2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

„Burokų“ vardas skamba ir už Tauragės ribų

  • Įkelta: 2016-06-10

A. Užkalnis „Burokuose“ ragavo šukutes. Nuotraukos iš socialinio tinklo Facebook

Taurų parke esantis restoranas „Burokai“ galutinai pakerėjo joje apsilankiusį žinomą rašytoją, apžvalgininką Andrių Užkalnį. Šios maitinimo įstaigos pavadinimas puikuojasi žurnale „Beatos virtuvė“ išvardintame lankytinų vietų „TOP 7“.

Kovo mėnesį, dar prieš atvykdamas į suplanuotą diskusiją „Versmės“ gimnazijoje, žurnalistas ir rašytojas Andrius Užkalnis savo Facebook paskyroje paskelbė apklausą: „kurio restorano virtuvę reikia išbandyti Tauragės mieste?“ Tarp įvairių pasiūlymų ne kartą paminėtas Taurų nuotykių parke įsikūrusio restorano „Burokai“ vardas. Paklausęs patarimų, A. Užkalnis taip ir padarė, su savo drauge nuvyko ten pietauti.

Po ilgo ir kankinančio laukimo, atsiliepimas nudžiugino kavinės savininkus ir tauragiškius – aštrių replikų negailintis kritikas „Burokus“ įvertino aukštu balu, net 4-iomis žąsimis iš penkių.

Žurnalo „Beatos virtuvė“ vasaros numeryje surinkti „topai“ iš visos Lietuvos. Jų tarpe – ir lankytinos maitinimo įstaigos. Žinoma, jas – pačias geriausias – atrinko pats Andrius Užkalnis. Žurnalistas džiūgauja, kad pagaliau praėjo tie laikai, kai išvykus iš sostinės, vienintelis pasirinkimas pavalgyti – degalinės dešrainis ar mamos įdėti sumuštiniai. Septynios „topinės“ vietos, kuriose skaniai pamaitins, išsidėsčiusios visoje Lietuvoje: Gargžduose – restoranas „Lijo“, Trakuose – kibininė „Kybynlar“, Šiluvoje – restoranas „Šiluvos karūna“, Varėnoje – „Pirčiupio karčema“ bei Šilutės rajone, Kintuose – „Šturmų švyturys“. Jų tarpe – ir Tauragės „Burokai“.

Kaip rašo A. Užkalnis, „vietos gyventojams tai vis dar neįprasta keistenybė, tačiau jie jau ten nueina, o gurmanai iš visos Lietuvos važiuoja ir negali patikėti atsidūrę Tauragėje.“

Į šalį ir vėl plūs šaltas oras, negana to, vėjas taip pat labai malonus nebus. Šiandien šalyje orai bus ramūs, o nuo rytojaus danguje augs debesys, prasidės laistymo darbai, kurie ypač suintensyvės šeštadienį. Tuo metu oras dar labiau atvės, bus vėjuota. Sekmadienį vyraus pragiedruliai, kritulių tikimybė menka. 

Pilietinis projektas „Aš už Lietuvą!“, kurio idėja padovanoti po gerą darbą savo šaliai ir taip drauge kurti šaunesnę valstybę, vykdomas ir Tauragėje. Projektui įvairios organizacijos užregistravo per dvi dešimtis įvairių veiklų. Dalis jų jau įvykdyta. 

Baigėsi tauragiškių laukta, smagi, renginių įvairove džiuginusi tradicinė miesto šventė „Tauragės ragas 2016“. 509-ąjį gimtadienį miestas šventė penkias dienas. Surado ką veikti maži, jauni ir garbaus amžiaus sulaukę, muzikos ir meno mylėtojai, sporto gerbėjai. Tauragės rajono savivaldybė informuoja – iš viso surengti 35 renginiai, pasirodė 428 kolektyvai. Pirmą kartą miesto šventės renginių metu nebuvo prekiaujama alkoholiu. 

