Pradėjusieji dirbti profilaktiškai tirtis neskuba 
Įkelta:
2021-02-19
Nuotrauka
punktas
Aprašymas

Mobilusis punktas prailgino darbo laiką. Autorės nuotrauką

Savaitės pradžioje į posėdį rinkosi savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras. Posėdyje konstatuota, kad daugiausia karantino reikalavimų pažeidimų nustatoma dėl skirtingų namų ūkio narių buvimo kartu. Koronavirusas pasitraukė iš socialinių paslaugų įstaigų, kuriose baigiamas skiepijimo procesas. Šią savaitę jau šiek tiek aktyviau registruojasi profilaktiniams tyrimams nuo pirmadienio pradėjusių dirbti mažų parduotuvių darbuotojai ir paslaugas teikiantys asmenys. Rekomendacija profilaktiškai išsitirti siūlyta kartu su karantino reikalavimų atlaisvinimu.   

Socialinės globos įstaigose sergančiųjų nėra

Informaciją apie situaciją socialinių paslaugų įstaigose  pateikė savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė. Pasak jos, Adakavo socialinių paslaugų namuose sergančiųjų pirmadienio duomenimis nebuvo. Antrąja vakcinos doze paskiepyti 101 darbuotojas ir 59 gyventojai. 19 gyventojų ir 12 darbuotojų laukia antrojo skiepo dozės. Tauragės šeimos gerovės centre sergančiųjų irgi nebuvo. 23 darbuotojai ir 5 gyventojai paskiepyti antruoju skiepu, 3 darbuotojai dar laukia antrojo skiepo. Lauksargių globos namuose sergančiųjų koronavirusu irgi nėra. Paskiepyti 44 įstaigos gyventojai ir 30 darbuotojų. Pagramančio socialinės globos namuose paskiepyta 1 gyventoja, 2 gyventojai ir vienas darbuotojas laukia kvietimo skiepytis. 

Darželius lanko 27–28 proc. vaikų 

Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, praėjusią savaitę ugdymo įstaigose pedagogai ir kiti darbuotojai COVID-19 nesirgo. Apie sergančius mokinius informacijos skyriaus vedėjas pirmadienį neturėjo. Darželių lankomumas praėjusią savaitę siekė 27–28 proc. 

– Šį mėnesį vyks nuotolinis ugdymas, kaip ir iki mokinių atostogų (atostogos vasario 15–19 d. – red. past.), o nuo kovo 1-osios laukiame sprendimų, – atsakydamas į ESOC vadovo Tomo Raulinavičiaus klausimą apie ugdymo proceso organizavimo būdą, teigė E. Šteimantas. 

Pasak vedėjo, ugdymo įstaigos apsaugos priemonėmis yra apsirūpinusios, o tos, kurioms pritrūko, šią savaitę atsargas turėjo pasipildyti. 

Per savaitę – po 4 įmones

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praėjusią savaitę patikrino du prekybos centrus – „Iki“ ir „Lidl“. Specialistų vizito sulaukė ir viena kebabinė bei gamybinė įmonė, į kurią vykta kartu su policijos pareigūnais. 

– Žymių pažeidimų nenustatyta. Situacija visose įmonėse yra pakankamai gera, visos reikalingos priemonės užtikrintos, – konstatavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento vadovas Kęstutis Patašius, pridūręs, kad kas savaitę tarnyba tikrina po keturias įmones. 

Testuojasi negausiai 

Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška informavo, kad vasario 8–14 d. mobiliajame punkte lankėsi 113 žmonių, kurių didžioji dalis – tauragiškiai. 

Tauragės ligoninėje, pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga sirgo 4 darbuotojai,  iš jų du gydytojai, viena slaugytoja ir vienas personalo darbuotojas. 

Per praėjusią savaitę patikrinta po 14 ligoninės darbuotojų ir pacientų. Tarp tikrintų darbuotojų koronavirusas nustatytas vienam, o tarp pacientų – 8-iems. 

Pirmadienio rytą ligoninėje gydyti 32 koronavirusu sergantys ligoniai. 15 ligonių gydyti slaugos skyriuje, 17 – ligoninės patalpose V. Kudirkos g.   

Vyriausybė nuo pirmadienio atlaisvino karantiną ir leido dirbti mažoms parduotuvėms, teikti paslaugas. Pradedantieji dirbti buvo raginami profilaktiškai pasitikrinti dėl koronaviruso susirgimų. Tam pasiruošė ir mobilusis punktas, praėjusios savaitės pabaigoje prailginęs darbo laiką. Tačiau ryškaus besitiriančiųjų skaičiaus padidėjimo nesulaukta, nors, kaip pastebėjo L. Indriuška, šios savaitės  pradžioje besiregistruojančiųjų profilaktiniams tyrimams jau padaugėjo. 

