2018 Liepos 16 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Sicilija: apelsinmedžių alėjos ir vietinė kultūra

  • Įkelta: 2017-07-21
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Sodri palmių žaluma, architektūra, kurioje apstu arabų, romėnų, graikų, Bizantijos imperijos ir net britiško stiliaus užuomazgų bei įspūdingas gamtovaizdis, išvien kvepiantis apelsinmedžiais. Tikriausiai jau nutuokiate, apie ką kalba kelionių ekspertas Baltic Tours, o jei ne – leiskite jums padėti. Tai – saulės nubučiuota Italijos sala – Sicilija, kurioje telpa visa tai ir dar daugiau!

Ar kartais pasvajojate apie kelionę į Sicilijos salą, tačiau, atrodo, kažkas vis stabdo? O galbūt stinga rekomendacijų iš patikimų šaltinių? Baltic Tours patikina – tai viena iš labiausiai pamėgtų keliautojų krypčių, o pamatyti ir nuveikti čia tikrai yra ką!

Kaip įprasta, vieni iš dažniausiai keliautojui kylančių klausimų apie naują būsimos kelionės kryptį būna tokie: „ką paragauti?“, „kaip naudotis viešojo transporto paslaugomis?“ ir „ką nuveikti?“. Pradėkime nuo trumpo pasakojimo apie Sicilijos gastronomijos stebuklus. 

Sicilietiškos virtuvės subtilybės

Kalbant apie Italiją, neretai net nesusimąstome, kad pietums galime pasirinkti ne tik makaronus ar picą. Štai, pavyzdžiui, šios Italijai priklausančios salos tradicinis patiekalas – žuvies kuskusas. Žinoma, turėsite paragauti ir kitų jūros gėrybių, tokių kaip įdaryti kalmarai ar ant grotelių kepta kardžuvė. Siciliečiai taip pat itin vertina pomidorus ir iš jų gaminamą padažą. Vis dėlto, nusprendę užsisakyti įprastų itališkų makaronų, nesistebėkite, jei lėkštėje, pilnoje natūralaus pomidorų padažo, vos įstengsite rasti savo užsakytą makaronų porciją. Pietų stalas Sicilijoje, be jokios abejonės, negali apsieiti ir be raudonojo Marsala vyno taurės. Na, o desertui Kelionių agentūra Baltic Tours ragina neatsisakyti ir brioche con gelato – ragelio, įdaryto itališkais ledais ar cannoli su siciliečių dievinamu ricotta sūriu. Taigi, kelionės į Siciliją tikrai turėtų suvilioti ištikimus jūros gėrybių, desertų bei vyno mylėtojus.

Spalvoti autobusai

Metas išsiaiškinti apie viešąjį transportą Sicilijos saloje: atvykus į Trapani oro uostą, šio miesto centrą lengvai pasieksite AST autobusu, kuris kursuoja pagal skrydžių tvarkaraščius. Juk po skrydžio visuomet norisi kuo greičiau pasiekti vietą, kurioje planuojate apsistoti, tad tai – puikus variantas, nereikalaujantis ilgai laukti. Iš Trapani oro uosto norint nukeliauti į Palermą – dar vieną turistų itin pamėgtą miestą – sėskite į Terravision autobusą, kuriuo kelionė truks apie 2 valandas. Bilietų kainos gali svyruoti nuo maždaug 4 iki 14 eurų. Nerimauti, kad nerasite jums reikiamo autobuso nereikia –tarpmiestinio ir vietinio susisiekimo autobusus labai lengva atpažinti pagal spalvas. Oranžiniai – skirti vietiniam susisiekimui, mėlyni – tarpmiestiniam. Svarbiausia, kad keliaujant oranžinės spalvos autobusais, įsigijus viešojo transporto bilietus laikraščiais prekiaujančiose parduotuvėse, nepamirštumėte jų pažymėti transporto priemonėje. Visus maršrutus ir tvarkaraščius galite iš anksto patikrinti internete, taip taupydami ir brangų kelionės laiką, ir savo kantrybę. Vis dėlto, kelionių organizatorius Baltic Tours rekomenduoja dažniau rinktis keliauti traukiniu – jų maršrutai kur kas vaizdingesni. 

„...gyventi taip, kaip tai daro tikri siciliečiai.“

Sicilijos sala be jokios abejonės sužavės nuotykių, patyrimų ir įspūdžių kolekcininkus. Kalbėti apie tai, kokį muziejų ar pilį aplankyti, pripažinkime, kiek pabodę ir neoriginalu. Tačiau Baltic Tours pataria tiesiog mėgautis Italijos teikiamais malonumais ir gyventi taip, kaip tai daro tikri siciliečiai. Pusryčiams valgykite ledus – taip iš tiesų daro vietiniai, vėliau eikite į turgų, kur jus pasitiks skaniausių kvapų įvairovė ir cigaretes dantyse sukandę prekeiviai. Ten nusipirkite skaniausių pistacijų visame žemyne. Juk šis skanėstas siciliečių naudojamas tiek padažams, tiek bandelėms ar ledams. Tiesa, derėtų būti atsargiems, nes neretame turguje galite sutikti vagišių. Automobiliu apkeliaukite gretimas salas, patirkite kiekvienos iš jų teikiamus malonumus, išdrįskite nuo olos, atveriančios įspūdingą panoramą, nušokti į vandenį. Žinoma, gal ir nederėtų visiškai užmiršti turistams būdingos veiklos. Būtinai nuvykite į Marsalą, kuri, kaip jau minėta, garsėja vyno gamyba, funikulieriumi užkilkite į Eričė miestelį ir aplankykite baltuojančius druskos laukus.

Kelionės į Siciliją tuo ir žavingos, kad net būdamas turistu, tuo pat metu ten gali patirti ir gyventi vietiniams įprastu ritmu. O tai, sakoma, dar net įdomiau! Baltic Tours tikina, kad čia nuvykti neabejotinai verta ir teigia, kad potyrių bagažas bus perpildytas įspūdžiais ir prisiminimais

Po lietaus pasipylė gausus grybų derlius. Į redakciją užsukęs Dapkiškių kaimo gyventojas atnešė parodyti gausų grybų derlių, tarp kurių ir du didžiuliai baravykai.

Ateinančią savaitę planuojama atidaryti šunų vedžiojimo ir dresiravimo aikštelę Pamiškės gatvėje, prie Oko miško. Ji bus prieinama visiems šunų mylėtojams, norintiems laisvalaikiu treniruoti savo augintinius.

Kaimyninė Šilalė ir vėl sublizgėjo – prie Kultūros centro, Šilalės mero Jono Gudausko iniciatyva, kuriama įspūdinga trijų metrų aukščio ir septynių metrų pločio smėlio skulptūra. Smėlio skulptūrą ir lietui pliaupiant kuria du žymūs skulptoriai – lietuvis Andrius Petkus ir latvis Krists Zarins.