Mokytojams pagalbos ranką tiesia rašytojai ir teisininkai
Įkelta:
2021-01-08
Nuotrauka
justinas
Aprašymas

Justinas Žilinskas. Asmeninio albumo nuotrauka

Žinomas vaikų rašytojas, bardas, teisės mokslų dėstytojas Justinas Žilinskas ėmėsi iniciatyvos – nemokamai papasakoti moksleiviams apie knygų rašymą, leidybą ir kitus dalykus, tuo pagelbėdamas mokytojams. Per vieną pusdienį sulaukė tiek prašymų, kad registraciją teko stabdyti. Prioritetą sostinėje gyvenantis vyras teikė regionams, mažoms mokykloms. Tarp užsiregistravusių yra ir Tauragės mokyklų.

Ištiesė pagalbos ranką

„Regis, karantine sėdėsime dar ilgai. Tad tęsiu minimalią pagalbą, kurią galiu pasiūlyti mokytojams: jeigu norite atsikvėpti ir paįvairinti pamoką, aš pasiruošęs papasakoti vaikams apie tai, kaip gimsta knygos, apie kūrybą ir jos stebuklus, pažaisti su jais kūrybinių, vaizduotės lavinimo žaidimų, ar tiesiog – pasikalbėti. Jeigu būtų susidomėjimas ne tik kūryba, bet ir teise – taip pat galiu. Pirmumą teiksiu mokykloms ne Vilniuje“, – pirmadienį savo feisbuko paskyroje rašė žinomas rašytojas, J. Žilinskas.

Kaip trijų vaikų tėvas pasakojo „Tauragės žinioms“, tokia idėja kilo dar pirmojo karantino metu ir tęsiama dabar kaip pagalba mokytojams.

– Kai ištiko pirmasis karantinas ir mano įvairūs draugai griebėsi įvairiausių veiklų, kad padėtų žmonėms, užkluptiems karantino, paklausiau savęs: o ką galiu aš padaryti? Deja, gyvenu tokį gyvenimą, kad negaliu imtis pilnavertės savanorystės – vežioti maistą, padėti ligoninėse ir pan., nes turiu tris namie besimokančius vaikus, mes abu su žmona dirbame, tad telieka virtuali pagalba. Ir pagalvojau – mokytojams sunku, juk ne tik pats esu dėstytojas, bet ir mokytojų daug pažįstu, ir nuotolinis mokymas jiems yra daug didesnis krūvis – ir dalykiškai, ir emociškai. Tad jeigu aš galiu – pamėginsiu bent po keletą valandų per savaitę perimti jų vaikų dėmesį, kad jie galėtų ir atsikvėpti, ir vaikams gal bus šioks toks monotonijos išblaškymas. Taip per pirmąjį, pavasarinį karantiną surengiau per 30 susitikimų. Dabar atėjo dar bjauresnis metas – nes ir pavasaris toli, ir nuovargis visų vis didesnis, ir, deja, antroji banga parodė, kad pirmosios kaip ir neturėjome, – pasakojo J. Žilinskas.

Ryte parašęs žinutę, tikėjausi, kad sulauksiu kokių 20–30 kvietimų, bet dar vakarui neatėjus turėjau stabdyti registraciją, kai pamačiau 130 registracijų ir dar dešimtį žinučių asmeniškai (tuo metu kaip tik automobiliu buvau įklimpęs į duobę aplinkiniuose miškuose – tad bandžiau ir pagalbą prisišaukti, ir šitą reikalą suvaldyti, ir į žinutes atsakinėti). Supratau, kad tiek norinčių niekaip neapžiosiu, tad dabar mėginu kažkaip suderinti norus ir galimybes, – stebėjosi J. Žilinskas.

 

Poreikis pritrenkė

Jis pats dirba su studentais teisės mokslų srityje, rašo knygas vaikams. Sako, įprastai iki pandemijos keliaudavo po mokyklas – vienas pats ar su kitais bičiuliais rašytojais. Kalbėdavosi su vaikais apie kūrybą, apie knygas. Porą pusmečių keliavo su Laisvės TV projektu „Padrąsinti, įkvėpti, palaikyti“, kurio metu žinomi šalies kūrėjai, specialistai lankydavosi mokyklose. Tad tokia veikla jam nebuvo svetima. Vos paskelbęs registraciją turėjo ją stabdyti – prašymų buvo tiek daug, kad nebūtų galėjęs su visais susitikti.

