2018 Birželio 23 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Tauragiškį sužavėjo NBA varžybos ir amerikietiškos maisto porcijos

  • Įkelta: 2017-02-24
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nesenai iš kelionės po Ameriką grįžęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, sporto aistruolis Linas Janušonis neslepia, kad  stebėti gyvai NBA krepšinio rungtynes buvo jo sena svajonė.

 – Teko vykti į Europos krepšinio čempionatus, stebėti Lietuvos krepšinio rinktinės varžybas, tačiau apie NBA (profesionali Šiaurės Amerikos krepšinio lyga, įkurta 1946 m. Lygoje žaidžia JAV ir Kanados klubai, – red. past.)  krepšinio  lygos rungtynes tik pasvajodavau. Taip nutiko, kad radau pakankamai pigius bilietus ir su draugu leidomės kelionėn. Stebėjome, kaip Los Andželo „Clippers“ krepšininkai kovėsi su  Niujorko „Knicks“ žaidėjais. Be abejo, „sirgome” už pastaruosius, nes ten žaidžia visiems gerai žinomas lietuvis Mindaugas Kuzminskas. Žinoma, įspūdis nenusakomas. Su draugu (Linardu Andruliu, – red. past.) juokavome, kad namo grįžome penkiais centimetrais aukštesni. Nes kaklai nuo įtemto žiūrėjimo taip ištyso, – juokavo politikas.Žinoma, vien krepšiniu tauragiškiai sotūs JAV nebuvo, o pasistiprinti už Atlanto tikrai yra kuo. Maisto porcijų dydis, anot L. Janušonio, tikrai įspūdingas.

– Lietuvoje įprasta užsisakyti, tarkim, salotas, sriubą ir antrą patiekalą. Niujorke porcijos tokio dydžio, kad vien salotomis gali pasisotinti, – šypsojosi  trisdešimtmetis.Kelionės metu akis taip pat buvo kur paganyti. Krepšinį dievinantis politikas išvydo įžymiąją  Laisvės statulą, žavėjosi Niujorko dangoraižiais,  lankėsi Eliso saloje, Taims skvere, Centriniame
parke. Viešėjo tokiuose Niujorko rajonuose, kaip Bruklinas bei Kvinsas.
Kelionės metu pašnekovui  daug talkino buvęs tauragiškis, 16 metų Amerikoje gyvenantis, sporto bendruomenei gerai pažystamas Darius Baranauskas.

– Su Dariumi kadais yra tekę krepšinį žaisti. Tiesa, man tada buvo gal keturiolika metų, o jam  – apie trisdešimt. Tuomet buvo mano pirmieji žingsniai profesionaliame krepšinyje. Tai va, jis mums padėjo suorganizuoti apgyvendinimą. Dar ir lauktuvių Tauragei įdėjo, tiksliau Tauragės rajono
savivaldybės merui Sigitui Mičiuliui nupirko krepšinio marškinėlius, – pasakojo  L. Janušonis.

Pašnekovas lauktuvių nepamiršo ir namie jo laukusiai šeimynai. Žmonai nupirko kvepalus, o sūnui Niujorko „Knicks“ komandos kamuolį bei sportinius marškinėlius, dukrytei drabužėlių.

Kam sekmadienį LNK eteryje teko stebėti unikalų projektą „Mes – vieno kraujo“, turbūt atpažino dvidešimtmetį tauragiškį Luką Dedūrą. Vaikinas įsikūnijo į lietuvaičių pamėgtą atlikėją Donatą Montvydą. Luko pasirodymą vertinusios komisijos narių nuomonės išsiskyrė, todėl tolimesnį likimą šiame projekte nulems kompozitorius Deivydas Zvonkus.

Aktyvius tauragiškius vienijančios organizacijos „Aktyvi Tauragė“ vedlys Saulius Bagdonas, prieš keletą mėnesių pradėjęs dirbti Druskininkų „Snow arenoje“, nusprendė plėsti savo veiklos geografiją. Nuo šiol organizacija vadinsis „Aktyvi Lietuva“.

Penktadienį J. Tumo-Vaižganto gatvėje atsidarė vieta laisvalaikiui, skirta biliardo ir kompiuterinių žaidimų mėgėjams. Pramogų pasiūlą Tauragėje ėmęsi gaivinti du vaikinai tikisi ateityje čia rengti įvairius vakarėlius iki sutemų.

„Laba diena, kur važiuojate? Gal galite pavėžėti?” – tokiais klausimais prasideda kiekvieno keliaujančio autostopu kasdienybė. Islandijoje viskas paprasčiau, šalį ratu juosia vienas pagrindinis kelias, vadinamasis ROAD1, kuris jungia visus pagrindinius Islandijos miestus. Taigi, iš mandagumo paklausę krypties, judame aplink Islandiją.