinėje įskaitoje Super 1600 klasėje, FIA Ralio kroso čempionate.

„Metų jaunimo organizacijos“ titului nominuotos trys: Lietuvos šaulių sąjunga, nevyriausybinė, sukarinta organizacija, kuri yra įtraukta į Lietuvos gynybos sistemą, Tauragės liberalus jaunimas – savarankiška, nepartinė ir nepriklausoma jaunimo nevyriausybinė organizacija bei Tauragės Interact klubas. Kita jaunimo organizacijų kategorija – „Metų pilietiškiausia organizacija“, kurioje nominuoti Tauragės Jūrų skautai, jau minėti Šaulių sąjunga bei Interact klubas.

„Metų ambasadoriaus“ nominacijai siūlomi trys jaunuoliai. Kristijonas Bartkus – ekstremalaus sporto mylėtojas, rengiantis kasmetines „Trg Jam“ varžybas. Kristijono dėka Tauragėje atsirado tokie renginiai kaip orientacinės automobilių varžybos (jas organizavo kartu su drauge Roberta Kaminskaite), taip pat „Nevenk progreso“ renginiai. Simona Ašmonaitė – savo veiklą pradėjo Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungoje „Apskritasis stalas“, kiek vėliau prisijungė prie Jaunimo Europos komandos ir yra Europos balsas mūsų krašte, statistiką Simona suorganizavo kone daugiausiai renginių. Taip pat priklauso Tauragės liberaliojo jaunimo organizacijai ir yra ilgametė Tauragės Žalgirių gimnazijos parlamento tarybos narė. Audrius Laurutis – tauragiškis, kuris šiuo metu gyvena Vilniuje, tačiau nepamiršta savo idėjų įgyvendinti ir Tauragėje. 2016 metais įrengė Pabėgimo kambarį, o šiemet vykdė pilietiškumo projektą „Demokratijos paieškos“. 

Nepamiršti ir su jaunimu dirbantys visuomenininkai. Jiems įsteigta nominacija „Metų jaunimo lyderis“. Į šį titulą pretenduoja mero patarėjas Dovydas Kaminskas, kurio tikslas panaikinti stereotipus: „Į Tauragę niekada negrįšiu” ir „Tauragėje nėra ką veikti”, ilgametė Tauragės jaunimo reikalų koordinatorė Rita Matemaitienė bei „Europe Direct Tauragė“ vadovė Isvalda Aleknienė, per 17 darbo metų įvykdžiusi daugybę projektų, konferencijų, mokymų, interaktyvių pamokų, tarp jų „Unicef“ bėgimas ir „The Young Americans“ stovykla.

„Metų iniciatyvos“ nominacijai atrinkti trys jaunimo projektai – „Laisvas judėjimas“, „Trg Jam“ bei „The Young Americans“ mokymai.

„Metų jauna šeima“ pretenduoja tapti kolektyvai: Tauragės moksleivių kūrybos centro modernaus folkloro studija „Gervės“, šokių klubas „Amadeus dance“, šokių studija „Time to move”, „Pilies teatras“  bei dainų ir šokių ansamblis „Jūra“.

Paskutinė nominacija – „Metų savivalda“ – skirta mokykloms. Joje varžosi Tauragės M. Mažvydo progimnazija, Tauragės „Versmės“ gimnazija, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija ir Tauragės Žalgirių gimnazija.

 

„Tauragės žinių“ inform. 

Didysis metų horoskopas
  • Įkelta: 2018-01-05

2018-ieji žada atnešti kaip niekada daug naujų, netikėtų patirčių. Kiekvieno zodiako ženklo gali laukti ypatingos žinios bei permainos gyvenime. Pasak rytų horoskopo, 2018–ieji metai – tai žemės Šuns metai, o pagrindinis šio gyvūno bruožas – nuolatinis veiksmas, judesys, energija. Nors metai žada būti puikūs visomis prasmėmis, vis dėlto neišvengiamos ir kontrastingos nuotaikos. Jausitės tai laimingi, tai nusivylę, tai žvalūs, tai pavargę, vienu metu ypač nuotaikingi, o staiga apimti niūrių minčių. Šiame horoskope apžvelgsime ateinančiais metais jūsų galimai laukiančius iššūkius, atsiveriančias galimybes bei bendras prognozes. Būkite pasiruošę 2018–uosius metus pradėti ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis, bet kartu žvelkite į priekį tikėdamiesi tik geriausio.

Šeštadienį, gruodžio 2 d., Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ dalyvavo respublikiniame šio žanro kolektyvų konkurse „Jievaro tiltas“. Vilkaviškyje vykusiame konkurse „Jūra“ gražiai pasirodė ir pelnė trečiąją vietą.

