2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

„Tauragės žinių“ skaitytojų išbandyti receptai: gardusis šokoladinis pyragas

  • Įkelta: 2016-03-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Reikės:

340 g miltų,
350 g cukraus,
1,5 arb. š. kepimo miltelių arba sodos,
200 g sviesto/kepinių margarino,
40 g geros kokybės riebios kakavos miltelių,
250 ml vandens,
žiupsnelio druskos,
2 didelių kiaušinių,
110 g grietinės.
Pyrago viršui:
100 g juodojo šokolado,
100 ml pieno.

Gaminimas.

Miltus, cukrų ir kepimo miltelius (arba sodą) lengvai sumaišykite šluotele.

Nedideliame puode ištirpinkite sviestą (arba kepinių margariną) su kakava, vandeniu ir druska. Pakaitinkite, kol nebeliks gumulėlių ir masė atrodys kaip karštas šokoladas. Po truputį supilkite ją į miltus ir maišykite, kol nebesimatys sausų miltų.

Po vieną įmuškite kiaušinius, gerai išmaišykite. Galiausiai supilkite grietinę ir paskutinį kartą išmaišykite, kol tešla taps vientisa. Ją supilkite į kepimo popieriumi ištiestą arba riebalais išteptą kepimo formą ir kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50–60 minučių.

Išimkite pyragą iš formos ir palikite pilnai atvėsti.

Atvėsusį desertą apliekite šokoladu, ištirpintu su pienu.

Skanus ir šiltas, ir šaltas. Prie šilto labai tinka vaniliniai ledai.

Už receptą dėkojame Vaidai Laurinavičienei. Redakcijoje Jūsų laukia www.tiesioggrazi.lt įsteigtas prizas. Kviečiame užsukti.

 

Tarptautinis projektas, gyvo garso šventinis koncertas, skirtas Tarptautinei romų dienai paminėti, kuriame dalyvauja įvairių konkursų laureatai, Lietuvoje bei Europoje gerai žinomi čigonų šou teatras „SARE ROMA” ir kamerinis orkestras „GIUNTER LIGHT ORCHESTRA” (Vokietija–Lietuva) – tai dainos ir muzikos fiesta, kuriame apjungti  gražiausi pasauliniai kūriniai, atliekami lietuviškai, čigoniškai ir rusiškai.

Iki Velykų liko tik kelios dienos ir lietuviai jau pradėjo rūpintis, ką patieks ant stalo. Kad pagrindiniu maistu taps margučiai, abejonių nėra, tačiau ką dar Lietuvos gyventojai gamina svarbiausiai pavasario šventei ir be kokių patiekalų neįsivaizduoja šventinio stalo?

Velykos – tai gamtos atbudimo ir prisikėlimo šventė. Juk po žiemos, laukiant pavasario, mus džiugina net ir patys mažiausi pasirodantys daigeliai. Taigi, Velykų šventinį stalą Gėlių dizaino studijos „Nerine“ floristė Asta Šlekienė siūlo puošti natūraliais augalais, žalumynais, kurie pabrėš pavasarinės šventės išskirtinumą, pripildys namus Velykų dvasia ir suteiks mūsų šventiniam stalui puošnumo.

Trečiadienį vaikų globos namuose lankėsi imtynininkų desantas. Iš Europos čempionato atvykę sportininkai atvežė dovanėlių, domėjosi, kaip sekasi čia įsikūrusiems vaikams.

Ruošiamės Velykoms
  • Įkelta: 2016-03-20

Šiandien, Verbų sekmadienį, Jove photography studija, įsikūrusi Tauragės viešbutyje, virto Velykinėmis dirbtuvėmis. Vašku marginti kiaušinius ir dažyti juos natūraliais dažais susirinko būrelis tauragiškių.