2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Kalba tauragiškiai

Kalba tauragiškiai
Nuomonių gali būti daug ir įvairių. Dalinkimės mintimis.

Mūsų futbolo mokykla turi misiją

  • Įkelta: 2015-10-22
Futbolo treneris Andrius Bendikas
Andrius Bendikas

Futbolo treneris Andrius Bendikas

Gerą reprezentacinę Tauragės miesto futbolo komandą turėsime, tik tada, kai išugdysime daugiau pajėgių futbolininkų, galinčių rungtyniauti 1 arba A lygoje. Kalbu apie jaunus, 16–19 m. amžiaus tauragiškius, kurie dar mokosi mokykloje ir ateityje gins savo miesto garbę. 

Kitu atveju komandai reikia samdyti legionierius. Žinoma, reikia vieno kito vyresnio futbolininko. Ir jų Tauragėje yra, pavyzdžiui, Laimonas Trakšelis, Simonas Pilypas, Simonas Babilius ar Lukas Artimavičius, Martynas Dapkus, Egidijus Auryla, Lukas Bielskis. Nesakau, kad negalima vieno kito užsieniečio pasisamdyti, bet neužmirškime, jog geresni žaidėjai renkasi geresnius pasiūlymus. O Tauragėje savivaldybė neduos milijono eurų, nėra nei rėmėjų tokių stiprių, kurie galėtų 5–10 metų investuoti po 100 tūkst. eurų ar pirkti reklamą už tokią sumą. Investuotojai nori tik vieno dalyko –  kad klubas garbingai rungtyniautų aukščiausioje Lietuvos lygoje. Ir mes jau žinome, kad tam, jog sėkmingai rungtyniautum aukščiausioje A lygoje, klubui reikalingas apie 300 tūkst. eurų per metus biudžetas. Iš kur jį gauti? Pažiūrėkime į užsieniečių praktiką.  

Europos valstybių (miestelių, tokio dydžio kaip Tauragė) patirtis rodo, kad sujungus visus finansinius šaltinius (verslą, reklamą, rėmėjus, mokyklos, akademijos pajamas, renginius, 2% gyventojų paramą, geranoriškas kompensacijas už kokybišką žaidėjų parengimą bei savivaldybės paramą) į vieną darinį mes galėsime kalbėti apie klubinę sistemą. Tai toks organas, klubas, struktūra, organizacija, sistema, vadinkit kaip norit, kuri duotų miestui gerą įvaizdį ne tik Lietuvos, bet ir  Europos mastu (žinome, jog „Tauras“ jau rungtyniavo Europos taurės etapuose).

Tauragės futbolo mokykla-akademija siekia parengti daugiau kokybiškų ir Europos klubų standartus atitinkančių futbolininkų, kurie garsintų mūsų miestą užsienyje. Tokių, kaip, pavyzdžiui, Ernestas Šetkus ar Edvinas Gertmonas, Martynas Dapkus, Lukas Artimavičius. Ir čia tik keletas Tauragės futbolininkų, paskutiniu metu rungtyniaujančių Lietuvos rinktinėse ir Europos klubuose. Kuriame sistemą, rengdami sveiką ir aktyvų žmogų valstybei, miestu, klubui. Jis mokės dirbti komandoje. Nes futbolas, kaip ir kitos komandinės sporto šakos, moko komandinio darbo supratimo ir lavina atitinkamus įgūdžius. Tokia sistema žmogų moko tapti sąmoningesniu, nes žaidimo metu yra įvairiausių situacijų, kurios kelia prieštaringas emocijas, o jas  reikia išmokti greitai atpažinti ir suvaldyti. Privalu nusistatyti emociškai taip, kad komanda pasiektų pergales. 

Turėdami tokį klubą su tokia komanda, vėl subursime pilną stadioną žmonių, kurie turės dar vieną vietą kur susitikti, bendrauti ir turiningai praleisti laiką. Tiesa, reikėtų išugdyti ir sirgalių kultūrą, kad jie nesikeiktų, o dainuotų, tai, turbūt, dar vienas nelengvas uždavinys kuriantiems Tauragės futbolą.

