Kaimyniniame Šilalės rajone – skandalas dėl vakcinacijos
Įkelta:
2021-01-11
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Tauragės savivaldybės nuotrauka

Vis daugiau dėmesio sulaukia galimai neteisėti kai kurių asmenų paskiepijimai nuo koronaviruso ir kaimyniniame Šilalės rajone. Tyrimų jau ėmėsi Lietuvos generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, o rajono meras kreipėsi į policiją prašydamas ištirti viešai paskelbtus faktus ir nustatyti, ar skandale minimi asmenys nepažeidė karantino apribojimų ir atitinkamų įstatymų.

Šilalės savivaldybės interneto svetainėje meras Algirdas Meiženis išplatino tokį pranešimą:

„Ir aš asmeniškai, ir kiti rajono vadovai labai apgailestaujame dėl UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje susidariusios situacijos, kai stoties vedėja Loreta Kalnikaitė pateikė Šilalės rajono ligoninei melagingą stoties darbuotojų sąrašą, ir mūsų rajono medikams skirtais COVID-19 skiepais buvo paskiepyti Vilniuje gyvenantys bendrovės vadovas, jo šeimos nariai bei giminaitis. Kartu su Savivaldybės administracijos vadovais aptarėme situaciją ir laikomės vieningos nuomonės, kad tokia padėtis, kai rajono medikams skirtais skiepais, kurių ir taip trūksta, be eilės skiepijami iš svetur atvykę privataus verslo atstovai bei jų giminaičiai, yra netoleruotina. Kartu pažymime, kad mero pavaduotojas Tadas Bartkus pasielgė pilietiškai ir principingai, laiku nustatęs šiuos faktus ir juos paviešinęs „Šilalės balse“. Po to kilęs šilališkių bei kitų šalies gyventojų pasipiktinimas „Ambulanso“ vadovų piktnaudžiavimu pažintimis bei valdžia yra pagrįstas ir reikalauja valdžios grandžių įsikišimo.

Mes pasiryžę pagal savo galimybes padaryti viską, kad būtų užkirstas kelias panašiems nustatytos skiepijimo tvarkos pažeidimams ir užtikrinta derama jos kontrolė. Savivaldybės administracijos direktoriaus Valdemaro Jasevičiaus įsakymu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta ištirti susidariusią situaciją ir teikti siūlymus gyventojų skiepijimo tvarkai gerinti.

Žmonės klausia, kodėl karantino sąlygomis, kai apribotas gyventojų judėjimas tarp savivaldybių, Vilniaus verslininkai bei jų šeimos nariai nebaudžiami atvažiuoja į Šilalę ir čia be eilės skiepijasi vietinių medikų sąskaita? Mes kreipiamės į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariatą, prašydami ištirti viešai paskelbtus faktus ir nustatyti, ar minimi asmenys tokiomis kelionėmis nepažeidė karantino apribojimų ir atitinkamų įstatymų.

Kadangi Lietuvos generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba jau pradėjo savo tyrimus, mes papildomai nesikreipėme į šias institucijas dėl galimo dokumentų klastojimo ir korupcijos apraiškų. Tikimės, kad teisingumas tars savo žodį.

Mes pasiryžę pagal savo galimybes padaryti viską, kad būtų užkirstas kelias panašiems nustatytos skiepijimo tvarkos pažeidimams ir užtikrinta derama jos kontrolė. Savivaldybės administracijos direktoriaus Valdemaro Jasevičiaus įsakymu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta ištirti susidariusią situaciją ir teikti siūlymus gyventojų skiepijimo tvarkai gerinti. Savo tyrimą ji turi pradėti nuo Savivaldybės gydytojos Dalios Briedienės ir Šilalės rajono ligoninės direktoriaus pareigas laikinai einančios direktoriaus pavaduotojos Jolantos Milašiūnienės paaiškinimų. Negalime išleisti iš akių, kad UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties vedėja Loreta Kalnikaitė yra Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė. Aš prašau, kad jos elgesį įvertintų Savivaldybės etikos ir antikorupcijos komisijos.

Kreipiamės ir į Lietuvos sveikatos apsaugos ministeriją, kad ji paaiškintų, kaip toliau elgtis dėl be eilės paskiepytų Vilniaus verslininkų bei jų giminaičių pakartotino skiepijimo. Ar juos vėl skiepyti čia, ar bus imtasi kito sprendimo? Kartu mes laukiame aiškesnės skiepijamų piliečių sąrašų sudarymo tvarkos, kuri užtikrintų geresnę galimybę kontroliuoti vakcinavimo eigą. Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje kilęs incidentas parodė spragas šalies sveikatos apsaugos sistemoje ir, deramai reagavus į tai, galėtų išeiti į naudą visos šalies kovai su pandemija. Mūsų piliečiai kaip tik to reikalauja“.