Savarankiškos kelionės – vis labiau populiarėjantis būdas atostogauti ir pažinti pasaulį. Ir nesvarbu, ar tai mėnesio trukmės atostogos, ar, tiesiog, savaitgalio atokvėpis. Keliauti nėra didelė prabanga, ypatingai šiais laikais, kai pigūs lėktuvo bilietai ranka pasiekiami internetu. Kaip apkeliauti spalio viduryje visą Žydrąją pakrantę (Pietų Prancūzija) už 250 eurų – iš pirmų lūpų.

Spalio 28–29 dienomis jau 7-ą sezoną veiksiantis „Siaubo kambarys“  laukia narsuolių, galinčių bent 10 minučių ištverti šiurpą keliančią požemių aplinką. Dauglaukio kultūros centre šiemet vėl skambės grėsmingi dūžiai, šmėžuos įtartini vaizdai, pojūčius sustiprins šilto ir šalto oro masės. Per dvi dienas daugiau nei 1000 lankytojų pritraukiantis „Siaubo kambarys“ skelbia jau išaugęs naujoko marškinius – pramogauti kvies ne tik Tauragės rajono, bet ir kitų miestų aštrių pojūčių mėgėjus.

Tauragė – vienas iš dvylikos Lietuvos miestų, kuriuos šiemet aplankė tarptautinis žmogaus teisių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Šį vakarą žiūrovų laukia Meksikos kino juosta „Mūšiai už uždarų durų“.

Sekmadienio vakarą „X Faktoriaus“ teisėjus ir žiūrovus pakerėjo 18-metės tauragiškės Sofijos Eitutytės balsas. Visi keturi teisėjai jai ištarė „taip“. Mergina iškovojo teisę dalyvauti kitame etape. 

Pagramančio regioninio parko teritorijoje esančiame Lakštingalų slėnyje perstatytas kritinės būklės kabantis tiltas, vedantis į Akmenos pažintinį taką. Šis lieptas nebuvo tvarkomas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Jo atnaujinimą bendromis lėšomis finansavo Tauragės ir Šilalės rajono savivaldybės.

Tauragės krašto muziejus kaip ir kasmet vėl kviečia pasigėrėti geriausių Lietuvos fotožurnalistų darbais. Muziejaus fotografijos galerijoje ketvirtadienį atidaryta konkursinė paroda „Lietuvos spaudos fotografija‘17“. Atidarymo proga į Tauragę atvyko ir pats konkurso organizatorius – Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Tarp eksponuojamų darbų –Auksinio kadro apdovanojimą šiemet pelnęs tauragiškė Laimos Kavaliauskaitės darbas. 

Vilniaus universiteto ketvirtakursė, tauragiškė Kornelija Jurevičiūtė šios vasaros įspūdžių nepamirš dar ilgai. Pasinaudojusi studentiška mainų programa „WorkandTravel“, ji su draugu Viliumi leidosi į paslaptingąją Aliaską. Didžiausia ir rečiausiai apgyvendinta JAV valstija stebino gamta: gatvėmis lakstančiais grizliais ir vandenyne siūbuojančių banginių galybe. Įdomūs pasirodė ir šio Šiaurės Amerikos pusiasalio gyventojai, kurie, pasak Kornelijos, gerokai paprastesni, važinėja dideliais visureigiais ir nuolat lydimi ištikimų keturkojų.

Darganotus rudens vakarus netrukus praskaidrins po vasaros atostogų sugrįžtančios protų kovos. Jau pirmadienio vakarą naktiniame klube „Rūsys“ smegenis pramankštinti kvies  „Protų kovos su Robertu Petrausku“, o rugsėjo 19- ąją restorane „Banga“ prasidės intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ varžybos.

Tauragiškė studentė Milda Stulginskaitė vasaros atostogas mėgsta leisti aktyviai – keliaudama ir darbuodamasi užsienyje. Pernai su „Work and Travel USA“ programa viešėjusi Amerikoje, šiemet jauna mergina pasirinko mados meką – Italiją. Sicilijos saloje, Palermo mieste Milda dirbo mados žurnale. Prisilietusi prie žurnalo virtuvės, garsiausių mados namų apdarų bei keliautojų pamėgtos Italijos šurmulio, Milda teigė įgijusi gilesnį stiliaus pojūtį bei pradėjusi labiau domėtis mada.

9 km atstumu į vakarus nuo Tauragės miesto, šalia Girininkų kaimo (Tauragės raj.) plyti 2009 m. įkurtas Tauragės aerodromas. Čia veikia ir 30 aviacijos entuziastų vienijantis aeroklubas, prie kurio gimimo prisidėjo ir 11 kartą Lietuvos čempionu neseniai tapęs padangių asas Eltonas Meleckis. Svetingai nusiteikę pilotai ne tik su užsidegimu pasakoja apie savo pomėgį, tačiau ir kviečia visus norinčius mokytis skraidyti. Klubo pirmininkas Kostas Bastakys, turintis instruktoriaus licenciją, mielai dalijasi patirtimi ir aviacijos subtilybėmis.

