Didžiulius iššūkius įveikusi Kristina Anulienė: „Ačiū Dievui ir kolegoms“
Įkelta:
2020-12-24
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Kristina Anulienė. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

„Gerumo žvaigždės“ apdovanojimas. Adakavo socialinių paslaugų namų feisbuko nuotrauka

 

Kristina Anulienė, Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė, šiemet tapo viena iš penkių socialinės apsaugos sistemoje dirbančių žmonių, kuriems įteiktas aukščiausias Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įvertinimas – „Gerumo žvaigždė“. Šie metai 243 darbuotojus vienijančiai įstaigai buvo išties sunkūs. Dar prieš mėnesį įstaigoje buvo kilęs koronaviruso protrūkis, sirgo 98 globos namų gyventojai. Kiek anksčiau su didžiuliu visuomenės pasipriešinimu būdavo pasitinkamos įstaigos iniciatyvos neįgaliuosius integruoti į visuomenę. K. Anulienė prisipažįsta: praeityje ir panika, ir ašaros. Didžiausius sunkumus gausaus kolektyvo vadovei įveikti padėjo, kaip ji sako, neįtikėtinas darbuotojų susiklausymas, rūpinimasis vienas kitu bei tikėjimas.

„Tauragės žinios“: Ką jums reiškia šis ministerijos įvertinimas?

Kristina Anulienė: Viso apdovanojimo aplinkybes Socialinė apsaugos ir darbo ministerija slėpė iki pat renginio. Buvau informuota, kad vyks renginys nuotoliniu būdu ir aš turiu dalyvauti. Kadangi turėjau išvykti, pranešiau, jog dalyvaus mano pavaduotoja, kaip mat gavau atsakymą, jog mano dalyvavimas yra būtinas. Ir kad tai bus maloni staigmena. Likus dienai iki renginio gavau įsakymą, kuriame ir buvo pranešta apie apdovanojimą. Tai išties buvo maloni staigmena. Džiaugiuosi įvertinimu, tačiau kartu jaučiu dar didesnį įpareigojimą eiti tolyn, nenuleisti rankų, dirbti, kad ir kokie sunkumai iškiltų.

T.Ž.: Šie metai įstaigai ir jums buvo ypač sunkūs ir pareikalavę didžiulio susitelkimo. Įstaigą užklupo virusas ir lapkričio viduryje nedarbingumą turėjo apie 50 darbuotojų (iš viso Adakavo socialinių paslaugų namuose dirba 95 asmenys, – aut. past.). Įstaiga tapo koronaviruso židiniu. Kaip su visu tuo susidorojote?

K.A.: Buvo išties sunku. Visų pirma karščiuojantiems paskyrėme atskirą įstaigos korpusą. Padarėme tarsi atskirą COVID-19 skyrių. Jame vyko intensyvus socialinių darbuotojų ir medikų darbas. Ten buvo ir lašinės statomos, turime išnuomotus deguonies aparatus. Tie gyventojai, kuriems buvo nustatytas koronavirusas, tačiau simptomų nejautė, buvo apgyvendinti vienoje vietoje, tie, kurie nebuvo užsikrėtę – buvo perkelti į kitą aukštą. Su jais dirbo atskiri darbuotojai. Tarp aukštų buvo draudžiama bendrauti. Kiekvienam gyventojui maistas į kambarį buvo tiekiamas individualiai. Tokios sistemos laikomės ir dabar. Šiuo metu sergančiųjų nėra. Va, tik vakar (kalbėtasi praėjusią savaitę – aut. past.) viena gyventoja sukarščiavo, teks darbuotojus testuoti.

T.Ž.: Girdėjau, kad buvo sudėtinga gyventojus išlaikyti vienoje vietoje, ne visi suprato situacijos rimtumą. Jie įpratę judėti tarp aukštų, išeiti lauk, bendrauti.

K.A.: Tiesa, gyventojams buvo ir vis dar yra sudėtinga. Juk čia yra jų namai. Jie įpratę čia jaustis laisvai. Vis dėlto juk jie psichinių negalių turintys ligoniai. Prasidėjo paūmėjimai. Pasitaiko, šaukia: „Kada mus išleisite“. Gyventojus erzina, kai susirgus tenka persikraustyti į kitą kambarį, jaučiasi sąmyšis. Šios pandemijos metu dar kartą įsitikinome didelių įstaigų tokiems ligoniams žala. Jie įpratę iš kambarių eiti pasivaikščioti į koridorius, o to negalime leisti šiuo laikotarpiu. Ar asmuo serga, ar sveikas, jis nori nuklysti pasižmonėti į kitą aukštą.

