2020 Spalio 29 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Vasaros atostogos – Italijos mados žurnale

  • Įkelta: 2017-09-01
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragiškė studentė Milda Stulginskaitė vasaros atostogas mėgsta leisti aktyviai – keliaudama ir darbuodamasi užsienyje. Pernai su „Work and Travel USA“ programa viešėjusi Amerikoje, šiemet jauna mergina pasirinko mados meką – Italiją. Sicilijos saloje, Palermo mieste Milda dirbo mados žurnale. Prisilietusi prie žurnalo virtuvės, garsiausių mados namų apdarų bei keliautojų pamėgtos Italijos šurmulio, Milda teigė įgijusi gilesnį stiliaus pojūtį bei pradėjusi labiau domėtis mada.

Mados virtuvė

Prasidėjus vasaros atostogoms, birželį studentė M. Stulginskaitė dviems mėnesiams išvyko padirbėti į Palermo, didžiausią Sicilijos miestą, kuris laikomas salos sostine. Ten mergina dirbo įvairiausius darbus, susijusius su mados žurnalo „Zoe magazine“ leidyba bei drabužių reklama – dalyvavo organizuojant pardavimui skirtų drabužių fotosesijas, atrenkant nuotraukas, rašė straipsnius žurnalui, administravo interneto puslapio bei socialinių tinklų „Facebook“, „Instagram“ paskyras. Mildai teko čiupinėti tokių mados namų kaip „Gucci“, „Prada“ „Dolce&Gabbana“ drabužius  ir aksesuarus.

Mados žurnale „Zoe magazine“ Milda įsidarbino per Vilniaus universiteto „Erasmus“ praktikos pasiūlymų studentams duomenų bazę. Merginos teigimu, užsienio įmonės dažnai ieško galinčių vasarai atvykti padirbėti studentų dėl paparastos priežasties – juos samdyti daug pigiau. Anot Mildos, daugiausia „Zoe magazine“ vasarą dirbo lietuvių, nes ir VGTU taip pat platina šį skelbimą. Viena lietuvaitė, atvažiavusi per „Erasmus“, liko čia nuolatiniam darbui.

Kalbėdama apie mados verslo virtuvę, Milda akcentavo, jog ten reikia išties daug rankų – yra daug „nematomo“ nekvalifikuoto  darbo, kurį reikia atlikti, pavyzdžiui, išpakuoti bei supakuoti fotosesijoms naudojamus drabužius. Reklamai naudojami garsių dizainerių drabužiai, dažnai kainuojantys ne po vieną tūktantį eurų, grąžinami į prekybą. Dėl to su jais turi būti elgiamasi itin atsargiai ir kruopščiai – kad neduok Dieve nebūtų ištepti ar sugadinti.

– Vienas iš „Zoe magazine“ klientų, turinčių elektroninę parduotuvę, perka iš žurnalo drabužių fotosesijų paslaugą. Daugiausia ir teko dirbti šioje srityje, man tai buvo įdomiausia. Dirbau su fotografu, padėdavau čia pat atrinkti tinkamas nuotraukas, žiūrėti, kaip medžiaga „krenta“, jei kas ne taip, pataisyti ir pan. Modeliai ir stilistė atvykdavo iš Milano, dirbdavom kartu su jais, – pasakojo  Milda.

Paklausta, ar svarsto apie galimybę ten vėl grįžti, Milda teigė tokios galimybės neatmetanti:

– Išties man labai gerai ten sekėsi, gavau gerų atsiliepimų, viršininkai klausė ar nenorėčiau sugrįžti. Atsakiau – turite mano kontaktus, jeigu prireiks – kreipkitės (juokiasi, – red. past.).

Svarbu – detalės

Milda teigė įgijusi naudingų įgūdžių – išmoko atskirti originalius dizainerių sukurtus modelius nuo kopijų, išvystė gilesnį stiliaus pojūtį, sužinojo daug gudrybių, kaip sukurti išskirtinį savo stilių.

– Anksčiau nesidomėjau mada, atrodė, kad moku aspirengti, ir to pakanka. Dabar į drabužius ir aksesuarus vitrinose žiūriu kitomis akimis. Žinau, ką prie ko derinti, matau kokių dizainerių darbai nukopijuoti ir pan., – kalbėjo mergina.  

