Tauragėje jau vakcinuojami senjorai
Įkelta:
2021-02-19
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Vakar ir šiandien Tauragėje jau paskiepyti 178 senjorai. Skiepyti pradėta nuo vyriausiųjų – 80 m. ir vyresnių. Skiepo laukiantiems gyventojams niekur nereikia kreiptis ir teirautis dėl skiepo, nes jie yra įtraukti į sąrašus ir sulauks skambučio, kad yra kviečiami skiepytis.

Pirmiausiai pradedama skiepyti nuo pačių vyriausių Tauragės rajono gyventojų – tų, kuriems 80 m. ir vyresni. Vėliau bus vakcinuojami 75–79 m., po jų 70–74 m. ir paskutiniai iš senjorų – 65–69 m. gyventojai.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė vakcinacijos koordinatorė savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė, sąrašuose nuo 65 m. ir vyresnių iš viso yra apie 4 500 gyventojų.

–  Visų gyventojų sąrašus turi Tauragės pirminės sveikatos priežiūras centras, kuris ir skiepija gyventojus. Šeimos gydytojai savo pacientų sąrašus su kontaktais yra perdavę skiepijančiai įstaigai, – sakė savivaldybės gydytoja.

Senjorams nereikia rūpintis registracija dėl skiepijimosi. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras individualiai praneš telefonu, kada, kur ir kaip jie bus skiepijami. Bus paskirta vakcinacijos data ir laikas, nurodyta vieta ir kabinetas, taip pat antrojo skiepo data.

Vakar paskiepyti 118 senjorų, šiandien – 60. Pirmadienį planuojama paskiepyti 60.

Pasak savivaldybės gydytojos, atsakyti į klausimą, kada bus paskiepyti visi gyventojai nuo 65 metų ir vyresni, atsakyti sunku.

– Tai priklausys nuo to, kiek vakcinų gausime ir kiek žmonių atsisakys skiepytis. Būna ir taip, kad iš pradžių asmuo sutinka skiepytis, o sulaukęs kvietimo atsisako, – teigė R. Stasytienė.

Mėnesio pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija Tauragei planavo skirti per 2 tūkst. vakcinų. Iki šios dienos mūsų rajoną jau pasiekė 650 vakcinų.

Iš viso Tauragėje pirmąja vakcinos doze jau paskiepyti 1 242 asmenys, antrąja – 560.

Prasidėjus masinei gyventojų vakcinacijai prireiks ir erdvesnių patalpų, kuriose būtų galima reguliuoti skiepijamųjų srautus. Pasak savivaldybės gydytojos, dabar asmenys vakcinuojami ligoninės konferencijų salėje, kur sunku reguliuoti srautus, tad yra numatyta gyventojus vakcinuoti  Bendruomenių namuose Vytauto g. Ar ten ir vyks skiepijimas, bus sprendžiama kitą savaitę.

Savivaldybės administracija primena, kad vakcinacija yra nemokama ir savanoriška.

Senjorai pradėti skiepyti po to, kai baigta vakcinuoti ugdymo įstaigos darbuotojus. Iš viso ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo mokytojų ir kitų darbuotojų rajone paskiepyta 262. Greitaisiais testais patikrinta 462 ugdymo įstaigų darbuotojai. Teigiamas atsakymas nustatomas 18–20 proc. ištirtųjų. Tokie procentai persirgusiųjų koronavirusu fiksuojamas ir visoje šalyje.

 

Nuotrauka
Vytauto gatvė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pandemijos metu užsidarė ne vienas verslas, skelbimų portaluose daugėja skelbimų apie parduodamas patalpas. Kaip atrodys Tauragė po pandemijos? Įžvalgomis paprašėme pasidalinti verslo atstovą, nekilnojamojo turto analitiką ir medikę. Dalis prognozių – teigiamos.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-23
​​​​​​​Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 22-ąją šalyje nustatyti 482 CIVID-19 susirgimai, mirė 7 žmonės. Tauragėje praėjusią parą nustatytas vienas susirgimas, vienas žmogus mirė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-22
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 263 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 6 žmonės. Tauragėje virusas nustatytas 3 žmonėms. Statistikos departamentas pažymi, kad Lietuvoje prasideda trečioji pandemijos banga.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Reikšmingas pokytis palies vežėjus: nuo šiol jiems bus privaloma izoliacija, išskyrus atvejus, kai jie tik pristato ar pasiima krovinį arba vyksta tranzitu per mūsų šalį. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 22-osios.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 19-ąją šalyje nustatytas 561 CIVID-19 susirgimas, mirė dar 15 žmonių. Tauragėje praėjusią parą nustatyti 4 susirgimai.
Nuotrauka
punktas
Įkelta:
2021-02-19
Savaitės pradžioje į posėdį rinkosi savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras. Posėdyje konstatuota, kad daugiausia karantino reikalavimų pažeidimų nustatoma dėl skirtingų namų ūkio narių buvimo kartu. Koronavirusas pasitraukė iš socialinių paslaugų įstaigų, kuriose baigiamas skiepijimo procesas. Šią savaitę jau šiek tiek aktyviau registruojasi profilaktiniams tyrimams nuo pirmadienio pradėjusių dirbti mažų parduotuvių darbuotojai ir paslaugas teikiantys asmenys. Rekomendacija profilaktiškai išsitirti siūlyta kartu su karantino reikalavimų atlaisvinimu.   
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Vakar posėdžiavusi vyriausybė karantino reikalavimų švelninimų nesvarstė – klausimas atidėtas kitai savaitei. Be to, premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad karantinas greičiausiai bus pratęstas ir po kovo 1-osios. Dabar karantinas galioja iki vasario pabaigos.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 300 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Statistikos departamentas, 10 žmonių mirė. Tauragėje nustatytas1 susirgimo atvejis, 2 žmonės mirė. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 257,4 atvejo. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 191 tūkst. 264 žmonės.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-13
Tauragėje vasario 12-ąją nenustatytas nė vienas naujas COVID-19 susirgimo atvejis. Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 510 naujų koronaviruso atvejų, 17 žmonių mirė.
Nuotrauka
grožio salonas kirpykla
Įkelta:
2021-02-12
Trečiadienį Vyriausybė pritarė laipsniško karantino ribojimų keitimo planui. Karantino ribojimai bus švelninami tiek savivaldybių, tiek nacionaliniu lygiu, atsižvelgiant į pasikeitusią epidemiologinę situaciją. Jau pirmadienį darbą galės pradėti grožio salonai, bus galima atidaryti nedideles parduotuves, leidžiami ir fizinio aktyvumo užsiėmimai lauke. Tiesa, numatyta nemažai reikalavimų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-11
iandien, ketvirtadienį, pradėti vakcinuoti rajono ugdymo įstaigų darbuotojai. Pirmiausiai skiepijami ikimokyklinių, priešmokyklinių ir pradinių klasių pedagogai. Iš viso tokių sąraše – per 300. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-10
Trečiadienį Vyriausybė pritarė laipsniško taikomų karantino režimo ribojimų keitimo planui. Karantino ribojimai bus švelninami tiek savivaldybių, tiek nacionaliniu lygiais, atsižvelgiant į pasikeitusią epidemiologinę situaciją šalyje. Ribojimų laisvinimai vyks remiantis dviem rodikliais: naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, ir teigiamų testų dalis nuo visų atliekamų tyrimų per 7 dienas. Nuo vasario 15 d. gali būti atidaromos nedidelės parduotuvės, galima teikti grožio paslaugas, su treneriu sportuoti lauke.