2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Dangaus reiškiniai dar nustebins

  • Įkelta: 2017-08-16

Tado Zakarausko nuotrauka

Rugpjūčio 11 dieną pramogų parke „Liberty beach“ planuotas meteorų lietaus stebėjimas neįvyko – tam sutrukdė prastos oro sąlygos. Tačiau tiems, kurie nori stebėti įvairius dangaus reiškinius, fizikas ir astronomas Antanas Kiniulis turi gerų žinių –  džiaugtis jais bus galima dar ilgai, tiek rudenį, tiek ir žiemą.

– Labai gaila, kad gamtos stichijos sutrukdė pamatyti meteorų lietų, sąlygos buvo tikrai nepalankios, tačiau šiuo metu  galima įžvelgti ir kitą įdomų reiškinį, vadinamą dangaus trikampiu. Jis išryškėja kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį ir laikosi iki mėnesio galo. Trikampis sudarytas iš trijų ryškių žvaigdžių: lyros, erelio ir gulbės. Dar nesenai buvo galima pamatyti Saturną ir jo žiedus, o dabar lengva įžvelgti Jupiterio planetą bei žemės palydovą Mėnulį. Dangus gali nustebinti tiek rudenį, tiek ir žiemą, jos metu žvaigždės matomos bene ryškiausiai.    

Astronomas turi du teleskopus. Vienas iš jų kompatiškesnis ir lengvesnis, o kitas – kiek sunkesnis, abu jie skirti tiek mėgėjiškai, tiek profesionaliai stebėti dangų ir fotografuoti dangaus kūnus. Kartais stebėjimui užtenka ir paprastų žiūronų. A. Kiniulis žada, kad netolimoje ateityje vėl bus organizuojami dangaus stebėjimo vakarai, apie kuriuos jis informuos tiek savo mokinius, tiek visus entuziastus. 

Pagramančio gyventojas Algirdas Gedvilas savaitgalį pasidalino išskirtiniais kadrais: medžiotojo kamera užfiksavo prie upelio vaikštinėjančią lūšį su keturiais mažyliais. Vyras tikina, jog pamačius šį vaizdą, jam vos telefonas iš rankų neiškrito.

Po lietaus pasipylė gausus grybų derlius. Į redakciją užsukęs Dapkiškių kaimo gyventojas atnešė parodyti gausų grybų derlių, tarp kurių ir du didžiuliai baravykai.

Ateinančią savaitę planuojama atidaryti šunų vedžiojimo ir dresiravimo aikštelę Pamiškės gatvėje, prie Oko miško. Ji bus prieinama visiems šunų mylėtojams, norintiems laisvalaikiu treniruoti savo augintinius.