Italės, pasak Mildos, rengiasi labai spalvingai – nebijo įvairiausių derinių, tačiau turi įgimtą stiliaus pojūtį – net ryškiausios spalvos puikiai suderinamos tarpusavyje. Mergina papasakojo ir dar vieną gudrybę – svarbiausia aprangoje – ne drabužiai, o akiniai nuo saulės, batai ir rankinė. Esą neveltui mados pasaulyje mėgstamas posakis – „devil is in the detail“ (angl. – velnias slypi detalėse). Būtent šiems aksesuarams italai skiria daugiausia dėmesio, stengiasi įsigyti vardinius. Na, o rūbai gali būti ir pigesnių prekinių ženklų, „Zara“ ar panašių.

Gerų manierų pasigedo

Nors Milda vyko į Siciliją dirbti, labiausiai, pasak merginos, verta ten važiuoti dėl įstabaus grožio paplūdimių. Vaizdai čia nuostabūs, ir, nepaisant karščio ir tvankumos, atostogoms Siciliją mergina tikrai rekomenduotų.

Tačiau, anot Mildos, Palermo mieste gyvenantys žmonės nepasižymi geromis manieromis ir nėra išsilavinę – tai lemia miesto triukšmingumą, vietinių grubumą ir aukštą nusikalstamumo lygį. Niekam ne paslaptis, kad Sicilija nuo neatmenamų amžių garsėjo įsigalėjusia mafija. Tokia atmosfera, anot Mildos, jaučiama ir dabar. Pavyzdžiui, turguje niekuo negalima pasitikėti – tuoj pat gali būti apgautas ir sumokėti už prekę dešimteriopai. O išsinuomonti gyvenamąjį plotą Palerme sudėtinga dėl to, kad visas nekilnojamojo turto verslas yra sutelktas vieno žmogaus rankose. O kainą nustato jis pats – už kiek nori, už tiek nuomoja.

Iš pradžių Mildai su kitais studentais teko gyventi prastame miesto rajone netoli stoties, vėliau persikėlė į geresnę vietą. Mergina atviravo, jog teko patirti ir nejaukių akimirkų – sutemus atokesnėmis gatvėmis vienai nevaikščioti, nes knibžda asocialių asmenų, kurių elgesys gali būti neprognozuojamas. Kaimynystėje gyvenantys žmonės taip pat nepasirodė malonūs – norėdami išgąsdinti jaunas merginas, buvo sugadinę net durų spyną. Pasak Mildos, italai, nors būstą taip pat tik nuomavosi, taip stengėsi parodyti, esą jie čia šeimininkai ir diktuoja taisykles.

Taip pat Milda teigė, jog nusikaltimus dažniausiai įvykdo patys italai, nors šalyje daug kitataučių ir pabėgėlių, šie esą daug ramesni. Na, o gabesni žmonės, anot merginos, jai pasakojo besistengiantys išvykti iš Palermo į žemyninę Italijos dalį, mat ten gyvenimas visai kitoks. Sicilijoje jie nematantys perspektyvų.

 

9 km atstumu į vakarus nuo Tauragės miesto, šalia Girininkų kaimo (Tauragės raj.) plyti 2009 m. įkurtas Tauragės aerodromas. Čia veikia ir 30 aviacijos entuziastų vienijantis aeroklubas, prie kurio gimimo prisidėjo ir 11 kartą Lietuvos čempionu neseniai tapęs padangių asas Eltonas Meleckis. Svetingai nusiteikę pilotai ne tik su užsidegimu pasakoja apie savo pomėgį, tačiau ir kviečia visus norinčius mokytis skraidyti. Klubo pirmininkas Kostas Bastakys, turintis instruktoriaus licenciją, mielai dalijasi patirtimi ir aviacijos subtilybėmis.

Rugpjūčio 11 dieną pramogų parke „Liberty beach“ planuotas meteorų lietaus stebėjimas neįvyko – tam sutrukdė prastos oro sąlygos. Tačiau tiems, kurie nori stebėti įvairius dangaus reiškinius, fizikas ir astronomas Antanas Kiniulis turi gerų žinių –  džiaugtis jais bus galima dar ilgai, tiek rudenį, tiek ir žiemą.

