2017 Rugpjūčio 22 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Eglė ČERVINSKAITĖ

Praėjusį savaitgalį Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis padovanojo net du puikius koncertus. Penktadienį Pilies kiemelyje flamenko ritmu sukosi ispanė šokėja Maise Márquez, lydima jau antrą kartą į Tauragę atvykusių flamenko virtuozų, na o sekmadienį Švč. Trejybės bažnyčia gaudė nuo klasikinės vargonų muzikos – jais po Šv. Mišių skambino svečias iš Latvijos, Domo vargonininkas Aivars Kalejs.

Praėjusį savaitgalį Kęsčiuose vyko neįprastas bruzdesys – apie 50 bendruomenės narių, pasičiupę kastuvus, šluotas ir kitus įrankius, petys į petį dirbo remontuodami pagrindinę kaimo gatvę. Bendruomenės pirmininkė Lina Baziliauskienė neslėpė džiaugsmo – susivieniję vietiniai gyventojai įrodė, jog savo jėgomis ir darbštumu gali patys pagerinti savo aplinką.

Tauragės rajono savivaldybė, laikydamasi Darnaus judumo plano gairių ir pasitelkdama Europos Sąjungos finansavimą, iki 2019-ųjų planuoja įrengti 5 elektromobilių įkrovimo stoteles, o miesto viešojo transporto parką papildyti 2 elektroautobusais. Naujausiais „Regitros“ duomenimis, šiuo metu Tauragės rajono gatvėmis rieda 7 elektromobiliai. Tikimasi, jog per artimiausius ketverius metus jų skaičius išaugs iki kelių šimtų.

Jau netrukus prasidės Tauragės miesto vizitine kortele laikomo Pilies komplekso erdvių įrengimo darbai. Pietrytinio korpuso rūsį perdavus Tauragės krašto muziejaus žinion, muziejininkams kilo idėja atkurti autentišką jo išplanavimą ir ten įrengti ekspozicines erdves, kurios neabejotinai trauks lankytojus savo istorine atmintimi ir architektūriniu šarmu.

UAB Tauragės butų ūkis ir buvusi įmonės vadovė Edita Vaitkutė-Zinkė pasirašė taikos sutartį dėl dalies iš jai pateikto 32 tūkst. eurų ieškinio. Savivaldybės kontroliuojama įmonė nebereikalaus iš atsakovės padengti 16 tūkst. eurų nuostolių dėl laiku neišsireikalautų delspinigių iš UAB „Tilta“, kurioje iš pareigų atšaukta buvusi Butų ūkio direktorė šiuo metu dirba. Birželio 21 d. šalys pasirašė taikos sutartį, kurioje trečiuoju asmeniu įtraukta minėta bendrovė sumokėjo 8 tūkst. eurų kompensaciją.

Tauragės miesto susisiekimo infrastruktūrai gerinti parengtas Darnaus judumo planas, kurį patvirtino rajono Taryba. Tarp iki 2020 m. numatytų įgyvendinti priemonių – šviesoforas avaringoje  Dariaus ir Girėno bei Veterinarijos gatvių sankryžoje, nauji dviračių takai, tankesni viešojo transporto maršrutai ir įkrovos stotelės elektromobiliams. Dėl dviejų su puse milijonų eurų paramos plano įgyvendinimui bus kreipiamasi į Europos Sąjungą, 5 mln. eurų skirs Kelių priežiūros fondas.

Privatizacijai rengiama savivaldybės valdoma įmonė UAB „Dunokai“ gali netekti pajamų iš miesto tvarkymo – pasibaigus 5 m. trukusiai komunalinių paslaugų teikimo sutarčiai, skelbiamas naujas konkursas. Anksčiau kapinių tvarkymo, apšvietimo darbų ir šaligatvių, kelių ir skverų remonto bei valymo paslaugas be konkurencijos teikusi įmonė jau pralaimėjo vieną konkursą – komunalines atliekas nuo 2015-ųjų metų surenka UAB „Ekonovus“. Bendrovės pajamos dėl to sumažėjo 15 proc.

Praėjusią savaitę nerimusios aistros dėl „Šaltinio“ progimnazijos direktorės Jūratė Lazdauskienės pasitraukimo iš užimamų pareigų kulminaciją pasiekė liepos 26-osios Tarybos posėdyje. Politikai turėjo apsispręsti, ar tenkinti mokyklos vadovės prašymą atleisti ją iš darbo nuo rugsėjo 4-tos dienos. Nors Tarybos nariai žodžiu vieningai išreiškė palaikymą direktorei, tiesaus atsakymo, nori toliau dirbti ar ne, J. Lazdauskienė vengė iki pat pabaigos. Po emocingų kalbų ir teisės aktų nagrinėjimo, Vyriausybės atstovės prie sienos remiama J. Lazdauskienė pagaliau ištarė svarbiausią savaitės frazę: „jei Taryba parodys pasitikėjimą, taip, aš  lieku „Šaltinyje“. „Tauragės žinių“ duomenimis, prašymą likti darbe direktorė pateikė jau kitą dieną.

Praėjusį antradienį Tauragės apylinkės teisme turėjo vykti Batakių vidurinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus teismo posėdis. Tačiau, neatvykus kaltinamojo advokatui, jis buvo atidėtas. R. Varanavičius teigė tikintis būsiąs nubaustas tik administracine tvarka ir ketinantis dirbti toliau.