2020 Spalio 26 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Didysis metų horoskopas

  • Įkelta: 2018-01-05
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

2018-ieji žada atnešti kaip niekada daug naujų, netikėtų patirčių. Kiekvieno zodiako ženklo gali laukti ypatingos žinios bei permainos gyvenime. Pasak rytų horoskopo, 2018–ieji metai – tai žemės Šuns metai, o pagrindinis šio gyvūno bruožas – nuolatinis veiksmas, judesys, energija. Nors metai žada būti puikūs visomis prasmėmis, vis dėlto neišvengiamos ir kontrastingos nuotaikos. Jausitės tai laimingi, tai nusivylę, tai žvalūs, tai pavargę, vienu metu ypač nuotaikingi, o staiga apimti niūrių minčių. Šiame horoskope apžvelgsime ateinančiais metais jūsų galimai laukiančius iššūkius, atsiveriančias galimybes bei bendras prognozes. Būkite pasiruošę 2018–uosius metus pradėti ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis, bet kartu žvelkite į priekį tikėdamiesi tik geriausio.

AVINAS

Geltonojo Žemės Šuns metais Avinai jausis gan keistai ir neįprastai savo prigimčiai. Esmė tame, kad Šuo – ramus ir balansuotai kryptingas gyvūnas, o Avinas yra visiška to priešingybė. Dėl šios priežasties Avinai gali jaustis lyg bėgtų gerokai greičiau, nei visi kiti. Beje, tai geresnių rezultatų neduos. Avinams 2018 metais būtina išmokti lėtinti tempą ir apgalvoti prieš veikiant ar priimant sprendimus. Žvaigždės perspėja, kad dėl didelio impulsyvumo ir noro bet kur lyderiauti, galite rimtai susikivirčyti su partneriu. Metai ypač palankūs darbo ir karjeros prasme. Žvaigždės numato daug perspektyvių pasiūlymų, tačiau ir pastangų prireiks. Metų viduryje žadami profesinio, darbo pakilimo momentai. Tai gali būti paaukštinimas pareigose arba nauja prestižinė darbo pozicija. Metų galas ne mažiau darbingas ir produktyvus. Didžiausia problema čia – tai persidirbimas.

JAUTIS

2018 metai palankūs Jaučiams jau vien dėl to, jog tiek Šuo, tiek ir Jautis priklauso tai pačiai žemės stichijai. Metų energetika yra artima šiam zodiako ženklui, todėl rimtų ir kardinalių permainų tikėtis neverta. Jaučiams svarbu išsaugoti tai, kas yra užgyventa iki šio laikotarpio. Nors metai rekomenduoja tam tikras rizikas, tačiau Jaučiams jų verta atsisakyti arba labai gerai įvertinti tai, ką statote ant kortos. Sukūrusiems tvarius santykius dar iki šių metų, juose žvaigždės pokyčių nežada. Jūsų kasdienybė judės įprasta ir stabilia vaga. Tiems, kurie sau ieško poros, jau metų pradžioje žadamos pažintys. Darbe Jaučiams teks šiek tiek pakeisti taktiką. Jums būdingą lėtumą verta keisti energingumu ir aktyvumu. Tik tokiu atveju galimas karjeros šuolis arba kiti aukštesni profesiniai pasiekimai. Galimos sveikatos problemos. Jos labiau suaktyvės nuo metų vidurio. Jei pajusite galvos svaigimą ar stiprų skausmą, nedelskite ir apsilankykite pas gydytoją. Tai labai rimti simptomai.

DVYNIAI

Bendrą metų sėkmę lems jūsų pačių asmeniniai norai ir siekiai. Esate iš prigimties išsiblaškę ir sunkiai išlaikote dėmesį vienoje vietoje, o tai stipriai prieštarauja 2018 metų energetikai. Tai reiškia, kad tik stiprindami savyje gebėjimą susikoncentruoti ties vienu darbu ar veikla, atsiduodami tam maksimaliai, pasieksite norimų rezultatų. 2018 metai Dvyniams gali tapti tikru iššūkiu. Jei priimsite jį ir nuspręsite keistis dėl sėkmės, fortūna atsigręš į jus. Dvyniai ateinančiais metais daug dėmesio skirs santykių puoselėjimui. Gal ir gerai, nes pastaruoju metu tam vis nepavykdavo rasti pakankamai laiko. Praėjusiais metais patyrėte daug trukdžių profesinėje veikloje: buvo tam tikras stabdymas ir apribojimai. Šiais metais visi nesklandumai baigsis, todėl galite jau iš anksto planuoti ir siekti. Tiesa, turite nusiteikti daug dirbti. Jei blaškysitės nuo vieno prie kito, nieko metų gale neturėsite. Pagrindinės jūsų sveikatos ir negalavimų priežastys – didelis išsiblaškymas ir informacijos kiekiai, kas sukelia nervų sistemos problemas.