– Šią savaitę jau matomas aktyvesnis registravimasis. Jei anksčiau užtekdavo dirbti tris dienas per savaitę trumpesnį laiką, dabar nebeužteks. Ilginamas laikas, kad visi pageidaujantys patektų, – pirmadienį kalbėjo L. Indriuška.   

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė praėjusią savaitę teigė, kad į darbus galės grįžti dešimtys tūkstančių šalies žmonių. Tačiau valdžios atstovai apgailestavo, kad tik nedidelė dalis iš jų paklausė rekomendacijos profilaktiškai atlikti testą.


 

Nuotrauka
Vytauto gatvė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pandemijos metu užsidarė ne vienas verslas, skelbimų portaluose daugėja skelbimų apie parduodamas patalpas. Kaip atrodys Tauragė po pandemijos? Įžvalgomis paprašėme pasidalinti verslo atstovą, nekilnojamojo turto analitiką ir medikę. Dalis prognozių – teigiamos.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-23
​​​​​​​Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 22-ąją šalyje nustatyti 482 CIVID-19 susirgimai, mirė 7 žmonės. Tauragėje praėjusią parą nustatytas vienas susirgimas, vienas žmogus mirė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-22
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 263 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 6 žmonės. Tauragėje virusas nustatytas 3 žmonėms. Statistikos departamentas pažymi, kad Lietuvoje prasideda trečioji pandemijos banga.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Reikšmingas pokytis palies vežėjus: nuo šiol jiems bus privaloma izoliacija, išskyrus atvejus, kai jie tik pristato ar pasiima krovinį arba vyksta tranzitu per mūsų šalį. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 22-osios.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 19-ąją šalyje nustatytas 561 CIVID-19 susirgimas, mirė dar 15 žmonių. Tauragėje praėjusią parą nustatyti 4 susirgimai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Vakar ir šiandien Tauragėje jau paskiepyti 178 senjorai. Skiepyti pradėta nuo vyriausiųjų – 80 m. ir vyresnių. Skiepo laukiantiems gyventojams niekur nereikia kreiptis ir teirautis dėl skiepo, nes jie yra įtraukti į sąrašus ir sulauks skambučio, kad yra kviečiami skiepytis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Vakar posėdžiavusi vyriausybė karantino reikalavimų švelninimų nesvarstė – klausimas atidėtas kitai savaitei. Be to, premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad karantinas greičiausiai bus pratęstas ir po kovo 1-osios. Dabar karantinas galioja iki vasario pabaigos.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 300 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Statistikos departamentas, 10 žmonių mirė. Tauragėje nustatytas1 susirgimo atvejis, 2 žmonės mirė. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 257,4 atvejo. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 191 tūkst. 264 žmonės.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-13
Tauragėje vasario 12-ąją nenustatytas nė vienas naujas COVID-19 susirgimo atvejis. Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 510 naujų koronaviruso atvejų, 17 žmonių mirė.
Nuotrauka
grožio salonas kirpykla
Įkelta:
2021-02-12
Trečiadienį Vyriausybė pritarė laipsniško karantino ribojimų keitimo planui. Karantino ribojimai bus švelninami tiek savivaldybių, tiek nacionaliniu lygiu, atsižvelgiant į pasikeitusią epidemiologinę situaciją. Jau pirmadienį darbą galės pradėti grožio salonai, bus galima atidaryti nedideles parduotuves, leidžiami ir fizinio aktyvumo užsiėmimai lauke. Tiesa, numatyta nemažai reikalavimų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-11
iandien, ketvirtadienį, pradėti vakcinuoti rajono ugdymo įstaigų darbuotojai. Pirmiausiai skiepijami ikimokyklinių, priešmokyklinių ir pradinių klasių pedagogai. Iš viso tokių sąraše – per 300. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-10
Trečiadienį Vyriausybė pritarė laipsniško taikomų karantino režimo ribojimų keitimo planui. Karantino ribojimai bus švelninami tiek savivaldybių, tiek nacionaliniu lygiais, atsižvelgiant į pasikeitusią epidemiologinę situaciją šalyje. Ribojimų laisvinimai vyks remiantis dviem rodikliais: naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, ir teigiamų testų dalis nuo visų atliekamų tyrimų per 7 dienas. Nuo vasario 15 d. gali būti atidaromos nedidelės parduotuvės, galima teikti grožio paslaugas, su treneriu sportuoti lauke.