2017 Gruodžio 15 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Eglė ČERVINSKAITĖ

„Tauragės žinių“ aprašyta istorija, kuomet už vairavimą išgėrus nekaltai nubaustas tauragiškis D. Vidra ieškojo teisybės teismuose, pasiekė kulminaciją. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino, kad Tauragės apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai neteisingai išnagrinėjo bylą ir vietoje jam paskirtos 1200 Eur baudos už girtumą ir vairuotojo pažymėjimo atėmimo paliko viso labo 40 Eur baudą už neįjungtas avarines šviesas ir nepateiktus dokumentus. Nekaltumą įrodęs vyras su žmona neslepia – viltis laimėti bylą jiems sužibo po „Tauragės žinių“ straipsnio, kuriame kalbintas S. Šedbaro advokatų kontoros advokatas Kristijonas Paliutis policijos veiksmus pakomentavo kritiškai – esą taip neturėtų būti. Šeima tuomet kreipėsi į minėtą advokatų kontorą, ir, padedama jų, įrodė savo teisybę. 

Penktuoju bandymu Tauragės rajono savivaldybei pavyko aukcione parduoti Ateities take esantį nekilnojamąjį turtą. Už daugiau nei 177 tūkst. buvusį „Ereliuko“ pastatą įsigijo Mindaugas Apavičius. Verslininko teigimu, bendrovė, pavadinimu „AT14“ sausio–vasario mėnesiais pradės projektavimo , kovą – statybos darbus, o birželį čia jau kursis pirmieji gyventojai. 

Antradienio vakarą tauragiškiai gausiai rinkosi į Kultūros rūmų salę, kur vyko žinomo žurnalisto, rašytojo ir laidų vedėjo Andriaus Tapino kuriamos „Laisvės TV“ laidos „Laikykitės ten“ filmavimas. Žiūrovai plojimais ir kikenimu pasitiko pokštus apie Tauragės aktualijas ir specialų laidos svečią – garsiausią Lietuvos žydą – Daniel Lupshitz.

„Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog Tauragės industrinio parko įkūrėjų, UAB „Švytis“ paraiška rajono savivaldybei dėl Tvenkinių gatvės asfaltavimo su įmonės prisidėjimu siekiant plėsti gamybines teritorijas bene dvi savaites kurstė aistras tarp politikų. Šiandien tarybos posėdyje pranešta, jog įmonė sutiko prisidėti ne 20, o 30 procentų projekto vertės. Nors opozicija dėl investicijų reikšmės Tauragės miestui toną sušvelnino, visgi už sprendimo projektą nebalsavo. 

Tarybos narys, „tvarkietis“ Silverijus Statkus, dėl atostogų metu panaudotų kanceliarinių išlaidų, užsitraukė savivaldybės administracijos nemalonę. Politiko elgesį tyrė savivaldybės Tarybos Etikos ir Antikorupcijos komisijos, svarstoma informaciją perduoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Pats S. Statkus pripažino galimai netinkamai panaudojęs su tarybos nario veikla susijusias išlaidas ir įsipareigojo savivaldybei padarytą žalą atlyginti. 

Trečiadienį  Tauragės rajono savivaldybės Ekonomikos finansų ir strateginio planavimo posėdyje  buvo svarstomas UAB „Švytis“ prašymas, pradėti Tvenkinių gatvės susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų statybos darbus. Bendrovės generalinis direktorius Antanas Stankus tikina, jog čia planuoja įsikurti investuotojai ir sukurti papildomai 100 gerai apmokamų darbo vietų. Todėl būtina pradėti darbus – asfaltuoti gatvę, kurios tiesimui verslininkas yra numatęs skirti 27 tūkst. Eur. Tačiau tokius Tauragės industrinio parko plėtros planus socialdemokratas Pranas Petrošius vertina skeptiškai ir ketina juos stabdyti.  

Vietų darželiuose trūkumo problemą savivaldybė svarsto spręsti remdamasi Skandinavijos pavyzdžiu –  įrengiant modulinį medinį priestatą šalia vieno iš darželių. Jis galėtų talpinti apie 50 vaikų. Esą modulinį priestatą būtų galima ne pirkti, o išsinuomoti ir toks sprendimas atsieitų gerokai pigiau, negu apleisto darželio „Ereliukas“ renovacija ir eksploatavimas. Ši galimybė svarstoma ir dėl to, kad, politikų nuomone, vietų darželiuose trūkumas laikinas –gimstamumas nedidėja, o iškėlus į mokyklas priešmokyklinukus ateityje problema išsispręs visai. 

Prasidėjo konferencija jaunam verslui
  • Įkelta: 2017-11-17

Šiandien vyksta dar viena verslo konferencija Tauragėje. Į praktinę diskusiją pasisemti žinių kviečiami pradedantieji ar tik besirengiantys kurti įmones smulkieji verslininkai. Renginio organizatorius Andrius Laucius džiaugiasi, jog pavyko prisikviesti žinomą nekilnojamojo turto rinkos analitiką, tauragiškį Arnoldą Antanavičių. Ekspertai papasakos, kaip išnaudoti rinkodaros priemones, taip pat apie nekilnojamojo turto rinkos sąveiką su verslu bei apie galimybes pasinaudoti įvairiomis verslo rėmimo priemonėmis.

Tauragės rajono taryba pritarė projektui, pagal kurį bus finansuojamas centralizuotų nuotekų tinklų įvedimas (iki namo pamato ribos) individualių namų gyventojams Tauragės aglomeracijoje. Iki šiol „Tauragės vandenys“ infrastruktūrą atvesdavo tik iki sklypo ribos. Iki namo ir jame įsirengti vamzdynus gyventojai turėdavo savo lėšomis.