– Poreikis mane pritrenkė. Ryte parašęs žinutę, tikėjausi, kad sulauksiu kokių 20–30 kvietimų, bet dar vakarui neatėjus turėjau stabdyti registraciją, kai pamačiau 130 registracijų ir dar dešimtį žinučių asmeniškai (tuo metu kaip tik automobiliu buvau įklimpęs į duobę aplinkiniuose miškuose – tad bandžiau ir pagalbą prisišaukti, ir šitą reikalą suvaldyti, ir į žinutes atsakinėti). Supratau, kad tiek norinčių niekaip neapžiosiu, tad dabar mėginu kažkaip suderinti norus ir galimybes, – stebėjosi J. Žilinskas.

Prioritetas regionams

Prioritetą vyras teikė ne Vilniui, bet regionams, mažesniems miesteliams. Tarp užsiregistravusių yra ne tik Tauragės, bet ir kitų aplinkinių miestų, miestelių mokyklų mokytojai. J. Žilinskas dėlioja sąrašus, sako, gal pavyks kai kurių mokyklų klases sujungti į bendrą užsiėmimą. Regionus pasirinko, nes sostinė ir taip daug gauna bei žino, kur ką galima pasiimti. Regionuose, pasak pašnekovo, mažiau pasiūlos ir patys mokytojai gal ne viską randa.

–  Be to, pirmojo karantino metu Vilnius labai aktyviai kvietė, turėjau nusibosti, – juokiasi rašytojas.

Sulaukia netikėtų klausimų

Kaip vyksta tokie užsiėmimai? Pašnekovas pasakoja, kad tai įvairūs pokalbiai apie kūrybą plačiąja prasme.

– Prisikviesti dabar jau nepavyks, nors mačiau, kad tauragiškiai užsiregistravo, tai, tikiuosi, pasimatysim. Būdas, žinoma, nuotolinis – jungiuosi į klasių mokymosi aplinkas, o tada – kaip jau nutinka. Paprastai kalbu apie kūrybą, bandau parodyti įvairiausias jos formas (pavyzdžiui, programavimas ar dviračio taisymas man irgi – kūryba), kartais žaidžiame kūrybinius žaidimus, pasakoju ir apie savo knygas, apie galimybes, kurias mums teikia ne tik knygos, bet ir youtube ar įvairios ugdančios programėlės, – pasakojo J. Žilinskas.

Sako, kiekvieną kartą pokalbis gali pasisukti netikėta linkme, viskas priklauso nuo pačių klausytojų.

– Kiekvienas susitikimas – skirtingas. Paprastai jame būna ir drąsesnių, ir kuklesnių, tai drąsuoliai griebia eterį ir užmėto klausimais, kartais parodo man ir savo augintinius, arba, pasigavęs mano mintį, būtinai papasakoja, kad irgi turi panašių patirčių.

Nors rašytojo knygos skirtos labiau jaunesniems skaitytojams, bet šios pamokos gali būti įdomios ne tik jauniems, bet ir vyresnių klasių mokiniams.

– Kadangi nėra griežtos pamokos struktūros ir ji varijuoja priklausomai nuo to, kur veda susitikimas, tai bendrauju ir su pradinukais, ir su vyresniais, kartais tenka ir išbandymų paaugliais. Aš stengiuosi būti toks „dėdė iš Zoomo“, su kuriuo galima kalbėti apie ką tik nori – ir ne tik apie knygas, skaitymą, kūrybą, o kartais net apie sunkius dalykus: smurtą, patyčias, kitas nemalonias patirtis, juk vaikams ir tai rūpi, – neslėpė pašnekovas.

 

 

Birute, palik savo diske, nežinau, kur dėti. Sveikatos kol kas negaunu, gal ten reikės