T.Ž.: Kas padėjo išgyventi šį laikotarpį?

K.A.: Visų pirma – tikėjimas, kad visa, kas bloga, praeis. Įsitikinau, kad aplink yra daug gerų žmonių. Prasidėjus susirgimams Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras padėjo priimti sprendimus, ką reikia daryti. Pirmasis žingsnis, užkirtęs kelią viruso plitimui ir galimoms mirtims, ir buvo mobiliosios komandos sudarymas. Šiai komandai vadovavo gydytojas Danas Masiulionis. Jis su Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro atstovais vyko į mūsų įstaigą, konsultavo mūsų žmones, teikė visokeriopą pagalbą.

Taip pat noriu pasidžiaugti žiniasklaidos darbu. Kartais visuomenė žiniasklaidą piešia iš blogosios pusės. Priešingai, mums patekus į bėdą sulaukdavome skambučių su klausimu, kaip sekasi, kokios pagalbos reikėtų. Kai mums trūko darbuotojų, buvo viešinamas kvietimas, kad žmonės ateitų dirbti.

Taip pat norėčiau padėkoti ir Tauragės užimtumo centrui, kurie mums siuntė žmones dirbti. Buvo diena, kai iš šešių įstaigos slaugytojų penkioms buvo diagnozuotas koronavirusas. Galvojome, kad nebeliks, kam dirbti.

T.Ž.: Rūpinatės neįgaliųjų integravimu į visuomenę. Jūsų ir rajono savivaldybės iniciatyva jau įrengti grupinio gyvenimo namai Marių gatvėje. Susitikime su Jovarų gyventojais buvote pasitikta priešiškai. Kaip jaučiatės, susidurdama su tokiu priešiškumu?

K.A.: Tai laikini dalykai, ir kiekviena patirtis turi savo naudą. Iki šiol gi psichinių negalių turintys asmenys būdavo išvežami toli į Adakavo kaimą ir visuomenė jų nematė. Žinoma, dabar ta integracija gal yra kiek skubota, ir visuomenės informavimas galėjo vykti kiek kitaip. Suprantama, kad kiekvienas nežinojimas įneša visuomenei baimės. Tačiau aš to jau ir tikėjausi.

Vienas skaudesnių buvo Skaudvilės bendruomenės pasipriešinimas. Buvau pasitikta skaudžiais, nepagrįstais užgauliojimais. Visokių žmonių yra. Tauragėje kažkaip mums lengviau ta integracija vyksta. Jovaruose nebuvo taip, kaip Skaudvilėje.

Žaliojoje gatvėje 22 yra pastatytas gražus, didžiulis namas. Ruošiamės įkurtuvėms ir norėtume, kad jos įvyktų per Kūčias. Norėtume šių namų būsimiems gyventojams padaryti tokį kalėdinį stebuklą, kad jie šventes sutiktų jau naujuose namuose. Jų bus dešimt. Šiame name apsigyvens protinę negalią turintys asmenys.

T.Ž.: Kaip pandemijos akivaizdoje pavyksta pačiai išlikti ramiai? Kas praskaidrina mintis?

K.A.: Turbūt didžiausia dovana yra grįžti į namus, kuriuose esi išgirsta, suprasta, gali pasidalinti savo bėdomis. Skiriu daug dėmesio ir namų aplinkos kūrimui.

Dar noriu pasakyti kai ką, kas galbūt nuskambės gana nepopuliariai... Man padeda tikėjimas. Visada dėkoju Dievui už tai, ką jis duoda. Ačiū mūsų parapijos klebonui, kuris kiekvieną sekmadienį aukoja šventas mišias už mūsų įstaigos darbuotojus ir gyventojus. Tikėjimas, kad tau padeda kažkas iš aukščiau, suteikia jėgų. Dėkoju savo mamytei, kuri man tai įskiepijo. Jei tu sieki gerų dalykų, jie visuomet nutinka. Panašiai ir mums darbe. Buvo visko: panikos, ašarų, abejonių, tačiau nuolat jaučiamas vienas kito palaikymas padėjo tai išgyventi. Mūsų įstaigos darbuotojai supratingi, rūpinasi vienas kitu. Ačiū jiems.

