2018 Gegužės 22 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Gamta iš arti: nufilmavo šerniukų vadą (video)

  • Įkelta: 2017-03-07
Vaizdo įrašo stop kadaras
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiandien gamtos fotografas Eugenijus Kavaliauskas, važiuodamas Šilinės mišku, pro automobilio priekinį langą užfiksavo smagų vaizdelį – kaip per kelią liuoksi šernė su būriu šerniukų.

„Bijoti reikia ne vilko, o šerno“, – įsitikinęs gamtos mylėtojas, teigdamas, jog šiuo metu miške poilsiautojams gali būti pavojinga. Mat prasidėjo gyvūnų migracija, o šernės su šerniukais yra labai agresyvios.

– Ten „palauk nėra“, esu ir medyje atsidūręs, – nuotykius pasakojo gamtininkas. – Šernai, kaip maži vaikai, įminga labai giliai. Ir jei užeisi ant lizdo, kur miega šernė su šerniukais, bėdų turėsi tikrai – neduok Dieve kriuktels.

Fotografas pasakojo, jog į mišką šiuo metu vyksta dažnai, mat prasidėjo paukščių poravimosi sezonas. 

– Gamta dabar visko pilna. Mano tikslas šiuo metu yra gervės, žvirblinė pelėda ir jerubė. Užfiksuoti neįtikėtiną reginį – gervių meilės šokį, galima tik vieną mėnesį per metus. Vėliau jos susiranda partnerį ir užsiima šeimyniniais reikalais. Žvirblinė pelėda taip pat fantastiškas paukštis. Pirmą kartą ją pamatęs negalėjau patikėti savo akimis. Nuostabu yra tai, kad šie paukšteliai labai jaukūs, prisileidžia žmogų net per 4 metrus. Na o jerubė – viena gražiausių, paslaptingiausių vištų. Nufotografuoti ją labai sunku, vis mane pergudrauja, – gamtos fotografijos subtilybėmis dalijosi E. Kavaliauskas.

Taip pat vyras apgailestavo, jog sparčiai nykstant miškams ir šylant klimatui, kai kurių rūšių jau nebėra, arba jos yra ant išlikimo ribos.

– Tetervinus fotografavau dar prieš porą metų, o pernai miškininkai sakė, kad jų burbuliavimo jau nebuvo girdėti. Visos paukščių rūšys plaukuotomis kojomis – jerubės, tetervinai, bei apie 1957 metus Lietuvoje išnykusios žvyrės – šiauriečiai, itin jautrūs klimato kaitai. Apskritai gamta sparčiai nyksta, žmonės šluote šluoja miškus, o po to stebisi, kad pas mus neperi kilnusis erelis – juk jam reikia 120 metų amžiaus pušynų, neužtenka palikti tik Stelmužės ąžuolą, – mintimis dalijosi fotografas.

Eugenijaus Kavaliausko nuotraukos

Visoje Lietuvoje populiaraus Austėjos Landsbergienės įkurto privataus vaikų darželio „Vaikystės sodas“ mokyklėlė veikia ir Tauragėje. Šeštadieninės mokyklėlės „Mažasis mokslininkas“ pamokose vaikai turi galimybę išlaisvinti kūrybines galias.

Neseniai iš kelionės po Ameriką grįžęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, sporto aistruolis Linas Janušonis neslepia, kad  stebėti gyvai NBA krepšinio rungtynes buvo jo sena svajonė.

Kam sekmadienį LNK eteryje teko stebėti unikalų projektą „Mes – vieno kraujo“, turbūt atpažino dvidešimtmetį tauragiškį Luką Dedūrą. Vaikinas įsikūnijo į lietuvaičių pamėgtą atlikėją Donatą Montvydą. Luko pasirodymą vertinusios komisijos narių nuomonės išsiskyrė, todėl tolimesnį likimą šiame projekte nulems kompozitorius Deivydas Zvonkus.

Aktyvius tauragiškius vienijančios organizacijos „Aktyvi Tauragė“ vedlys Saulius Bagdonas, prieš keletą mėnesių pradėjęs dirbti Druskininkų „Snow arenoje“, nusprendė plėsti savo veiklos geografiją. Nuo šiol organizacija vadinsis „Aktyvi Lietuva“.

Penktadienį J. Tumo-Vaižganto gatvėje atsidarė vieta laisvalaikiui, skirta biliardo ir kompiuterinių žaidimų mėgėjams. Pramogų pasiūlą Tauragėje ėmęsi gaivinti du vaikinai tikisi ateityje čia rengti įvairius vakarėlius iki sutemų.