2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Atnaujintas kabantis lieptas per Akmeną

  • Įkelta: 2017-09-29

Pagramančio regioninio parko teritorijoje esančiame Lakštingalų slėnyje perstatytas kritinės būklės kabantis tiltas, vedantis į Akmenos pažintinį taką. Šis lieptas nebuvo tvarkomas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Jo atnaujinimą bendromis lėšomis finansavo Tauragės ir Šilalės rajono savivaldybės.

Anot Pagramančio regioninio parko direkcijos ekologo Tomo Kalašinsko, tiltas per Akmeną jau seniai reikalavo remonto – buvo nestabilus, kai kurios lentos papuvusios arba iškritusios. Šis lieptas yra jungiamoji Akmenos pažintinio tako dalis ir ryškiausias jo akcentas. Dabar apeiti kilometro ilgio taką bus daug paprasčiau.

– Norėtume sutvarkyti ir daugiau tokių objektų, tačiau dėl tam tikrų teisinių ir finansinių kliūčių kol kas negalime to padaryti. Šio tilto tvarkymo darbus finansavo dviejų rajonų savivaldybės –Tauragės ir Šilalės, – teigė T. Kalašinskas.

Kabantys lieptai – vaizdi Pagramančio regioninio parko kraštovaizdžio dalis, praktiškai tapę jo simboliu. Jie atsispindi ir parko emblemoje. Parko teritorijoje yra dar 10–12 tiltų ir tiltelių, kai kurių iš jų būklė taip pat kritinė, jiems reikalingas remontas. Tačiau šie tiltai – ne tik dekoratyvinis kraštovaizdžio elementas. Jie jungia gyvenvietes ir nuo seno naudojami susisiekimui per Pagramančio regioninio parko teritoriją išvagojusias upes. Dažnai tiltai lopomi šalia jų kaimuose ir sodybose gyvenančių žmonių.

Artimiausiose Pagramančio regioninio parko direkcijos planuose – naujas apžvalgos bokštas, kuris bus statomas šalia Pagramančio regioninio parko direkcijos lankytojų centro, įsikūrusio ant pat Jūros ir Akmenos upių santakos. Be to, iki 2018 metų pabaigos lankytojų centre planuojama įrengti naują ekspoziciją, kuri turėtų sudominti vietinius gyventojus bei pritraukti turistų.

Tomo Kalašinsko nuotraukos

 

Tauragės krašto muziejus kaip ir kasmet vėl kviečia pasigėrėti geriausių Lietuvos fotožurnalistų darbais. Muziejaus fotografijos galerijoje ketvirtadienį atidaryta konkursinė paroda „Lietuvos spaudos fotografija‘17“. Atidarymo proga į Tauragę atvyko ir pats konkurso organizatorius – Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Tarp eksponuojamų darbų –Auksinio kadro apdovanojimą šiemet pelnęs tauragiškė Laimos Kavaliauskaitės darbas. 

Vilniaus universiteto ketvirtakursė, tauragiškė Kornelija Jurevičiūtė šios vasaros įspūdžių nepamirš dar ilgai. Pasinaudojusi studentiška mainų programa „WorkandTravel“, ji su draugu Viliumi leidosi į paslaptingąją Aliaską. Didžiausia ir rečiausiai apgyvendinta JAV valstija stebino gamta: gatvėmis lakstančiais grizliais ir vandenyne siūbuojančių banginių galybe. Įdomūs pasirodė ir šio Šiaurės Amerikos pusiasalio gyventojai, kurie, pasak Kornelijos, gerokai paprastesni, važinėja dideliais visureigiais ir nuolat lydimi ištikimų keturkojų.

Darganotus rudens vakarus netrukus praskaidrins po vasaros atostogų sugrįžtančios protų kovos. Jau pirmadienio vakarą naktiniame klube „Rūsys“ smegenis pramankštinti kvies  „Protų kovos su Robertu Petrausku“, o rugsėjo 19- ąją restorane „Banga“ prasidės intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ varžybos.

Tauragiškė studentė Milda Stulginskaitė vasaros atostogas mėgsta leisti aktyviai – keliaudama ir darbuodamasi užsienyje. Pernai su „Work and Travel USA“ programa viešėjusi Amerikoje, šiemet jauna mergina pasirinko mados meką – Italiją. Sicilijos saloje, Palermo mieste Milda dirbo mados žurnale. Prisilietusi prie žurnalo virtuvės, garsiausių mados namų apdarų bei keliautojų pamėgtos Italijos šurmulio, Milda teigė įgijusi gilesnį stiliaus pojūtį bei pradėjusi labiau domėtis mada.

9 km atstumu į vakarus nuo Tauragės miesto, šalia Girininkų kaimo (Tauragės raj.) plyti 2009 m. įkurtas Tauragės aerodromas. Čia veikia ir 30 aviacijos entuziastų vienijantis aeroklubas, prie kurio gimimo prisidėjo ir 11 kartą Lietuvos čempionu neseniai tapęs padangių asas Eltonas Meleckis. Svetingai nusiteikę pilotai ne tik su užsidegimu pasakoja apie savo pomėgį, tačiau ir kviečia visus norinčius mokytis skraidyti. Klubo pirmininkas Kostas Bastakys, turintis instruktoriaus licenciją, mielai dalijasi patirtimi ir aviacijos subtilybėmis.