2020 Liepos 07 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Kalba tauragiškiai

Kalba tauragiškiai
Nuomonių gali būti daug ir įvairių. Dalinkimės mintimis.

Kodėl stengiamasi sukompromituoti merą?

  • Įkelta: 2015-08-10
Zigmantas Grikšelis
Zigmantas Grikšelis
Buvęs kandidatas į Tauragės rajono savivaldybės merus

Beveik kasdien Tauragės rajono žmonėms viešojoje erdvėje pateikiami, mano suvokimu, patys absurdiškiausi vertinimai apie savivaldybės naujai išrinktos vadovybės darbus. Tokia, mano nuomone, klaidinanti informacija socialdemokratų dėka plinta rajono žiniasklaidos priemonėse bei per uolius bendrapartiečius. Bet kokia kaina stengiamasi kompromituoti Tauragės rajono merą Sigitą Mičiulį ir jo komandą. Pasinaudojant pramanytais teiginiais, rezgamos virtinės intrigų.

Man pačiam, kaip dalyvavusiam savivaldos rinkimuose, rūpi, kad tauragiškių gyvenimas vystytųsi prisilaikant demokratinių principų bei socialiai teisingų sprendimų. Kaip pilietis negaliu tylėti, matydamas tokius procesus. Gi ne visiems žmonėms yra žinoma ar prieinama tikroji informacija, o apdorotas nesąžiningų politikų melas gali būti priimtas kaip gryniausia tiesa. Skleidžiamas mitas apie susidorojimus su „puikiais vadovais“ – specialistais Šilumos tinkluose. Tačiau vien iš internete pateiktų viešųjų pirkimų matome didžiulį piniginių lėšų iššvaistymą. Kasmet visokiems niekams buvo išleidžiama apie 30 tūkst. Lt (kavai, gėlėms, maitinimui, apgyvendinimui ir t.t.), perkami katilų priežiūros ir atliekami kiti darbai iš įmonių beveik už 300 tūkst. Lt (o juos atlieka patys įmonėje dirbantys), biokuro pirkimas vos ne dukart brangiau nei rinkoje – t.y. beveik 3 mln. Lt. Kiek gaunasi per penkerius metus?

Kaip inžinierius matau visišką vadovų piktnaudžiavimą. O gal klystu? Ar tai kompetencijos trūkumo vaisiai? Kas buvo iššvaistyta? Manau, jei bendrovės vadovų veikla nebus deramai įvertinta Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, žmones apims visiška apatija ir nusivylimas. Bus galutinai nusivilta dabartiniais politikais bei partijomis. Tauragės žmonės turėtų pajusti pirmuosius demokratijos vaisius. Negi teks dar čia likusiems irgi krautis lagaminus ir emigruot užsienin?..

Keliama socdemų panika apie „susidorojimus“, vaidyba gelbstint ,,nekaltuosius“ ir visaip pilant purvą ant liberalų. Mano nuomone, tai – apgalvota taktika, kad nevyktų permainos, nesąžiningi vadovai toliau vadovautų. Taip ieškoma galimybių kuo greičiau sugrįžti... Sovietinio kirpimo propagandos šulai tokią taktiką gerai įvaldę ir sėkmingai taikę net 25 Lietuvos nepriklausomybės metus, išliko visose valdžios struktūrose, padarė didelę žalą visuomenės ir ekonomikos vystymuisi. Karaliavo nebaudžiami... Vien Tauragės mieste neprileistos užsienio investicijos: ,,Keramikoje“ japonai ketino įdarbinti ne mažiau 1,5 tūkst. ir gaminti produkciją net Azijos rinkai, „Skaičiukuose“ vokiečiai norėjo įrengti „Volkswagen“ mašinų surinkimo gamyklą Rytų rinkai. Tas pats su buvusiu daržovių ir vaisių perdirbimo fabriku – mano žiniomis, ten buvo skirta 2,5 mln. Lt iš LR valstybės jau anksčiau nupirktų įrengimų linijų paleidimui. Bet gi P. Petrošius, A. Beišys, V. Karbauskis nusipirko tai už maždaug 200 tūkst. Lt. O kiek dar padaryta žmogaus teisių pažeidimų. Pridirbta tiek, kad tektų rašyti kokį pusmetį...

Tauragės žmonėms linkiu būti pilietiškais, nuosekliai domėtis tuo, kas vyksta, pritarti ir padėti nelengvame darbe mero komandai. Kreipiuosi į Jus – jei žinote apie valdininkų ar kitų nesąžiningai dirbančių veiksmus – Jūsų pilietinė pareiga yra informuoti apie tai Tauragės rajono savivaldybės administraciją ir visuomenę.

Linkiu valdančiai daugumai sėkmės tarnaujant visų gyventojų labui.       

 

Kaip išlydime artimą?
  • Įkelta: 2015-07-20

Neseniai buvau laidotuvėse, grįžusi po jų susimąsčiau ir savo mintimis noriu pasidalinti su jumis, gerbiami skaitytojai.