Pagramančio gyventojas Algirdas Gedvilas savaitgalį pasidalino išskirtiniais kadrais: medžiotojo kamera užfiksavo prie upelio vaikštinėjančią lūšį su keturiais mažyliais. Vyras tikina, jog pamačius šį vaizdą, jam vos telefonas iš rankų neiškrito.

Sodri palmių žaluma, architektūra, kurioje apstu arabų, romėnų, graikų, Bizantijos imperijos ir net britiško stiliaus užuomazgų bei įspūdingas gamtovaizdis, išvien kvepiantis apelsinmedžiais. Tikriausiai jau nutuokiate, apie ką kalba kelionių ekspertas Baltic Tours, o jei ne – leiskite jums padėti. Tai – saulės nubučiuota Italijos sala – Sicilija, kurioje telpa visa tai ir dar daugiau!

Po lietaus pasipylė gausus grybų derlius. Į redakciją užsukęs Dapkiškių kaimo gyventojas atnešė parodyti gausų grybų derlių, tarp kurių ir du didžiuliai baravykai.

Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Gintauto Valučio privačiame telkinyje, buvo sugautas 26 kilogramų karpis. Ši sėkmė nusišypsojo Švedijoje gyvenančiam Vaidui Margiui.

Ateinančią savaitę planuojama atidaryti šunų vedžiojimo ir dresiravimo aikštelę Pamiškės gatvėje, prie Oko miško. Ji bus prieinama visiems šunų mylėtojams, norintiems laisvalaikiu treniruoti savo augintinius.

Tauragės miesto dienų metu Gedimino gatvėje atidaryta vaikų žaidimų aikštelė šią savaitę atsinaujino. Ant guminės dangos buvo išbraižytos užduotys, kurias įveikę vaikai galės rungtis tarpusavyje bei linksmai leisti laiką. 

Kaimyninė Šilalė ir vėl sublizgėjo – prie Kultūros centro, Šilalės mero Jono Gudausko iniciatyva, kuriama įspūdinga trijų metrų aukščio ir septynių metrų pločio smėlio skulptūra. Smėlio skulptūrą ir lietui pliaupiant kuria du žymūs skulptoriai – lietuvis Andrius Petkus ir latvis Krists Zarins.

Tauragės rajono Batakių vidurinės mokyklos moksleivė Kamilė Smaidžiūnaitė iš Ispanijoje vykusio tarptautinio menų festivalio konkurso „Summer talent league“ grįžo su  apdovanojimu. Aštuntokė laimėjo pirmąją vietą vokalo konkurse.

Keturiolika metų Vilniuje gyvenantis verslininkas Renatas Vainius į savo restoraną „Selfish bistro“ pakvietė tauragiškius. Paskanauti šampano austrių, midijų ir kitų jūros gėrybių susirinko per 30 žmonių būrelis, kuriuos suvienijo sentimentai gimtajam kraštui.

Mindaugo ir Raimondos Lukošaičių širdis užkariavo katės. Tačiau ne bet kokios, o savo dydžiu ir charakteriu abejingų nepaliekantys Meino meškėnai. Jais pora „užsikrėtė“ prieš aštuonetą metų, kai per žinias pamatė reportažą apie savo išvaizda lūšį primenančias kates. Jau kitą dieną pora sėdo į automobilį ir leidosi į Prienus pažiūrėti šių gražių sutvėrimų. Nuo tada viskas ir prasidėjo...

Šiandien šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. „Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalijamasi „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.

Gruzinų delegacijos Tauragėje ir tauragiškių išvykos į Zestafonį jau tapo nieko nebestebinančia tradicija, tačiau nedaugelis žino, nuo ko prasidėjo saitai, lėmę dešimtmečius nenutrūkstančią tautų draugystę. Istorija, sujungusi miestus, siekia karo laikus, kuomet Žygaičiuose žuvo gruzinas Aleksandras Bibilašvilis. Jo šeima po 36-erių metų pertraukos praėjusią savaitę atvyko į Tauragę ir lankė senelio kapą bei sutiko pasidalinti jausminga patirtimi apie viešnagę.

