2019 Lapkričio 14 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

„Jūra“ – tarp geriausiųjų Lietuvos ansamblių

  • Įkelta: 2017-12-05

Sigos Gailiuvienės / Siga photography nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šeštadienį, gruodžio 2 d., Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ dalyvavo respublikiniame šio žanro kolektyvų konkurse „Jievaro tiltas“. Vilkaviškyje vykusiame konkurse „Jūra“ gražiai pasirodė ir pelnė trečiąją vietą.

Vertinimo komisija pripažino, jog naujai parengta „Jūros“ programa skambėjo solidžiai, atlikta labai sklandžiai, muzika skambėjo darniai, šokėjai taip pat buvo labai gerai įvertinti. Visu tuo tauragiškiai galės įsitikinti 2018 m. sausio 13d., nes „Jūra“ surengs koncertą visuomenei. Konkurse ansamblis atliko ir keletą kūrinių iš būsimosios jubiliejinės dainų šventės „Vardan tos...“ repertuaro, kurioje tikrai dalyvaus.

Be tauragiškių konkurse dalyvavo „Dainava“ iš Alytaus, „Jievaras“ iš Vilniaus – šie kolektyvai pelnė antrąsias vietas. Pirmoji vieta po nepaprastai ilgų – dviejų valandų – komisijos debatų nepaskirta niekam. Taip pat pasirodė „Aukštaitija“ iš Švenčionių, „Mastis“ iš Telšių, „Pynimėlis“ iš Vilniaus ir kiti kolektyvai.

Nuo šiųmetinio sezono pradžios keitėsi tauragiškių ansamblio „Jūra“ vadovai. Meno vadovu tapo vokalistas ir buvęs valstybinio ansamblio „Lietuva“ dalyvis Justas Kirstukas, choro vadove – žinoma chorvedė daktarė Sandra Rimkutė-Jankuvienė. Šokių grupės ir kapelos vadovais tebedirba jau labiau patyrę Vilija Krūgelienė ir Saulius Bernotas.

Anot kultūros apžvalgininko, ansambliečio Eugenijaus Šalčio, naujiems vadovams konkursas buvo labai rimtas išbandymas, nes pasirodymą vertino itin solidi žinomų specialistų komisija, vadovaujama profesorės, choreografės Laimos Kisielienės.         

 

Sekmadienio vakarą „X Faktoriaus“ teisėjus ir žiūrovus pakerėjo 18-metės tauragiškės Sofijos Eitutytės balsas. Visi keturi teisėjai jai ištarė „taip“. Mergina iškovojo teisę dalyvauti kitame etape. 

Pagramančio regioninio parko teritorijoje esančiame Lakštingalų slėnyje perstatytas kritinės būklės kabantis tiltas, vedantis į Akmenos pažintinį taką. Šis lieptas nebuvo tvarkomas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Jo atnaujinimą bendromis lėšomis finansavo Tauragės ir Šilalės rajono savivaldybės.