 

Nuotrauka
ŽŪKB „Pieno gėlė“ suteikta 140 tūkst. eurų parama, už šias lėšas modernizuota kooperatyvo transporto bazė. Nuotrauka iš pienogele.lt archyvo
ŽŪKB „Pieno gėlė“ suteikta 140 tūkst. eurų parama, už šias lėšas modernizuota kooperatyvo transporto bazė. Nuotrauka iš pienogele.lt archyvo
Įkelta:
2021-02-12
2017 m. Lietuvoje veikė 22 pripažinti žemės ūkio kooperatyvai, 2020 m. – jau 27. Kurtis naujus bei plėstis esamus kooperatyvus skatina ir ES parama, skirta moderniai technikai įsigyti, produkcijos apimtims didinti, statyti arba renovuoti statinius, gaminti naujų rūšių produkciją ar teikti naujas paslaugas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-04
Kiekvienų metų vasario 4-ąją minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. 2021 m. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos tema – „Aš esu ir aš būsiu“. Kiekvienais metais gerinant švietimą ir didinant supratimą apie vėžį bei skatinant asmenis, kolektyvus ir vyriausybes imtis tam tikrų vėžio prevencijos priemonių, siekiama sukurti pasaulį, kuriame būtų išvengiama milijonų mirčių nuo vėžio bei sudaroma galimybė visiems šia liga sergantiems žmonėms gauti vienodą kvalifikuotą pagalbą.
Nuotrauka
langu tarpine
Įkelta:
2021-02-03
Kodėl reikia keisti tarpines? Guminių tarpinių eksploatacijos laikas 5-7 metai. Jeigu per šį laikotarpį neatlikote jokios priežiūros guminei tarpinei, ( nevalėte ir netepėte silikonu) guminės tarpinės tampa neefektyvios ir praleidžia šaltį ,triukšmą, pradeda kauptis drėgmė patalpose. Netinkamai eksploatuojama guminė tarpinė praranda elastingumą, sukietėja yra lengvai paveikiama temperatūrų kaitos: dėl karščio – prisilydo prie langų profilio, tampa kaip kramtoma guma, dėl šalčio – suskilinėja ir sukietėja, todėl lango izoliacinės medžiagos sandarumas sumažėja, padidėja triukšmas, sklindantis iš lauko lengvai patenka drėgmė ir šaltis į patalpas. Jei per uždarytą langą veržiasi drėgmė ir šaltis, vienas iš požymių, kad nusidėvėjusios tarpines nebeatlieka savo funkcijos. O per nesandarius langus prarandama šiluma.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-09
Socialiniuose tinkluose jau įprasta matyti ne vasaros sezono metu upėse ir jūrose besimaudančių pažįstamų nuotraukas. Pastaruoju metu itin aktyviai nuotraukomis su maudynėmis lediniame vandenyje dalijasi buvęs tarybos narys Silverijus Statkus, iki vėlyvo rudens Keramikos tvenkinyje maudydavosi ir visiems puikiai žinoma režisierė Genovaitė Urmonaitė. Jau pradedančių užšalti tvenkinių vandens nebijo ir „Lepūnės pirties“ įkūrėja, profesionali pirtininkė Viktorija Ivaščenko. Visi šie „Tauragės žinių“ pašnekovai teigė jaučiantys ne tik teigiamą poveikį grūdinamam organizmui. Anot jų, kur kas svarbesnis yra psichologinis faktorius: įveikti save ir nebijoti diskomforto.
Nuotrauka
justinas
Įkelta:
2021-01-08
Žinomas vaikų rašytojas, bardas, teisės mokslų dėstytojas Justinas Žilinskas ėmėsi iniciatyvos – nemokamai papasakoti moksleiviams apie knygų rašymą, leidybą ir kitus dalykus, tuo pagelbėdamas mokytojams. Per vieną pusdienį sulaukė tiek prašymų, kad registraciją teko stabdyti. Prioritetą sostinėje gyvenantis vyras teikė regionams, mažoms mokykloms. Tarp užsiregistravusių yra ir Tauragės mokyklų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-07
