2020 Lapkričio 27 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Miesto šventės spalvos

  • Įkelta: 2016-06-03
Tauragės miesto šventė įsibėgėja. Daivos Žebelienės nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Birželio 1–5 dienomis Tauragėje gaudžia miesto šventė „Tauro ragas 2016“. Tokios margaspalvės, gausios renginių miesto šventės dar nebuvo. Savaitgalį Tauragėje ras ką veikti maži ir dideli, sporto, muzikos ir meno mylėtojai. Tradiciškai Bažnyčių gatvėje šurmuliuos mugė, bus rengiamos iškilmingos eisenos, vaikams rodomi spektakliai, taip pat vyks begalė parodų, sporto renginių ir dar daugiau koncertų. 

Šiandien, 20 val., vasaros estradoje prasidės masinė Tauragės meninių kolektyvų šventė „Graži tu mano“, subursianti šimtus kūrėjų bei atlikėjų. Tauragės kultūros centro, Tauragės muzikos mokyklos, Tauragės moksleivių kūrybos centro, Tauragės miesto ir rajono mokyklų meniniai kolektyvai bei svečiai iš kitų miestų šoks bei dainuos populiarias dainas ir rengs kitus kvapą gniaužiančius pasirodymus. 

Šeštadienį nuo 11 iki 16 valandos Vytauto stadione įsikurs Sporto oazė. Čia Tauragės BMK (bėgimo mėgėjų klubas) organizuoja labdaros komandinį maratono bėgimą, taip pat čia vyks tarptautinis futbolo turnyras bei gatvės krepšinio trijulių turnyras. Tinklinio mėgėjai kviečiami į SK „Šilas“ tinklinio aikštelėje (Tilžės plento 2D) vyksiantį turnyrą. 

Dar viena aktyvaus poilsio oazė – Taurų nuotykių parke. Šeštadienį nuo 11 val. iki vėlaus vakaro čia vyks V-asis tarptautinis fotoklubų suvažiavimas, kuriame bus eksponuojamos fotografų parodos, 12 val. – virvės traukimo festivalis „Purvo gurkšnis“. 14 val. Simonas Rudaminas („We love Lithuania“ įkūrėjas), bei 17 val. Gediminas Tamulynas („Wide Wings“ įkūrėjas) skaitys paskaitas, 18 val. vyks grupės „AC/DC Project“ koncertas. 

Taip pat visą šeštadienį vyks parodų atidarymai pilyje, Kultūros rūmuose, Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, daugybė gyvo garso koncertų po atviru dangumi bei kitų pramogų. Šeštadienio vakarą vainikuos Džordanos Butkutės koncertas.

Sekmadienį vyks šventės uždarymo renginiai, iškilmingos orkestrų ir kariuomenės eisenos, partizanų pagerbimas. 
Šiemet miesto šventė suburs šimtus kūrėjų, sportininkų ir atlikėjų. O žiūrovams teks pasistengti, norint visur suspėti. Išsami miesto šventės renginių programa – laikraščio 19-ame puslapyje. 

 

Antroje savaitės pusėje vis dar bus šilta ir saulėta. Tačiau vasariška kaitra palengva mažės. Ypač tai pajusime savaitgalį, kuomet vietomis prapliups lietus, pūs gūsingas šiaurės vakarų vėjas. 

Šią savaitę tėvelį palaidojusi dainininkė Džordana Butkutė prasitarė apie karjeros pertrauką. Lyg to būtų maža, mikroinsultas diagnozuotas muzikos karalienės koncertų organizatoriui ir širdies draugui Elegijui Strasevičiui. Redakcijai paskambinę „Tauragės žinių“ skaitytojai klausia, ar skaudūs likimo smūgiai Dž. Butkutės šeimoje nesutrukdys muzikos atlikėjai pasirodyti Tauragės miesto šventėje? 

Nors kalendorinė vasara prasidės už poros dienų jau dabar leipstame nuo svilinančio karščio. Mažai kas keisis ir pirmomis birželio dienomis. Įvairovės įneš trumpi lietūs ir perkūnija.

Jau 22 metus asociacija „Sportas visiems” organizuoja festivalį pajūryje, į kurį susirenka daug sporto mėgėjų iš visos Lietuvos. Tauragės šokėjai šiemet čia iškovojo nugalėtojų taurę. 

Paskutinėmis darbo dienomis vietomis termometrų stulpeliai smuktels žemyn, tačiau neilgam, nes savaitgalį ir vėl bus šilčiau. Rytoj orai bus ganėtinai ramūs, kukliai palis tik vietomis. Pirmoje savaigalio pusėje vyraus šilti orai, tačiau debesys dažnai laistysis lietumi, numatoma perkūnija. Sekmadienį debesuotumas bus menkas.

Savaitės pradžioje galėsime mėgautis itin šiltomis ir saulėtomis dienomis. Gaivesni ir drėgnesni orai numatomi antroje savaitės pusėje, kuomet per šalį keliaus lietaus debesys.

Pėsčiųjų žygių entuziastai ilgai nemiega – ir šiandien per 50 žmonių susirinko Šilinės girininkijoje, Dunokų kaime. Aidint aplodismentams žygeiviai ne tik atidarė naująjį pėsčiųjų taką, bet ir paskelbė labdaros žygio pradžią – renkamos lėšos Žalgirių gimnazijos moksleiviui Audriui, kuriam labai reikia klausos aparato.