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-04
Kiekvienų metų vasario 4-ąją minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. 2021 m. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos tema – „Aš esu ir aš būsiu“. Kiekvienais metais gerinant švietimą ir didinant supratimą apie vėžį bei skatinant asmenis, kolektyvus ir vyriausybes imtis tam tikrų vėžio prevencijos priemonių, siekiama sukurti pasaulį, kuriame būtų išvengiama milijonų mirčių nuo vėžio bei sudaroma galimybė visiems šia liga sergantiems žmonėms gauti vienodą kvalifikuotą pagalbą.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-09
Socialiniuose tinkluose jau įprasta matyti ne vasaros sezono metu upėse ir jūrose besimaudančių pažįstamų nuotraukas. Pastaruoju metu itin aktyviai nuotraukomis su maudynėmis lediniame vandenyje dalijasi buvęs tarybos narys Silverijus Statkus, iki vėlyvo rudens Keramikos tvenkinyje maudydavosi ir visiems puikiai žinoma režisierė Genovaitė Urmonaitė. Jau pradedančių užšalti tvenkinių vandens nebijo ir „Lepūnės pirties“ įkūrėja, profesionali pirtininkė Viktorija Ivaščenko. Visi šie „Tauragės žinių“ pašnekovai teigė jaučiantys ne tik teigiamą poveikį grūdinamam organizmui. Anot jų, kur kas svarbesnis yra psichologinis faktorius: įveikti save ir nebijoti diskomforto.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-07
Diena – lyg siauras šviesos plyšys paros tamsoje. Šykšti saulės šviesa dažniausiai – tik pro debesis. Trumputės dienos pilkuma savaip ramina. Dabar tyla gamtoje – svarbiausia. Ir kiekvienas garsas joje skamba kur kas reikšmingiau. Siūlome paskaityti Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vadovo Algio Butlerio pamąstymus apie gruodžio mėnesio gamtą.
Nuotrauka
seima
Įkelta:
2021-01-04
Teikiant pagalbą šeimai, itin svarbus yra specialistų bendradarbiavimas su vaiku. Nuo jo sėkmės nemaža dalimi priklauso kaip greitai pavyks atsitiesti visai šeimai. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritoriniuose skyriuose veikiančių mobiliųjų komandų specialistai, siekdami padėti į krizę patekusioms šeimoms, ieško kelių į vaikų širdis, kartu sprendžia jų problemas, padeda šeimai ne tik išgyti, bet ir iš naujo atrasti vieniems kitus.  
Nuotrauka
moc
Įkelta:
2021-01-01
Spustelėjus lengvam šaltukui turgavietėse jau pasirodydavo močiučių megztų vilnonių kojinių, pirštinių, šalikų. Tauragiškiai savo mezginiais prekiaujančias močiutes buvo įpratę matyti sėdinčias prie turgelio Vytauto gatvėje. Dabar karantinas pagyvenusias auksarankes verčia likti namuose ir saugoti sveikatą. Tačiau uždarytos bobutės atrado internetą, kuris, jų pačių nuostabai, jau spėjo tapti tikru išganymu padeda vieną kitą eurą prie pensijos prisidurti, ir trokštamu dėmesiu pasilepinti. 
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2020-12-31
Fotografas Pijus Beizaras, kilęs iš Jurbarko, šiuo metu gyvena Vokietijoje. Tuo metu, kai dėl COVID-19 užkrato visos pasaulio valstybės uždarė savo sienas, daugybė keliautojų iš Lietuvos prarado galimybę išvykti svetur. Tačiau Pijus turėjo galimybę nuvykti į Alpes, besidriekiančias nuo Viduržemio jūros per Vokietiją iki Panonijos lygumos.
Nuotrauka
horo
Įkelta:
2020-12-31
2021-ieji žada daugiau laisvės, naujovių, visuomeniškumo. Diktatorišką valdymo stilių po truputį keis lankstesnis. Nors viršų ims tai vienas, tai kitas stilius, jausis jų samplaika, visgi naujoviškumo daugės. Rasis daugiau pasirinkimo galimybių. Pradės populiarėti modernios naujovės įvairiose srityse, originalūs projektai, daugės ekstravagancijos, eksperimentų madoje ir kitur.  Gausės išradimų bei atradimų, susijusių su ekologiškos energijos išgavimu, elektromobiliais, aviacija, kosmosu, robotizacija, medicina, genetika, farmacija ir t.t. Žmogaus teisės ir laisvės taps primtinesnės netgi tiems, kurie griežtai vadovavosi atgyvenusiu požiūriu. Visgi streikų, maišto vis dar pasitaikys. 
Nuotrauka
lietuvos balsas ignas
Įkelta:
2020-12-31
Šį sekmadienį LNK projekte „Lietuvos balsas“ pasirodys atlikėjas iš Tauragės Ignas Novikovas. Tauragiškiai šiame muzikiniame projekte savo jėgas išbando ne taip jau retai. Metų pradžioje sužibėjo ir dvi merginos iš Tauragės.