Rugpjūčio 11 dieną pramogų parke „Liberty beach“ planuotas meteorų lietaus stebėjimas neįvyko – tam sutrukdė prastos oro sąlygos. Tačiau tiems, kurie nori stebėti įvairius dangaus reiškinius, fizikas ir astronomas Antanas Kiniulis turi gerų žinių –  džiaugtis jais bus galima dar ilgai, tiek rudenį, tiek ir žiemą.

Pagramančio gyventojas Algirdas Gedvilas savaitgalį pasidalino išskirtiniais kadrais: medžiotojo kamera užfiksavo prie upelio vaikštinėjančią lūšį su keturiais mažyliais. Vyras tikina, jog pamačius šį vaizdą, jam vos telefonas iš rankų neiškrito.

Sodri palmių žaluma, architektūra, kurioje apstu arabų, romėnų, graikų, Bizantijos imperijos ir net britiško stiliaus užuomazgų bei įspūdingas gamtovaizdis, išvien kvepiantis apelsinmedžiais. Tikriausiai jau nutuokiate, apie ką kalba kelionių ekspertas Baltic Tours, o jei ne – leiskite jums padėti. Tai – saulės nubučiuota Italijos sala – Sicilija, kurioje telpa visa tai ir dar daugiau!

Po lietaus pasipylė gausus grybų derlius. Į redakciją užsukęs Dapkiškių kaimo gyventojas atnešė parodyti gausų grybų derlių, tarp kurių ir du didžiuliai baravykai.

Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Gintauto Valučio privačiame telkinyje, buvo sugautas 26 kilogramų karpis. Ši sėkmė nusišypsojo Švedijoje gyvenančiam Vaidui Margiui.

Ateinančią savaitę planuojama atidaryti šunų vedžiojimo ir dresiravimo aikštelę Pamiškės gatvėje, prie Oko miško. Ji bus prieinama visiems šunų mylėtojams, norintiems laisvalaikiu treniruoti savo augintinius.

Tauragės miesto dienų metu Gedimino gatvėje atidaryta vaikų žaidimų aikštelė šią savaitę atsinaujino. Ant guminės dangos buvo išbraižytos užduotys, kurias įveikę vaikai galės rungtis tarpusavyje bei linksmai leisti laiką. 

Kaimyninė Šilalė ir vėl sublizgėjo – prie Kultūros centro, Šilalės mero Jono Gudausko iniciatyva, kuriama įspūdinga trijų metrų aukščio ir septynių metrų pločio smėlio skulptūra. Smėlio skulptūrą ir lietui pliaupiant kuria du žymūs skulptoriai – lietuvis Andrius Petkus ir latvis Krists Zarins.

Tauragės rajono Batakių vidurinės mokyklos moksleivė Kamilė Smaidžiūnaitė iš Ispanijoje vykusio tarptautinio menų festivalio konkurso „Summer talent league“ grįžo su  apdovanojimu. Aštuntokė laimėjo pirmąją vietą vokalo konkurse.

Keturiolika metų Vilniuje gyvenantis verslininkas Renatas Vainius į savo restoraną „Selfish bistro“ pakvietė tauragiškius. Paskanauti šampano austrių, midijų ir kitų jūros gėrybių susirinko per 30 žmonių būrelis, kuriuos suvienijo sentimentai gimtajam kraštui.

Mindaugo ir Raimondos Lukošaičių širdis užkariavo katės. Tačiau ne bet kokios, o savo dydžiu ir charakteriu abejingų nepaliekantys Meino meškėnai. Jais pora „užsikrėtė“ prieš aštuonetą metų, kai per žinias pamatė reportažą apie savo išvaizda lūšį primenančias kates. Jau kitą dieną pora sėdo į automobilį ir leidosi į Prienus pažiūrėti šių gražių sutvėrimų. Nuo tada viskas ir prasidėjo...

Šiandien šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. „Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalijamasi „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.

Gruzinų delegacijos Tauragėje ir tauragiškių išvykos į Zestafonį jau tapo nieko nebestebinančia tradicija, tačiau nedaugelis žino, nuo ko prasidėjo saitai, lėmę dešimtmečius nenutrūkstančią tautų draugystę. Istorija, sujungusi miestus, siekia karo laikus, kuomet Žygaičiuose žuvo gruzinas Aleksandras Bibilašvilis. Jo šeima po 36-erių metų pertraukos praėjusią savaitę atvyko į Tauragę ir lankė senelio kapą bei sutiko pasidalinti jausminga patirtimi apie viešnagę.