2020 Rugsėjo 29 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Eglė ČERVINSKAITĖ

Youtube vlogeris Aleksandras prieš keletą dienų lankėsi Tauragėje. 37 tūkst. sekėjų turintis vaizdo tinklaraštininkas įrašė 39 minučių vaizdo įrašą rusų kalba, kuriame filmavo Tauragės miestą bei komentavo čia atrastus „lobius“. Tad kokį įspūdį mūsų miestas paliko populiariam tinklaraštininkui?

Vakar rinkimų stebėsenos iniciatyva „Žinau, ką renku“ surengė Tauragės vienmandatininkų debatus Bendruomenių namuose. Nors savo dalyvavimą buvo patvirtinę visi 8 kandidatai, debatuose pasirodė tik šeši iš jų. Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus vestoje diskusijoje paliestos švietimo, tos pačios lyties asmenų partnerystės ir santuokos, narkotinių medžiagų vartojimo dekriminalizavimo, regioninės politikos, Seimo nario galių bei kitos temos. Politikai davė po tris pažadus rinkėjams, kurie turėtų padėti apsispręsti, už ką balsuoti rinkimų dieną.

Lietuvoje sugrąžinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, iš pradžių šalyje kilo nemenkas sąmyšis – tarp šaukiamų atlikti pareigą jaunuolių dalis reiškė nepasitenkinimą argumentuodami, jog tuos 9 mėnesius galėtų išnaudoti ir kitaip. Tačiau patriotiško jaunimo jau kuris laikas nebetrūksta – per 90 procentų privalomąją tarnybą kariuomenėje pradedančių šauktinių – savanoriai. Šį rudenį Kęstučio batalione savanoriškai pradėjusio tarnauti tauragiškio Juliaus Norkaus pavyzdys – ypatingas. Meilę Tėvynei jo širdyje augino Šaulių sąjunga, o jo gyslomis teka Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės atkūrėjo Zenono Norkaus kraujas. Juliaus mama Neringa Norkienė atvirauja: šviesaus atminimo senelis didžiuotųsi matydamas, kad anūkas žengia jo pėdomis.

Trečiadienį Tauragės vasaros estradoje vyko žurnalisto Andriaus Tapino organizuojamas „Laisvės piknikas“. Nors oras piknikautojų nelepino – užklupusi liūtis vos nesugriovė apie 21 val. turėjusio prasidėti laidos „Laikykitės ten“ filmavimo, visgi lietui kiek aprimus į sceną šmaikštusis A. Tapinas sugrįžo. O sugrįžęs drėbė iš peties – labiausiai kliuvo Lietuvos futbolo federacijos viceprezidentui Arūnui Pukeliui-Šviniui ir merą įžeidinėjusiems vyresnės kartos Tauragės socialdemokratams.

Žiniasklaidos puslapiuose plačiai nuskambėjusi socialdemokrato Stasio Lapės replika, jog „meras diplomą pirko Kopenhagos turguje“, užtraukė minėtam tarybos nariui Etikos komisijos nemalonę. Nors svarstymo metu S. Lapė savo žodžių neišsižadėjo ir teisinosi ieškojęs demokratijos, jo bendrapartietės Ritos Grigalienės Etikos komisija į mero skundą dėl pažeminimo reagavo principingai. Neetiškas replikas rajono vadovo adresu laidžiusiam politikui rekomenduota Dovydo Kaminsko viešai atsiprašyti.

Visuomenei tolydžio senėjant, neišvengiamai didėja sveikatos priežiūros paslaugų poreikis. Ypač tai aktualu vyresnio amžiaus gyventojams. Tauragėje po pusantrų metų atsiras visiškai naujas – Geriatrijos skyrius, kuriame bus teikiamos gydymo paslaugos senyvo amžiaus žmonėms. Maža to, ligoninė iš esmės plečia priėmimo skyrių bei įrengs Radiologijos diagnostikos kabinetą pirmame aukšte, kad būtų sutaupytos kartais labai brangios minutės tyrimams atlikti. Į abu projektus bus investuota 2,5 milijono eurų.

„Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog į etikos sargų akiratį už vėlavimą pateikti interesų deklaracijas jau kartą patekę Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir administracijos direktorius Modestas Petraitis komisijai apskųsti dar kartą. Mat galiojant nuobaudai – metus atimtai teisei būti skatinamam – M. Petraičiui buvo paskirta 88 eurų premija. Nors pastebėjus klaidą ji iškart grąžinta, VTEK toliau vykdo tyrimą – tiria ir mero, ir administracijos direktoriaus elgesį.

Sekmadienį į per 50 tūkst. tautiečių subūrusį žurnalisto Andriaus Tapino organizuotą Laisvės kelią už demokratiją kovojantiems Baltarusijos žmonėms vyko ir gausus būrys tauragiškių. Savivaldybės išnuomotu autobusu į Laisvės kelią važiavusieji kelionę baigė pėsčiomis – mat autobusui kelią pastojo spūstys, o iki renginio bebuvo likęs vos pusvalandis. Tad nešini gėlėmis ir vėliavomis bei lydimi spūstyje įstrigusių mašinų garso signalų tauragiškiai likusius kilometrus įveikė bėgte, tačiau istorinės akimirkos nepraleido. 

Ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius informavo, jog ilgai lauktas baseino perdavimas komisijai pagaliau įvyko, pastatą eksploatuoti leista. Planuojama baseino atidarymo data kol kas neatskleidžiama.

„Tauragės žiniose“ rašėme, jog dėl šviesaus atminimo Antano Bagdono darbų kolekcijos, iki šiol saugotos Petro Dedūros sodyboje, tarp pastarojo asmens ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ buvo kilęs konfliktas, kurį sprendė teismai. Šiandien, po galutinio Aukščiausiojo teismo verdikto, kad A. Bagdono eksponatai priklauso muziejui, muziejininkai iš Griežpelkių juos gabena į Tauragę.