2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Tris vakarus – „Nepatogaus kino“ seansai

  • Įkelta: 2017-10-25
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragė – vienas iš dvylikos Lietuvos miestų, kuriuos šiemet aplankė tarptautinis žmogaus teisių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Šį vakarą žiūrovų laukia Meksikos kino juosta „Mūšiai už uždarų durų“.

Į „Nepatogaus kino“ festivalio žemėlapį Tauragė patenka jau šeštus metus. Kaip teigė Tauragės „Europe Direct“ informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė, pavyko įtikinti organizatorius nestandartines kino juostas pristatyti ir mūsų mieste.

Jau pirmieji kino seansai viešosios B. Baltrušaitytės bibliotekoje pasiteisino su kaupu – skaitykla lūžo nuo žiūrovų skaičiaus, nors sąlygos čia ne pačios geriausios. Pernai žiūrovai buvo kviečiami mėgautis kamerine aplinka. Nors ne visos kino juostos sulaukia tauragiškių susidomėjimo, I. Aleknienė sako, kad nuspręsta „auginti žiūrovą“.

„Nepatogaus kino“ vakarai kupini emocijų. Pasaulyje, kuriame netrūksta bado, skurdo, diskriminacijos, festivalis priverčia bent trumpam stabtelti ir susimąstyti. Šiemet tauragiškiams skirtame repertuare 3 juostos. Kaip teigė I. Aleknienė, parinktos pačių organizatorių, atsižvelgiant į mažesnio miesto gyventojų poreikius: ne per ilgas, ne dokumentinio, aiškesnio siužeto.

Šiandien bibliotekoje bus rodomas Meksikos režisierės Lucia Gaja filmas „Mūšiai už uždarų durų“.

Apie filmą: visos šalys yra skirtingos, tačiau smurtas artimoje aplinkoje aptinkamas visur. Jis nepaiso nei odos spalvos, nei religijos, nei kultūros ar socialinės klasės. Šiame filme pasakojamos penkių moterų iš Suomijos, Indijos, Meksikos, Ispanijos ir JAV istorijos. Visos jos patyrė arba patiria smurtą namuose. Jungtinės Tautos konstatuoja, kad smurtas artimoje aplinkoje pasiekė pandeminį lygį ir šiandien tai yra viena svarbiausių viešosios sveikatos problemų.

Po filmo skaitykloje vyks diskusija „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas?“.

Ketvirtadienį bus pristatoma kino juosta „Amžinai tyri“, kurioje vaizduojama žymiausia Izraelio futbolo komanda „Beitar Jerusalem FC“ – vienintelė „Premier“ lygoje, nepriėmusi į savo gretas žaidėjo arabo.

Penktadienį kino gurmanų laukia bulgarų režisieriaus filmas „Gerasis paštininkas“. Jame pasakojama, kaip nuo Romos ir Osmanų imperijų laikų mažas ir užsispyręs bulgarų kaimelis, įsikūręs šalia Turkijos sienos, priešinosi svetimšalių įžengimui. Miestelis ruošiasi savivaldos rinkimams ir visi jo 38 pagyvenę bulgarai sprendžia Europinio lygmens problemą: ką daryti su kasnakt sieną kertančiais pabėgėliais, ieškančiais prieglobsčio Europoje. Mero posto siekiantis paštininkas Ivanas pristato naują politinę viziją – merdintį kaimelį sugrąžins į gyvenimą apgyvendindamas jame pabėgėlius.

„Nepatogaus kino“ festivalis – iššūkis čia dirbančioms bibliotekininkėms. Iš visų pasaulio kraštų atvykę filmai reikalauja įgarsinimo, kuris yra labai brangus, arba subtitrų. Tad B. Baltrušaitytės bibliotekos darbuotojos ruošiasi kiekvieno filmo premjerai.

– Džiaugiamės, kad gauname. Filmai rodomi nemokamai, tiesa, organizatoriai atsiveža aukų dėžutę, norintys galės prisidėti, – teigė I. Aleknienė. 

Sekmadienio vakarą „X Faktoriaus“ teisėjus ir žiūrovus pakerėjo 18-metės tauragiškės Sofijos Eitutytės balsas. Visi keturi teisėjai jai ištarė „taip“. Mergina iškovojo teisę dalyvauti kitame etape. 

Pagramančio regioninio parko teritorijoje esančiame Lakštingalų slėnyje perstatytas kritinės būklės kabantis tiltas, vedantis į Akmenos pažintinį taką. Šis lieptas nebuvo tvarkomas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Jo atnaujinimą bendromis lėšomis finansavo Tauragės ir Šilalės rajono savivaldybės.

Tauragės krašto muziejus kaip ir kasmet vėl kviečia pasigėrėti geriausių Lietuvos fotožurnalistų darbais. Muziejaus fotografijos galerijoje ketvirtadienį atidaryta konkursinė paroda „Lietuvos spaudos fotografija‘17“. Atidarymo proga į Tauragę atvyko ir pats konkurso organizatorius – Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Tarp eksponuojamų darbų –Auksinio kadro apdovanojimą šiemet pelnęs tauragiškė Laimos Kavaliauskaitės darbas. 

Vilniaus universiteto ketvirtakursė, tauragiškė Kornelija Jurevičiūtė šios vasaros įspūdžių nepamirš dar ilgai. Pasinaudojusi studentiška mainų programa „WorkandTravel“, ji su draugu Viliumi leidosi į paslaptingąją Aliaską. Didžiausia ir rečiausiai apgyvendinta JAV valstija stebino gamta: gatvėmis lakstančiais grizliais ir vandenyne siūbuojančių banginių galybe. Įdomūs pasirodė ir šio Šiaurės Amerikos pusiasalio gyventojai, kurie, pasak Kornelijos, gerokai paprastesni, važinėja dideliais visureigiais ir nuolat lydimi ištikimų keturkojų.

Darganotus rudens vakarus netrukus praskaidrins po vasaros atostogų sugrįžtančios protų kovos. Jau pirmadienio vakarą naktiniame klube „Rūsys“ smegenis pramankštinti kvies  „Protų kovos su Robertu Petrausku“, o rugsėjo 19- ąją restorane „Banga“ prasidės intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ varžybos.