Kaip skelbia BNS, žiniasklaidai paviešinus atvejus, kai žmonės nuo COVID-19 galėjo būti skiepijami nesąžiningai, prezidentas Gitanas Nausėda situaciją aptarė su premjere Ingrida Šimonyte ir sveikatos ministru Arūnu Dulkiu. Prezidentas paragino imtis papildomų priemonių prieš nesąžiningą vakcinavimą ir dar šį mėnesį sukurti piliečių vakcinavimo koordinacinį centrą.

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Statistikos departamento duomenimis, per pastarąją parą Lietuvoje nustatytas 1001 COVID-19 atvejis. Tauragėje – 6 nauji atvejai. Šalyje paskiepytų žmonių dalis siekia 2,07 proc. Prezidentas Gitanas Nausėda savaitės pabaigoje komentavo iškeltą ambicingą tikslą iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. visuomenės, kad būtų įgytas visuomeninis imunitetas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-20
Vakar vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje aptarta situacija rajone. Nors susirgimų koronavirusu skaičiai mažėja, ligoninėje COVID-19 poskyriuose ligonių skaičius šoktelėjo aukštyn. Bet džiugi žinia, kad šiandien medikai bus pradėti skiepyti antrąja doze.
Nuotrauka
saviizoliacija
Įkelta:
2021-01-19
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras išplatino pranešimą primindamas, kad dėl sąlyčio su COVID-19 užsikrėtusiuoju izoliuoti asmenys privalo laikytis izoliavimo taisyklių, su kuriomis jie supažindinami izoliavimo metu. Izoliacijos metu mokama nedarbingumo išmoka (už 14 izoliacijos dienų). Tad jeigu izoliacija pratęsiama dėl to, kad izoliacijos metu nustatoma, jog asmuo vėl turėjo sąlytį su sergančiuoju, nedarbingumo išmoka nebepriklauso.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-18
Pirmadienį vykusiame Vyriausybės ir sveikatos ekspertų pasitarime konstatuoja, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau kol kas nesiūloma švelninti karantino sąlygų. Sveikatos ekspertai  pateikė keletą pasiūlymų dėl ugdymo įstaigų. Vienas iš Sveikatos tarybos pasiūlymų – svarstyti galimybę prieš grįžtant mokytis kontaktiniu būdu į mokyklas vakcinuoti vyresnius nei 16 metų mokinius.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-18
Statistikos departamentas skelbia, kad per parą šalyje nustatyti 476 nauji koronavoriso atvejai. Skelbiama, kad nuo COVID-19 mirė dar 21 asmuo, 3 asmenys mirė anksčiau ir dabar buvo įtraukti į statistiką. Tauragėje sausio 18-ąją nustatytas vienas ligos atvejis. 
Nuotrauka
pagegiu seneliu namai
Įkelta:
2021-01-15
Tauragės apskrityje užfiksuotas nerimą keliantis naujas COVID-19 židinys. Apie tai rašo portalas lrt.lt. Pasak jo, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose liga nustatyta 6 gyventojams. Tvirtinama, kad patys įstaigos gyventojai negalėjo COVID-19 „parnešti“ į įstaigą, o tarp darbuotojų sergančiųjų nėra, tad išlieka mįslė, kaip virusas įsibrovė į įstaigą.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-15
Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 149 nauji COVID-19 atvejai, pranešta apie dar 26 mirusius žmones. Tauragėje per praėjusią parą nustatyta 11 naujų atvejų. Virusas jau nusinešė 52 tauragiškių gyvybes.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-12
Savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje didžiausias dėmesys skirtas vakcinacijai. Tauragėje jau paskiepyti 307 asmenys, o šią savaitę planuojama sulaukti dar 252 vakcinų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-12
Susirgimų koronavirusu skaičiai mažėja, bet kol kas specialistai ir ekspertai nesiūlo švelninti karantino sąlygų sugriežtinimą. Apie galimus suvaržymų panaikinimus bus svarstoma sausio 17-ąją. Kaip skelbia Statistikos departamentas, vakar šalyje nustatyta 902 nauji susirgimo atvejai, Tauragėje – 6.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-11
Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje per pastarąją parą patvirtinti 775 nauji koronaviruso atvejai. Taip pat pranešama apie 32 mirties nuo COVID-19 atvejus. Tauragėje sekmadienį nustatyti 7 susirgimų atvejai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-08
Sausio 8-ąją pranešta apie Jurbarko rajono Eržvilko  pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo, dirbusio ir Tauragėje, Stepono Česlovo Strodomskio netektį.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-05
Šiandien savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta situacija rajone. Policijos atstovai pateikė praėjusios savaitės darbo rezultatus. Pratęsus judėjimo tarp savivaldybių kontrolę postai išlieka, bet kada juose bus stabdomos transporto priemonės, neatskleidžiama. Didesnis dėmesys skiriamas grįžusiųjų iš užsienio saviizoliacijos taisyklių laikymosi patikrai.