Tauragiškiai dar pilni neišdildomų šventinių įspūdžių ir neiškenčia jais pasidalinti su kitais: juk Tauragės miesto šventė „Tauro ragas“ padovanojo gausybę renginių. Ne vieną iš jų dar ir ateityje ilgai minėsime kaip reikšmingą kultūrinį įvykį Tauragės gyvenime.

Išbandymas – valdžia
  • Įkelta: 2015-04-24

Pasibaigė gana sudėtingi, daug emocijų sukėlę pirmą kartą surengti tiesioginiai mero rinkimai. Jų aktualumą ir svarbą rodo ir rekordinis rinkėjų dalyvavimas. Įvyko savotiškas revoliucinis persitvarkymas. Tie, kas buvo valdžioje, turėjo svarius teisėtus ir neteisėtus įgaliojimus. Jie liko už borto – opozicija triumfuoja. Daug kam, ypač buvusiems valdžioje – šokas, staigmena, dar nelabai susigaudo, kas įvyko. Kitiems tai politinės karjeros pabaiga. Kaip liaudis sako, nėra nepakeičiamų, yra tik nepakeisti.

Automobilį vairuoju nuo 1986 metų. Noriu išsakyti savo nuomonę dėl neatsargaus pėsčiųjų elgesio kelyje ir jų netolerantiškumo vairuotojų atžvilgiu. Kelių eismo taisyklių turi laikytis visi.

Valstybės gynimo tarybai nusprendus, kad būtina papildomai stiprinti šalies gynybinius pajėgumus ir laikinai atnaujinti privalomąją pradinę karo tarnybą vis galvoju, ar atsiras tauragiškių, ginsiančių Karšuvos kraštą. Per 15 metų čia nebeliko tokių patriotinių organizacijų, kaip Jūrų skautų flotilė, o greta išblizgintų rusų karių kapinaičių, „pavargęs“ Sausio 13-osios paminklas atrodo mažų mažiausiai nepagarbiai.

Esu religingas žmogus ir negaliu tvertis savyje, kai į rinkiminį vajų mūsų mieste nevengia įsitraukti ir kunigai, o Dievo namuose brukama politinė agitacija. Ne man vienam atrodo neetiška ir amoralu, kai tiek katalikų, tiek evangelikų bažnyčių skliautuose skamba kunigų pagyros politikams, liaupsinama viena partija. Absurdas, kai politika persipina su tikėjimu. Žmogus jau nebežinai, kuo tikėti.  

Artėja savivaldybių rinkimai, o tai kiekvieną mūsų priverčia labai susimąstyti – ketveriems metams išrinksime tuos, kurie vadovaus, dirbs rinkėjų gerovei.

Sužinojau, kas yra kas
  • Įkelta: 2015-02-22

Pagaliau ir mano namus pasiekė artėjančių rinkimų informacinis leidinys. Turėjau galimybę bent paviršutiniškai susipažinti su kandidatais į rajono savivaldybės tarybą bei mero kėdę.

Artėja Vasario 16-oji – kiekvienam lietuviui brangi šventė. Tuo pačiu ir lemtinga. Vasario 16-tą, prieš 88 metus, Lietuva neteko daktaro Jono Basanavičiaus. Ką lietuviui, tikram savo šalies patriotui, reiškia ši neeilinė asmenybė, manau, aiškinti neverta.

Šių metų kovo mėnesį vyks svarbus politinis įvykis – savivaldybių merų ir tarybų narių rinkimai. Pirmą kartą istorijoje bus tiesiogiai renkamas meras, to buvo siekiama beveik dvidešimt metų. Iš tų rinkimų politikai, analitikai, įvairūs apžvalgininkai ir, svarbiausia, žmonės, daug tikisi, nori permainų, supratingumo, pažangos, teisybės ir progreso.

Man gėda dėl Jūsų!
  • Įkelta: 2015-01-12

Netrukus minėsime Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. Ypač gražiai Lietuvoje ji buvo švenčiama praėjusiais metais, kai į krūtinės atlapus lietuvaičiai segėsi ženkliuką – „Neužmirštuolės žiedą“, simbolį orios, savarankiškos ir sėkmingos Lietuvos. Tikiu, šios akcijos rengėjai šiemet neaplenks ir Tauragės, kurioje aukščiausi politikai segi krauju išpurvintą išdavikišką Georgijaus juostelę.

Daug rašoma, kad mūsų Lietuva skęsta alkoholyje. Nuolat skelbiama, kad svaigalų išgeriama daugiau negu bet kurioje Europos valstybėje. Per girtuoklystę kyla baisių dalykų: kiek gaisruose žūsta, kiek eismo katastrofų, kiek įsivelia į muštynes, įsitraukia į gaujas, apsivagia, priekabiauja, keikiasi, sėda į kalėjimus. Širdį sopa, kad prageriami ne tik pinigai, bet ir  lietuvio garbė bei sveikata.

„Mes sustabdysime emigraciją“, „Sukursime naujas darbo vietas”, „Svarbiausia – žmogus”. Girdėta, taip? O kas pasikeitė per ketverius metus? Nieko. Net nepavyko išsilaikyti toje pačioje situacijoje.