Praūžė įspūdinga miesto šventė
Įkelta:
2023-06-16
Nuotrauka
KONCAS
Nuotraukos autorius:
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Miesto šventės akimirka

,
Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Miesto šventės akimirka

,
Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Miesto šventės akimirka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės miesto šventė „Tauro dienos 2023“, trukusi 10 dienų, atrodo, lėkte pralėkė. Iš gausybės renginių kiekvienas tauragiškis ir miesto svečias galėjo rasti sau tinkamos veiklos, širdžiai mielų reginių, ausiai mielų koncertų. Tiesa, reikia nepamiršti, jog Tauragėje renginiai toli gražu nesibaigė. Juk šiemet Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė, tad laukia dar daug įdomybių. 

Tautodailės mugė

Nuo pat šeštadienio ryto Tauragėje Bažnyčių, Respublikos, Vasario 16-osios gatvėse pradėjo knibždėti žmonės. Prasidėjusi tautodailės mugė nustebino savo dydžiu, o ir žmonių buvo daugybė, tiek iš Tauragės, tiek iš svetur atvykusių.  

Mugėje buvo galima rasti įvairiausių prekių – muilo gėlių, mėsos gaminių, šviežios naminės duonos, gėrimų, žuvies, rankų darbo kūrinių ir net vietoje kepamo šakočio!

Edukacijų skverai

Šėlionėms buvo galima rinktis nemokamus batutus Jono Viktoro Kalvano parke, o smalsuoliai lankėsi ir Tauragės įstaigų organizuojamose edukacijose.

Šeštadienį Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) specialistai su Tauragės miesto šventės dalyviais dalijosi žiniomis apie sveikatą, mokė pirmosios pagalbos, atliko kūno analizes bei pateikė gyvensenos koregavimo rekomendacijas, diskutavo ir didino dalyvių sveikatos žinių bagažą. 

„Džiugu, kad vis daugiau dėmesio skiriame savo sveikatai“, – feisbuke džiaugėsi VSB. 

Apie prevencines priemones informavo ir Tauragės apskrities pareigūnai, smalsuoliai galėjo apžiūrėti policijos automobilį iš vidaus, pasėdėti ir ant pareigūnų motociklo. Mažieji galėjo pasivažinėti stumdomomis mašinėlėmis.

Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Aušros Augustytės nuotrauka

Ugniagesiai prie savo buveinės Respublikos gatvėje kvietė nepraeiti ir pasakojo, kaip apsisaugoti nuo gaisro ir ką daryti jam kilus. Didžiausias dėmesys skirtas dūmų detektoriams. Pareigūnai praeivių teiravosi, ar jų namuose įrengtas dūmų detektorius, ar seniai tikrintas, pamokė, kaip tai padaryti. Vaikai noriai išbandydavo, kaip veikia gelbėtojų įranga. 

Tarptautinis baikerių šou

Savaitgalį miestan sugužėjo gausybė motociklų – tiek jų Vytauto gatvėje, ko gero, dar neteko matyti. Pilies aikštėje vyko tarptautinis baikerių šou „Rising Thunder Custom Bike Show“, taip pat organizuotas „Midnight Special“ koncertas. Akį traukė įvairiausių modelių motociklai – vieni jų buvo su įvairiomis dizaino detalėmis, pasakojančiomis istoriją, kiti nublizginti, o vienas, traukęs akį, pagražintas kailiu.

Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Aušros Augustytės nuotrauka

„Džiazo dienos Tauragėje“

Birželio 10-ąją į Pilies kiemelį viliojo jaunųjų atlikėjų koncertas „Džiazo virusas 2023“. 

Koncerte dalyvavo Jurbarko kultūros centro jaunimo bigbendas „Jada“ ir vokalinis ansamblis „Jada voice“, LMTA Klaipėdos fakulteto Džiazo ir populiariosios muzikos ansamblis, Tauragės kultūros centro džiazo orkestras, vadovaujamas Tomo Altaravičiaus. 

Artimiausias festivalio renginys jau birželio 30 d. – Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertuos grupė „CinAmono“.

Vakaro koncertas

Tauragės dienų kulminacija – Monique, „BrainStorm“ vakaro koncertai ir įspūdingas lazerių šou Vasaros estradoje. 

Jau tris dešimtmečius gyvuojantys „BrainStorm“ yra išleidę per 20 albumų ir renka pilnus ištikimų gerbėjų bei grupės muziką naujai atrandančių klausytojų stadionus. Grupė dažnai tituluojama žymiausia ir didžiausią pripažinimą pelniusia Baltijos šalių grupe.

Grupės koncertas Tauragėje – jų naujausių albumų ir jau šlageriais tapusių kūrinių atlikimas į bendrą siautulį įtraukė visus susirinkusius. 

„Už miestą tau ir man“

Sekmadienį Pilies aikštėje vyko neįgaliųjų renginys „Už miestą tau ir man“. Koncertavo Neįgaliųjų draugijos meno kolektyvai, vyko neįgaliųjų rankdarbių paroda, sporto rungtys.

