2020 Liepos 14 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Indrė VAIŠNORAITĖ

Mokytojai spalį jau gavo algas, paskaičiuotas pagal naująjį etatinio apmokėjimo modelį „Medus“. Deja, žadėtu mokytojų profesijos prestižo didinimu, kurį turėjo atnešti reforma, nekvepia. Mokytojų profsąjungos pirmininkas Gediminas Marozas atviras – atlyginimai mokytojams nekilo. Patys pedagogai atvirauja, kad ir taip vargani skatikai tiesiog perdėliojami iš vienos kišenės į kitą.

Prieš rugsėjo 1-ąją gėlių prekeiviai asortimentą papildo kardeliais, mat tradiciškai šiais žiedais sveikinami mokytojai. Vytauto gatvė, kaip įprastai, jau pilna gėlių. Šiemet, kaip ir kasmet, pirkėjų laukia platus spalvų pasirinkimas. Gėles siūlo ir prekybos centrai.

Šiandien – mokslo metų pradžia, rudenėjant miestui į mokyklas sugrįžta mokiniai ir jų mokytojai. Mokytojas – pašaukimo profesija, su tuo turbūt sutiks kiekvienas. Taip pat vis drąsiau kalbama, kad mokytojo profesija vėl privalo tapti prestižine, nes jaunoji karta – valstybės ateitis ir nėra svarbesnio darbo už jos ugdymą. Kaip visgi yra iš tikrųjų, kaip gimsta meilė vaikams ir darbui, apie tai kalbamės su Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Gintare Kolesnikova.

Iki mokslo metų pradžios lieka vos dvi savaitės. Šiemet kilo nemažai diskusijų, kada reikėtų pradėti mokslo metus: rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, ar rugsėjo 3-ąją, pirmadienį. Švietimo ir mokslo ministerija leidžia mokykloms rinktis kada pradėti mokslo metus, taigi rajono mokyklos ir rinkosi, tiesa, nepriėmė bendro sprendimo ir susiskirstė į dvi grupes.

Keliaudami dažnai renkamės dar nepažintus, neaplankytus kraštus ir susiduriame su problema, kur nakvoti palydėjus saulę. Internete galima rasti daugybę įvairiausių nakvynės pasiūlymų, viskas priklauso nuo jūsų norų ir piniginės dydžio, bet  ar viešbučiai, apartamentai ir nakvynės namai yra vienintelis pasirinkimas? Šiame straipsnyje jums prisatome dar vieną nakvynės variantą, kuriuo pasinaudoti išdrįs tikrai ne visi.

Karšti, tvankūs, tropikus primenantys orai šiemet džiugina Lietuvą. Kaip žinia,  šiluma ne visada tik džiugina, neretai žmonės kenčia nuo perkaitimo ir kitų karščio keliamų negalavimų. Karštiems orams užsibuvus Lietuvoje, Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daivos Genienės klausiame kaip reikėtų elgtis tokiomis karštomis dienomis? Kaip išvengti nemalonumų ir ar verta lepintis saulės voniomis?