Diena – lyg siauras šviesos plyšys paros tamsoje. Šykšti saulės šviesa dažniausiai – tik pro debesis. Trumputės dienos pilkuma savaip ramina. Dabar tyla gamtoje – svarbiausia. Ir kiekvienas garsas joje skamba kur kas reikšmingiau. Siūlome paskaityti Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vadovo Algio Butlerio pamąstymus apie gruodžio mėnesio gamtą.
Nuotrauka
seima
Įkelta:
2021-01-04
Teikiant pagalbą šeimai, itin svarbus yra specialistų bendradarbiavimas su vaiku. Nuo jo sėkmės nemaža dalimi priklauso kaip greitai pavyks atsitiesti visai šeimai. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritoriniuose skyriuose veikiančių mobiliųjų komandų specialistai, siekdami padėti į krizę patekusioms šeimoms, ieško kelių į vaikų širdis, kartu sprendžia jų problemas, padeda šeimai ne tik išgyti, bet ir iš naujo atrasti vieniems kitus.  
Nuotrauka
moc
Įkelta:
2021-01-01
Spustelėjus lengvam šaltukui turgavietėse jau pasirodydavo močiučių megztų vilnonių kojinių, pirštinių, šalikų. Tauragiškiai savo mezginiais prekiaujančias močiutes buvo įpratę matyti sėdinčias prie turgelio Vytauto gatvėje. Dabar karantinas pagyvenusias auksarankes verčia likti namuose ir saugoti sveikatą. Tačiau uždarytos bobutės atrado internetą, kuris, jų pačių nuostabai, jau spėjo tapti tikru išganymu padeda vieną kitą eurą prie pensijos prisidurti, ir trokštamu dėmesiu pasilepinti. 
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2020-12-31
Fotografas Pijus Beizaras, kilęs iš Jurbarko, šiuo metu gyvena Vokietijoje. Tuo metu, kai dėl COVID-19 užkrato visos pasaulio valstybės uždarė savo sienas, daugybė keliautojų iš Lietuvos prarado galimybę išvykti svetur. Tačiau Pijus turėjo galimybę nuvykti į Alpes, besidriekiančias nuo Viduržemio jūros per Vokietiją iki Panonijos lygumos.
Nuotrauka
horo
Įkelta:
2020-12-31
2021-ieji žada daugiau laisvės, naujovių, visuomeniškumo. Diktatorišką valdymo stilių po truputį keis lankstesnis. Nors viršų ims tai vienas, tai kitas stilius, jausis jų samplaika, visgi naujoviškumo daugės. Rasis daugiau pasirinkimo galimybių. Pradės populiarėti modernios naujovės įvairiose srityse, originalūs projektai, daugės ekstravagancijos, eksperimentų madoje ir kitur.  Gausės išradimų bei atradimų, susijusių su ekologiškos energijos išgavimu, elektromobiliais, aviacija, kosmosu, robotizacija, medicina, genetika, farmacija ir t.t. Žmogaus teisės ir laisvės taps primtinesnės netgi tiems, kurie griežtai vadovavosi atgyvenusiu požiūriu. Visgi streikų, maišto vis dar pasitaikys. 
Nuotrauka
lietuvos balsas ignas
Įkelta:
2020-12-31
Šį sekmadienį LNK projekte „Lietuvos balsas“ pasirodys atlikėjas iš Tauragės Ignas Novikovas. Tauragiškiai šiame muzikiniame projekte savo jėgas išbando ne taip jau retai. Metų pradžioje sužibėjo ir dvi merginos iš Tauragės.
Nuotrauka
paaugle
Įkelta:
2020-12-28
Lietuvos paaugliai kelintus metus iš eilės išgyvena ne pačius geriausius laikus. Prieš juos dažniausiai naudojamas visų rūšių smurtas, paaugliai renkasi savižudybės kelią, jaučia nuolatinį spaudimą geriau mokytis, siekti vis geresnių rezultatų, o psichologinė pagalba pasiekia vos 20 procentų paauglių, kuriems ji reikalinga.
Nuotrauka
idea prima
Įkelta:
2020-12-18
Nuo  gruodžio 16 d., sugriežtėjus karantino sąlygoms, Vyriausybės priimtu nutarimu įsigaliojo tam tikri verslo veiklos apribojimai, kuriais siekiama suvaldyti itin blogėjančią pandemijos situaciją.
Nuotrauka
Nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusios įmonės gali pasinaudoti valstybės pagalbos instrumentais.
Nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusios įmonės gali pasinaudoti valstybės pagalbos instrumentais.
Įkelta:
2020-12-18
Dėl Covid-19 pandemijos lapkritį visoje Lietuvoje antrą kartą per šiuos metus paskelbus karantiną, verslininkų nuotaikos subjuro. Statistikos departamento apklausos duomenimis, 24 proc. įmonių veiklą lapkritį apribojo koronavirusas, o verslo pasitikėjimo rodiklis krito. Nuo gruodžio 16 d. sugriežtinus karantiną ir augant nukentėjusių įmonių skaičiui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketina skubiai pavirtinti daugiau verslo paramos priemonių bei kviečia naudotis jau esamais finansiniais instrumentais.
Nuotrauka
Vis daugiau įmonių patiriant veiklos apribojimų, verslo finansavimo klausimas tampa itin aktualus.
Vis daugiau įmonių patiriant veiklos apribojimų, verslo finansavimo klausimas tampa itin aktualus.
Įkelta:
2020-12-18
Patekusios į Covid-19 pandemijos verpetus, nemažai įmonių patiria apyvartinių ir investicinių lėšų trūkumą. Tam, kad kasdieniai darbai būtų tęsiami, o ilgalaikiai plėtros projektai sėkmingai įgyvendinami, nuo lapkričio pabaigos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pasinaudoti nauja finansavimo galimybe, už paskolas mokėdamos ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų.
Nuotrauka
savanore
Įkelta:
2020-12-17
Tauragės rajono Žygaičių gimnazijoje besimokanti 17–metė Gustė Nairanauskaitė tvirtai apsisprendė – baigusi mokslus stos į kariuomenę. Mergina tai vadina pareiga Tėvynei. Tačiau po tarnybos ji ketina studijuoti visuomenės sveikatos mokslus. Šį sprendimą Gustė priėmė po to, kai savanoriavo Tauragės visuomenės sveikatos biure. Lietuvą sukausčiusi COVID-19 pandemija kaip reikiant smogė sveikatos srityje dirbantiems darbuotojams, todėl bet kokia pagalba iš šalies – gyvybiškai svarbi. 
Nuotrauka
idea prima
Covid-19 pandemijos akivaizdoje daugeliui įmonių tenka prisitaikyti prie naujų veiklos sąlygų
Įkelta:
2020-12-14
Vyriausybė patvirtino naują pagalbos koncepciją nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui. Įmonės, kurių apyvarta dėl koronaviruso įtakos sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Stefanija Mažeikienė. Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-06
Stefanija Mažeikienė, kone pusę amžiaus skubėjusi į pagalbą visiems, kam prireikė skubios medicinos pagalbos, išėjusi į užtarnautą poilsį pagaliau rado laiko kūrybai. Neseniai 70-metį atšventusi moteris jau gali būti tituluojama rašytoja: jos „kraitis“ – ne tik daugybė poezijos posmų, bet ir romanas. Ji prisipažįsta nustebusi, kai sulaukė žurnalistės skambučio. Sako, pagalvojusi „nebedirbu, esu užtarnautame poilsyje, kas galėtų manimi domėtis“, tad ir duoti interviu nelabai norėjosi. Taip ir pasakė – kad nieko įdomaus negalės papasakoti. Bet pasikalbėjusi su žurnaliste ilgėliau sako pagalvojusi, kad šiais „izoliacijos“ laikais nereikia užsidaryti – reikia bendrauti, dalintis savo patirtimis. Nors tos patirtys ne vien smagios, Stefanijos mintys kupinos šviesos ir vilties
Nuotrauka
zum3
Nors pradėti ūkininkauti buvo nelengva, Tadas Petkevičius džiaugiasi, kad jo šeimos ūkis plečiasi. Karolinos Baltmiškės nuotr.
Įkelta:
2020-12-04
Vita ir Tadas Petkevičiai po dešimties metų gyvenimo emigracijoje ėmė ūkininkauti Kelmės rajone. Ūkį plėtoja investuodami Anglijoje uždirbtas lėšas ir jauniesiems ūkininkams įsikurti skirtą paramą.