Šiandien noriu pasidžiaugti, kad vaikų, užsiimančiu futbolu, Tauragėje netrūksta. Šio sporto naudą jaučia visi: vaikai, kurie sportuoja, ir futbolininkai, kurie dėl kokybiškų treniruočių, efektyvių treniravimo programų pasiekia savo svajonių. Miestui – tai naujos darbo vietos, miesto žmonėms – laisvalaikis, pramoga.

Tik taip ir sukursime kitokią Lietuvą, kitokį futbolą. Tvirtai tuo tikiu. Šiuo metu Tauragės futbolo mokyklą lanko 80 vaikų nuo 3 iki 19 metų amžiaus. Čia dirba pozityvūs treneriai, o vaikai mėgaujasi geromis emocijomis. Puikiai pamenu, kai pradėjome kitokias treniruotes aerobikos salėje: lavinome koordinaciją, stiprinome kojų pėdas. Netrukus iškovojome ir pirmąsias, galbūt ne tokias dideles pergales, tačiau atnešusias mums daug džiaugsmo.   

Šiuo metu Tauragės futbolo mokykla yra pasirašiusi 30 sutarčių su mažaisiais sportininkais. Iki metų pabaigos jų turėsime apie 80. Iki 2021 metų, tikėtina, jų bus jau apie 300.

2017 metams esame iškėlę tikslą įdarbinti dar 4 darbuotojus. Mokykla turės savo žaidėjų vadybininką, profesionalius trenerius, kompiuterinę medicinos įrangą. Planuojama, jog iš vaikų krepšelio mokykla surinks apie 13 tūkst. eurų. Didesnis trenerių skaičius leis efektyviau treniruoti vaikus, pasikeis iki šiol sausakimšų sporto salių praktika.

Mūsų mokyklos misija paprasta – daugiau gerai parengtų vaikų futbolo akademijoms ir vyrų futbolui, miesto reprezentacinei komandai, Lietuvos rinktinėms.

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus. 

Į „Tauragės žinių“ redakciją užsukusios tauragiškės išsakė savo nuomonę apie Tauragės vasaros estradoje vykstančius koncertus.

Beveik kasdien Tauragės rajono žmonėms viešojoje erdvėje pateikiami, mano suvokimu, patys absurdiškiausi vertinimai apie savivaldybės naujai išrinktos vadovybės darbus. Tokia, mano nuomone, klaidinanti informacija socialdemokratų dėka plinta rajono žiniasklaidos priemonėse bei per uolius bendrapartiečius. Bet kokia kaina stengiamasi kompromituoti Tauragės rajono merą Sigitą Mičiulį ir jo komandą. Pasinaudojant pramanytais teiginiais, rezgamos virtinės intrigų.

Kaip išlydime artimą?
  • Įkelta: 2015-07-20

Neseniai buvau laidotuvėse, grįžusi po jų susimąsčiau ir savo mintimis noriu pasidalinti su jumis, gerbiami skaitytojai.

Tauragiškiai dar pilni neišdildomų šventinių įspūdžių ir neiškenčia jais pasidalinti su kitais: juk Tauragės miesto šventė „Tauro ragas“ padovanojo gausybę renginių. Ne vieną iš jų dar ir ateityje ilgai minėsime kaip reikšmingą kultūrinį įvykį Tauragės gyvenime.

Išbandymas – valdžia
  • Įkelta: 2015-04-24

Pasibaigė gana sudėtingi, daug emocijų sukėlę pirmą kartą surengti tiesioginiai mero rinkimai. Jų aktualumą ir svarbą rodo ir rekordinis rinkėjų dalyvavimas. Įvyko savotiškas revoliucinis persitvarkymas. Tie, kas buvo valdžioje, turėjo svarius teisėtus ir neteisėtus įgaliojimus. Jie liko už borto – opozicija triumfuoja. Daug kam, ypač buvusiems valdžioje – šokas, staigmena, dar nelabai susigaudo, kas įvyko. Kitiems tai politinės karjeros pabaiga. Kaip liaudis sako, nėra nepakeičiamų, yra tik nepakeisti.