Kiekvienais metais, gegužės mėnesį minima gatvės muzikos diena. Šioje šventėje paprastai dalyvauja ir mėgstantys muzikuoti tauragiškiai, išeinantys į miesto gatves, parkus ir skverus. Vis dėlto šiemet šventė nebuvo gausi nei muzikantais, nei klausytojais.

Šiandien popiet prasidėjo Tauragės krašto muziejaus renginys „Muziejų naktis“, – rengiamas minint Tarptautinę muziejų dieną. Tauragėje ši šventė rengiama nuo 2010 metų. Miestiečiai kviečiami nemokamai dalyvauti koncertuose, lankyti parodas ir ekspozicijas. 

Šiomis dienomis mažais žingsneliais artės šiluma. Kur kas šilčiau bus savaitgalį, tačiau pirmoje jo pusėje prireiks skėčio. Sekmadienį termometrų stulpeliai kils dar aukščiau, o ateinančios savaitės pradžioje temperatūra perkops ir 20 laipsnių. 

Gegužės 11-ą dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos kieme nuvilnijo tradicinė „Kaštonų žydėjimo“ šventė. Baltai pasipuošusi gimnazijos bendruomenė aktyviai aukojo pinigus kulinarinės klasės įrengimui.

Gegužės 13-15 dienomis Lucko (Ukraina) mero kvietimu, Tauragės komanda – Tauragės mero patarėja Dalia Vaišvilienė, Europe Direct vadovė Isvalda Aleknienė ir trys „Versmės“ gimnazistai – Laurynas Gečas, Rytis Kočiūnas ir Julius Gudauskas – dalyvavo Europos dienos šventėje Lucke, Ukrainoje.

Šios savaitės orai mums nei iš tolo neprimins vasara alsuojančių dienų: teks ir šilčiau apsirengti, ir visada po ranka turėti skėtį. Gera žinia ta, kad savaitei baigiantis temperatūra po truputį kils aukštyn. 

„Mes žinome, kad jūs kuriate eiles. Ar sutiktumėte paskaityti nedideliame savo kolegų tarpe? Kviečiame jus gruodžio 8 d. 16 val. į popietę miesto kultūros namuose. Jei žinote, kas dar kuria eiles, kvieskite juos mūsų vardu“ – tokius kvietimus, pasirašytus Kultūros centro vedėjos Elenos Gulbinskienės, 1995 m. gavo literatūriniam žodžiui neabejingi tauragiškiai. 

Šiandien prasidės pokyčiai: į šalį atplūs lietus, o nuo šeštadienio ir gaivesni orai. 

Penktadienį Tauragės „Versmės“ gimnazija švenčia 15-tąjį gimtadienį. Šia proga į mokyklą sugužėjo buvę gimnazistai, kurie vedė paskaitas apie savo studijas gimnazijoje besimokantiems mokiniams. 

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybė pasirašė sutartį su Džordanos Butkutės vadybininku Elegijumi Strasevičiumi. Miesto šventėje dainininkės pasirodymas vyks birželio 4-ąją, šeštadienį. Taip pat laukia didelė mugė ir kiti renginiai.

Balandžio 23–29 dienomis šešioliktą kartą Lietuvoje buvo minima Bibliotekų savaitė. Šiemet ji buvo išskirtinė, nes, LR Seimo narės Dalios Teišerskytės iniciatyva, 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais. Šių metų Nacionalinės bibliotekų savaitės, kaip ir visų Bibliotekų metų, moto – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“. 

A. Vymerio biblioteka įsijungė į skaitymo akciją ,,Lietuva skaito“, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Šios akcijos tikslas – ne tik suburti ištikimiausius knygų mylėtojus, bet ir skatinti skaityti. 

„Ir mano gimtadienis „savotiškas“. Gimiau tą patį mėnesį ir dieną, kai įvyko Saulės mūšis, tik 699 metais vėliau. Kai gimė mūsų įžymybė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, tik 60-čia metų vėliau. Kai gimė Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas, tik trimis metais vėliau, tą pačią dieną, kai gimė operos dainininkas Virgilijus Noreika. Esu vis dar senjoras žurnalistas, bet jau tik buvęs aktyvus kraštotyrininkas, lektorius tarptautininkas, ekskursijų vadovas, saviveiklininkas, tik pensininkas, jau ir prosenelis.“ – taip Bronislovas Jagminas apie save rašė prieš penkerius metus išleistoje savo poezijos knygelėje „Būsenos“.

Jei gyvenime esame linkę matyti negatyvias apraiškas, šių metų gegužę galima pavadinti stabdymų ir apribojimų mėnesiu. Tačiau, jei viską, kas vyksta vertiname per pozityvo prizmę, tuomet galima teigti, jog gegužė – tai giluminių apmąstymų ir suvokimų mėnuo. Tai galimybė pamatyti kas esame, nedarant jokių aktyvių veiksmų. Nors savianalizė nėra mėgiamas reikalas, tačiau labai naudingas, jei gyvenime norime judėti į priekį, turėti daugiau, pranokti vakarykštį save.

Tauragės miesto šventės renginiai

Mamos dienos proga šeimos pakviestos į 4 km vežimėlių žygį „Mamos diena 2016“, kurio finišas – smagi fotosesija Taurų parke.

Pagramančio regioninis parkas šiandien aktyvaus laisvalaikio mėgėjus pakvietė į tradicinį, kasmet vykstantį baidarių žygį „Žemyn upe“.

Motinos dienos proga siūlome pasigaminti maskarponės sūrio vyniotinį.