2020 Rugsėjo 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Dizainerės patarimai Velykų stalo ir namų dekorui

  • Įkelta: 2016-03-22
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Velykos – tai gamtos atbudimo ir prisikėlimo šventė. Juk po žiemos, laukiant pavasario, mus džiugina net ir patys mažiausi pasirodantys daigeliai. Taigi, Velykų šventinį stalą Gėlių dizaino studijos „Nerine“ floristė Asta Šlekienė siūlo puošti natūraliais augalais, žalumynais, kurie pabrėš pavasarinės šventės išskirtinumą, pripildys namus Velykų dvasia ir suteiks mūsų šventiniam stalui puošnumo.

Nors klimatologai vis dar pranašauja žiemą, pavasarinę nuotaiką jau galima susikurti kiekvienuose namuose. Puiki idėja artėjant šv. Velykoms pasisėti jaunų daigelių, tarkim, pipirinės. Nestandartinius floristinius sprendimus iš gamtos siūlanti dizainerė atkreipia dėmesį, kad pikantiško skonio aromatingi lapeliai ne tik puošnūs, bet juose gausu ir įvairiausių vertingų maistinių medžiagų.

„Jaunų daigelių žaluma ne tik suteiks namams pavasarinės gyvybės, bet ir bus vitaminų šaltinis jūsų Velykų stalui“, – sako specialistė.

Velykos yra prisikėlimo šventė, tad tikrai gražu ir prasminga šventinį stalą papuošti vainiku, kuris laikomas amžinybės simboliu.

„Velykiniai vainikai yra lengvi, ažūriniai, jiems gaminti naudojamos natūralios medžiagos. Dar vienas pavasario pranašas – prasprogę kačiukai. Jie visuomet mums primena, kad jau pavasaris“, – sako daugiau kaip dešimt metų menu iš gėlių užsiimanti floristė.

Velykos neatsiejamos ir nuo gamtos prisikėlimo, gyvybės ir vaisingumo simbolio – kiaušinių. Yra be galo daug jų marginimo būdų: vieni piešia vašku, kiti kiaušinius margina skutinėdami, treti nepakartojamus raštus išgauna virdami kiaušinius, įvyniotus į įvairius žolynus.

„Mūsų kiaušinukai floristiški: iš samanų pagaminome kiaušinio formą, po to ją apklijavome kačiukų pumpurais – paprasti, bet labai mieli“, – šypsosi dizainerė.

Jei nesate alergiški kvapams, Velykų stalą galima papuošti ir vienais gražiausių pavasarinių žiedų – hiacintais.

„Galima primerkti įvairių spalvų hiacintų žiedų ir namai tikrai prisipildys šventiškos atmosferos. Itin gražiai ir estetiškai atrodo vaškuoti hiacintų svogūnėliai, kuriuos puošia išlindę lapeliai. Tačiau ne visi gali mėgautis jų kvapu– kai kuriems žmonėms šių dailių gėlių kvapas sukelia alergiją, todėl laukiant svečių vertėtų pasidomėti, ar tarp jų nėra alergiškų žmonių“, –  įspėja floristė.

Pavasariu, prisikėlimu ir atgimimu mūsų velykinį stalą papuoštų ir pirmieji snieguolių žiedai. Kaip miniatiūrines vazeles, į kurias pamerkiamos gėlės, galima panaudoti ir kiaušinių lukštus, o kad tokia vazelė nesivartytų – ji įstatoma į taurelę.

Floristė A. Šlekienė rekomenduoja paeksperimentuoti ir pasigaminti vaškinių kiaušinukų.

„Jie taip pat mums bus kaip vazelės, į kurias galėsime sumerkti pirmuosius pavasario žalumynus“, – sako ji ir linki ruošiantis Velykoms nepamiršti gamtos mums dovanojamo grožio, kuris sustiprins šventinę nuotaiką kiekvienuose namuose.

 

Trečiadienį vaikų globos namuose lankėsi imtynininkų desantas. Iš Europos čempionato atvykę sportininkai atvežė dovanėlių, domėjosi, kaip sekasi čia įsikūrusiems vaikams.

Ruošiamės Velykoms
  • Įkelta: 2016-03-20

Šiandien, Verbų sekmadienį, Jove photography studija, įsikūrusi Tauragės viešbutyje, virto Velykinėmis dirbtuvėmis. Vašku marginti kiaušinius ir dažyti juos natūraliais dažais susirinko būrelis tauragiškių.  

Šitoje programoje vėl susitiksime su pamiltais herojais – Juozapu, Daumantu ir Vytautu, šįsyk labai pasikeitusiais. Juozapas, jau atgavęs atmintį, prisimena viską, kas jam buvo nutikę ir drąsiai pasakoja žiūrovams. 

Šiandien vykęs renginys „Padovanokime paukščiukams namus“ sulaukė gausaus lankytojų būrio. Pagramančio regioniniame parke iškabinta bene 300 inkilų.

Ar kada pagalvojote, kad kaklaraištis gali tapti pagrindine puošnaus aksesuaro dalimi? Pasigaminti tokią aprangos detalę, kaklo papuošalą išties nėra sunku – tereikia prie pasirinkto rašto kaklaraiščio priderinti norimas detales.