Automobilį vairuoju nuo 1986 metų. Noriu išsakyti savo nuomonę dėl neatsargaus pėsčiųjų elgesio kelyje ir jų netolerantiškumo vairuotojų atžvilgiu. Kelių eismo taisyklių turi laikytis visi.

Valstybės gynimo tarybai nusprendus, kad būtina papildomai stiprinti šalies gynybinius pajėgumus ir laikinai atnaujinti privalomąją pradinę karo tarnybą vis galvoju, ar atsiras tauragiškių, ginsiančių Karšuvos kraštą. Per 15 metų čia nebeliko tokių patriotinių organizacijų, kaip Jūrų skautų flotilė, o greta išblizgintų rusų karių kapinaičių, „pavargęs“ Sausio 13-osios paminklas atrodo mažų mažiausiai nepagarbiai.

Esu religingas žmogus ir negaliu tvertis savyje, kai į rinkiminį vajų mūsų mieste nevengia įsitraukti ir kunigai, o Dievo namuose brukama politinė agitacija. Ne man vienam atrodo neetiška ir amoralu, kai tiek katalikų, tiek evangelikų bažnyčių skliautuose skamba kunigų pagyros politikams, liaupsinama viena partija. Absurdas, kai politika persipina su tikėjimu. Žmogus jau nebežinai, kuo tikėti.  

Artėja savivaldybių rinkimai, o tai kiekvieną mūsų priverčia labai susimąstyti – ketveriems metams išrinksime tuos, kurie vadovaus, dirbs rinkėjų gerovei.

Sužinojau, kas yra kas
  • Įkelta: 2015-02-22

Pagaliau ir mano namus pasiekė artėjančių rinkimų informacinis leidinys. Turėjau galimybę bent paviršutiniškai susipažinti su kandidatais į rajono savivaldybės tarybą bei mero kėdę.

Artėja Vasario 16-oji – kiekvienam lietuviui brangi šventė. Tuo pačiu ir lemtinga. Vasario 16-tą, prieš 88 metus, Lietuva neteko daktaro Jono Basanavičiaus. Ką lietuviui, tikram savo šalies patriotui, reiškia ši neeilinė asmenybė, manau, aiškinti neverta.

Šių metų kovo mėnesį vyks svarbus politinis įvykis – savivaldybių merų ir tarybų narių rinkimai. Pirmą kartą istorijoje bus tiesiogiai renkamas meras, to buvo siekiama beveik dvidešimt metų. Iš tų rinkimų politikai, analitikai, įvairūs apžvalgininkai ir, svarbiausia, žmonės, daug tikisi, nori permainų, supratingumo, pažangos, teisybės ir progreso.

Man gėda dėl Jūsų!
  • Įkelta: 2015-01-12

Netrukus minėsime Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. Ypač gražiai Lietuvoje ji buvo švenčiama praėjusiais metais, kai į krūtinės atlapus lietuvaičiai segėsi ženkliuką – „Neužmirštuolės žiedą“, simbolį orios, savarankiškos ir sėkmingos Lietuvos. Tikiu, šios akcijos rengėjai šiemet neaplenks ir Tauragės, kurioje aukščiausi politikai segi krauju išpurvintą išdavikišką Georgijaus juostelę.

Daug rašoma, kad mūsų Lietuva skęsta alkoholyje. Nuolat skelbiama, kad svaigalų išgeriama daugiau negu bet kurioje Europos valstybėje. Per girtuoklystę kyla baisių dalykų: kiek gaisruose žūsta, kiek eismo katastrofų, kiek įsivelia į muštynes, įsitraukia į gaujas, apsivagia, priekabiauja, keikiasi, sėda į kalėjimus. Širdį sopa, kad prageriami ne tik pinigai, bet ir  lietuvio garbė bei sveikata.

„Mes sustabdysime emigraciją“, „Sukursime naujas darbo vietas”, „Svarbiausia – žmogus”. Girdėta, taip? O kas pasikeitė per ketverius metus? Nieko. Net nepavyko išsilaikyti toje pačioje situacijoje.