VĖŽYS

2018 metus galima vadinti gan dviprasmiškais. Iš vienos pusės laukia didelė sėkmė, iš kitos – teks kažko atsisakyti arba visiškai pakeisti. Žinoma, skirtingose gyvenimo sferose bus skirtingi poreikiaiir siekiai. 2018 metais sėkmės sulauks tie, kurie priims gyvenimo pokyčius kaip neišvengiamą būtinybę, drąsiai rizikuos ir stengsis išsaugoti tai, kas labai svarbu. Ateinantys metai energetiškai atitinka Vėžių prigimtį. Tai reiškia, kad šeima kaip vertybė, jaukūs namai taps ne tolima svajone, o realia galimybe. Labai tikėtina, kad daugelis sukurs šeimas ir susilauks vaikų. Bus puikios galimybės įsigyti namus savo šeimai. Finansinėje srityje rekomenduojama investuoti stambias sumas, maksimaliai rizikuoti. Grąža iš to jums bus keleriopa.2018 metai gali būti labai sudėtingi sveikatos prasme. Pagrindinė susirgimų sritis – virškinimo sistema, ypač skrandis. Moterims galimos problemos su pieno liaukomis.

LIŪTAS

Metai žada pakilimą darbo ir profesinėje srityje. Galimi rimti finansiniai pokyčiai. Liūtai 2018 metais bus nusiteikę rimtai ir daug dirbs. Tai susiję su didelėmis finansinėmis ambicijomis, kurių šiais metais tikrai nestigs. Metai bendrai palankūs finansinei rizikai, naujų pelningų šaltinių paieškoms. Tam skirsite daugybę savo jėgų ir laiko. Tačiau sėkmė myli darbščius. 2018 metais Liūtai meilės reikaluose bus šiek tiek lengvabūdiški. Ieškantys poros bus nusiteikę labiau flirtui ir dėmesiui, nei rimtiems pokalbiams apie ateities planus. Esamuose santykiuose Liūtai rimtų pokyčių nepatirs. Sveikatos problemos gali kilti tik tuo atveju, jei persidirbsite ir netausosite savo jėgų. 2018 metais numatomos didelės energijos sąnaudos, kurios gali rimtai pakenkti jūsų širdžiai. Gali būti veiksminga iš anksto pasirūpinti šio organo stiprinimu. Kita galima problema – svoris. Dietos 2018 metais teigiamo poveikio neduos.

MERGELĖ

Ateinantys 2018 metai palaikys tuos, kurie yra iniciatyvūs ir drąsūs. Mergelės iš prigimties yra labiau orientuotos į kitus žmones, ir dėl šios priežasties dažniausiai savo gyvenimus tvarko paskutinėje vietoje. Artėjantys metai ne kartą mokys jus imtis atsakomybės už savo asmeninius pasirinkimus, skatins atsigręžti į save ir savo poreikius, kitus žmones nustumiant į antrą planą.

Jūsų pačių didžiai nuostabai į santykius imsite žiūrėti visiškai kitu kampu. Jums būdingą pastovumą keis nenuspėjamumas ir nesibaigiantis flirtas. Yra didelė tikimybė, jog ateinančiais metais gerokai pasikeis jūsų darbinė padėtis. Žvaigždės numato galimą karjeros šuolį, darbo vietos sąlygų gerėjimą, harmoningus santykius su kolegomis ir vadovybe. Lengva ir paprasta to pasiekti nebus, teks rimtai ir atsakingai dirbti. Sukaupę kantrybę ir rimtai nusiteikę pasiekti savo tikslų, metų gale jausitės tikri nugalėtojai.