„Dėkoju meno kolektyvams už skambias dainas, auksarankiams už darbelius, Tauragės sporto centrui už „sudėtingas“ sportines rungtis“, – dalijosi Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos vadovas Kęstutis Petkus.

„Teatrų Su(eiga) 

Regioninėje mėgėjų teatrų Su(eigoje) rodyti spektakliai – nuo linksmų komedijų iki erotinių dramų. Pasimėgauti įdomiais spektakliais kvietė ir tauragiškiai, ir svečiai iš kaimyninių rajonų. Renginį vedė šios sueigos iniciatorė Tauragės kultūros centro vyriausia režisierė Algima Juščiuvienė.

Pirmieji žiūrovus pasveikino Tauragės kultūros centro liaudies teatras su V. Jasukaitytės „Golgotos vynuogės“, spektaklio inscenizacijos autorė ir režisierė – Genovaitė Urmonaitė.

Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Aušros Augustytės nuotrauka

Smagaus juoko netrūko mėgaujantis Tauragės kultūros centro Kęsčių skyriaus teatro grupės spektakliu „Kas numynė rūtą“. Šio spektaklio inscenizacijos autorius ir režisierius Remigijus Šiaudvytis.

Svečiai iš Jurbarko Klausučių kultūros centro mėgėjų teatras „Klampynė“ į teatrų sueigą atvyko su S. Monteflore „Čia ir dabar“.

O Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus mėgėjų teatras „Atodanga“ žiūrovams dovanojo M. Palionio „Prieš vėją nepapūsi“, režisuotą Zitos Jurevičienės.

Paskutiniai į teatrų sceną lipo Jurbarko savivaldybės Raudonės pilies mėgėjų teatras ir pianistas R. Mickus. Pristatyta F. G. Lorkos „Dono Perlimplino meilė“. Kaip skelbia Tauragės kultūros centras, žiūrovai džiaugėsi pamatytais spektakliais, aktoriai – gėlėmis, padėkomis ir dovanomis.

 

