2018 Liepos 16 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Kviečia į geriausių Lietuvos fotožurnalistų darbų parodą

  • Įkelta: 2017-09-22
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės krašto muziejus kaip ir kasmet vėl kviečia pasigėrėti geriausių Lietuvos fotožurnalistų darbais. Muziejaus fotografijos galerijoje ketvirtadienį atidaryta konkursinė paroda „Lietuvos spaudos fotografija‘17“. Atidarymo proga į Tauragę atvyko ir pats konkurso organizatorius – Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Tarp eksponuojamų darbų – Auksinio kadro apdovanojimą šiemet pelnęs tauragiškė Laimos Kavaliauskaitės darbas.

 „Lietuvos spaudos fotografija‘17“ – valstybinio masto konkursinė fotografijų paroda, kurią organizuoja Lietuvos spaudos fotografų klubas. Joje eksponuojama 200 fotografijų, tarptautinės komisijos atrinktų iš daugiau nei 4 tūkstančių elitinių fotomenininkų darbų. Spaudos fotografijos žanras – ypač iškalbingas. Kiekviena šių nuotraukų kartu atsineša ir ypatingą istoriją, jose užfiksuotos emocijos ar žmonijai svarbūs politiniai, socialiniai momentai, šio laikmečio aktualijos, besikeičiantis žmogaus ir tikrovės santykis. Pasakojimas perteikiamas ne tik žodžiais, bet ir vaizdu, kuris sukrečiantis, priverčiantis susimąstyti, atrasti ir suprasti tam tikrą išgyvenimą, įvykį, socialinį reiškinį. Šia idėja siekiama parodyti gyvenimą tokį, koks jis yra, jo nepagražinant, o tik perteikiant fotografų akimis, netikėtais rakursais.  Darbus konkursui fotomenininkai rengia pagal atskiras kategorijas: sportas, gyvenimas, kultūra, portretas, diplomatija, Europos metai, kariuomenė, „spindesys“ (glamūrinė, studijinė fotografija), reportažas, gamtair dar daug kitų. Kiekvienoje kategorijoje yra renkamas Auksinis kadras. Anot muziejaus direktoriaus, aistringo fotomenininko Romualdo Vaitkaus, konkursui teikiami darbai turi būti atlikti be jokių techninių manipuliacijų, neredaguoti kompiuterinėmis programomis. Svarbiausią vaidmenį čia atlieka idėja.

„Lietuvos spaudos fotografija“ – tai keliaujanti paroda. Po konkurso nugalėtojų paskelbimo, ji važiuoja į įvairius miestus, tačiau, anot Muziejaus direktoriaus, fotomenininko Romualdo Vaitkaus, ją gauti pasiseka toli gražu ne visiems. Tačiau į Tauragę ši paroda, tradiciškai, atkeliavo jau keturioliktąjį kartą. Turint galvoje gilias Tauragės fotografijos tradicijas, kad tai ne atsitiktinumas, patvirtino pats R. Vaitkus – su Spaudos fotografų klubo prezidentu Jonu Staseliu jį nuo senų laikų sieja profesinė draugystė. J. Staselis atvyko ir į parodos atidarymą Tauragėje, o po jo fotografijos mėgėjams skaitė paskaitą „Fotožurnalistikos karalius – fotopasakojimas“. Joje, anot R. Vaitkaus, demonstruoti garsiausių pasaulio fotografų fotopasakojimai sugraudino ne vieną klausytoją. Tokios istorijos, – fotografijų serijos, kuomet fotografas trejus metus fiksavo parkinsono liga sergantį vyrą slaugančią žmoną iki pat jo mirties, – sukrečiančios ir turinčios stiprų emocinį užtaisą, geriausiai atspinti Spaudos fotografijos žanro esmę.

Iš šiemet dalyvavusių tauragiškių sublizgėjo šiuo metu Vilniuje gyvenanti garsi fotografė Laima Kavaliauskaitė, buvusi R. Vaitkaus tuo metu vadovaujamos fotostudijos „Kadras“ mokinė, pelniusi Auksinio kadro nominaciją.

– Ši paroda, viena iš geriausių tuo atžvilgiu, kad kiekvienas čia ras savo skonį atitinkančią temą ar žanrą. Kuomet rengiamos personalinės parodos, kai kam gali tiesiog patikti arba nepatikti fotografo stilius. O čia, garantuoju, kiekvienas žiūrovas atras sau priimtiną ir artimą požiūrio tašką. Juk tai yra atrinkti patys geriausi Lietuvos fotožurnalistų darbai. Kviečiu visus apžiūrėti šią parodą neskubant, perskaitant aprašymus, ji tikrai praturtins ir praplės akiratį kiekvienam, – kalbėjo R. Vaitkus.

Fotografijos galerijoje paroda tauragiškiams atvira iki lapkričio 4 dienos. 

Vilniaus universiteto ketvirtakursė, tauragiškė Kornelija Jurevičiūtė šios vasaros įspūdžių nepamirš dar ilgai. Pasinaudojusi studentiška mainų programa „WorkandTravel“, ji su draugu Viliumi leidosi į paslaptingąją Aliaską. Didžiausia ir rečiausiai apgyvendinta JAV valstija stebino gamta: gatvėmis lakstančiais grizliais ir vandenyne siūbuojančių banginių galybe. Įdomūs pasirodė ir šio Šiaurės Amerikos pusiasalio gyventojai, kurie, pasak Kornelijos, gerokai paprastesni, važinėja dideliais visureigiais ir nuolat lydimi ištikimų keturkojų.

Darganotus rudens vakarus netrukus praskaidrins po vasaros atostogų sugrįžtančios protų kovos. Jau pirmadienio vakarą naktiniame klube „Rūsys“ smegenis pramankštinti kvies  „Protų kovos su Robertu Petrausku“, o rugsėjo 19- ąją restorane „Banga“ prasidės intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ varžybos.

Tauragiškė studentė Milda Stulginskaitė vasaros atostogas mėgsta leisti aktyviai – keliaudama ir darbuodamasi užsienyje. Pernai su „Work and Travel USA“ programa viešėjusi Amerikoje, šiemet jauna mergina pasirinko mados meką – Italiją. Sicilijos saloje, Palermo mieste Milda dirbo mados žurnale. Prisilietusi prie žurnalo virtuvės, garsiausių mados namų apdarų bei keliautojų pamėgtos Italijos šurmulio, Milda teigė įgijusi gilesnį stiliaus pojūtį bei pradėjusi labiau domėtis mada.

9 km atstumu į vakarus nuo Tauragės miesto, šalia Girininkų kaimo (Tauragės raj.) plyti 2009 m. įkurtas Tauragės aerodromas. Čia veikia ir 30 aviacijos entuziastų vienijantis aeroklubas, prie kurio gimimo prisidėjo ir 11 kartą Lietuvos čempionu neseniai tapęs padangių asas Eltonas Meleckis. Svetingai nusiteikę pilotai ne tik su užsidegimu pasakoja apie savo pomėgį, tačiau ir kviečia visus norinčius mokytis skraidyti. Klubo pirmininkas Kostas Bastakys, turintis instruktoriaus licenciją, mielai dalijasi patirtimi ir aviacijos subtilybėmis.