2020 Spalio 25 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Savarankiškos kelionės planas: Žydroji pakrantė

  • Įkelta: 2017-11-08

Savarankiškos kelionės – vis labiau populiarėjantis būdas atostogauti ir pažinti pasaulį. Ir nesvarbu, ar tai mėnesio trukmės atostogos, ar, tiesiog, savaitgalio atokvėpis. Keliauti nėra didelė prabanga, ypatingai šiais laikais, kai pigūs lėktuvo bilietai ranka pasiekiami internetu. Kaip apkeliauti spalio viduryje visą Žydrąją pakrantę (Pietų Prancūzija) už 250 eurų – iš pirmų lūpų.

Visų pirma – bilietai

Savarankiškų kelionių planus dažniausiai reguliuoja skrydžių kaina. Reguliariai sekant akcijas, galima rasti bilietų net už 5 eurus, tačiau reikia neužmiršti, kad prie pigių pasiūlymų derinamės mes, keliautojai, o ne aviakompanijos. Rugpjūčio mėn. rasti bilietai į Nicą ir atgal kainavo 60 eurų. Kaina ypatingai maža, lyginant pragyvenimo lygį čia, kadangi Nica, kaip vienas didžiausių Žydrosios pakrantės kurortinių centrų, yra brangus ir turtingas miestas. Skrydžio bilietų kainą lemia keli faktoriai: šalies sezoniškumas (šiltasis laikotarpis ar šaltasis), aviakompanijos pasirinkimas (šiuo atveju pigių skydžių bendrovė „Wizz air“) bei pirkimo vieta (agentūra, internetiniai puslapiai ar išmaniosios programėlės, pavyzdžiui – „skyscanner“, kurioje ir buvo rasti pigūs skrydžiai į Nicą). Juk daug vertingiau sutaupytus pinigus išleisti vietinio maisto ragavimui ar įžymių objektų lankymui.

Svarbiausia – patogi vieta

Apsistojimo vieta – bene svarbiausias kriterijus sėkmingoms atostogoms. Svarbi ne tik kaina, suteikiami patogumai, bet ir lokacija įvairių objektų atžvilgiu, tarkim, atstumas nuo oro uosto, paplūdimio ar miesto centro, viešojo transporto pasiekiamumas. Dažnai galima rasti ir buvusių klientų atsiliepimus, į juos patartina atsižvelgti vykstant į naują, dar nepažįstamą vietą.

Nica – strategiškai patogi vieta, išsirinkti viešbutį nebuvo sudėtinga užduotis, vien dėl to, kad miesto centriniai objektai, oro uostas ir paplūdimys išsidėstę Viduržemio jūros pakrantėje. Kiti populiarūs miestai – Kanai, San Tropezas bei miestas-valstybė Monakas driekiasi tik 100 km spinduliu.

Todėl šiuo atveju, renkantis viešbutį, buvo atsižvelgiama tik į kainą – 3 žvaigždučių, 15 min. kelio pėsčiomis nutolęs nuo Viduržemio jūros viešbutis kainuoja pakankamai nedaug – 200 eurų, apsistojant 5 paroms 2 asmenims. 

Populiariausios apgyvendinimo rezervacijos sistemos internete yra booking.com ir hostelworld.com, pateikiančios ne tik viešbučių kainas įvairiomis valiutomis, bet ir jų nuotraukas, vietovių žemėlapius bei viešojo transporto maršrutus.

Jeigu atostogų tikslas – kuo daugiau pamatyti, tai geriausia išeitis – automobilio nuoma. Kainos Nicoje svyruoja nuo 20 iki 60 eurų už parą, priklauso nuo automobilio nuomos centro (tai miesto ar oro uosto punktas), nuomos laikotarpio (kuo daugiau dienų išsinuomojama, tuo pigiau) vietų mašinoje skaičiaus, pagaminimo metų bei kitų sąlygų. 145 eurai – tai vidutinė 5-viečio, 2016 m. gamybos automobilio nuomos kaina 5 paroms Nicoje. Kurortinėse šalyse ar miestuose automobilio nuoma yra labai pasiteisinęs ir patogus keliavimo būdas, didmiesčiuose – anaiptol, viskas lengva ranka pasiekiama autobusų, traukinių pagalba, ar tiesiog, paskyrus laiko viskam apvaikštinėti.