SVARSTYKLĖS

Ateinantys 2018 metai jums bus sudėtingi ir painūs. Vis dar esate stipriai veikiami sunkiai prognozuojamos planetos poveikio, todėl jus rimtai vertinti aplinkiniams bus sunku. Patys stebėsitės polinkiu konfliktuoti ir intriguoti, tačiau savo tokiam elgesiui paaiškinti neturėsite logiškų argumentų. Žvaigždės rekomenduoja visas jėgas ateinančiais metais koncentruoti į darbą. 2018-aisiais metais ir meilės fronte pūs nepastovūs vėjai. Tačiau dėl jūsų pačių nepastovumo ir kintamumo. 2018 metais daug savo jėgų ir laiko skirsite darbui, todėl šeimyninis gyvenimas gali rimtai stokoti jūsų dėmesio. Tiems, kurie vis dar ieško sau poros, žvaigždės suteiks nemažai galimybių. Pinigai kaip niekad jums rūpės, tai net gali tapti pagrindiniu metu tikslu. Žvaigždės pataria rizikuoti, investuoti stambias sumas. Yra išreikšta sėkmės galimybė, todėl turėtų pasisekti. Drąsiai sutikite ir priimkite visus pasiūlymus. Pagrindinis sveikatos priešas 2018 metais bus poilsio ir miego stygius.

SKORPIONAS

Ateinantys metai gali būti drąsiai vadinami Skorpionų metais. Visus metus Jupiteris judės šiuo ženklu, gėrį ir dovanas klodamas šio ženklo atstovams po kojomis. Tačiau reiktų būti realistais ir suprasti, kad užimant pasyvią poziciją nieko pozityvaus neįvyks. Tam, kad pokyčių saldumą pajustumėte, teks imtis iniciatyvos ir atsakomybės. Meilės srityje 2018 metais ramybės tikrai nebus. Skorpionai susidurs su rimtais santykių išbandymais. Pirmasis – jūsų išaugęs egoizmas kels partnerio nepasitenkinimą, todėl teks rimtai įrodinėti, kad yra kitaip. Kitas išbandymas – jūsų naujos meilės ir aistros. Darbe teks nemažai plušėti. Teks įrodyti kolegoms, kad esate tikrai vertas užimamų pareigų. Prasminga nesivelti į niekur nevedančius pokalbius (apkalbas) ir užsiimti tik tuo, kas būtina. Skorpionai yra tie, kurie dažniausiai džiaugiasi gera sveikata. O jei ir užpuola ligos, greitai atstatote jėgas. Todėl drąsiai grūdinkitės, išbandykite naujus sporto ir aktyvumo būdus.

ŠAULYS

Ateinančiais metais Šauliai galės lengviau atsikvėpti – du su pusę metų trukę sunkumai ir išbandymai baigėsi, Saturnas paliks jūsų zodiako ženklą, leisdamas įkvėpti lengviau. Metai bendrai žada įvairius pasikeitimus, kurių pasieksite savarankiškai priimdami sprendimus ir nesivadovaudami svetima nuomone. Vienišiems zodiako atstovams metai žada audringą romaną. Nusiteikite trumpiems, tačiau labai intensyviems ir audringiems jausmams. Sukūrusiems jaukų šeimos lizdelį metai reikšmingų pokyčių nežada. Darbo srityje atėjo palankus metas įgyvendinti savo svajones ir planus. Žvaigždės pataria remtis tik savo protu, tuomet jausitės visiškai save atskleidę. Metai ypač palankūs kūrybiškiems žmonėms arba tiems, kurie dirba kūrybinį darbą.

Visus 2018 metus kamuos vieni ar kiti sveikatos negalavimai.

OŽIARAGIS

Į jūsų zodiako ženklą 2,5 metų laikotarpiui įžengė ribojimų planeta Saturnas. Nors čia jo namai, tačiau išbandymų patirti teks. Daugiausia tikėtini sunkumai finansų, sveikatos srityje. Tai labiau patikrinimo laikas, kiek esate kryptingi, tikslingi ir atsakingi. Bendrai, metai gali kelti tam tikro apribojimo, laisvės varžymo pojūtį, kuomet niekas lengvai neduodama. Meilės srityje pūs permainų vėjai. Bėda ta, kad labai daug laiko praleidžiate tarp savo namų sienų ir tai kuria tam tikrą monotoniją ir rutiną santykiuose. Išvykite kartu pailsėti, sugalvokite bendrą veiklą kartu, tuomet santykiai įgaus naują kvėpavimą. Žvaigždės išsidėstė labai palankiai jūsų karjeros atžvilgiu, todėl sėkmės išvengti nepavyks. Verta nusiteikti daug ir atsakingai dirbti, kad pateisintumėte vadovų lūkesčius. Finansinė situacija turėtų gerėti nuo metų vidurio. Šio zodiako atstovai turi būti ypač dėmesingi savo sveikatai.

