2019 Balandžio 19 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Birutė SLAVINSKIENĖ

Nors vietinė rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą skaičiuojama jau ne pirmi metai, besipiktinančių ja vis dar netrūksta. „Tauragės žinias“ pasiekė Lomiuose gyvenančios moters skundas. Ji su ašaromis pasakoja, kad turi labai daug mokėti už atliekų išvežimą. Moteris yra našlė, gyvena viena nuosavame namuke, o mokėti turi 42 eurus – už 24 konteinerius. Ji sako tiek šiukšlių tikrai neišmetanti. Moteriai keista, kad dvi jos kaimynės, irgi tokiuose pačiuose nuosavuose namuose gyvenančios našlės, moka kur kas mažiau – tik po 20 eurų.   

Žalgirių gimnazija sparčiai kyla reitingų lentelėse: vos prieš keletą metų buvusi maždaug 200-ojoje vietoje, dabar pagal egzaminų rezultatus ji nacionaliniame 360-ies gimnazijų reitinge pakilo į 111-ąją vietą, o pagal olimpiadų rezultatus įrašyta 35-ojoje pozicijoje. Kaip sako gimnazijai ketverius metus vadovaujantis direktorius Jonas Jatautas, dabar pristatoma 4.0 jos versija ar modelis – jei ne revoliucija, tai bent pokytis, susijęs su nauja vadyba. „Tai, ką mums pavyko nuveikti per pastaruosius metus, rodo didžiulį gimnazijos mokytojų profesinį potencialą ir gebėjimą tobulėti“, – teigia jis.

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės padalinys pagaliau turi vadovą – laimėjęs konkursą, kuriame dalyvavo net 11 kandidatų, į šias pareigas paskirtas Raimondas Matemaitis. Pareigas jis pradėjo eiti nuo pirmadienio.

Pilies aikštėje, kiek pavėlavusi, pagaliau šurmuliuoja Kaziuko mugė – linksma, spalvinga šventė. Nors penktadienio rytas gana vėsus, o ir sinoptikai gąsdina lietumi, prekeivių čia sugužėjo iš tiesų daug. Susirinko jie iš visos Lietuvos, kiekvienas su savo grožybėmis ir skanėstais.

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o vakar – P. Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

Vietų, kur galima gana skaniai ir nebrangiai pavalgyti, Tauragės centre netrūksta. Tačiau vakar Vytauto gatvėje, buvusiose „Laukinio slėnio“ patalpose, duris atvėrė dar viena valgykla. Ją atidariusi Ana Valčiukienė seniai garsėja kaip puiki šeimininkė, tad konkurencijos sako nesibaiminanti. Ji žada maitinti ne tik skaniai, bet ir kuo sveikiau – maistas nebus paskendęs riebaluose ir padažuose, daržovės bus tik sezoninės, o majonezas – naminis.

Kokios projektų finansavimo galimybės, kaip juos pateikti Kultūros tarybai, kokia yra kultūrinių renginių statistika, kokie siūlymai – tokius ir daug kitų klausimų analizavo į konferenciją Tauragės pilies menėse susirinkę daugiau nei 70 Tauragės apskrities kultūros centrų, bibliotekų, muziejų, nevyriausybinių organizacijų specialistų. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ pilies menėse surengta Tauragės apskrities regioninės kultūros tarybos (RKT) konferencija – pirmoji tokia šalyje, o jos organizatoriai – labai aktyvią veiklą pradėjusi Tauragės apskrities regioninė kultūros taryba. Ne tik jos nariai, bet ir gausiai susirinkusi regiono kultūros bendruomenė klausė įdomių pranešimų, diskutavo apie kuriamą regiono kultūros strategiją. 

Jaunam žmogui imtis nuosavo verslo reikia nemažai drąsos. 27-erių Viktorija Andrikienė tam ryžosi – vakar ji atidarė didelių dydžių moteriškų drabužių parduotuvę. Susidoroti su kylančiais iššūkiais ir įgyvendinti savo svajonę Viktorijai jėgų suteikia artimųjų palaikymas ir neblėstantis optimizmas.