 

Idealus laikas kelionėms

Jau žinant, į kurią šalį vykstama, svarbu pasidomėti, kokios tuo metu ten oro sąlygos. Vietiniams ne sezono metu jau vėsu, o mums, lietuviams, – idealus oras kelionei. Pavyzdžiui, Nicoje spalio 15 dieną temperatūra siekia 25 laipsnius, vietiniams gyventojams jau šalta – ne vieną gali pamatyti su striuke. Ruduo – patogus laikas keliauti ne tik oro atžvilgiu, bet ir kainos būna žemesnės. Galima nemažai sutaupyti.

Taip pat reikia nepamiršti saugoti sveikatos – pasirūpinti pagrindiniais vaistais nuo galvos, skrandžio skausmo ar netikėtai sukilusios temperatūros. Kas be ko, reikėtų pasirūpinti Europos sveikatos kortele, kuri nemokamai išduodama gyvenamojo miesto ligonių kasoje. Ji galioja visose Europos šalyse, jeigu reikalinga pirmoji pagalba. Keliaudamas niekuomet negali būti tikras, su kokiomis ligomis ar traumomis gali tekti susidurti.


 

Maršruto sudarymas 

Keliauti savarankiškai galima ir beveik nieko nesuplanavus iš anksto, ir viską užsisakant. Pirmiausia reikėtų perskaityti kuo daugiau informacijos apie šalį ir išsirinkti vietoves, kurias planuojate aplankyti. Kelionė bus įsimintina, jei sudarinėdami maršrutą nepabijosite įvairovės ir stengsitės, kad į planus būtų įtraukti ir prabangūs didmiesčiai, ir autentiški kaimeliai ir, žinoma, gamta. Keliaujant į Žydrąją pakrantę būtina aplankyti prabangiąją nykštukinę valstybę Monaką (yra papildomas 30 eurų mokestis, įvažiuojant į valstybę), garsųjį pasaulio festivalių miestą – Kanus ir kiek toliau (100 km nuo Nicos) nutolusį garsenybių pamėgtą kurortinį miestą – San Tropezą. Nereikia tik persistengti lankant kiekvieno miesto turistinius objektus, geriau mažiau, tačiau neskubant ir daugiau sužinant. Visko, bet kuriuo atveju, neįmanoma pamatyti. Kelionės pabaigoje verta pasilepinti trumpu poilsiu, susipažįstant su vietine virtuve. Tam užtenka pusdienio. Būtų nuodėmė neparagauti vietinio vyno, visiems žinomų bagečių, jūros gėrybių patiekalų ir Prancūzijos simboliu tapusių šviežių kruasanų. 


 

Spalio 28–29 dienomis jau 7-ą sezoną veiksiantis „Siaubo kambarys“  laukia narsuolių, galinčių bent 10 minučių ištverti šiurpą keliančią požemių aplinką. Dauglaukio kultūros centre šiemet vėl skambės grėsmingi dūžiai, šmėžuos įtartini vaizdai, pojūčius sustiprins šilto ir šalto oro masės. Per dvi dienas daugiau nei 1000 lankytojų pritraukiantis „Siaubo kambarys“ skelbia jau išaugęs naujoko marškinius – pramogauti kvies ne tik Tauragės rajono, bet ir kitų miestų aštrių pojūčių mėgėjus.

Tauragė – vienas iš dvylikos Lietuvos miestų, kuriuos šiemet aplankė tarptautinis žmogaus teisių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Šį vakarą žiūrovų laukia Meksikos kino juosta „Mūšiai už uždarų durų“.

Sekmadienio vakarą „X Faktoriaus“ teisėjus ir žiūrovus pakerėjo 18-metės tauragiškės Sofijos Eitutytės balsas. Visi keturi teisėjai jai ištarė „taip“. Mergina iškovojo teisę dalyvauti kitame etape. 

Pagramančio regioninio parko teritorijoje esančiame Lakštingalų slėnyje perstatytas kritinės būklės kabantis tiltas, vedantis į Akmenos pažintinį taką. Šis lieptas nebuvo tvarkomas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Jo atnaujinimą bendromis lėšomis finansavo Tauragės ir Šilalės rajono savivaldybės.

