Tauragės meno mokykla: įteikti baigimo pažymėjimai, paskelbti nominacijų „Metų žiburių“ nugalėtojai
Įkelta:
2023-06-19
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės meno mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimo šventė

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Penktadienio pavakarę Pilies kiemelyje rinkosi Tauragės meno mokyklos (TMM) bendruomenė – mokslo metų pabaigą vainikavo dvi gražios, iškilmingos šventės – mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas ir nominacijų šventė „Metų žiburiai“. 

Prieš šventę prapliupęs lietus ir griaustinis išsisklaidė ir leido bendruomenei pasidžiaugti gražiu ir prasmingu renginiu – TMM 3-ios laidos absolventams įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai.

– Aštuoneri ar ketveri metai absolventams buvo įdomaus siužeto laikotarpis, kuriame buvo visko: emocijų, noro viską mesti, bet jūs įveikėte labai gražų ir nelengvą savo gyvenimo etapą, – pradėdama šventę kalbėjo TMM direktorė Jolanta Kazlauskienė, pacitavusi rašytojo Karolio Klimo mintį, kad jauni žmonės privalo suvokti, jog mokslas mūsų šalyje gal ir nemokamas ir visiems prieinamas, bet diplomai nėra arba neturėtų būti dalijami už dyką.  

Pasak direktorės, tądien įteikti pažymėjimai yra mokinių, jų mokytojų ir tėvelių sunkaus darbo rezultatas. 

Penktadienį pažymėjimai įteikti 24-iems mokiniams, baigusiems 8 metų, ir 3-ims mokiniams, baigusiems 4 metų ugdymo programas, 6-iems mokiniams, baigusiems NVŠ muzikos mėgėjų ketverių metų programą. 

Pažymėjimai įteikti ir 9-iems mokiniams, baigusiems 4 metų dailės ugdymo programą.

Antroji šventės dalis – „Metų žiburiai – 2023“ apdovanojimai. Nominacijose buvo skelbiami diplomantai ir laureatai. Nominacijoje „Ryškiausias solistas (-ė) instrumentalistas (-ė)“ paskelbti 4 diplomantai: Laurynas Dobilas (mokytojai Vladas Žickus ir Jolanta Valstienė), Karina Matulytė (mokyt. Aušra Petraitienė), Liucija Petraitytė (mokyt. Robertas Kazlauskas), Mindaugas Vainauskas (mokyt. Algirdas Petraitis). 

Nominacijoje „Ryškiausias instrumentinis kolektyvas“ diplomantu tapo tradicinių kanklių ansamblis „TauRagiukai“, vadovaujami mokytojos Laimos Rudminienės. Nominacijoje „Ryškiausias vokalinis kolektyvas“ diplomantu tapo duetas Jogailė Tutlytė ir Marija Kuperskytė, atlikusios lietuvių liaudies dainą. 

Nominacijoje „Ryškiausias muzikinis projektas“ diplomantu paskelbtas globalių tauragiškių forumo metu surengtas koncertas „Pasaulio kelyje“. Koncerto organizacinė grupė – Jolanta Kazlauskienė, Alina Dambrauskienė, Gitana Venckaitienė, Jurgita Bartušienė, Indrė Petraitienė, Monika Šadbarienė.

Nominacijoje „Ryškiausias naujai susikūręs kolektyvas“ laureatu paskelbtas instrumentinis trio: Almina Trakšelytė (smuikas), Vaiva Povilaitytė (gitara), Laura Marie Brown Laurinskaitė (fleita), trio mokytojai – Liana Bagdonienė, Vladas Žičkus, Jurgita Stažienė.

Nominacijoje „Ryškiausias solistas (-ė) vokalistas (-ė)“ diplomantais paskelbti Toma Mikonytė, Alessandra Pascale, Aleksė Šlamaitė, Austėja Tenikaitytė, Fausta Termenaitė. O laureate tapo Perla Skalauskaitė, kurią pasveikino jos mokytoja Alina Dambrauskienė, paatviravusi, kad gėlių savo mokinei įteikė pirmą kartą, anksčiau gaudavusi iš Perlos pati. 

Nominacijoje „Ryškiausia jaunoji dailininkė“ diplomante paskelbta Ana Tekoriūtė, o nominacijos  ,,Ryškiausias dailės projektas“ laureatu pripažintas Tarptautinis projektas ,,Legenda apie Tauragę“, projekto organizatoriai – Alma Vilkauskienė, Tamari Kvarstkhava, Jurgita Navickienė, Jolita Ogintaitė.  

Nominacijoje „Ryškiausias sezono aktorius“ diplomantu paskelbtas Emilijus Pocius. Už mokyklos ribų išėjęs Tauragės ir Šilalės meno mokyklų bei Jovarų pagrindinės mokyklos jungtinis projektas muzikinis spektaklis „Jonukas ir Grytutė“ tapo nominacijos „Ryškiausias teatrinis projektas“ diplomantu. Projekto vadovės – Liana Bagdonienė ir Vilma Vaišvilaitė. 

Nominacijoje „Ryškiausias choreografinis projektas“ diplomantu paskelbtas tautinio šokio festivalis „Beauštanti aušrelė“ ir jo iniciatorė Vilija Krūgelienė.

