2017 Birželio 27 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Eglė ČERVINSKAITĖ

Pirmadienį Tarybos posėdyje politikai dalijosi įtakos zonomis – vieši pranešimai, kaltinimai, šantažas boikotuoti posėdį – sunkiąją artileriją naudojo opozicinė socdemų frakcija, siekdama priversti valdančiuosius iš posėdžio darbotvarkės išbraukti klausimą dėl „Dunokų“ ir Butų ūkio privatizavimo. Pašto dėžutėse išplatintuose pranešimuose buvo raginami sukilti ir gyventojai, tačiau jokių incidentų nei pasisakymų nesulaukta. Nors opozicija nusišalino nuo 42-uoju klausimu svarstyto „Dunokų“ ir Butų ūkio privatizavimo sprendimo priėmimo, valdančioji dauguma vienbalsiai nubalsavo įtraukti minėtų savivaldybės kontroliuojamų įmonių akcijas į privatizuojamų sąrašą.

Į šiandien 10.00 val. prasidėsiančio Tarybos posėdžio darbotvarkę yra įtrauktas sprendimo projektas dėl UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ privatizavimo. Praėjusią savaitę vykusio Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto posėdžio metu paaiškėjo, kad dėl šio sprendimo opozicija rimtai ketina suremti ietis su valdančiaisiais, socialdemokratų frakcijos lyderiai kalbėjo net neketinantys šio klausimo svarstyti ar prisidėti prie sprendimo priėmimo. Vietoje to ironiškai pasiūlė į privatizuojamų objektų sąrašą įtraukti savivaldybės administracijos pastatą ir teigė ketinantys viešai kreiptis pagalbos į visuomenę. Valdantieji savo ruožtu tikino, kad savivaldybės kišimasis į paslaugų rinką rodo, jog siekiama tarnauti kažkieno interesams, o ne žmonėms.

Praūžus Miesto šventės renginiams, ilgai tylu Tauragėje nebus. Vasaros metu mūsų mieste organizuojami net trys tradiciniai profesionaliosios muzikos festivaliai jau laukia savo eilės – neužilgo prasidės „VII Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis“, „Džiazo dienos Tauragėje“, „Tarptautinis M. Mažvydo sakralinės muzikos festivalis“. Jų organizatoriai kalba, jog tai galėtų atverti kelią Tauragei tapti Kultūros sostine, tačiau pasigenda kultūros politikos formavimo savivaldybės lygmeniu.

Gruzinų delegacijos Tauragėje ir tauragiškių išvykos į Zestafonį jau tapo nieko nebestebinančia tradicija, tačiau nedaugelis žino, nuo ko prasidėjo saitai, lėmę dešimtmečius nenutrūkstančią tautų draugystę. Istorija, sujungusi miestus, siekia karo laikus, kuomet Žygaičiuose žuvo gruzinas Aleksandras Bibilašvilis. Jo šeima po 36-erių metų pertraukos praėjusią savaitę atvyko į Tauragę ir lankė senelio kapą bei sutiko pasidalinti jausminga patirtimi apie viešnagę.

Tarailių progimnazijos vadovybė prašo savivaldybės atlaisvinti patalpas, kuriose yra įsikūręs B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Tarailių filialas. Šios patalpos mokyklai reikalingos vaikų maitinimo organizavimui, o laikyti viename pastate dvi bibliotekas esą ir taip yra pinigų švaistymas. Dėl to darbo jau nuo liepos 1 gali netekti du bibliotekos darbuotojai.

Švietimo skyriaus duomenimis, į darželius šiemet Tauragėje netelpa maždaug 146 vaikai. Savivaldybės administracija suka galvas, kokiomis priemonėmis spręsti šią problemą. Tarp jų – kompensacijos auklę samdantiems ar privačių darželių paslaugomis besinaudojantiems vaikų tėvams, naujų darželio grupių kūrimas, tvarkos, kai vaiko priežiūros atostogose esantys tėvai galėdavo nevesti vaiko į darželį kiek tik nori ir už jį nemokėti, naikinimas.

Šiandien Tauragės muzikos mokykla rengia stojamuosius egzaminus bei laukia vaikų, kuriuos traukia paslaptingas muzikos pasaulis. Kad suprastume, kodėl verta į savo gyvenimą įsileisti muziką, pakalbinome vieną iš įdomiausių pučiamųjų instrumentų – klarnetą – įvaldžiusį mokytoją, Muzikos mokyklos pavaduotoją ugdymui, Algirdą Petraitį. Pedagogas papasakojo, jog Muzikos mokyklos mokiniai ugdomi ne tik muzikaliai – iš čia jie išeina pasisėmę įgūdžių gyvenimui, ir net jei nevalgo muzikanto duonos, yra kitokie – kūrybiškesni, labiau disciplinuoti, įvaldę gilesnius pojūčius.

Tauragės rajono savivaldybė visuomenei pristatė šviežiai sukurtą Tauragės miesto įvaizdį, kurio pagrindiniai akcentai – progresas ir žalioji vizija. Prekinio ženklo, kurį sudaro nauja pozicionavimo legenda, logotipas ir šūkis, kūrimas mokesčių mokėtojams atsiėjo 15 tūkst. eurų. Tikimasi, kad šiuolaikiškas miesto įvaizdis padės atkreipti dėmesį ir sėkmingai papasakoti apie vietovės privalumus, kviesti naujus investuotojus ir turistus bei sustiprins pačių tauragiškių savimonę ir identitetą, aiškiai pozicionuos miesto viziją ir tikslus.

Ketvirtadienį Seime svarstytos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kurių turinys neduoda ramybės visai Lietuvai jau bemaž mėnesį. Viešoje erdvėje ne tik pilasi arši kritika esą nelogiškiems ir pertekliniams draudimams, organizuotas festivalis prie Seimo „Laisvę rokenrolui“, tačiau nevengiama ir patyčių bei įžeidinėjimų alkoholio vartojimą stipriai apriboti užsimojusiems „valstiečiams“. Nepaisant neigiamo informacinio fono, valdantieji nusileido nedaug – alkoholio vartojimo amžiaus cenzas padidintas iki 20-ties metų, uždrausta jo reklama, sutrumpintas pardavimo laikas. Visgi prekiauti alkoholiu mokamuose renginiuose neuždrausta, nemokamuose tai daryti bus galima specialiose zonose. Kai kurie pramogų ir maitinimo verslo atstovai griebiasi už galvų – esą alkoholio problemų sugriežtinta tvarka neišspręs, vietoje to nukentės verslas ir dar didės emigracija bei šešėlinis vartojimas.