2019 Lapkričio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

„Siaubo kambarys“ pristato paslaptingus Dauglaukio požemius

  • Įkelta: 2017-10-27
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Spalio 28–29 dienomis jau 7-ą sezoną veiksiantis „Siaubo kambarys“  laukianarsuolių, galinčių bent 10 minučių ištverti šiurpą keliančią požemių aplinką. Dauglaukio kultūros centre šiemet vėl skambės grėsmingi dūžiai, šmėžuos įtartini vaizdai, pojūčius sustiprins šilto ir šalto oro masės. Per dvi dienas daugiau nei 1000 lankytojų pritraukiantis „Siaubo kambarys“ skelbia jau išaugęs naujoko marškinius – pramogauti kvies ne tik Tauragės rajono, bet ir kitų miestų aštrių pojūčių mėgėjus.

Skatina turizmą

Kasmetinį spalio pabaigos siaubo renginį organizuoja Diana Metrikytė, Gabrielė Jasaitytė ir Vidas Metrikis. Vietinis jaunimas neslepia, kad ši jų iniciatyva plečiasi ir kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

V. Metrikio skaičiavimu, praėjusiais metais „Siaubo kambarį“ aplankė virš 1000 lankytojų. Nemažą dalį išblaškė lietus ir prastos oro sąlygos. Paaiškėjo, kad norintiems patekti į paslaptingus kambarius, teko sugaišti daugiau nei 20 min. laukiant eilėje.

Nepaisant nenuspėjamų gamtos sąlygų, žinia apie „Siaubo kambarį“ keliauja per visą Lietuvą. Šią vasarą renginio organizatoriui skambino Palangos pedagogai, teiravosi dėl galimybės atvyksti su gausia moksleivių delegacija.

Gandai apie „Siaubo kambarį“ pasiekė ne tik aplinkinių Jurbarko, Šilalės, Raseinių rajonų gyventojus. Atvyksta aštrių pojūčių mėgėjai ir Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus.

Pasak V. Metrikio, kai kurie, apsilankę Dauglaukyje, teiraujasi ir apie kitas lankytinas vietas Tauragėje. Ši pramoga trunka vos 10 minučių, tad svečiai nori įsižinoti daugiau apie visą kraštą. Kartais domisi, ar čia yra viešbučių, kitokių pramogų.

– Šiemet visi, nusipirkę bilietą į „Siaubo kambarį“ gaus 50 proc. nuolaidą nakvynei Tauragės viešbutyje bei įėjimui į naktinį klubą „Rūsys“, – teigė V. Metrikis.

Pelną investuos

Savaitė iki planuojamo renginio – įtemptas metas dauglaukiškiams. „Siaubo kambario“ scenarijus kasmet keičiasi, tad patalpos įrengiamos vis kitaip. Dauglaukio kultūros namai pasikeičia neatpažįstamai: nukabinami šviestuvai, užtamsinami langai, išnešami kilimai, išimamos durys. Pirmame ir antrame aukštuose įrengiami baimės kambariai, naudojant specialiuosius efektus: lazerius, anglies dioksido patrankas –  šalto ir šilto oro gūsius.

– Dirbame su Vilniaus Klaipėdos efektų tiekėjais. Reikia sumontuoti įrangą, kuri suteiks visus pojūčius: garsą, vėją, šilumą, šaltį, –  pasakojo pašnekovas, pridūręs, jog darbo tikrai netrūksta.

Spalio 28–29 dienomis renginyje dirbs 23 aktoriai. Veiksmas prasidės 18 valandą vakaro ir tęsis iki tol, kol bus norinčiųjų patirti stingdančias akimirkas.

Organizatoriai skelbia, kad bilietas į „Siaubo kambarį“ kainuos 3 Eur, visas uždirbtas pelnas bus skirtasinvestuicijoms į techniką ir simbolinėms organizatorių darbo sąnaudoms padengti.

Dauglaukio požemiai

Šiemet keičiasi „Siaubo kambario“ režisūrinis sumanymas. Praėjusiais metais lankytojai kilo į viršų, kur jų laukė įvairios staigmenos. Pirmame ir antrame aukšte veikė baimės kambariai. Buvo įrengta karščio patalpa, kūrusi aliuzijąį sparčiai besikeičiantį klimatą. Lankytojus taip pat šiurpino žemo dažnio garso bangų, oro atakos ir „Šarvojimo salė“.

Šiemet veiksmas iš viršaus kelsis į apačią. Organizatoriai tikina, jog bus imituojamas leidimasis į mistinius Dauglaukio požemius. Kas juose paslėpta,  rengėjai neatskleidė. Naują „Siaubo kambarį“ tradiciškai anonsuoja jau sukurtas trumpas vaizdo įrašas „Youtube“ kanale.

„Siaubo kambarys“ narsuolių laukia adresu Tvenkinio g. 9, Dauglaukis.

Sekmadienio vakarą „X Faktoriaus“ teisėjus ir žiūrovus pakerėjo 18-metės tauragiškės Sofijos Eitutytės balsas. Visi keturi teisėjai jai ištarė „taip“. Mergina iškovojo teisę dalyvauti kitame etape. 

Pagramančio regioninio parko teritorijoje esančiame Lakštingalų slėnyje perstatytas kritinės būklės kabantis tiltas, vedantis į Akmenos pažintinį taką. Šis lieptas nebuvo tvarkomas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Jo atnaujinimą bendromis lėšomis finansavo Tauragės ir Šilalės rajono savivaldybės.

Tauragės krašto muziejus kaip ir kasmet vėl kviečia pasigėrėti geriausių Lietuvos fotožurnalistų darbais. Muziejaus fotografijos galerijoje ketvirtadienį atidaryta konkursinė paroda „Lietuvos spaudos fotografija‘17“. Atidarymo proga į Tauragę atvyko ir pats konkurso organizatorius – Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Tarp eksponuojamų darbų –Auksinio kadro apdovanojimą šiemet pelnęs tauragiškė Laimos Kavaliauskaitės darbas. 

Vilniaus universiteto ketvirtakursė, tauragiškė Kornelija Jurevičiūtė šios vasaros įspūdžių nepamirš dar ilgai. Pasinaudojusi studentiška mainų programa „WorkandTravel“, ji su draugu Viliumi leidosi į paslaptingąją Aliaską. Didžiausia ir rečiausiai apgyvendinta JAV valstija stebino gamta: gatvėmis lakstančiais grizliais ir vandenyne siūbuojančių banginių galybe. Įdomūs pasirodė ir šio Šiaurės Amerikos pusiasalio gyventojai, kurie, pasak Kornelijos, gerokai paprastesni, važinėja dideliais visureigiais ir nuolat lydimi ištikimų keturkojų.