Šią savaitę ne tik termometrų stulpeliai fiksuos gaivesnę temperatūrą, bet dar ir šaltas vėjas darbuosis iš peties. Kasdien danguje sukiosis debesys, vietomis palis. Kiek šilčiau bus trečiadienį, tačiau tik trumpam. 

Tauragės miesto dienos pritraukė daugybę lankytojų. Vyko įvairūs renginiai, mugės. Tačiau šventės kulminacija tapo šeštadienio vakarą įvykęs Džordanos Butkutės koncertas, kuris sukvietė visus tauragiškius į vieną vietą – Vasaros estradą.

Iki sekmadienio Tauragėje šurmuliuos miesto šventė „Tauragės dienos“. Šventės renginiai žada įvairiausių įspūdžių – džiugins vaikų dainos ir šokiai, žinomų atlikėjų koncertai, lankysime parodas ir sporto renginius. Tuo pat metu vyks ir Tarptautinis V-asis fotoklubų suvažiavimas, kuriame žinomas tauragiškis – sparčiai augančios tarptautinės audiovizualinės komunikacijos studijos „Wide Wings“ įkūrėjęs Gediminas Tamulynas skaitys paskaitą tauragiškiams. 

Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Tauragės apskritasis stalas“ valdybos nario, muzikinės grupės „Be stabdžių“ vadovo ir saksofonininko Dominyko Tranelio idėja – Pilies kiemelyje, po arka, pastatyti pianiną, kad juo galėtų groti kas tik moka, išpildyta. Penktadienį priešpiet pilies paikšėje jau suskambo pirmieji melodijos garsai. Pianiną išbandė „Tauragės žinių“ kalbos ir interneto portalo www.taurageszinios.lt redaktorė Eglė.  

Miesto šventės spalvos
  • Įkelta: 2016-06-03

Birželio 1–5 dienomis Tauragėje gaudžia miesto šventė „Tauro ragas 2016“. Tokios margaspalvės, gausios renginių miesto šventės dar nebuvo. Savaitgalį Tauragėje ras ką veikti maži ir dideli, sporto, muzikos ir meno mylėtojai. Tradiciškai Bažnyčių gatvėje šurmuliuos mugė, bus rengiamos iškilmingos eisenos, vaikams rodomi spektakliai, taip pat vyks begalė parodų, sporto renginių ir dar daugiau koncertų. 

Antroje savaitės pusėje vis dar bus šilta ir saulėta. Tačiau vasariška kaitra palengva mažės. Ypač tai pajusime savaitgalį, kuomet vietomis prapliups lietus, pūs gūsingas šiaurės vakarų vėjas. 

Šią savaitę tėvelį palaidojusi dainininkė Džordana Butkutė prasitarė apie karjeros pertrauką. Lyg to būtų maža, mikroinsultas diagnozuotas muzikos karalienės koncertų organizatoriui ir širdies draugui Elegijui Strasevičiui. Redakcijai paskambinę „Tauragės žinių“ skaitytojai klausia, ar skaudūs likimo smūgiai Dž. Butkutės šeimoje nesutrukdys muzikos atlikėjai pasirodyti Tauragės miesto šventėje? 

Nors kalendorinė vasara prasidės už poros dienų jau dabar leipstame nuo svilinančio karščio. Mažai kas keisis ir pirmomis birželio dienomis. Įvairovės įneš trumpi lietūs ir perkūnija.

Jau 22 metus asociacija „Sportas visiems” organizuoja festivalį pajūryje, į kurį susirenka daug sporto mėgėjų iš visos Lietuvos. Tauragės šokėjai šiemet čia iškovojo nugalėtojų taurę. 

Paskutinėmis darbo dienomis vietomis termometrų stulpeliai smuktels žemyn, tačiau neilgam, nes savaitgalį ir vėl bus šilčiau. Rytoj orai bus ganėtinai ramūs, kukliai palis tik vietomis. Pirmoje savaigalio pusėje vyraus šilti orai, tačiau debesys dažnai laistysis lietumi, numatoma perkūnija. Sekmadienį debesuotumas bus menkas.