„Už nuopelnus Tauragės meno mokyklai“ laureatais paskelbti koncertmeisterė Jolanta Valskienė bei mokyklos techninio personalo komanda ir jai vadovaujanti direktorės pavaduotoja ūkio reikalams  J. Bartušienė.

Specialios nominacijos ,,Geranoriškas bendradarbiavimas“ laureatais paskelbti Danguolė ir Jonas Dargevičiai, banko pastato, kuriame įsikūrė meno mokykla, savininkai. 

Mokyklos direktorė pasidžiaugė ir diplomantais paskelbė nuolat talkinančius fotografus Arnoldą Vydmantą, Bronislovą Ambrozą, Jovitą Verpečinskienę ir Liną Buchlickaja-Lauciuvienę. Už metodinę priemonę tinklaraštį „Sigutės solfedis“ ir projekto ,,Muzikuoja   giminaičiai“ tradicijų tęstinumą bei plėtrą diplomante paskelbta Sigutė Pumputienė. 

Šventėje skambėjo meno mokyklos mokinių atliekamos dainos ir muzikos kūriniai. 

Nuotrauka
taurages kulturos rumai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šį šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose vyraus jaunimas. Kodėl būtent šį šeštadienį? Todėl, kad šį šeštadienį prasideda labai įdomus seminaras, susijęs su renginiais, o vakare šį seminarą vainikuos jaunimui skirta diskoteka.
Nuotrauka
vigelyte
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Besidomintiems papuošalais ir parfumerija, o ypač – vintažiniais, ketvirtadienio vakaras buvo išties įdomus. Į Tauragės B. Baltrušaitytės viešąją biblioteką buvo atvykusios juvelyrikos žinovė Lina Žičkienė ir parfumerijos kultūros edukatorė Edita Vigelytė. Moterys pasidalijo įdomiausiomis istorijomis, įžvalgomis ir faktais tiek apie papuošalus, tiek apie parfumeriją.
Nuotrauka
angelo sparnai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Artėjant nuostabiausioms metų šventės pirmoji ponia Diana Nausėdienė jau trečius metus iš eilės skelbė šiltą Kalėdų bendrystės tradiciją ir kvietė dienos centrų, mokyklų vaikus, bendruomenes ir šeimas kurti kalėdinius eglutės papuošimus – simbolinius angelo sparnus. Buvo siūloma savo rankomis sukurti sparnus, kurie ne tik papuoš Prezidentūros kalėdinę eglę, bet ir iškeliaus po skirtingus namus įvairiuose Lietuvos kampeliuose, nešdami nenugalimą meilės jėgą. Prie akcijos aktyviai prisijungė ir tauragiškiai, pagaminę kone 100 simbolinių angelo sparnų. 
Nuotrauka
estetologija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Penktadienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga apie žmogaus dvasines galias –  prof. habil. dr. Juozo Sigito Mureikos monografija „Estetologijos akiračiai. Prasmių kilmės tyrinėjimai“, tapusi pretekstu diskusijai apie knygos reikšmę žmogaus gyvenime, Renginio svečiai atvyko ne tuščiomis – jie padovanojo bibliotekai per 150 knygų. 
Nuotrauka
gaizauskas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Ketvirtadienio vakare B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje su tauragiškiais susitiko kraštietis, kino bei teatro aktorius, rašytojas, televizijos laidų vedėjas, piligrimas Juozas Gaižauskas, pristatęs naują savo knygą, „Antarktidos indėnai“. Vakaras buvo tarsi literatūrinė, piligriminė ir muzikinė kelionė.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2023-11-20
Ar žinojote, kad Lauksargiai turi daugiau istorinių atvirukų nei Tauragė? Ar kada kilo klausimas, kodėl ten buvo įsigalėjusi vokiška valdžia? Kodėl net tada, kai kraštas priklausė Lietuvai, lietuvybei ten grėsė pavojus? Kokius pasus pirmosios Lietuvos Respublikos laikais turėjo vietiniai? Ką ten kartkartėmis veikė... prancūzai? Koks buvo sovietinio pokario naujakurių gyvenimas? Pasak muziejininkų, į šiuos ir kitus klausimus turėtų atsakyti Dariaus Kiniulio knyga „Lauksargiai. Mažosios Lietuvos dalis“.
Nuotrauka
bucinys
Įkelta:
2023-11-13
Lapkričio 15 d. (trečiadienį), 18 val., Tauragės kultūros centre Bisous de France! Tokie jau prancūzai, sutinkantys šiltai, įkvepiančiai ir išraiškingomis muzikos bei spalvų natomis. Prancūzų meno kūrėjai savo darbais ir šimtmečius menančiu palikimu stulbina pasaulį, o lietuvių menininkai iki šiol iš jų semiasi subtiliausio kūrybinio pajautimo. 
Nuotrauka
spietlius
Lietuvos nacionalinio kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Pirmąjį lapkričio šeštadienį Širvintų miestelį į smagų liaudiškų šokių sūkurį įsuko konkursinis sambūris „Iš aplinkui“. Dėl nugalėtojų vardo ir pagrindinių konkurso prizų varžėsi dvidešimt du šokių kolektyvai, o žiūrovai gėrėjosi puikių pasirodymų ir džiugių emocijų kupinu reginiu. Šiame konkursiniame sambūryje Tauragės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Spietlius“ pelnė artistiškiausios šokėjų grupės vardą.
Nuotrauka
veles
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-31