Nuotrauka
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Penktadienį naujose patalpose duris lankytojams atvėrė Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Augusto Vymerio filialas. Prieš tai biblioteka buvo įsikūrusi Aerodromo gatvėje esančioje „Aušros“ progimnazijoje.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-25
Ketvirtadienio vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Skaitymai ant laiptų“. Dalyvavo jaunosios kartos prozininkė, scenaristė, literatūrinių performansų atlikėja Lina Simutytė ir Jaunųjų filologų konkursų, Jaunojo jotvingio premijos laureatas, poetas bei Lietuvos rašytojų sąjungos narys Nerijus Cibulskas. Informacija dalijasi B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.
Nuotrauka
paroda
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Rugsėjo 28 d. sukanka 35-eri metai, kai 1988 m. Tauragėje įsikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Šios istorinės organizacijos gimimo vieta – biblioteka – tapusi savotišku sąjūdiečių štabu. Čia vyko susirinkimai, diskusijos, čia gyventojai siuntė laiškus su klausimais ir siūlymais, čia buvo rajono sąjūdiečių leidžiamo laikraščio „Mūsų žinios“ būstinė. Į biblioteką buvo pristatoma visa sąjūdžio spauda, rūpinamasi leidinių platinimu.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-09-17
Į rudenėjančią Tauragę vėl sugrįžta žydų istorijos ir kultūros dienos „Štetlas Tauragėje“. Per įvairiausias veiklas siekiama atskleisti žydų kultūros įvairovę, turtingumą, jos regioninį savitumą ir svarbą vietos bendruomenei. Šiais metais jos dedikuojamos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-iui.
Nuotrauka
kolekcininkai
Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-09-12
Tauragės bendruomenių namuose – unikali galimybė prisiliesti prie olimpinės Lietuvos istorijos. Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos (LOKA) nariai rugsėjo 14 dieną, 16 val., organizuoja švietėjišką renginį, kuriame susitiks ir bendraus tiek su mokiniais, tiek su sportui neabejingais gyventojais.
Nuotrauka
renginiai
Įkelta:
2023-08-23
Paskutinį kartą, prieš 16 metų minint Tauragės 500 metų gimtadienį, Jūros upės saloje įvykęs koncertas šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, vėl sugrįžta į tą pačią vietą. Unikalioje Jūros upės vietoje įsikurs atvira, 10 metrų skersmens scena. Prožektorių ir Jūros upės ošimo apsuptoje scenoje suskambės du įsimintini muzikiniai koncertai, kuriuos dovanoja tarptautiniai – Tauragės muzikos ir Džiazo festivaliai.  
Nuotrauka
trepai
„Tauragės radijas“/ Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Trepų kaimo bendruomenė organizuoja jau tradicine tapusią vasaros šventę „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Rugpjūčio 19-ąją 15-ąjį gimtadienį švenčiančios bendruomenės svečius pasitiks puiki nuotaika ir dar puikesnė muzika.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Jei žiūrėjote Netflix serialą „Oranžinė – tai nauja juoda“ (Orange Is The New Black), animacinį filmą šeimai „Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ (Puss in Boots: The Last Wish), girdėjote ir Moreno muziką. Savo originaliu džiazo, bliuzo, 1960-ųjų roko ir soulo skambesiu atlikėja pakerėjo klausytojus nuo Lotynų Amerikos iki Europos. Jos paklausyti galite ir išvažiuojamajame Tauragės džiazo festivalio koncerte Panemunės pilyje ketvirtadienį, rugpjūčio 10-ąją. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-25
Eugenijų Kavaliauską galima drąsiai vadinti vienu geriausiu visų laikų Tauragės fotografu. Pirmiausiai jis gilinasi į fotografuojamą temą, kaupia žinias, o tik po to imasi fotoaparato. Tokia kūrybos filosofija Eugenijui leidžia laimėti pasaulinius apdovanojimus.  Jo fotografijos užburiančios, bet dar labiau pakeri charizmatiški gyvi pasakojimai apie fotografuojamus gamtos objektus. Jo galima klausytis valandų valandas.
Nuotrauka
bijotu festivalis
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-20
Visa tai suvienyti gali tik „Bijotų dvaro festivalis“. Skamba keistai ir netikite? Atvykite į Bijotus liepos 22-ąją ir įsitikinsite, kad galima suderinti, apjungti ne tik tai, bet ir daugelį kitokių pramogų.
Nuotrauka
graficiai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-18
Įgyvendinant projektą „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ Tauragės Pilies aikštėje ant V. Kudirkos g. 2A pastato sienų atsirado naujas grafitį piešinys. Šis meno kūrinys įkvėpė naujos gyvybės miesto erdvėms ir liudija, kad Tauragė puoselėja istoriją, kūrybiškumą ir beribę jaunimo vaizduotę.
Nuotrauka
dixie hot licks
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-14
Liepos 15-ąją, per patį vidurvasarį, į pilies aikštę ir vėl kviečia Tauragės džiazo festivalis. Vakare aikštės scenoje pasirodys diksilendas iš Čekijos „The Dixie Hot Licks“. Festivalio pradžioje Kartų parke prie Zumpės planuotas pasirodymas keičia lokaciją ir yra perkeliamas į miesto centrą. 
Nuotrauka
krasto muziejus
Remigijaus Daugalo nuotrauka
Įkelta:
2023-07-12
Žvilgsniu iš aukštybių aprėpti plačias Tauragės apylinkes – vietiniai žmonės ir keliautojai laukia dienos, kai galės užlipti į naująjį Pagramančio apžvalgos bokštą. Tačiau liepos mėnesį atidaroma regykla – tik viena iš daugybės priežasčių, kodėl šiame krašte verta praleisti įsimintiną ir turiningą savaitgalį ar ilgiau. 
Nuotrauka
dziazas
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-11
Jau rytoj, liepos 12-ąją, 18 valandą, Tauragės geležinkelio stotyje koncertuos trys muzikantai, atstovaujantys Lietuvą, Malaiziją ir JAV – „Sherman, Jutas, Nick Trio“.
Nuotrauka
Tauragės KC Skaudvilės skyriaus literatų klubo Laiko lašai (3).jpg
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-06-28
Ar žinote, kad pirmieji teatrų festivaliai, sueigos ir įvairūs teatralų susibūrimai buvo pirmųjų Olimpinių žaidynių Graikijoje dalis? Jau tuomet, VIII a. pr. m. e., tarpusavyje varžėsi trijų mūzų – Melpomenės, Kaliopės ir Talijos – globotiniai. Tačiau per beveik tris tūkstančius metų varžytuvės virto teatrų šventėmis. Viena tokių – Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueiga – teatralus ir žiūrovus sukvies liepos 1-ąją prie Baublių muziejaus kluono.
Nuotrauka
tauru pilis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-27
Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Tauragė valstybės susivienijimo šventę paminės grandiozine istorine inscenizacija Taurų parke. Šventės organizatoriai kviečia švęsti Lietuvos gimtadienį ir žada įspūdingą ir netikėtą reginį.
Nuotrauka
petrines
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Žygaičiuose nuaidėjus jau tradicinei Petrinių šventei „Liepos kvepia medumi“ gražių prisiminimų liks visiems – ir atėjusiems pasiklausyti gražios gyvos muzikos, ir panorusiems tik pasižvalgyti, ir skanavusiems gardaus maisto, ir dalyvavusiems krepšinio turnyre.
Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-25
Tauragės kultūros centras dalijasi puikia žinia – kuriamas jaunimo choras.
Nuotrauka
jonines
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-23
Smagiausia vasaros šventė – Joninės – jau šįvakar. Šventiniai renginiai Tauragėje ir rajone startuos ankstyvą penktadienio vakarą.
Nuotrauka
pyvelie zaliuo
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-22
Birželio 16-ąją vyko respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pyvelie žaliuo“, kuriame dalyvavo per 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų – Tauragės, Klaipėdos, Šilalės, Kretingos, Kauno, Šiaulių. Prisiminti liaudies papročiai, dainos ir šokiai.