Tauragės krašto muziejus kaip ir kasmet vėl kviečia pasigėrėti geriausių Lietuvos fotožurnalistų darbais. Muziejaus fotografijos galerijoje ketvirtadienį atidaryta konkursinė paroda „Lietuvos spaudos fotografija‘17“. Atidarymo proga į Tauragę atvyko ir pats konkurso organizatorius – Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Tarp eksponuojamų darbų –Auksinio kadro apdovanojimą šiemet pelnęs tauragiškė Laimos Kavaliauskaitės darbas. 

Vilniaus universiteto ketvirtakursė, tauragiškė Kornelija Jurevičiūtė šios vasaros įspūdžių nepamirš dar ilgai. Pasinaudojusi studentiška mainų programa „WorkandTravel“, ji su draugu Viliumi leidosi į paslaptingąją Aliaską. Didžiausia ir rečiausiai apgyvendinta JAV valstija stebino gamta: gatvėmis lakstančiais grizliais ir vandenyne siūbuojančių banginių galybe. Įdomūs pasirodė ir šio Šiaurės Amerikos pusiasalio gyventojai, kurie, pasak Kornelijos, gerokai paprastesni, važinėja dideliais visureigiais ir nuolat lydimi ištikimų keturkojų.

Darganotus rudens vakarus netrukus praskaidrins po vasaros atostogų sugrįžtančios protų kovos. Jau pirmadienio vakarą naktiniame klube „Rūsys“ smegenis pramankštinti kvies  „Protų kovos su Robertu Petrausku“, o rugsėjo 19- ąją restorane „Banga“ prasidės intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ varžybos.

Tauragiškė studentė Milda Stulginskaitė vasaros atostogas mėgsta leisti aktyviai – keliaudama ir darbuodamasi užsienyje. Pernai su „Work and Travel USA“ programa viešėjusi Amerikoje, šiemet jauna mergina pasirinko mados meką – Italiją. Sicilijos saloje, Palermo mieste Milda dirbo mados žurnale. Prisilietusi prie žurnalo virtuvės, garsiausių mados namų apdarų bei keliautojų pamėgtos Italijos šurmulio, Milda teigė įgijusi gilesnį stiliaus pojūtį bei pradėjusi labiau domėtis mada.

9 km atstumu į vakarus nuo Tauragės miesto, šalia Girininkų kaimo (Tauragės raj.) plyti 2009 m. įkurtas Tauragės aerodromas. Čia veikia ir 30 aviacijos entuziastų vienijantis aeroklubas, prie kurio gimimo prisidėjo ir 11 kartą Lietuvos čempionu neseniai tapęs padangių asas Eltonas Meleckis. Svetingai nusiteikę pilotai ne tik su užsidegimu pasakoja apie savo pomėgį, tačiau ir kviečia visus norinčius mokytis skraidyti. Klubo pirmininkas Kostas Bastakys, turintis instruktoriaus licenciją, mielai dalijasi patirtimi ir aviacijos subtilybėmis.

Rugpjūčio 11 dieną pramogų parke „Liberty beach“ planuotas meteorų lietaus stebėjimas neįvyko – tam sutrukdė prastos oro sąlygos. Tačiau tiems, kurie nori stebėti įvairius dangaus reiškinius, fizikas ir astronomas Antanas Kiniulis turi gerų žinių –  džiaugtis jais bus galima dar ilgai, tiek rudenį, tiek ir žiemą.

Pagramančio gyventojas Algirdas Gedvilas savaitgalį pasidalino išskirtiniais kadrais: medžiotojo kamera užfiksavo prie upelio vaikštinėjančią lūšį su keturiais mažyliais. Vyras tikina, jog pamačius šį vaizdą, jam vos telefonas iš rankų neiškrito.

Sodri palmių žaluma, architektūra, kurioje apstu arabų, romėnų, graikų, Bizantijos imperijos ir net britiško stiliaus užuomazgų bei įspūdingas gamtovaizdis, išvien kvepiantis apelsinmedžiais. Tikriausiai jau nutuokiate, apie ką kalba kelionių ekspertas Baltic Tours, o jei ne – leiskite jums padėti. Tai – saulės nubučiuota Italijos sala – Sicilija, kurioje telpa visa tai ir dar daugiau!

