Langų specialistai pataria: Langų priežiūra jų remontas
Įkelta:
2021-02-03
Nuotrauka
langu tarpine
,
Nuotrauka
tarpine

Norint saugoti šilumą namuose,  bei užtikrinti gerą ventiliaciją patalpose, būtina atkreipti dėmesį į esamas gumines tarpines.

Kodėl reikia keisti tarpines? Guminių tarpinių eksploatacijos  laikas 5-7 metai. Jeigu per šį laikotarpį neatlikote jokios priežiūros guminei tarpinei, ( nevalėte ir netepėte silikonu) guminės tarpinės  tampa neefektyvios ir praleidžia šaltį ,triukšmą, pradeda kauptis drėgmė patalpose. Netinkamai eksploatuojama guminė tarpinė praranda elastingumą, sukietėja yra lengvai paveikiama temperatūrų kaitos: dėl karščio – prisilydo prie langų profilio, tampa kaip kramtoma guma, dėl šalčio – suskilinėja ir sukietėja, todėl lango izoliacinės medžiagos sandarumas sumažėja, padidėja triukšmas, sklindantis iš lauko lengvai patenka drėgmė ir šaltis  į patalpas. Jei per uždarytą langą veržiasi drėgmė ir šaltis,  vienas iš požymių, kad  nusidėvėjusios tarpines nebeatlieka savo funkcijos.  O per nesandarius langus prarandama šiluma.

Rekomenduojame gumines tarpines pasikeisti į vokiškas Q- LON poliuretano tarpines.

Q-Lon tarpinei suteikiama 5 metų garantija. Tarpinė nepraranda savo izoliacinių savybių daugiau nei 20 metų. Šiai tarpinei nereikia papildomos priežiūros visu eksploatacijos laikotarpiu. Žemas šilumos laidumo koeficientas (K) – 0.033 w/mk.

Tarpinė atspari ultravioletiniasms saulės spinduliams, šalčiui, karščiui, cheminiams valikliams. Q-LON tarpinė sudaryta iš poliuretano putų ir apgaubta karbonu, kas ir užtikrina jos ilgaamžiškumą.  Nors jūsų langams bus  10 metų ir daugiau jie jums vėl tarnaus , kaip nauji

„Schlegel Q-Lon“, pagamintas naudojant unikalų medžiagų derinį ir neprilygstantį kitoms medžiagoms, naudojamoms tarpinėms. Vokiečių  Schlegel firma  rekomenduoja  aukščiausią sandarinimo funkcijos standartą net ir ekstremaliomis sąlygomis. Nuolatiniai tyrimai ir plėtra, taip pat griežta medžiagų patikra ir kokybė patikrinimų metu „Q-Lon“ šiandien tapo viena iš geriausiai žinomų sandarinimo sistemų. „Q-Lon“ putplasčio tarpinės - didžiausias medžiagos ir funkcijos privalumas:  Puiki "atmintis" - po suspaudimo grįžta į savo  pradinę formą. Lengvai suspaudžiamas - mažos suspaudimo jėgos, neveikiamos temperatūros svyravimų, grybelių, nepaveikiamas UV spindulių ar ozono. Platus veikimo diapazonas esant ypač šaltoms ir karštoms oro sąlygoms. Nepriklausomas testavimas „Q-Lon“ buvo kruopščiai išbandytas nepriklausomų sertifikuotų bandymų įrenginių, kurie aiškiai rodo jo puikų našumą, palyginti su kitomis dažniausiai naudojamomis sandarinimo medžiagomis ir konstrukcijomis. Visų pirma buvo įrodyta, kad laikui bėgant Q-Lon tarpinės išlaiko žymiai geresnes savybes ir veikimą, kai po 10 000 langų ir (arba) durų atidarymo ir uždarymo ciklų kitos medžiagos praranda gebėjimą atitikti įprastus eksploatavimo reikalavimus. Tai turi įtakos oro sąlygoms, šilumos izoliacijai, garso slopinimui ir sandarumui.  Norėdami sužinoti daugiau apie šią ir kitas našumo normas, skaitykite „Schlegel“ „WeathersealSelection & Specification of Europe Guide“. Q-Lon poliuretano putplasčio sandarikliai: įrodyta ir išbandyti beveik 50 metų
 

Kam reikalingos orlaidės arba ventiliaciniai vožtuvai, plastikiniuose languose?

Norint išvengti  langų rasojimo,  pelėsio, reikalinga natūrali ventiliacija. Pasikeitus medinius langus į plastikinius ne vienas susidūrėme su pelėsio atsiradimu ir langų rasojimo problema. Mediniai langai kvėpuoja, o plastikiniai NE! Tam rekomenduojami ventiliaciniai vožtuvai AIR-BOX.