Vakarėlių organizatoriai „Renginių karaliai“ skelbia, kad rugsėjo 1 d. Tauragės rajone, Griežpelkiuose bus surengtas pirmasis šio krašto muzikos festivalis. Į „One Night Fest“ jau pakviesti žinomi Lietuvos atlikėjai, bet žvaigždė iš Olandijos DJ ADMIN.

Tauragės šilumos tinklų direktorius Mindaugas Nevardauskas jau planuoja šių metų dviračių sezono maršrutus. Prieš savaitę jis sukorė 200 kilometrų, taip pat pažadėjo pakartoti praėjusių metų žygį – dviračiu iš Kauno atminti į Tauragę.

Atšilus orams į Tauragės miesto gatves išriedėjo išskirtiniai, praeivių akį traukiantys automobiliai. Antradienį vienas jų buvo užfiksuotas Vasario 16-osios gatvėje. Amerikietišku 1974 metų „Chevrolete Corvette“ modeliu iš Šilutės į Tauragę atvažiavo UAB Tauragės butų ūkis direktorius Liutauras Indriuška.

Vakar vakare žiūrovų laukė azartiškas LRT laidos „Lietuvos patriotai“ laidos finalas. Jame susirungė mūsų kaimynai – šilališkiai ir dzūkai iš Birštono. Fortūna šį kartą buvo šilališkių pusėje – jie iškovojo patriotiškiausio Lietuvos miesto titulą ir puikias dovanas.  Sveikiname kaimyninę Šilalę su pergale.

Tauragėje, muzikos klube „Rūsys“ su programa „Keturi tenorai“ svečiavosi „Humoro klubo“ komikai: Paulius Ambrazevičius, Dominykas Klajumas, Mantas Bartuševičius ir Vaidotas Šiožinis. Net keletą valandų be atvangos juokinę publiką vaikinai teigė, jog Tauragėje vykęs pasirodymas pateisino jų lūkesčius ir pažadėjo būtinai dar kartą čia sugrįžti, tik jau su nauja programa. Apie „Humoro klubo“ virtuvę kalbiname vieną iš jo įkūrėjų, P. Ambrazevičių.

Praėjusią savaitę iš Gruzijos grįžo gausi švietimo ir ugdymo įstaigų bei savivaldybės atstovų delegacija, dalyvavusi  tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos ir Gruzijos švietimo sistema: situacija, problemos, perspektyvos“. Tauragės moksleivių kūrybos centro vadovė, ,,Gruzijos bičiulių draugijos Tauragėje“ pirmininkė, Zestafonio (Gruzija) garbės pilietė nuo 2015-ųjų Jolanta Kazlauskienė sutiko papasakoti, kodėl šis kraštas tauragiškiams kaip medum pateptas – Tauragės ir Zestafonio miestų draugystė tęsiasi nuo neatmenamų laikų. 

Atėjęs pavasaris ne vieną paskatina pradėti gyventi aktyviau, pasirūpinti dažnai per žiemą apleistomis kūno formomis. Vieni prakaitą lieja gamtoje – bėgiodami ar važiuodami dviračiu, kiti šoka į sportinius batelius ir keliauja į sporto klubus. Kad atšilus orams plušančių sporto salėse padaugėja, patvirtina ir kalbinti sporto klubų treneriai.

Trečiadienį LRT televizijos žiūrovai ekranuose išvydo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Vytautą Navicką. Politikas dalyvavo žaidime „Kas ir kodėl“ ir bandė įveikti įvairius klausimus.

Šiandien gamtos fotografas Eugenijus Kavaliauskas, važiuodamas Šilinės mišku, pro automobilio priekinį langą užfiksavo smagų vaizdelį – kaip per kelią liuoksi šernė su būriu šerniukų.

Visoje Lietuvoje populiaraus Austėjos Landsbergienės įkurto privataus vaikų darželio „Vaikystės sodas“ mokyklėlė veikia ir Tauragėje. Šeštadieninės mokyklėlės „Mažasis mokslininkas“ pamokose vaikai turi galimybę išlaisvinti kūrybines galias.

Neseniai iš kelionės po Ameriką grįžęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, sporto aistruolis Linas Janušonis neslepia, kad  stebėti gyvai NBA krepšinio rungtynes buvo jo sena svajonė.