Savaitės pradžioje galėsime mėgautis itin šiltomis ir saulėtomis dienomis. Gaivesni ir drėgnesni orai numatomi antroje savaitės pusėje, kuomet per šalį keliaus lietaus debesys.

Pėsčiųjų žygių entuziastai ilgai nemiega – ir šiandien per 50 žmonių susirinko Šilinės girininkijoje, Dunokų kaime. Aidint aplodismentams žygeiviai ne tik atidarė naująjį pėsčiųjų taką, bet ir paskelbė labdaros žygio pradžią – renkamos lėšos Žalgirių gimnazijos moksleiviui Audriui, kuriam labai reikia klausos aparato.

Kiekvienais metais, gegužės mėnesį minima gatvės muzikos diena. Šioje šventėje paprastai dalyvauja ir mėgstantys muzikuoti tauragiškiai, išeinantys į miesto gatves, parkus ir skverus. Vis dėlto šiemet šventė nebuvo gausi nei muzikantais, nei klausytojais.

Šiandien popiet prasidėjo Tauragės krašto muziejaus renginys „Muziejų naktis“, – rengiamas minint Tarptautinę muziejų dieną. Tauragėje ši šventė rengiama nuo 2010 metų. Miestiečiai kviečiami nemokamai dalyvauti koncertuose, lankyti parodas ir ekspozicijas. 

Šiomis dienomis mažais žingsneliais artės šiluma. Kur kas šilčiau bus savaitgalį, tačiau pirmoje jo pusėje prireiks skėčio. Sekmadienį termometrų stulpeliai kils dar aukščiau, o ateinančios savaitės pradžioje temperatūra perkops ir 20 laipsnių. 

Gegužės 11-ą dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos kieme nuvilnijo tradicinė „Kaštonų žydėjimo“ šventė. Baltai pasipuošusi gimnazijos bendruomenė aktyviai aukojo pinigus kulinarinės klasės įrengimui.

Gegužės 13-15 dienomis Lucko (Ukraina) mero kvietimu, Tauragės komanda – Tauragės mero patarėja Dalia Vaišvilienė, Europe Direct vadovė Isvalda Aleknienė ir trys „Versmės“ gimnazistai – Laurynas Gečas, Rytis Kočiūnas ir Julius Gudauskas – dalyvavo Europos dienos šventėje Lucke, Ukrainoje.

Šios savaitės orai mums nei iš tolo neprimins vasara alsuojančių dienų: teks ir šilčiau apsirengti, ir visada po ranka turėti skėtį. Gera žinia ta, kad savaitei baigiantis temperatūra po truputį kils aukštyn. 

„Mes žinome, kad jūs kuriate eiles. Ar sutiktumėte paskaityti nedideliame savo kolegų tarpe? Kviečiame jus gruodžio 8 d. 16 val. į popietę miesto kultūros namuose. Jei žinote, kas dar kuria eiles, kvieskite juos mūsų vardu“ – tokius kvietimus, pasirašytus Kultūros centro vedėjos Elenos Gulbinskienės, 1995 m. gavo literatūriniam žodžiui neabejingi tauragiškiai. 

Šiandien prasidės pokyčiai: į šalį atplūs lietus, o nuo šeštadienio ir gaivesni orai. 

Penktadienį Tauragės „Versmės“ gimnazija švenčia 15-tąjį gimtadienį. Šia proga į mokyklą sugužėjo buvę gimnazistai, kurie vedė paskaitas apie savo studijas gimnazijoje besimokantiems mokiniams. 

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybė pasirašė sutartį su Džordanos Butkutės vadybininku Elegijumi Strasevičiumi. Miesto šventėje dainininkės pasirodymas vyks birželio 4-ąją, šeštadienį. Taip pat laukia didelė mugė ir kiti renginiai.