Pirmadienio vakarą tauragiškiai turėjo galimybę išvysti aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės kūrybinį duetą (teatras „Labas“ ). Kūrėjos į Tauragę atvežė spektaklį „Apie vėles, žemėj klajojančias“, kuris publikai atveria lietuviškų siaubo pasakų pasaulį. 
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-10-31
Tauragės apskrities policijos įvykių suvestinę papildė eismo įvykis bei pranešimas dėl sugadinto taromato.
Nuotrauka
genute
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2023-10-21
Vilniuje gyvenantys tauragiškiai visada laukia susitikimų su kraštiečiais, o tokius susitikimus jau daug metų organizuoja Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė. Ir pastarasis susitikimas buvo laukiamas, smagus ir prasmingas. Ir, kaip režisierei įprasta, – kitoks nei praėjusieji. „Mylim vieni kitus, palaikom, gerbiam, todėl tiek metų ir susitinkam, ir laukiam, kada vėl...“ – apibendrindama susitikimą sako G. Urmonaitė.
Nuotrauka
Karieta
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-11
Antradienį Tauragės pašto kiemelyje 16 val. vyko „Pašto karietos“ monumento atidengimo ceremonija, skirta 180 metų pašto sukakčiai paminėti.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-02
Penktadienį naujose patalpose duris lankytojams atvėrė Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Augusto Vymerio filialas. Prieš tai biblioteka buvo įsikūrusi Aerodromo gatvėje esančioje „Aušros“ progimnazijoje.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-25
Ketvirtadienio vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Skaitymai ant laiptų“. Dalyvavo jaunosios kartos prozininkė, scenaristė, literatūrinių performansų atlikėja Lina Simutytė ir Jaunųjų filologų konkursų, Jaunojo jotvingio premijos laureatas, poetas bei Lietuvos rašytojų sąjungos narys Nerijus Cibulskas. Informacija dalijasi B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.
Nuotrauka
paroda
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Rugsėjo 28 d. sukanka 35-eri metai, kai 1988 m. Tauragėje įsikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Šios istorinės organizacijos gimimo vieta – biblioteka – tapusi savotišku sąjūdiečių štabu. Čia vyko susirinkimai, diskusijos, čia gyventojai siuntė laiškus su klausimais ir siūlymais, čia buvo rajono sąjūdiečių leidžiamo laikraščio „Mūsų žinios“ būstinė. Į biblioteką buvo pristatoma visa sąjūdžio spauda, rūpinamasi leidinių platinimu.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-09-17
Į rudenėjančią Tauragę vėl sugrįžta žydų istorijos ir kultūros dienos „Štetlas Tauragėje“. Per įvairiausias veiklas siekiama atskleisti žydų kultūros įvairovę, turtingumą, jos regioninį savitumą ir svarbą vietos bendruomenei. Šiais metais jos dedikuojamos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-iui.
Nuotrauka
kolekcininkai
Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-09-12
Tauragės bendruomenių namuose – unikali galimybė prisiliesti prie olimpinės Lietuvos istorijos. Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos (LOKA) nariai rugsėjo 14 dieną, 16 val., organizuoja švietėjišką renginį, kuriame susitiks ir bendraus tiek su mokiniais, tiek su sportui neabejingais gyventojais.
Nuotrauka
renginiai
Įkelta:
2023-08-23
Paskutinį kartą, prieš 16 metų minint Tauragės 500 metų gimtadienį, Jūros upės saloje įvykęs koncertas šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, vėl sugrįžta į tą pačią vietą. Unikalioje Jūros upės vietoje įsikurs atvira, 10 metrų skersmens scena. Prožektorių ir Jūros upės ošimo apsuptoje scenoje suskambės du įsimintini muzikiniai koncertai, kuriuos dovanoja tarptautiniai – Tauragės muzikos ir Džiazo festivaliai.  
Nuotrauka
trepai
„Tauragės radijas“/ Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Trepų kaimo bendruomenė organizuoja jau tradicine tapusią vasaros šventę „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Rugpjūčio 19-ąją 15-ąjį gimtadienį švenčiančios bendruomenės svečius pasitiks puiki nuotaika ir dar puikesnė muzika.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Jei žiūrėjote Netflix serialą „Oranžinė – tai nauja juoda“ (Orange Is The New Black), animacinį filmą šeimai „Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ (Puss in Boots: The Last Wish), girdėjote ir Moreno muziką. Savo originaliu džiazo, bliuzo, 1960-ųjų roko ir soulo skambesiu atlikėja pakerėjo klausytojus nuo Lotynų Amerikos iki Europos. Jos paklausyti galite ir išvažiuojamajame Tauragės džiazo festivalio koncerte Panemunės pilyje ketvirtadienį, rugpjūčio 10-ąją.