Po lietaus pasipylė gausus grybų derlius. Į redakciją užsukęs Dapkiškių kaimo gyventojas atnešė parodyti gausų grybų derlių, tarp kurių ir du didžiuliai baravykai.

Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Gintauto Valučio privačiame telkinyje, buvo sugautas 26 kilogramų karpis. Ši sėkmė nusišypsojo Švedijoje gyvenančiam Vaidui Margiui.

Ateinančią savaitę planuojama atidaryti šunų vedžiojimo ir dresiravimo aikštelę Pamiškės gatvėje, prie Oko miško. Ji bus prieinama visiems šunų mylėtojams, norintiems laisvalaikiu treniruoti savo augintinius.

Tauragės miesto dienų metu Gedimino gatvėje atidaryta vaikų žaidimų aikštelė šią savaitę atsinaujino. Ant guminės dangos buvo išbraižytos užduotys, kurias įveikę vaikai galės rungtis tarpusavyje bei linksmai leisti laiką. 

Kaimyninė Šilalė ir vėl sublizgėjo – prie Kultūros centro, Šilalės mero Jono Gudausko iniciatyva, kuriama įspūdinga trijų metrų aukščio ir septynių metrų pločio smėlio skulptūra. Smėlio skulptūrą ir lietui pliaupiant kuria du žymūs skulptoriai – lietuvis Andrius Petkus ir latvis Krists Zarins.

Tauragės rajono Batakių vidurinės mokyklos moksleivė Kamilė Smaidžiūnaitė iš Ispanijoje vykusio tarptautinio menų festivalio konkurso „Summer talent league“ grįžo su  apdovanojimu. Aštuntokė laimėjo pirmąją vietą vokalo konkurse.

Keturiolika metų Vilniuje gyvenantis verslininkas Renatas Vainius į savo restoraną „Selfish bistro“ pakvietė tauragiškius. Paskanauti šampano austrių, midijų ir kitų jūros gėrybių susirinko per 30 žmonių būrelis, kuriuos suvienijo sentimentai gimtajam kraštui.

Mindaugo ir Raimondos Lukošaičių širdis užkariavo katės. Tačiau ne bet kokios, o savo dydžiu ir charakteriu abejingų nepaliekantys Meino meškėnai. Jais pora „užsikrėtė“ prieš aštuonetą metų, kai per žinias pamatė reportažą apie savo išvaizda lūšį primenančias kates. Jau kitą dieną pora sėdo į automobilį ir leidosi į Prienus pažiūrėti šių gražių sutvėrimų. Nuo tada viskas ir prasidėjo...

Šiandien šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. „Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalijamasi „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.

Gruzinų delegacijos Tauragėje ir tauragiškių išvykos į Zestafonį jau tapo nieko nebestebinančia tradicija, tačiau nedaugelis žino, nuo ko prasidėjo saitai, lėmę dešimtmečius nenutrūkstančią tautų draugystę. Istorija, sujungusi miestus, siekia karo laikus, kuomet Žygaičiuose žuvo gruzinas Aleksandras Bibilašvilis. Jo šeima po 36-erių metų pertraukos praėjusią savaitę atvyko į Tauragę ir lankė senelio kapą bei sutiko pasidalinti jausminga patirtimi apie viešnagę.

Vakarėlių organizatoriai „Renginių karaliai“ skelbia, kad rugsėjo 1 d. Tauragės rajone, Griežpelkiuose bus surengtas pirmasis šio krašto muzikos festivalis. Į „One Night Fest“ jau pakviesti žinomi Lietuvos atlikėjai, bet žvaigždė iš Olandijos DJ ADMIN.

Tauragės šilumos tinklų direktorius Mindaugas Nevardauskas jau planuoja šių metų dviračių sezono maršrutus. Prieš savaitę jis sukorė 200 kilometrų, taip pat pažadėjo pakartoti praėjusių metų žygį – dviračiu iš Kauno atminti į Tauragę.

Atšilus orams į Tauragės miesto gatves išriedėjo išskirtiniai, praeivių akį traukiantys automobiliai. Antradienį vienas jų buvo užfiksuotas Vasario 16-osios gatvėje. Amerikietišku 1974 metų „Chevrolete Corvette“ modeliu iš Šilutės į Tauragę atvažiavo UAB Tauragės butų ūkis direktorius Liutauras Indriuška.