infografikas
2023-11-23
Pastaruoju metu keičiantis medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkai, pacientams nelengva susigaudyti kur, kada ir į ką reikia kreiptis, norint gauti reabilitacijos paslaugas. Ligonių kasos atkreipia dėmesį į pasikeitusius terminus ir kitus svarbius pokyčius.
socialines korteles
2023-11-17
Per lapkričio – gruodžio mėnesius apie 211 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų sulauks paskutinių paramos maisto produktais ir higienos prekėmis dalijimų. Nuo 2024 m., gavę socialines korteles, jie patys spręs kur ir kokius produktus bei prekes įsigyti. Prie naujovės aktyviai jungiasi prekybininkai, veiklą vykdantys tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmenimis. Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 d. galės teikti prašymus gauti socialinę kortelę.
vairuotojas teises
2023-11-17
Nuo 2024 m. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimu. Tai reiškia, kad vairuotojams, nepasitikrinusiems sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojo pažymėjimų galiojimas bus sustabdytas. Šis pokytis bus reikšmingas, nes turės įtakos kas penktam šalies vairuotojui.  Atlikti sveikatos patikrą jie galės iki kitų metų gegužės 31 d., nes iki šios datos bus pratęstas nebegaliojančių pažymų galiojimas. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu taip pat keičiamas patikrų periodiškumas.
pastas
2023-11-10
Masinis Lietuvos paštininkų atleidimas antrus metus iš eilės, kartu branginant leidinių prenumeratos pristatymo įkainius, dramatiškai silpnina regioninę žiniasklaidą ir visą regioninę politiką apskritai, teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija.
nuotrauka
2023-11-07
Vaiko teisių gynėjai atkreipia dėmesį, kad kai vaikas sistemingai praleidžia pamokas arba visiškai nustoja eiti į mokyklą, dažnai tai būna pasekmė kitų paauglio sunkumų. Paprastai taip nutinka tada, kai vaiko elgesys jau būna pakitęs dėl apleistumo ar ilgalaikių emocinių išgyvenimų šeimos aplinkoje, patiriamų patyčių mokykloje bei kitų iššūkių.
Aleksandro Naryškin nuotrauka
2023-11-06
Ruduo artėja link pabaigos. Miškas, pavasarį skambantis nuo paukščių giesmių ir vabzdžių zvimbimo, dabar tylus. Tik šnara nukritę lapai po kojomis, ūžia vėjas medžių viršūnėse, kartais girdisi kėkštų barniai. Tačiau šiltesnėmis dienomis dar galima tikėtis įdomių netikėtų susitikimų.
VSB
2023-10-30
Spalio 26 d. Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo jau 7–ąją jaunimui skirtą konferenciją „Sakau TAIP sveikam gyvenimui“. Jos tikslas – didinti jaunimo sveikatos žinių raštingumą, ugdyti savivertę, skatinti kritinį mąstymą, atsakomybės prisiėmimą už savo pasirinkimus, lemiančius sveikatą.
vaikai
2023-10-23
Vaiko teisių gynėjų turimi statistiniai duomenys rodo, jog per šių metų devynis mėnesius gautų pranešimų skaičius, lyginant su praėjusiais metais, šoktelėjo į viršų daugiau nei 20 proc. O rugsėjį pranešimų sulaukta daugiausiai, tad vaiko teisių gynėjai reagavo kas 9 minutes. Toks išaugęs pranešimų skaičius siejamas su mokinių grįžimu į ugdymo įstaigas, aktyvesniu jų įsitraukimu į socialinį gyvenimą ir didesnėmis visuomenės, ypač mokyklų bendruomenių, galimybėmis pastebėti ir atpažinti sunkumus, su kuriais susiduria vaikai.
STT
2023-10-19
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, buvo surinkta pakankamai duomenų dėl įtariamo piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo bei jų panaudojimo. Įtarimai pareikšti buvusiam Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Sergejui Dmitrijevui.
asta verumbickiene
2023-10-19
Tauragės ligoninė – saugi ir patogi vieta gimdyti, viena dažniausiai gimdyvių rekomenduojamų gydymo įstaigų šalyje. Dauguma jų antrą kartą rinktųsi ir čia į pasaulį ateinantiems kūdikiams padedančias akušeres. Taip Tauragės ligoninės paslaugas įvertino apklausos „Mano gimdymas“ respondentės.