Nuotrauka
paaugle
Įkelta:
2020-12-28
Lietuvos paaugliai kelintus metus iš eilės išgyvena ne pačius geriausius laikus. Prieš juos dažniausiai naudojamas visų rūšių smurtas, paaugliai renkasi savižudybės kelią, jaučia nuolatinį spaudimą geriau mokytis, siekti vis geresnių rezultatų, o psichologinė pagalba pasiekia vos 20 procentų paauglių, kuriems ji reikalinga.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-24
Kristina Anulienė, Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė, šiemet tapo viena iš penkių socialinės apsaugos sistemoje dirbančių žmonių, kuriems įteiktas aukščiausias Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įvertinimas – „Gerumo žvaigždė“. Šie metai 243 darbuotojus vienijančiai įstaigai buvo išties sunkūs. Dar prieš mėnesį įstaigoje buvo kilęs koronaviruso protrūkis, sirgo 98 globos namų gyventojai. Kiek anksčiau su didžiuliu visuomenės pasipriešinimu būdavo pasitinkamos įstaigos iniciatyvos neįgaliuosius integruoti į visuomenę. K. Anulienė prisipažįsta: praeityje ir panika, ir ašaros. Didžiausius sunkumus gausaus kolektyvo vadovei įveikti padėjo, kaip ji sako, neįtikėtinas darbuotojų susiklausymas, rūpinimasis vienas kitu bei tikėjimas.
Nuotrauka
Nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusios įmonės gali pasinaudoti valstybės pagalbos instrumentais.
Nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusios įmonės gali pasinaudoti valstybės pagalbos instrumentais.
Įkelta:
2020-12-18
Dėl Covid-19 pandemijos lapkritį visoje Lietuvoje antrą kartą per šiuos metus paskelbus karantiną, verslininkų nuotaikos subjuro. Statistikos departamento apklausos duomenimis, 24 proc. įmonių veiklą lapkritį apribojo koronavirusas, o verslo pasitikėjimo rodiklis krito. Nuo gruodžio 16 d. sugriežtinus karantiną ir augant nukentėjusių įmonių skaičiui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketina skubiai pavirtinti daugiau verslo paramos priemonių bei kviečia naudotis jau esamais finansiniais instrumentais.
Nuotrauka
savanore
Įkelta:
2020-12-17
Tauragės rajono Žygaičių gimnazijoje besimokanti 17–metė Gustė Nairanauskaitė tvirtai apsisprendė – baigusi mokslus stos į kariuomenę. Mergina tai vadina pareiga Tėvynei. Tačiau po tarnybos ji ketina studijuoti visuomenės sveikatos mokslus. Šį sprendimą Gustė priėmė po to, kai savanoriavo Tauragės visuomenės sveikatos biure. Lietuvą sukausčiusi COVID-19 pandemija kaip reikiant smogė sveikatos srityje dirbantiems darbuotojams, todėl bet kokia pagalba iš šalies – gyvybiškai svarbi. 
Nuotrauka
idea prima
Covid-19 pandemijos akivaizdoje daugeliui įmonių tenka prisitaikyti prie naujų veiklos sąlygų
Įkelta:
2020-12-14
Vyriausybė patvirtino naują pagalbos koncepciją nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui. Įmonės, kurių apyvarta dėl koronaviruso įtakos sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Stefanija Mažeikienė. Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-06
Stefanija Mažeikienė, kone pusę amžiaus skubėjusi į pagalbą visiems, kam prireikė skubios medicinos pagalbos, išėjusi į užtarnautą poilsį pagaliau rado laiko kūrybai. Neseniai 70-metį atšventusi moteris jau gali būti tituluojama rašytoja: jos „kraitis“ – ne tik daugybė poezijos posmų, bet ir romanas. Ji prisipažįsta nustebusi, kai sulaukė žurnalistės skambučio. Sako, pagalvojusi „nebedirbu, esu užtarnautame poilsyje, kas galėtų manimi domėtis“, tad ir duoti interviu nelabai norėjosi. Taip ir pasakė – kad nieko įdomaus negalės papasakoti. Bet pasikalbėjusi su žurnaliste ilgėliau sako pagalvojusi, kad šiais „izoliacijos“ laikais nereikia užsidaryti – reikia bendrauti, dalintis savo patirtimis. Nors tos patirtys ne vien smagios, Stefanijos mintys kupinos šviesos ir vilties
Nuotrauka
zum3
Nors pradėti ūkininkauti buvo nelengva, Tadas Petkevičius džiaugiasi, kad jo šeimos ūkis plečiasi. Karolinos Baltmiškės nuotr.
Įkelta:
2020-12-04
Vita ir Tadas Petkevičiai po dešimties metų gyvenimo emigracijoje ėmė ūkininkauti Kelmės rajone. Ūkį plėtoja investuodami Anglijoje uždirbtas lėšas ir jauniesiems ūkininkams įsikurti skirtą paramą.