2017 Spalio 23 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Eglė ČERVINSKAITĖ

Praėjusį trečiadienį nuspręsta, jog bilietai į Kultūros centro organizuojamus renginius galės kainuoti brangiau.  Įstaigos direktorius Virginijus Bartušis prašymą Tarybai leisti kultūros centrui nustatyti renginių bilietų kainas atsižvelgiant į sutarties su atlikėju kainą motyvavo tuo, jog negali pasikviesti į Tauragę aukštesnio lygio atlikėjų, kadangi savivaldybės nustatyta standartinė bilieto kaina – iki 3 eurų, yra per maža. 

Antrus metus valstybiniu mastu organizuojama rudeninė moliūgų šventė „Moliūgo šypsena“ aktyvių Tauragės pedagogų dėka džiugina ir vietinius moksleivius. Šiemet prie šios akcijos buvo kviečiamos jungtis ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio lietuvių švietimo įstaigų bendruomenės. Kaip ir pernai, po išvykos į Vilnių, moliūgų šventė surengta Tauragės M. Mažvydo progimnazijoje. Praėjusiais metais rinktas didžiausias moliūgas, šiemet iš moliūgų dėliota šypsena. Švente norima ne tik suburti ir  įtraukti bendruomenes į rudeninių daržovių puotą, bet ir akcentuoti aplinkosaugines problemas ir „žalią“ gyvenimo būdą. Visoje Lietuvoje prisijungti prie akcijos vaikai kviečiami šūkiu: „Gerumas valdo pasaulį“. 

Tauragės rajone yra 239 įmonės, kuriose atlyginimai nesiekia minimumo. Vos dviejų ar trijų šimtų eurų atlyginimą moka žinomi autoservisai, maitinimo įstaigos, parduotuvės ir net medžio apdirbimo įmonės. Šiuos viešus duomenis skelbia „Sodra“, siekdama mažinti vieną iš šešėlinės ekonomikos reiškinių – dalies darbo užmokesčio mokėjimą „vokeliuose“. 

Į Tauragės rajono savivaldybę kreipėsi pasipiktinę Tauragės kultūros centro meno kolektyvų vadovai – esą įstaigos direktorius Virginijus Bartušis reikalauja jų savo noru susimažinti darbo krūvius iki 0,25 etato. Liaudies teatro režisierė Algima Juščiuvienė atviravo, jog neatlaikiusi spaudimo atsisakė vadovauti kolektyvui. Pareigas paliko ir dar du meno vadovai. Tiesa, V. Bartušis teigia, jog jie tai padarė dėl kitų priežasčių, o Kultūros centre vyksta ne reorganizacija, o efektyvumo analizė. Kad etatų mažinti neskubama, patvirtino ir vicemerė Virginija Eičienė. Tačiau kultūros sritį kuruojanti politikė teigė, jog optimizacijos procesas sustabdytas tik meno vadovams pakėlus maištą ir įsikišus savivaldybei. 

Rugsėjo 27-ąją opozicija kreipėsi į Klaipėdos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą dėl savivaldybei išmokėtų Butų ūkio dividendų. Pareiškimą pasirašė visi 12 opozicijos narių, taip pat ir su Butų ūkiu konkuruojančios UAB „Tauragės būstas“ vadovas Kęstutis Petkus. Pareiškimu opozicija išreiškė abejones, jog dividendai galėjo būti išmokėti iš daugiabučių gyventojų sukauptų pinigų. Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigia, jog tai absurdas – dokumentai įrodo, kad gyventojų pinigai laikomi atskirose sąskaitose ir yra neliečiami. 

Ligoninės stebėtojų taryba skambina pavojaus varpais – įstaigai trūksta apyvartinių lėšų, nėra iš ko mokėti atlyginimų darbuotojams. Tokia situacija, anot VšĮ Tauragės ligoninės Stebėtojų tarybos pirmininko, Tauragės savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, ne naujiena, be to, būdinga daugumai šalies gydymo įstaigų. 

Nuo praėjusių metų rengta rajono sporto strategija įgavo realų pavidalą. Praėjusį ketvirtadienį mero patarėjas Dovydas Kaminskas žiniasklaidos priemonėms išplatino spaudos pranešimą, kuriuo kviečiama susipažinti su parengtu galutiniu dokumentu. Pagal strategiją,  Tauragės sporto sistemos laukia reorganizacija:  dokumento „vinis“ – Tauragės sporto centro ir Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos sujungimas, visas mokyklos funkcijas perduodant Sporto centrui. Sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas neslepia šiems planams nepritariantis – anot jo, tokios žinios Mokytojų dienos proga – akibrokštas. 

Praėjusią savaitę ekskavatorius nugriovė miesto centre, Dariaus ir Girėno bei Vasario 16-osios gatvių sankryžoje esantį medinį pastatą. Vos tik apleistas medinis namas virto griuvėsių krūva, socialiniame tinkle „Facebook“ sentimentus išliejo būrys žinomų tauragiškių. Muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus apgailestavo, jog  „negailestingas laikas ir nūdienos iššūkiai“ privertė atsisveikinti su vienu įspūdingiausių prieškariu statytų pastatų.

Pirmadienį paskelbtas konkursas Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigoms užimti. Dokumentai per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą priimami iki spalio 6 dienos. Daugiau nei pusmetį laisvas postas jau spėjo tapti bene karščiausia rajono kėde – viešoje erdvėje spėliojama, kas galėtų į jį pretenduoti.

Lietinga vasara ir dar drėgnesnis ruduo Lietuvos ūkininkams pridarė tiek žalos, kad savivaldybės viena po kitos skelbia ekstremalią padėtį. Žemdirbiai šaukiasi valstybės institucijų pagalbos – laukuose pūva dar nenukulti javai,  rudeninė sėja nepradėta, žemės ūkio technika klimpsta. Ūkininkus spaudžia sutartys su žemės ūkio produkcijos supirkėjais bei įsipareigojimai Nacionalinei mokėjimo agentūrai ir bankams. Jau žinoma, kad Tauragės rajone neįvažiuojama per 1 000 ha dirbamų laukų. Trylika  šalies savivaldybių, tarp jų ir Tauragė, paskelbė ekstremalią padėtį. Tokios kritiškos situacijos rajone keturiolika metų Kaimo reikalų skyriui vadovaujanti Ramutė Noreikienė nepamena.