Naujametinė akcija : karantino metu  iki vasario 15  d. užsisakę  3 ir daugiau  langų remontą taikysime  net iki 25 % nuolaidą. Plačiau skaitykite www.remvalus.lt

Tel. 8 604 24 268, 8 606 93229 

Užs. Nr. 4

Nuotrauka
Dariaus Šypalio nuotr.
Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centras, kuriame gausu edukacijų, įsikūręs istorinėje vietoje – buvusiame Dvaro šiltnamyje. Dariaus Šypalio nuotr.
Įkelta:
2021-04-02
Nuo balandžio 1-osios iki birželio 30 d. tradicinių amatų puoselėtojai galės teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklą „Tradicinių amatų centrų plėtra“.
Nuotrauka
revu2
Įkelta:
2021-03-30
Kuomet pavasarį vieni susiduria su sezoniniu plaukų slinkimu, kitiems nerimą kelia artėjanti vasara, bikini sezonas ir erzinantys bei papildomas problemas keliantys nepageidaujami kūno plaukeliai. Tačiau šią problemą šiuolaikinės estetinės technologijos gali efektyviai išspręsti pakankamai ilgam. Daugiausia klientų pasitenkinimo ir pagyrimų sulaukusi technologija – plaukų šalinimas lazeriu.
Nuotrauka
beta
Renovuotas daugiabutis Tauragėje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2021-03-26
Kiekvienais metais Būsto energijos taupymo agentūra organizuoja „Metų renovacijos projekto rinkimus“, kuriais siekia visuomenę supažindinti su renovacijos privalumais bei geraisiais atnaujintų daugiabučių pavyzdžiais. Vienas iš dalyvaujančių rinkimuose daugiabučių – Gedimino g. 8, Tauragėje įsikūręs gyvenamasis namas. Modernizacijos metu buvo kompleksiškai išspręstos visos iki tol daugiabutyje buvusios šilumos punkto, vandentiekio, kanalizacijos, stogo dangos, sienų priežiūros bei kitos problemos.
Nuotrauka
zum
Patobulinus KPP priemonių įgyvendinimo taisykles, parama žemės ūkio subjektams bus prieinama lengviau. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Žemės ūkio ministerijoje vykusiame Lietuvos kaimo plėtros Programų valdymo komiteto posėdyje patobulintos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonių įgyvendinimo taisyklės, siekiant sėkmingesnio KPP įgyvendinimo.
Nuotrauka
kede
Įkelta:
2021-03-19
Įvairios šalys šiandien sudaro galimybę įsigyti jose pagamintos produkcijos. Baldai – taip pat ne išimtis; šiandien jau tikrai galime įsigyti įvairiose šalyse pagamintų baldų, o Baltarusija yra vienas iš galimų pasirinkimų. Visgi, kai šalių įvairovė tokia didelė, nieko keista, kad neretai būna sunku nuspręsti, kada vienas ar kitas pasirinkimas yra geriausias. Taigi, šį kartą kviečiame sužinoti daugiau apie baldus iš Baltarusijos. Tad, dėl ko ypač palankiai yra vertinami baltarusiški baldai?
Nuotrauka
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2021-03-19
Pratęsus paraiškų atnaujinimui teikimo terminą iki birželio 1 d., Būsto energijos ir taupymo agentūra informuoja, ką reikia daryti, norint spėti laiku pateikti paraišką daugiabučiui modernizuoti.
Nuotrauka
ŽŪKB „Pieno gėlė“ suteikta 140 tūkst. eurų parama, už šias lėšas modernizuota kooperatyvo transporto bazė. Nuotrauka iš pienogele.lt archyvo
ŽŪKB „Pieno gėlė“ suteikta 140 tūkst. eurų parama, už šias lėšas modernizuota kooperatyvo transporto bazė. Nuotrauka iš pienogele.lt archyvo
Įkelta:
2021-02-12
2017 m. Lietuvoje veikė 22 pripažinti žemės ūkio kooperatyvai, 2020 m. – jau 27. Kurtis naujus bei plėstis esamus kooperatyvus skatina ir ES parama, skirta moderniai technikai įsigyti, produkcijos apimtims didinti, statyti arba renovuoti statinius, gaminti naujų rūšių produkciją ar teikti naujas paslaugas.
Nuotrauka
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2021-02-12
Įdomu žinoti, jog atsinaujinantys energijos šaltiniai įdiegti beveik 80-yje daugiabučių namų modernizavimo projektų. Vienas iš jų, esantis Marijampolėje, buvo pripažintas geriausiu 2019 metų renovacijos projektu. Čia energijos poreikis po priemonių įdiegimo sumažėjo daugiau kaip 80 proc., tokius sutaupymus leido pasiekti gyventojų pasirinkta geoterminio šildymo sistema. Šiuo metu įgyvendinami dar daugiau kaip 1500 daugiabučių atnaujinimo projektų ir dalyje jų planuojama įdiegti alternatyvius energijos šaltinius.
Nuotrauka
idea prima
Įkelta:
2020-12-18
Nuo  gruodžio 16 d., sugriežtėjus karantino sąlygoms, Vyriausybės priimtu nutarimu įsigaliojo tam tikri verslo veiklos apribojimai, kuriais siekiama suvaldyti itin blogėjančią pandemijos situaciją.
Nuotrauka
Vis daugiau įmonių patiriant veiklos apribojimų, verslo finansavimo klausimas tampa itin aktualus.
Vis daugiau įmonių patiriant veiklos apribojimų, verslo finansavimo klausimas tampa itin aktualus.
Įkelta:
2020-12-18
Patekusios į Covid-19 pandemijos verpetus, nemažai įmonių patiria apyvartinių ir investicinių lėšų trūkumą. Tam, kad kasdieniai darbai būtų tęsiami, o ilgalaikiai plėtros projektai sėkmingai įgyvendinami, nuo lapkričio pabaigos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pasinaudoti nauja finansavimo galimybe, už paskolas mokėdamos ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų.