2019 Lapkričio 12 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Savarankiškos kelionės planas: Žydroji pakrantė

  • Įkelta: 2017-11-08

Savarankiškos kelionės – vis labiau populiarėjantis būdas atostogauti ir pažinti pasaulį. Ir nesvarbu, ar tai mėnesio trukmės atostogos, ar, tiesiog, savaitgalio atokvėpis. Keliauti nėra didelė prabanga, ypatingai šiais laikais, kai pigūs lėktuvo bilietai ranka pasiekiami internetu. Kaip apkeliauti spalio viduryje visą Žydrąją pakrantę (Pietų Prancūzija) už 250 eurų – iš pirmų lūpų.

Visų pirma – bilietai

Savarankiškų kelionių planus dažniausiai reguliuoja skrydžių kaina. Reguliariai sekant akcijas, galima rasti bilietų net už 5 eurus, tačiau reikia neužmiršti, kad prie pigių pasiūlymų derinamės mes, keliautojai, o ne aviakompanijos. Rugpjūčio mėn. rasti bilietai į Nicą ir atgal kainavo 60 eurų. Kaina ypatingai maža, lyginant pragyvenimo lygį čia, kadangi Nica, kaip vienas didžiausių Žydrosios pakrantės kurortinių centrų, yra brangus ir turtingas miestas. Skrydžio bilietų kainą lemia keli faktoriai: šalies sezoniškumas (šiltasis laikotarpis ar šaltasis), aviakompanijos pasirinkimas (šiuo atveju pigių skydžių bendrovė „Wizz air“) bei pirkimo vieta (agentūra, internetiniai puslapiai ar išmaniosios programėlės, pavyzdžiui – „skyscanner“, kurioje ir buvo rasti pigūs skrydžiai į Nicą). Juk daug vertingiau sutaupytus pinigus išleisti vietinio maisto ragavimui ar įžymių objektų lankymui.

Svarbiausia – patogi vieta

Apsistojimo vieta – bene svarbiausias kriterijus sėkmingoms atostogoms. Svarbi ne tik kaina, suteikiami patogumai, bet ir lokacija įvairių objektų atžvilgiu, tarkim, atstumas nuo oro uosto, paplūdimio ar miesto centro, viešojo transporto pasiekiamumas. Dažnai galima rasti ir buvusių klientų atsiliepimus, į juos patartina atsižvelgti vykstant į naują, dar nepažįstamą vietą.

Nica – strategiškai patogi vieta, išsirinkti viešbutį nebuvo sudėtinga užduotis, vien dėl to, kad miesto centriniai objektai, oro uostas ir paplūdimys išsidėstę Viduržemio jūros pakrantėje. Kiti populiarūs miestai – Kanai, San Tropezas bei miestas-valstybė Monakas driekiasi tik 100 km spinduliu.

Todėl šiuo atveju, renkantis viešbutį, buvo atsižvelgiama tik į kainą – 3 žvaigždučių, 15 min. kelio pėsčiomis nutolęs nuo Viduržemio jūros viešbutis kainuoja pakankamai nedaug – 200 eurų, apsistojant 5 paroms 2 asmenims. 

Populiariausios apgyvendinimo rezervacijos sistemos internete yra booking.com ir hostelworld.com, pateikiančios ne tik viešbučių kainas įvairiomis valiutomis, bet ir jų nuotraukas, vietovių žemėlapius bei viešojo transporto maršrutus.

Jeigu atostogų tikslas – kuo daugiau pamatyti, tai geriausia išeitis – automobilio nuoma. Kainos Nicoje svyruoja nuo 20 iki 60 eurų už parą, priklauso nuo automobilio nuomos centro (tai miesto ar oro uosto punktas), nuomos laikotarpio (kuo daugiau dienų išsinuomojama, tuo pigiau) vietų mašinoje skaičiaus, pagaminimo metų bei kitų sąlygų. 145 eurai – tai vidutinė 5-viečio, 2016 m. gamybos automobilio nuomos kaina 5 paroms Nicoje. Kurortinėse šalyse ar miestuose automobilio nuoma yra labai pasiteisinęs ir patogus keliavimo būdas, didmiesčiuose – anaiptol, viskas lengva ranka pasiekiama autobusų, traukinių pagalba, ar tiesiog, paskyrus laiko viskam apvaikštinėti.


 

Idealus laikas kelionėms

Jau žinant, į kurią šalį vykstama, svarbu pasidomėti, kokios tuo metu ten oro sąlygos. Vietiniams ne sezono metu jau vėsu, o mums, lietuviams, – idealus oras kelionei. Pavyzdžiui, Nicoje spalio 15 dieną temperatūra siekia 25 laipsnius, vietiniams gyventojams jau šalta – ne vieną gali pamatyti su striuke. Ruduo – patogus laikas keliauti ne tik oro atžvilgiu, bet ir kainos būna žemesnės. Galima nemažai sutaupyti.

Taip pat reikia nepamiršti saugoti sveikatos – pasirūpinti pagrindiniais vaistais nuo galvos, skrandžio skausmo ar netikėtai sukilusios temperatūros. Kas be ko, reikėtų pasirūpinti Europos sveikatos kortele, kuri nemokamai išduodama gyvenamojo miesto ligonių kasoje. Ji galioja visose Europos šalyse, jeigu reikalinga pirmoji pagalba. Keliaudamas niekuomet negali būti tikras, su kokiomis ligomis ar traumomis gali tekti susidurti.


 

Maršruto sudarymas 

Keliauti savarankiškai galima ir beveik nieko nesuplanavus iš anksto, ir viską užsisakant. Pirmiausia reikėtų perskaityti kuo daugiau informacijos apie šalį ir išsirinkti vietoves, kurias planuojate aplankyti. Kelionė bus įsimintina, jei sudarinėdami maršrutą nepabijosite įvairovės ir stengsitės, kad į planus būtų įtraukti ir prabangūs didmiesčiai, ir autentiški kaimeliai ir, žinoma, gamta. Keliaujant į Žydrąją pakrantę būtina aplankyti prabangiąją nykštukinę valstybę Monaką (yra papildomas 30 eurų mokestis, įvažiuojant į valstybę), garsųjį pasaulio festivalių miestą – Kanus ir kiek toliau (100 km nuo Nicos) nutolusį garsenybių pamėgtą kurortinį miestą – San Tropezą. Nereikia tik persistengti lankant kiekvieno miesto turistinius objektus, geriau mažiau, tačiau neskubant ir daugiau sužinant. Visko, bet kuriuo atveju, neįmanoma pamatyti. Kelionės pabaigoje verta pasilepinti trumpu poilsiu, susipažįstant su vietine virtuve. Tam užtenka pusdienio. Būtų nuodėmė neparagauti vietinio vyno, visiems žinomų bagečių, jūros gėrybių patiekalų ir Prancūzijos simboliu tapusių šviežių kruasanų. 

Autorės nuotraukos


 

Sekmadienio vakarą „X Faktoriaus“ teisėjus ir žiūrovus pakerėjo 18-metės tauragiškės Sofijos Eitutytės balsas. Visi keturi teisėjai jai ištarė „taip“. Mergina iškovojo teisę dalyvauti kitame etape. 

Pagramančio regioninio parko teritorijoje esančiame Lakštingalų slėnyje perstatytas kritinės būklės kabantis tiltas, vedantis į Akmenos pažintinį taką. Šis lieptas nebuvo tvarkomas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Jo atnaujinimą bendromis lėšomis finansavo Tauragės ir Šilalės rajono savivaldybės.

Tauragės krašto muziejus kaip ir kasmet vėl kviečia pasigėrėti geriausių Lietuvos fotožurnalistų darbais. Muziejaus fotografijos galerijoje ketvirtadienį atidaryta konkursinė paroda „Lietuvos spaudos fotografija‘17“. Atidarymo proga į Tauragę atvyko ir pats konkurso organizatorius – Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Tarp eksponuojamų darbų –Auksinio kadro apdovanojimą šiemet pelnęs tauragiškė Laimos Kavaliauskaitės darbas.