sleivys
2023-09-06
Prie dvasinių vertybių budintys ir tautos labui triūsiantys žmonės visiems laikams lieka tarsi negęstantys švyturiai. Kaip rašo Teklė Mozerytė („Tauragiškių balsas“, 1996), gauriškiams toks švyturys buvo, yra ir liks Kazimieras Šleivys. Jis, kaip neišsenkantis šaltinis, kupinas pačių netikėčiausių sumanymų, išplėtojo aktyviai ir vaisingą veiklą savo parapijoje ir ne tik joje. Gaurės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kunigas kanauninkas K. Šleivys šioje parapijoje ištarnavo 25-erius metus. Jis buvo ne tik 50-ies kaimų parapijos klebonas, bet ir energingas visuomenininkas: suorganizavo savivaldybę, verbavo savanorius, įsteigė parapijos namus, pradžios mokyklą.  
2imoniu sujungimas.JPG
2023-09-06
Trečiadienį  į posėdį susirinkusi Tauragės rajono savivaldybės taryba pritarė, kad UAB Butų ūkis būtų prijungta prie Tauragės šilumos tinklų. Teigiama, kad tai leis savivaldybės įmones valdyti efektyviau. Tiesa, prieš tai teko priimti kitą sprendimą – Butų ūkį ir „Dunokus“ išbraukti ir privatizuojamų objektų sąrašo.
lomiai
2023-09-05
Trečiadienį į posėdį susirinkusi savivaldybės taryba perėmė senokai nenaudojamą Lomių mokyklos pastatą į savo apskaitą ir leido jį be konkurso išnuomoti viešajai įstaigai „Bailara“, kuri ten rengs šokių ir sporto stovyklas. Lomių bendruomenė nustebusi – su ja niekas nesitarė.
posmai
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
nuotrauka
2023-09-04
Tauragės kaimiškoji seniūnija kurį laiką buvo be vadovų – pernai pareigas palikus ilgametei seniūnei Danguolei Jatautienei seniūnijai laikinai vadovavo jos pavaduotojas Mindaugas Černeckas. Pavasarį iš darbo išėjo ir jis. Šio mėnesio pradžioje surengtą konkursą šioms pareigoms eiti laimėjo Laura Mėlinavičienė. 
nuotrauka
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“. 
nuotrauka
2023-09-02
​​​​​​​Iki šiol Tauragės savivaldybėje dirbo tik vienas vicemeras, antrojo kėdė buvo tuščia. Trečiadienį savivaldybės taryba pritarė Tauragės rajono savivaldybės mero teiktai kandidatūrai į antrojo vicemero pareigas. Juo tapo Donatas Dirginčius.
genutes spektaklis
2023-09-02
Ak, tos tradicijos! Kaip įsiveržė 2005-aisiais su spektakliu Žemaitės „Trys mylimos“ į Jūros gatvėje stovinčią Košių sodybą, taip ir nerimsta... „Okupuotos“ buvo Agutės ir Zenono Radvilų, Rimutės ir Vaclovo Karbauskių, Danguolės ir Raimondo Ramanauskų, Petro Dedūros sodybos. Ir vis su naujom premjerom, su kokia nors vakaro staigmena, gausa žiūrovų ir visiškai neliūdint, kad baigiasi vasara.
sildymas
2023-08-29
Vasara ir karščiai baigiasi, tad vis dažniau susimąstome apie artėjantį šildymo sezoną. Kiek šiemet kainuos šildymas? Kai viskas brangsta, ar neteks ir už jį mokėti daugiau? Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas turi gerų žinių: šilumos kaina, prognozuojama, bus 2,5 ct/kWh mažesnė nei praėjusį šildymo sezoną. 
turgus
2023-08-28
Šeštadienį turgaus prekiautojai kalbėjo, kad tai paskutinė turgaus darbo diena, neva jis parduotas ir uždaromas. Paaiškėjo, kad tai ne visai tiesa: turgus parduotas, tačiau kol kas dirbs kaip dirbęs.