2020 Rugsėjo 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Ruošiamės Velykoms

  • Įkelta: 2016-03-20

Jovitos Verpečinskienės nuotraukos

Šiandien, Verbų sekmadienį, Jove photography studija, įsikūrusi Tauragės viešbutyje, virto Velykinėmis dirbtuvėmis. Vašku marginti kiaušinius ir dažyti juos natūraliais dažais susirinko būrelis tauragiškių.  

Į smagų ir naudingą pasibuvimą visus norinčius kvietė fotografė Jovita Verpečinskienė.  

Velykaičių marginimo technologijų susirinkusias moteris mokė tauragiškė Jolanta Geštautienė, moteris puikiai įvaldžiusi marginimo meną. Jos kraityje – apie dvi dešimtis metų margučių gražinimo patirties. Ji kiaušinius Velykoms ne tik dažo, margina vašku, bet ir skutinėja, puošia karoliukais.  

J. Geštautienė moterims pasakojo apie margučio ir jo spalvų reikšmę, jų puošybos gudrybes.

Visas pastatas kvepėjo vašku, o vėliau ir arbata bei sausainiais.

Šitoje programoje vėl susitiksime su pamiltais herojais – Juozapu, Daumantu ir Vytautu, šįsyk labai pasikeitusiais. Juozapas, jau atgavęs atmintį, prisimena viską, kas jam buvo nutikę ir drąsiai pasakoja žiūrovams. 

Šiandien vykęs renginys „Padovanokime paukščiukams namus“ sulaukė gausaus lankytojų būrio. Pagramančio regioniniame parke iškabinta bene 300 inkilų.

Ar kada pagalvojote, kad kaklaraištis gali tapti pagrindine puošnaus aksesuaro dalimi? Pasigaminti tokią aprangos detalę, kaklo papuošalą išties nėra sunku – tereikia prie pasirinkto rašto kaklaraiščio priderinti norimas detales.

Pjesė balsui ir pianinui Jurgio Kunčino romano „Tūla“ ir apsakymų motyvais. Tai tiesiog pasakojimas apie meilę. Meilę Vilniui ir moteriai. Apie meilę, kuri lyg gelbėjimo ratas padeda  gyvenimo dugną pasiekusiam herojui bent laikinai iškilti į paviršių ir įkvėpti gryno oro. Čia meilė – valkatiška ir dieviška, purvina ir tyra, girta ir sąmoninga, nuščiuvusi ir klykianti, bet tai vienintelė galimybė susirasti „kampelį dangaus, kuriame nereikėtų daryti žygdarbių“.

Tarptautinės moters dienos proga tulpių žiedais pasipuošė Tauragės centrinės gatvės. Pirkti gėlių skuba tiek vyrai, tiek moterys. 

Kovo 10 dieną 19 valandą Tauragės liberalus jaunimas kviečia tauragiškius į protmūšį. Renginys vyks klube „Rūsys“. 

Tauragės krašto muziejuje atidaroma jau IV-oji tradicinė moksleivių liaudies dailės konkursinė paroda „Sidabro vainikėlis“. Šią nominaciją įsteigė Lietuvos liaudies kultūros centras, siekdamas palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas. 

Žygaičių gimnazijoje vyko kultūrinė pažintinė gimtosios kalbos diena „Kalba gimtoji lūposna įdėta“.

Vasario 27 d. tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje buvo pristatytas Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projektas „Jaunųjų inžinierių laboratorija“. Tauragės viešosios bibliotekos komanda ne tik pristatė bibliotekoje įgyvendinamą projektą, bet kartu su „Robotikos mokykla“ kvietė mugės dalyvius į  kūrybines dirbtuves „Išmok programuoti robotus 3D spausdintuvu!“. 

Vasario 8 d. Aplinkos ministro įsakymu, į valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą įtraukti Pagramančio regioniniame parke esantys vertingi ir lankytojų mėgstami gamtos objektai – Genių ir Gudlaukio ąžuolai, Pagramančio bei Genių atodangos. Tai išskirtiniai objektai, pasižymintys savo forma, sandara, istorija. Šių gamtos objektų paskelbimas valstybės saugomais reiškia išskirtinę jų vertę regioniniu mastu. Tai prisidės prie šių objektų didesnio žinomumo, visuomenės gamtosauginio švietimo ir pažintinio turizmo populiarinimo.

