2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Mažieji tauragiškiai lankėsi Tauragės techninių apžiūrų centre

  • Įkelta: 2016-02-17

Algimanto Brazaičio nuotraukos 

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šalyje tęsiamas pradinukams skirtas saugaus eismo renginių ciklas ,,Būk saugus eismo dalyvis“, kurį inicijavo Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ kartu su Vilniaus apskrities Kelių policija. Ta proga vasarį Tauragės techninių apžiūrų centre surengto renginio metu, kuriame dalyvavo rajono pradinių klasių mokiniai, atskleista vaikų saugaus eismo žinių ir įgūdžių samprata. Renginio organizatoriai, įvertinę šalies moksleivių žinias, tvirtina, kad tauragiškiai pranoko didmiesčių bendraamžius.

Tauragės techninių apžiūrų centro aikštelėje vaikai stebėjo eksperimentą „Kur sustos automobilis?“.Taip pat surengta ekskursija po Tauragės techninių apžiūrų centrą. Jo atstovai pradinukams papasakojo ir parodė, kaip, kokiais tikslais bei prietaisais tikrinami mašinų stabdžiai, žibintai, išmetamosios dujos ir kiti transporto priemonių techninės būklės parametrai. Tauragės techninių apžiūrų centre su pradinukais bendravęs kelių policijos pareigūnų pagalbininkas „Amsius“ vaikus palydėjo į pamoką. Joje žaisminga forma išdėstyti saugaus elgesio pagrindai, atskleisti keliuose tykantys pavojai ir priminta, kaip jų išvengti. Akcijos dalyviai atsakinėjo į klausimus apie įvairias eismo situacijas. Tauragės apylinkių pradinukai atskleidė problemas, į kurias turėtų sutelkti dėmesį vaikams skirtos saugaus eismo mokymo metodikos kūrėjai.

,,Vaikai puikiai orientuojasi ,,klasikinėse“ situacijose, gerai žino ir nedvejodami pasako, kaip reikia elgtis pėsčiųjų perėjose, kokiam signalui degant kirsti šviesoforu reguliuojamą sankryžą. Mažieji tauragiškiai padėjo atskleisti nestandartines eismo sąlygas, kurias privalu akcentuoti, mokant vaikus saugaus eismo“, – po renginio sakė Vilniaus apskrities Kelių policijos komisarė Aistė Dijokaitė. 

,,Vaikai – geriausias barometras, atskleidžiantis opias saugaus eismo problemas. Mažieji piršteliu baksteli į aktualijas, kurios dažnai suaugusiems atrodo lyg ir savaime suprantamos“, – tvirtino Tauragės techninių apžiūrų centro vadovas Stanislovas Daukšas.

Daugiau nuotraukų – socialiniame tinkle „Facebook“. 

 

Į Tauragę atvykę UNICEF atstovai kvietė vaikus į paramos bėgimą, kuris birželio 1-ąją vyks Tauragėje. Pirmąkart šis labdaringas bėgimas organizuojamas ne Vilniuje. Kiekvieno bėgti norinčio vaiko prašoma paaukoti 5 eurus – tiek užtenka išgelbėti 3-jų Afrikos vaikų gyvybes, juos paskiepijant.  Savo paramą bandė pasiūlyti ir ūkininkas iš Tauragės rajono.

Už receptą dėkojame Linai Rakauskienei. Kviečiame užsukti į „Tauragės žinių“ redakciją, kur laukia tiesioggrazi.lt įsteigtas prizas.

 

Užgavėnės – žiemos išvarymo, dar vadinama vaisingumo žadinimo, skalsos ir gausumo skatinimo šventė. Trumpai tariant – linksma, triukšminga ir soti diena. Užgavėnės – kilnojama šventė, tačiau pagal tradicijas švenčiama antradienį. Siekiant sulaukti gausesnio dalyvių būrio, daugelyje miestų, taip pat ir Tauragėje, žmonės į renginį pakviesti keliomis dienomis anksčiau – sekmadienį. Šventė Tauragėje prasidėjo persirengėlių eitynėmis, o netrukus persikėlė į Pilies aikštę. Netrūko trankios muzikos, šokių, žaidimų, linksmybių ir gardžių blynų.

Grožio salonas „Ledi“
  • Įkelta: 2016-02-12

Vasarį tauragiškius ir miesto svečius Tauragės rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į Jono Viktoro Kalvano parke vykstančias nemokamas sveikatingumo mankštas. Kineziterapeutės vedama mankšta pritraukia kaskart vis daugiau žmonių – užsiėmimuose galima išmokti ne tik taisyklingai atlikti sveikatai naudingus pratimus, tačiau ir gauti vertingų specialistės patarimų.