VANDENIS

Ateinančiais metais Vandeniams svarbu neskubėti priimant sprendimus ir nedaryti kardinalių veiksmų. Metai palankūs gerai apgalvotiems darbams, todėl teks mokytis skubėjimą ir nekantrumą keisti kantrybe ir pastovumu. Reikšmingų pokyčių nebus, tačiau metai žada būti pakankamai aktyvūs ir spalvingi, nauja meilė pakeis Vandenių laisvą požiūrį į santykius ir paskatins kurti šeimą.

Vandeniams metai žada jausmų sustiprėjimą ir aistros sugrįžimą. Atrodys, kad savo išrinktąjį(-ąją) pamilote iš naujo. 2018 metais finansinio pakilimo nenumatoma, todėl bus labai svarbu išsaugoti tuos pajamų šaltinius, kuriuos turite. Metai nepalankūs skolintis ar skolinti. Darbe galimos įvairaus pobūdžio intrigos, nesusipratimai. Dėl to norėsite viską mesti ir ieškoti palankesnės darbo vietos. Žvaigždės pataria nedaryti skubotų sprendimų.

ŽUVYS

Ateinantys metai gali tapti tikru iššūkiu šio zodiako atstovams. Taip jau yra, kad Žuvys dažniausiai gyvena dėl kitų žmonių ir mėgsta plaukti ten, kur neša srovė. Tačiau 2018-ieji pareikalaus iš jūsų prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, kitu atveju patirsite visišką fiasko. Galimi išbandymai meilės reikaluose. Būsite priversti imtis patys rimtų veiksmų ir sprendimų. Tiems, kurie yra sukūrę šeimą, 2018 metais bus nemažai momentų, kuomet rimtai svarstysite, kiek verta tęsti santykius.

Darbinėje, profesinėje srityje galite sulaukti tam tikrų pozityvių permainų. Tačiau su sąlyga, jog būsite aktyvūs ir rodysite iniciatyvą. Pasirūpinkite savo imunine sistema, nes jau metų pradžioje galite rimtai apsirgti. Daugelis gali skųstis svorio didėjimu, nors racionas nesikeis.

 

Šeštadienį, gruodžio 2 d., Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ dalyvavo respublikiniame šio žanro kolektyvų konkurse „Jievaro tiltas“. Vilkaviškyje vykusiame konkurse „Jūra“ gražiai pasirodė ir pelnė trečiąją vietą.

Savarankiškos kelionės – vis labiau populiarėjantis būdas atostogauti ir pažinti pasaulį. Ir nesvarbu, ar tai mėnesio trukmės atostogos, ar, tiesiog, savaitgalio atokvėpis. Keliauti nėra didelė prabanga, ypatingai šiais laikais, kai pigūs lėktuvo bilietai ranka pasiekiami internetu. Kaip apkeliauti spalio viduryje visą Žydrąją pakrantę (Pietų Prancūzija) už 250 eurų – iš pirmų lūpų.

Spalio 28–29 dienomis jau 7-ą sezoną veiksiantis „Siaubo kambarys“  laukia narsuolių, galinčių bent 10 minučių ištverti šiurpą keliančią požemių aplinką. Dauglaukio kultūros centre šiemet vėl skambės grėsmingi dūžiai, šmėžuos įtartini vaizdai, pojūčius sustiprins šilto ir šalto oro masės. Per dvi dienas daugiau nei 1000 lankytojų pritraukiantis „Siaubo kambarys“ skelbia jau išaugęs naujoko marškinius – pramogauti kvies ne tik Tauragės rajono, bet ir kitų miestų aštrių pojūčių mėgėjus.

Tauragė – vienas iš dvylikos Lietuvos miestų, kuriuos šiemet aplankė tarptautinis žmogaus teisių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Šį vakarą žiūrovų laukia Meksikos kino juosta „Mūšiai už uždarų durų“.

