2020 Sausio 22 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Indrė VAIŠNORAITĖ

Mokytojai spalį jau gavo algas, paskaičiuotas pagal naująjį etatinio apmokėjimo modelį „Medus“. Deja, žadėtu mokytojų profesijos prestižo didinimu, kurį turėjo atnešti reforma, nekvepia. Mokytojų profsąjungos pirmininkas Gediminas Marozas atviras – atlyginimai mokytojams nekilo. Patys pedagogai atvirauja, kad ir taip vargani skatikai tiesiog perdėliojami iš vienos kišenės į kitą.

Šiandien – mokslo metų pradžia, rudenėjant miestui į mokyklas sugrįžta mokiniai ir jų mokytojai. Mokytojas – pašaukimo profesija, su tuo turbūt sutiks kiekvienas. Taip pat vis drąsiau kalbama, kad mokytojo profesija vėl privalo tapti prestižine, nes jaunoji karta – valstybės ateitis ir nėra svarbesnio darbo už jos ugdymą. Kaip visgi yra iš tikrųjų, kaip gimsta meilė vaikams ir darbui, apie tai kalbamės su Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Gintare Kolesnikova.

Iki mokslo metų pradžios lieka vos dvi savaitės. Šiemet kilo nemažai diskusijų, kada reikėtų pradėti mokslo metus: rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, ar rugsėjo 3-ąją, pirmadienį. Švietimo ir mokslo ministerija leidžia mokykloms rinktis kada pradėti mokslo metus, taigi rajono mokyklos ir rinkosi, tiesa, nepriėmė bendro sprendimo ir susiskirstė į dvi grupes.