Jau kovo 21-ąją 18 val. Tauragės kultūros centre apsilankys naujas, iki ašarų juokingas spektaklis „Holivudas”. 

UAB Rulita internetinė parduotuvė www.rulita.lt skaičiuoja jau šeštus prekybos švaros ir buities prekėmis metus. Internetinėje parduotuvėje rasite žinomų pasaulyje kompanijų produkciją: vokiečių kompanijos VILEDA švaros ir valymo prekes, švedų kompanijos SMART MICROFIBER ekologiškas švaros prekes, vokiečių kompanijos LEIFHEIT virtuvės ir buities reikmenis, suomių kompanijos FISKARS virtuvės, sodo ir daržo reikmenis.

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose vyko ekstremalios, jau penktosios „Snow Kayak 2016“ varžybos. Moterų kategorijoje pirmąją vietą iškovojo tauragiškė Toma Griguolaitė.

Už receptą dėkojame Gražinai Gečienei – kviečiame užsukti į redakciją, kur Jūsų laukia prizas – „Namų madam“ rankų darbo prijuostė.

Tauragiškė Viktorija Šimašiūtė siūlo tėvams naują požiūrį į auklėjimą – steigiama popamokinė mokyklėlė vaikams, kur mažieji bus lavinami kūrybiškai pažinti save remiantis holistiniu požiūriu, teigiančiu, jog žmogus yra vientisa ir nedaloma visuma.

Transriebalai (dar kitaip – transriebalų rūgštys arba riebalų rūgščių transizomerai) yra tam tikra nesočiųjų riebalų rūgščių rūšis, kurių derėtų vengti arba vartoti kuo mažiau.

Labai greita ir paprasta pasigaminti šį desertą, išbandykite.

Vieversėlis – vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Jis laikomas pavasario pranašu. Vieversėlis vadinamas ir lietuvių artojų draugu bei nuolatiniu palydovu.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai, siekdami sumažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, susitiko su garbaus amžiaus eismo dalyviais – lankėsi Lauksargių globos namuose.

Kas trečias šalies darbuotojas patiria stresą ir tik kas ketvirtas dėl šios priežasties tinkamai įvykdo paskirtas užduotis – tokius rezultatus atskleidė šių metų sausį remiantis streso valdymo programa „StressOff“ atliktas tyrimas. 

Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pagerbti iškiliausi, arba kaip nors ypatingai pasižymėję Tauragės krašto žmonės. Renginys buvo transliuojamas tiesiogiai per Tauragės kabelinę televiziją.

Skirk 2%
  • Įkelta: 2016-02-18

Šalyje tęsiamas pradinukams skirtas saugaus eismo renginių ciklas ,,Būk saugus eismo dalyvis“, kurį inicijavo Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ kartu su Vilniaus apskrities Kelių policija. Ta proga vasarį Tauragės techninių apžiūrų centre surengto renginio metu, kuriame dalyvavo rajono pradinių klasių mokiniai, atskleista vaikų saugaus eismo žinių ir įgūdžių samprata. Renginio organizatoriai, įvertinę šalies moksleivių žinias, tvirtina, kad tauragiškiai pranoko didmiesčių bendraamžius.

Į Tauragę atvykę UNICEF atstovai kvietė vaikus į paramos bėgimą, kuris birželio 1-ąją vyks Tauragėje. Pirmąkart šis labdaringas bėgimas organizuojamas ne Vilniuje. Kiekvieno bėgti norinčio vaiko prašoma paaukoti 5 eurus – tiek užtenka išgelbėti 3-jų Afrikos vaikų gyvybes, juos paskiepijant.  Savo paramą bandė pasiūlyti ir ūkininkas iš Tauragės rajono.

Už receptą dėkojame Linai Rakauskienei. Kviečiame užsukti į „Tauragės žinių“ redakciją, kur laukia tiesioggrazi.lt įsteigtas prizas.