Sekmadienio vakarą „X Faktoriaus“ teisėjus ir žiūrovus pakerėjo 18-metės tauragiškės Sofijos Eitutytės balsas. Visi keturi teisėjai jai ištarė „taip“. Mergina iškovojo teisę dalyvauti kitame etape. 

Pagramančio regioninio parko teritorijoje esančiame Lakštingalų slėnyje perstatytas kritinės būklės kabantis tiltas, vedantis į Akmenos pažintinį taką. Šis lieptas nebuvo tvarkomas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Jo atnaujinimą bendromis lėšomis finansavo Tauragės ir Šilalės rajono savivaldybės.

Tauragės krašto muziejus kaip ir kasmet vėl kviečia pasigėrėti geriausių Lietuvos fotožurnalistų darbais. Muziejaus fotografijos galerijoje ketvirtadienį atidaryta konkursinė paroda „Lietuvos spaudos fotografija‘17“. Atidarymo proga į Tauragę atvyko ir pats konkurso organizatorius – Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Tarp eksponuojamų darbų –Auksinio kadro apdovanojimą šiemet pelnęs tauragiškė Laimos Kavaliauskaitės darbas. 

Vilniaus universiteto ketvirtakursė, tauragiškė Kornelija Jurevičiūtė šios vasaros įspūdžių nepamirš dar ilgai. Pasinaudojusi studentiška mainų programa „WorkandTravel“, ji su draugu Viliumi leidosi į paslaptingąją Aliaską. Didžiausia ir rečiausiai apgyvendinta JAV valstija stebino gamta: gatvėmis lakstančiais grizliais ir vandenyne siūbuojančių banginių galybe. Įdomūs pasirodė ir šio Šiaurės Amerikos pusiasalio gyventojai, kurie, pasak Kornelijos, gerokai paprastesni, važinėja dideliais visureigiais ir nuolat lydimi ištikimų keturkojų.

Darganotus rudens vakarus netrukus praskaidrins po vasaros atostogų sugrįžtančios protų kovos. Jau pirmadienio vakarą naktiniame klube „Rūsys“ smegenis pramankštinti kvies  „Protų kovos su Robertu Petrausku“, o rugsėjo 19- ąją restorane „Banga“ prasidės intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ varžybos.

Tauragiškė studentė Milda Stulginskaitė vasaros atostogas mėgsta leisti aktyviai – keliaudama ir darbuodamasi užsienyje. Pernai su „Work and Travel USA“ programa viešėjusi Amerikoje, šiemet jauna mergina pasirinko mados meką – Italiją. Sicilijos saloje, Palermo mieste Milda dirbo mados žurnale. Prisilietusi prie žurnalo virtuvės, garsiausių mados namų apdarų bei keliautojų pamėgtos Italijos šurmulio, Milda teigė įgijusi gilesnį stiliaus pojūtį bei pradėjusi labiau domėtis mada.

9 km atstumu į vakarus nuo Tauragės miesto, šalia Girininkų kaimo (Tauragės raj.) plyti 2009 m. įkurtas Tauragės aerodromas. Čia veikia ir 30 aviacijos entuziastų vienijantis aeroklubas, prie kurio gimimo prisidėjo ir 11 kartą Lietuvos čempionu neseniai tapęs padangių asas Eltonas Meleckis. Svetingai nusiteikę pilotai ne tik su užsidegimu pasakoja apie savo pomėgį, tačiau ir kviečia visus norinčius mokytis skraidyti. Klubo pirmininkas Kostas Bastakys, turintis instruktoriaus licenciją, mielai dalijasi patirtimi ir aviacijos subtilybėmis.

Rugpjūčio 11 dieną pramogų parke „Liberty beach“ planuotas meteorų lietaus stebėjimas neįvyko – tam sutrukdė prastos oro sąlygos. Tačiau tiems, kurie nori stebėti įvairius dangaus reiškinius, fizikas ir astronomas Antanas Kiniulis turi gerų žinių –  džiaugtis jais bus galima dar ilgai, tiek rudenį, tiek ir žiemą.

