2020 Spalio 20 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Kalba tauragiškiai

Kalba tauragiškiai
Nuomonių gali būti daug ir įvairių. Dalinkimės mintimis.

Vairuotojo laiškas pėstiesiems

  • Įkelta: 2015-04-14
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Gintautas

Automobilį vairuoju nuo 1986 metų. Noriu išsakyti savo nuomonę dėl neatsargaus pėsčiųjų elgesio kelyje ir jų netolerantiškumo vairuotojų atžvilgiu. Kelių eismo taisyklių turi laikytis visi.

 Ypač dažnai Dariaus ir Girėno gatvėje pastebiu, kad ties turgeliu pėstieji drožia į gatvę net nesidairydami. Vienas pėsčiasis sustabdo visą eismą, nors ką tik, greta autobusų stoties, prie šviesoforo būna užsidegusi žalia šviesa ir važiuoti pradeda 10 mašinų. Nemanyk, kad pėsčiasis pagalvos apie tai – būtinai susidarys spūstis. Stoviniuojant automobiliams, labiau teršiamas oras toje vietoje. Policija irgi skuba nubausti vairuotoją, nepraleidusį pėsčiojo. Ir pamiršta, kad Kelių eismo taisyklių 44 punktas nurodo, jog pėstieji, prieš įžengdami į pėsčiųjų perėją, privalo įvertinti atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį. Žengti į perėją galima tik įsitikinus, kad tai bus saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

Policijos departamentas paskelbė 2014 metų eismo įvykių statistinius duomenis. Tarp žuvusių (265)  – daugiausia pėsčiųjų (108). Žiniasklaida jau pranešė apie 11 Lietuvos keliuose žuvusių žmonių per 2015 metus. Eismas taptų gerokai saugesnis, jeigu eisme dalyvaujantys pėstieji ir vairuotojai taikytų Kelių eismo taisykles (KET) ir mąstytų racionaliai, pagalvotų ne tik apie saugumą, bet ir abipusį patogumą.

KET 44 punktą reikėtų įsidėmėti pėstiesiems, turintiems įprotį prieš įžengiant į pėsčiųjų perėją nesižvalgyti, nepakelti akių nuo rankose laikomo telefono ekrano ar panašiai. Bent vienoje ausyje neturėtų būti ausinės arba tranki muzika nors trumpam turi būti nutildoma, einant per gatvę.

Suprantama, kad matomumą vairuotojai ir pėstieji vertina skirtingai. Einant pėsčiomis, pastebėti automobilį yra visai kas kita, nei vairuojant pastebėti pėsčiąjį. Ne veltui pėstiesiems KET įvesta pareiga pasiženklinti: neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, ar turėti matomoje vietoje prisegtą atšvaitą. Neprivalu prisisegti atšvaitą einant šaligatviu, tačiau sąmoningas pėsčiasis turėtų suprasti, kad prisegtas atšvaitas gali turėti lemiamos įtakos saugumui.

Protingas pėsčiasis neturėtų žengti į pėsčiųjų perėją prieš atvažiuojantį autobusą, sunkvežimį ar spec. techniką, kurios stabdymas ir įsibėgėjimas yra sudėtingesni ir užtrunka ilgiau. Juk nesunku suprasti, kad dėl vieno pėsčiojo stabdyti kelis autobusus yra neracionalu.

Esu įsitikinęs, kad kai kuriuos įpročius derėtų keisti ir vairuotojams. KET 30 punktas nurodo, kad vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti, kad praleistų į eismo juostą įėjusį pėsčiąjį. Nėra prievolės praleisti ant šaligatvio stovinčio pėsčiojo. Kad ir kokios būtų aplinkybės, vairuotojas privalo važiuoti ir elgtis taip, kad bet kada pėsčiųjų perėjoje pastebėjęs pėsčiąjį, sugebėtų jį praleisti.

 

 

Valstybės gynimo tarybai nusprendus, kad būtina papildomai stiprinti šalies gynybinius pajėgumus ir laikinai atnaujinti privalomąją pradinę karo tarnybą vis galvoju, ar atsiras tauragiškių, ginsiančių Karšuvos kraštą. Per 15 metų čia nebeliko tokių patriotinių organizacijų, kaip Jūrų skautų flotilė, o greta išblizgintų rusų karių kapinaičių, „pavargęs“ Sausio 13-osios paminklas atrodo mažų mažiausiai nepagarbiai.

Esu religingas žmogus ir negaliu tvertis savyje, kai į rinkiminį vajų mūsų mieste nevengia įsitraukti ir kunigai, o Dievo namuose brukama politinė agitacija. Ne man vienam atrodo neetiška ir amoralu, kai tiek katalikų, tiek evangelikų bažnyčių skliautuose skamba kunigų pagyros politikams, liaupsinama viena partija. Absurdas, kai politika persipina su tikėjimu. Žmogus jau nebežinai, kuo tikėti.  

Artėja savivaldybių rinkimai, o tai kiekvieną mūsų priverčia labai susimąstyti – ketveriems metams išrinksime tuos, kurie vadovaus, dirbs rinkėjų gerovei.

Sužinojau, kas yra kas
  • Įkelta: 2015-02-22

Pagaliau ir mano namus pasiekė artėjančių rinkimų informacinis leidinys. Turėjau galimybę bent paviršutiniškai susipažinti su kandidatais į rajono savivaldybės tarybą bei mero kėdę.

Artėja Vasario 16-oji – kiekvienam lietuviui brangi šventė. Tuo pačiu ir lemtinga. Vasario 16-tą, prieš 88 metus, Lietuva neteko daktaro Jono Basanavičiaus. Ką lietuviui, tikram savo šalies patriotui, reiškia ši neeilinė asmenybė, manau, aiškinti neverta.

Šių metų kovo mėnesį vyks svarbus politinis įvykis – savivaldybių merų ir tarybų narių rinkimai. Pirmą kartą istorijoje bus tiesiogiai renkamas meras, to buvo siekiama beveik dvidešimt metų. Iš tų rinkimų politikai, analitikai, įvairūs apžvalgininkai ir, svarbiausia, žmonės, daug tikisi, nori permainų, supratingumo, pažangos, teisybės ir progreso.

Man gėda dėl Jūsų!
  • Įkelta: 2015-01-12

Netrukus minėsime Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. Ypač gražiai Lietuvoje ji buvo švenčiama praėjusiais metais, kai į krūtinės atlapus lietuvaičiai segėsi ženkliuką – „Neužmirštuolės žiedą“, simbolį orios, savarankiškos ir sėkmingos Lietuvos. Tikiu, šios akcijos rengėjai šiemet neaplenks ir Tauragės, kurioje aukščiausi politikai segi krauju išpurvintą išdavikišką Georgijaus juostelę.

Daug rašoma, kad mūsų Lietuva skęsta alkoholyje. Nuolat skelbiama, kad svaigalų išgeriama daugiau negu bet kurioje Europos valstybėje. Per girtuoklystę kyla baisių dalykų: kiek gaisruose žūsta, kiek eismo katastrofų, kiek įsivelia į muštynes, įsitraukia į gaujas, apsivagia, priekabiauja, keikiasi, sėda į kalėjimus. Širdį sopa, kad prageriami ne tik pinigai, bet ir  lietuvio garbė bei sveikata.

„Mes sustabdysime emigraciją“, „Sukursime naujas darbo vietas”, „Svarbiausia – žmogus”. Girdėta, taip? O kas pasikeitė per ketverius metus? Nieko. Net nepavyko išsilaikyti toje pačioje situacijoje.