2020 Sausio 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Žemaitijoje keičiami skaitmeninės televizijos transliavimo dažniai

  • Įkelta: 2013-03-22

info@taurageszinios.lt

Lietuvoje toliau plėtojant skaitmeninę antžeminę televiziją, kovo 26-osios naktį bus keičiamiKlaipėdos (Girulių), Laukuvos, Mažeikių, Plungės, Skuodo, Tauragės ir Telšių siųstuvo televizijos transliavimo dažniai.

Tai aktualu Klaipėdos, Kretingos, Neringos, Palangos, Šilalės, Šilutės, Skuodo, Tauragės, Mažeikių, Telšių, Gargždų, Jurbarko, Pagėgių, Plungės, Kelmės, Rietavo, Akmenės miestų ir rajonų gyventojams.

Pakeitus dažnius, TV priedėliuose ar televizoriuose su integruotais priedėliais vartotojai turės iš naujo atlikti kanalų paiešką. Neatlikę pakartotinės paieškos, žiūrovai nematys lietuviškų programų LRT, LRT Kultūra, LNK, Info TV, Liuks!, TV1, TV3, TV6 ir BTV, Lietuvos ryto TV ir mokamų kanalų RTR Planeta, NBA TV, RTL, RTVi, Ren TV Baltija, MTV Europe, Balticum auksinis, CNN International, Cartoon network , TCM, Animal Planet, Eurosport, Hallmark, National Geographic, Discovery Channel, Discovery Science, Discovery World, Travel Channel, Playboy ir nemokamo britų BBC World.

Tauragėje, be išvardytų kanalų, nebus matomi ir Fashion TV, TLC, Euronews, LOLO TV, VH1 Europe, Baby TV, Nickelodeon, Sony Entertainment, TV Polonia, Eurosport 2 kanalai.

Šis pakeitimas turės įtakos ir nemokamos skaitmeninės antžeminės televizijos žiūrovams, ir TEO teikiamos skaitmeninės antžeminės televizijos „Skaitmeninė GALA“ klientams. Šių miestų ir rajonų gyventojai iš naujo kanalų paiešką turėtų atlikti kovo 26-osios vakare nuo 23 val. arba vėliau.

Skaitmeninės antžeminės televizijos dažniai keičiami tam, kad būtų galima efektyviau panaudoti dažnius, kurie tapo laisvi, praėjusių metų pabaigoje išjungus analoginę antžeminę televiziją. Keisti dažnius buvo numatyta Ryšių reguliavimo tarnybos patvirtiname skaitmeninės televizijos plėtros plane, pagal kurį tai įgyvendinti buvo įpareigotos po du siųstuvų tinklus valdančios bendrovės: Lietuvos radijo ir televizijos centras bei TEO.

Dažnių keitimo likusioje Lietuvos dalyje grafikas bus nustatytas gegužę.

Daugiau informacijos apie skaitmeninės antžeminės televizijos dažnių keitimą – nemokamu RRT informacijos telefonu 8 800 20 030.

Kovo 20-ąją Pasaulinės Žemės dienos proga Tauragės moksleivių kūrybos centre (MKC) surengta dailės klases ir piešimo būrelius lankančių moksleivių darbų, skirtų Žemės dienai paminėti, paroda-konkursas.
Turbūt ne vienas mūsų esame girdėję, o gal net ir matę smėlio animacijos pasirodymus. Pojūčiai stebint smėlio teatrą – nepakartojami. O ar kada pagalvojote, kad ir Jūs galėtumėte tapti smėlio teatro aktoriais? Tam reikia turėti smėlio stalą, kuriuos jau pradėjo gaminti tauragiškių bendrovė „Valkenda“.
Iš kelionės po paslaptingąją Indiją grįžęs fotomenininkas Romualdas Vaitkus atrinko gražiausius 500 kadrų ir išleido fotografijų albumą „Indija – Žemės ašara“.
Tauragės krašto muziejaus Fotografijos galerijoje pristatyta fotografo Romualdo Kęstučio Augūno fotografijos darbų paroda „Sapnuoju Lietuvą“.
Naujienų portale „Delfi.lt“ pasirodęs straipsnis, kuriame teigiama, kad Tauragės krašto braškinis choras prašo paramos, ne juokais supykdė šio choro generolę Donaldą Meiželytę. Kad chorui nepakanka lėšų autobuso nuomai, degalams ir kostiumams, kolektyvo generolė neslepia, tačiau trimituoti apie tai visam pasauliui nenori.