Pagramančio gyventojas Algirdas Gedvilas savaitgalį pasidalino išskirtiniais kadrais: medžiotojo kamera užfiksavo prie upelio vaikštinėjančią lūšį su keturiais mažyliais. Vyras tikina, jog pamačius šį vaizdą, jam vos telefonas iš rankų neiškrito.

Sodri palmių žaluma, architektūra, kurioje apstu arabų, romėnų, graikų, Bizantijos imperijos ir net britiško stiliaus užuomazgų bei įspūdingas gamtovaizdis, išvien kvepiantis apelsinmedžiais. Tikriausiai jau nutuokiate, apie ką kalba kelionių ekspertas Baltic Tours, o jei ne – leiskite jums padėti. Tai – saulės nubučiuota Italijos sala – Sicilija, kurioje telpa visa tai ir dar daugiau!

Po lietaus pasipylė gausus grybų derlius. Į redakciją užsukęs Dapkiškių kaimo gyventojas atnešė parodyti gausų grybų derlių, tarp kurių ir du didžiuliai baravykai.

Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Gintauto Valučio privačiame telkinyje, buvo sugautas 26 kilogramų karpis. Ši sėkmė nusišypsojo Švedijoje gyvenančiam Vaidui Margiui.

Ateinančią savaitę planuojama atidaryti šunų vedžiojimo ir dresiravimo aikštelę Pamiškės gatvėje, prie Oko miško. Ji bus prieinama visiems šunų mylėtojams, norintiems laisvalaikiu treniruoti savo augintinius.

Tauragės miesto dienų metu Gedimino gatvėje atidaryta vaikų žaidimų aikštelė šią savaitę atsinaujino. Ant guminės dangos buvo išbraižytos užduotys, kurias įveikę vaikai galės rungtis tarpusavyje bei linksmai leisti laiką. 

Kaimyninė Šilalė ir vėl sublizgėjo – prie Kultūros centro, Šilalės mero Jono Gudausko iniciatyva, kuriama įspūdinga trijų metrų aukščio ir septynių metrų pločio smėlio skulptūra. Smėlio skulptūrą ir lietui pliaupiant kuria du žymūs skulptoriai – lietuvis Andrius Petkus ir latvis Krists Zarins.

Tauragės rajono Batakių vidurinės mokyklos moksleivė Kamilė Smaidžiūnaitė iš Ispanijoje vykusio tarptautinio menų festivalio konkurso „Summer talent league“ grįžo su  apdovanojimu. Aštuntokė laimėjo pirmąją vietą vokalo konkurse.

Keturiolika metų Vilniuje gyvenantis verslininkas Renatas Vainius į savo restoraną „Selfish bistro“ pakvietė tauragiškius. Paskanauti šampano austrių, midijų ir kitų jūros gėrybių susirinko per 30 žmonių būrelis, kuriuos suvienijo sentimentai gimtajam kraštui.

Mindaugo ir Raimondos Lukošaičių širdis užkariavo katės. Tačiau ne bet kokios, o savo dydžiu ir charakteriu abejingų nepaliekantys Meino meškėnai. Jais pora „užsikrėtė“ prieš aštuonetą metų, kai per žinias pamatė reportažą apie savo išvaizda lūšį primenančias kates. Jau kitą dieną pora sėdo į automobilį ir leidosi į Prienus pažiūrėti šių gražių sutvėrimų. Nuo tada viskas ir prasidėjo...

Šiandien šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. „Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalijamasi „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.

Gruzinų delegacijos Tauragėje ir tauragiškių išvykos į Zestafonį jau tapo nieko nebestebinančia tradicija, tačiau nedaugelis žino, nuo ko prasidėjo saitai, lėmę dešimtmečius nenutrūkstančią tautų draugystę. Istorija, sujungusi miestus, siekia karo laikus, kuomet Žygaičiuose žuvo gruzinas Aleksandras Bibilašvilis. Jo šeima po 36-erių metų pertraukos praėjusią savaitę atvyko į Tauragę ir lankė senelio kapą bei sutiko pasidalinti jausminga patirtimi apie viešnagę.

Vakarėlių organizatoriai „Renginių karaliai“ skelbia, kad rugsėjo 1 d. Tauragės rajone, Griežpelkiuose bus surengtas pirmasis šio krašto muzikos festivalis. Į „One Night Fest“ jau pakviesti žinomi Lietuvos atlikėjai, bet žvaigždė iš Olandijos DJ ADMIN.