Pjesė balsui ir pianinui Jurgio Kunčino romano „Tūla“ ir apsakymų motyvais. Tai tiesiog pasakojimas apie meilę. Meilę Vilniui ir moteriai. Apie meilę, kuri lyg gelbėjimo ratas padeda  gyvenimo dugną pasiekusiam herojui bent laikinai iškilti į paviršių ir įkvėpti gryno oro. Čia meilė – valkatiška ir dieviška, purvina ir tyra, girta ir sąmoninga, nuščiuvusi ir klykianti, bet tai vienintelė galimybė susirasti „kampelį dangaus, kuriame nereikėtų daryti žygdarbių“.

Tarptautinės moters dienos proga tulpių žiedais pasipuošė Tauragės centrinės gatvės. Pirkti gėlių skuba tiek vyrai, tiek moterys. 

Kovo 10 dieną 19 valandą Tauragės liberalus jaunimas kviečia tauragiškius į protmūšį. Renginys vyks klube „Rūsys“. 

Tauragės krašto muziejuje atidaroma jau IV-oji tradicinė moksleivių liaudies dailės konkursinė paroda „Sidabro vainikėlis“. Šią nominaciją įsteigė Lietuvos liaudies kultūros centras, siekdamas palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas. 

Žygaičių gimnazijoje vyko kultūrinė pažintinė gimtosios kalbos diena „Kalba gimtoji lūposna įdėta“.

Vasario 27 d. tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje buvo pristatytas Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projektas „Jaunųjų inžinierių laboratorija“. Tauragės viešosios bibliotekos komanda ne tik pristatė bibliotekoje įgyvendinamą projektą, bet kartu su „Robotikos mokykla“ kvietė mugės dalyvius į  kūrybines dirbtuves „Išmok programuoti robotus 3D spausdintuvu!“. 

Vasario 8 d. Aplinkos ministro įsakymu, į valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą įtraukti Pagramančio regioniniame parke esantys vertingi ir lankytojų mėgstami gamtos objektai – Genių ir Gudlaukio ąžuolai, Pagramančio bei Genių atodangos. Tai išskirtiniai objektai, pasižymintys savo forma, sandara, istorija. Šių gamtos objektų paskelbimas valstybės saugomais reiškia išskirtinę jų vertę regioniniu mastu. Tai prisidės prie šių objektų didesnio žinomumo, visuomenės gamtosauginio švietimo ir pažintinio turizmo populiarinimo.

Jau kovo 21-ąją 18 val. Tauragės kultūros centre apsilankys naujas, iki ašarų juokingas spektaklis „Holivudas”. 

UAB Rulita internetinė parduotuvė www.rulita.lt skaičiuoja jau šeštus prekybos švaros ir buities prekėmis metus. Internetinėje parduotuvėje rasite žinomų pasaulyje kompanijų produkciją: vokiečių kompanijos VILEDA švaros ir valymo prekes, švedų kompanijos SMART MICROFIBER ekologiškas švaros prekes, vokiečių kompanijos LEIFHEIT virtuvės ir buities reikmenis, suomių kompanijos FISKARS virtuvės, sodo ir daržo reikmenis.

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose vyko ekstremalios, jau penktosios „Snow Kayak 2016“ varžybos. Moterų kategorijoje pirmąją vietą iškovojo tauragiškė Toma Griguolaitė.

Už receptą dėkojame Gražinai Gečienei – kviečiame užsukti į redakciją, kur Jūsų laukia prizas – „Namų madam“ rankų darbo prijuostė.

Tauragiškė Viktorija Šimašiūtė siūlo tėvams naują požiūrį į auklėjimą – steigiama popamokinė mokyklėlė vaikams, kur mažieji bus lavinami kūrybiškai pažinti save remiantis holistiniu požiūriu, teigiančiu, jog žmogus yra vientisa ir nedaloma visuma.

Transriebalai (dar kitaip – transriebalų rūgštys arba riebalų rūgščių transizomerai) yra tam tikra nesočiųjų riebalų rūgščių rūšis, kurių derėtų vengti arba vartoti kuo mažiau.

Labai greita ir paprasta pasigaminti šį desertą, išbandykite.

Vieversėlis – vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Jis laikomas pavasario pranašu. Vieversėlis vadinamas ir lietuvių artojų draugu bei nuolatiniu palydovu.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai, siekdami sumažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, susitiko su garbaus amžiaus eismo dalyviais – lankėsi Lauksargių globos namuose.

Kas trečias šalies darbuotojas patiria stresą ir tik kas ketvirtas dėl šios priežasties tinkamai įvykdo paskirtas užduotis – tokius rezultatus atskleidė šių metų sausį remiantis streso valdymo programa „StressOff“ atliktas tyrimas. 

Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pagerbti iškiliausi, arba kaip nors ypatingai pasižymėję Tauragės krašto žmonės. Renginys buvo transliuojamas tiesiogiai per Tauragės kabelinę televiziją.

Skirk 2%
  • Įkelta: 2016-02-18

Šalyje tęsiamas pradinukams skirtas saugaus eismo renginių ciklas ,,Būk saugus eismo dalyvis“, kurį inicijavo Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ kartu su Vilniaus apskrities Kelių policija. Ta proga vasarį Tauragės techninių apžiūrų centre surengto renginio metu, kuriame dalyvavo rajono pradinių klasių mokiniai, atskleista vaikų saugaus eismo žinių ir įgūdžių samprata. Renginio organizatoriai, įvertinę šalies moksleivių žinias, tvirtina, kad tauragiškiai pranoko didmiesčių bendraamžius.