2018 Liepos 16 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Sugautas rekordinio dydžio karpis

  • Įkelta: 2017-07-21
Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Gintauto Valučio privačiame telkinyje, buvo sugautas 26 kilogramų karpis. Ši sėkmė nusišypsojo Švedijoje gyvenančiam Vaidui Margiui.

Žvejo sugautas laimikis beveik dviem kilogramais nurungė iki šiol rekordininku buvusį 24,36 kg masės, 98 cm ilgio karpį, kurį Asvejos ežere sugavo kaunietis Saulius Navickis. Laimikis buvo sučiuptas Tauragėje, privačiame vandens telkinyje, o šį momentą užfiksavo būrelis tauragiškių.

Klubo „Aukso žvynas“ narys Jonas Kukanauskas savo akimis regėjo iš vandens ištrauktą milžiną.

– Patys dvejomis svarstyklėmis pasvėrėme karpį, filmavome, buvo daugiau liudininkų. Manau šis faktas bus pripažintas Lietuvos rekordu, – „Tauragės žinioms“ teigė pašnekovas.

Karpis buvo sugautas ne varžybų metu. Kaip tikino Jonas Kukanauskas, ši sėkmė nusišypsojo ne itin patyrusiam ir varžybose nepasižymėjusiam žvejui. Karpininko nuomone, tai atsitiktinumas, kuris įrašys Tauragę į rekordų žemėlapį.

Gintauto Valučio privačiame tvenkinyje karpiai veisiami 35 metus. Būrelis entuziastų šioje vietoje ne kartą pagavo įspūdingo dydžio laimikius. Vidutiniškai šiame tvenkinyje pagautas karpis sveria apie 9 kilogramus. Sučiupti didesnį nei 20 kg pavyko vos 5 kartus.

Baltymų kukuliais viliojami karpiai Valučio tvenkinyje nėra paprastai pagaunami. Anot J. Kukanausko, būtina išskirtinė įranga ir patirtis.

– Šiame tvenkinyje karpius gaudo ir treniruojasi Lietuvos rinktinės nariai. Vyksta tarptautinės varžybos. Atvykęs žvejys su įprasta įranga šios žuvies net neištrauktų. Be to, mes laikomės šūkio „pagauk – paleisk“, – leidžiame karpiams gyventi ir augti, – teigė pašnekovas. 

Rekordinį karpį sugavęs V. Margis portalui kablys.lt teigė, kad sveriant žuvį iš pradžių pamanęs, kad sugedo svarstyklės. Tik pasvėrus jį kitomis, meškeriotojas suprato, kad graibšte atsidūrė didžiausias šalyje sugautas karpis.

– Tiesą sakant, kova nebuvo labai sudėtinga. Visas traukimas užtruko apie 20-30 minučių, pusę kelio karpis plaukė gana ramiai. Maniau, kad bus eilinė, maždaug 20 kilogramų sverianti žuvis. Ir tik prisitraukęs bei pamatęs jos dydį supratau, kad bus daugiau, – portalui kablys.lt teigė vyras, masalui naudojęs „shellfish“ aromato baltyminius kukulius. 

Žvejo teigimu, 18-20 kilogramų karpį jis yra pagavęs ne kartą. Tačiau šis milžinas gerokai labiau pradžiugino šiuo metu Lietuvoje atostogaujantį vyrą.

 

Ateinančią savaitę planuojama atidaryti šunų vedžiojimo ir dresiravimo aikštelę Pamiškės gatvėje, prie Oko miško. Ji bus prieinama visiems šunų mylėtojams, norintiems laisvalaikiu treniruoti savo augintinius.

Kaimyninė Šilalė ir vėl sublizgėjo – prie Kultūros centro, Šilalės mero Jono Gudausko iniciatyva, kuriama įspūdinga trijų metrų aukščio ir septynių metrų pločio smėlio skulptūra. Smėlio skulptūrą ir lietui pliaupiant kuria du žymūs skulptoriai – lietuvis Andrius Petkus ir latvis Krists Zarins.

Tauragės rajono Batakių vidurinės mokyklos moksleivė Kamilė Smaidžiūnaitė iš Ispanijoje vykusio tarptautinio menų festivalio konkurso „Summer talent league“ grįžo su  apdovanojimu. Aštuntokė laimėjo pirmąją vietą vokalo konkurse.

Keturiolika metų Vilniuje gyvenantis verslininkas Renatas Vainius į savo restoraną „Selfish bistro“ pakvietė tauragiškius. Paskanauti šampano austrių, midijų ir kitų jūros gėrybių susirinko per 30 žmonių būrelis, kuriuos suvienijo sentimentai gimtajam kraštui.