Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-fondų saugotojas Darius Kiniulis savo feisbuko paskyroje kreipėsi į tauragiškius, pranešdamas apie pradėtą įgyvendinti puikią idėją – naują puslapį internete, pasakosiantį Tauragės istoriją. Tai šalutinis Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ puslapis archyvams viešinti. O svarbiausia – istoriją jis pasakos taip, kaip iš tiesų kalba tauragiškiai.
„Paleiduom nauja puslapi tauragietiška tarmike dabartiniams ir buvusiems tauragiškiams. Kasdien įkelsem puo nauja nuotrauka iš senų miesta statybu, įduomiu įvykiu ir šiaip galiesem visi prisiminti, kaip mes gyvenuom, kaip mūsu tievai, seneliai i net pruoseneliai gyvena. Užsuket, uo jei patiks, tai pradieket sekti, kviesket draugus“, – rašo D. Kiniulis.
O naujajame puslapyje, pavadintame „Ve, kuokia buva Tauragė“, prisistatydamas jis rašo: „Labas. Aš Darius. Dirbu Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Fonduose turim gausų rinkinį senosios Tauragės vaizdų, kurių į oficialų muziejaus Facebook puslapį niekada nesutalpinsim. Jei įdomu, kaip gi ta Tauragė atrodė seniau, susitinkam čia! Nuo šiol visi įrašai bus rašomi tarmiškai. Tad pradedam, pažadu daugiau nuotraukų nebegadinti.“

Pasak jo, sovietmetį, ankstyvą atkurtą nepriklausomybę daugiausia reprezentuos didelis Benjamino Pociaus, kartais – Romualdo Baliūno rinkinys, bet muziejus turi daugybę kitų autorių bei nežinomų asmenų fotografijų, siekiančių ir pačią XX a. pradžią. „Tai darome siekdami visuomenei geriau pristatyti turimą rinkinį ir kartu didžiuotis iš ankstesnių kartų paveldėta tarme, – pristatydamas naująjį puslapį, teigia jis.
Jau pirmoji įkelta nuotrauka, kurioje matyti Žalgirių mikrorajono statyba 8-ajame XX a. dešimtmetyje (autorius Benjaminas Pocius) sulaukė daug dėmesio ir komentarų: žmonės džiaugiasi puikia idėja, teigia prisimenantys tuos laikus.
Užvakar įkelta dar viena nuotrauka, irgi B. Pociaus. Joje – vadinamasis buitinis (kaip rašoma prieraše, Buities tarnybas pastats (buitinia aptarnavima), Tarybų g. (Dariaus ir Giriena) apie 1985–89 m.).