Autorės nuotrauka
Pastaruoju metu žiniasklaidoje aidint garsenybių skyrybų skandalams retai beišgirsi apie laimingas santuokas. Galbūt dėl to, kad laimė mėgsta tylą? Tyliai, tačiau laimingai gyvena ir aukštupiškiai Birutė ir Stanislovas Kuisiai, balandžio 30-ąją atšventę jau 55-ąsias vestuvių metines.
Kuisių terasa Aukštupiuose (Žygaičių seniūnija) papuošta gražiausiomis gėlių kompozicijomis. Tai 55-ųjų vestuvių metinių proga gautos gėlės. Šventės būta smagios – iš užsienio sugrįžo dukros šeima, atvyko sūnus, susirinko giminaičiai bei kaimynai.
Sūnus Vygantas gyvena čia pat, Aukštupiuose, dukra Lijana – Norvegijoje. Kuisiai džiaugiasi jau 5-iais anūkais bei proanūkiu.
Birutė pasakojo, kad gimtadienio proga sūnus padovanojo planšetę, tad ji vis peržiūri naujienas, o svarbiausia – susisiekia su užsienyje gyvenančia dukra ir anūkais.
Sveikata sutuoktiniai labai nesiskundžia – 83-iuosius einantis Stanislovas ir 73-ejų Birutė dar laiko 7 avis, vištų, turi vieną avilį ir gražina bei puoselėja savo sodybą. Ir ne veltui – Kuisių sodyba ne kartą Lietuvos mastu įvertinta geriausiai tvarkomų sodybų nominacijoje.
Atsidavęs ugniagesys
Stanislovas nuo 1965-ųjų daug metų dirbo gaisrinėje, tėčio pėdomis pasekė ir sūnus. Vėliau Stanislovą pakvietė dirbti kolūkio raguočių komplekse Aukštupiuose, prižiūrėti pieno linijas.
– Darbas buvo čia pat, atlyginimas geras, tik reikėdavo ryte anksti keltis, o vakare vėlai gulti. Žiemą jau 5–6 val. reikėdavo keltis ir eiti į darbą, – pasakojo Stanislovas, pridūręs, kad septynerius metus taip ir dirbo be poilsio dienų.
Stanislovo darbo stažas – 45 metai.
O Birutė kilusi iš Liolių, Kelmės rajono. Ji dirbo pardavėja Kaltinėnuose, Šilalės rajone. Vėliau brolis pasakė, kad Aukštupiuose reikia pardavėjos. Tad ji ir atsikraustė Aukštupius.
Iš pradžių susipažinę, pabendravę Birutė ir Stanislovas dar nesvarstė apie vestuves. Bet vėliau Stanislovas jau ir siūlydavo tuoktis, bet Birutė vis atidėliodavo.
– Stanislovas buvo gaisrininkas, gaisrinė tada dar buvo Aukštupiuose. O aš atvažiuodavau pas brolį, kuris gavo paskyrimą į Aukštupius. Jis buvo brigadininkas, agronomas. Pas mus Lioliuose nebuvo mados eiti į šokius. Aukštupiuose šokiai vykdavo gražiai įrengtuose kultūros namuose, grodavo orkestras, – prisiminimais dalijosi Birutė.
Vėliau sulaukusi paskyrimo dirbti parduotuvėje prie Medvėgalio kalno Šilalės rajone, moteris teigė pagalvojusi, kad geriau susituokti ir atsikraustyti gyventi į Aukštupius.
– Ten buvo labai atoki vieta, kažkaip man, merginai iš kaimo, atrodė ten pernelyg baisu dirbti, tad ir nusprendžiau persikraustyti ten, kur širdžiai mieliau, – mintimis pasidalijo Birutė. Tada Birutė ir sutiko susituokti, nes Stanislovas vis primindavo apie vestuves.
Iki vestuvių Kuisiai draugavo dvejus metus, vis pasikalbėdavo, susirašydavo laiškais.
– Nuvažiuodavau pas Birutę kartais ir savo motociklu „Jawa“. Kelias – apie 70 kilometrų, – prisiminė Stanislovas.
Prakalbusi apie motociklą šeima prisiminė ir linksmą nutikimą:
– Birutė į darbą važiuodavo „Jawa“, o vėliau norėjo išbandyti vairuoti „Emką“ su lopšiu. Pakeliui buvo vienas mažas prūdukas ir kitas didelis. Sakiau, važiuok tiesiai, paskui reiks sukti, o ji – tiesiai į tą mažąjį prūduką... – juokėsi sutuoktiniai.
Birutė pasakojo daugiau prie motociklo vairo nebesėdusi.
– Buvo jau baugu važiuoti, – prisiminė ji.
Motociklu jie važiuodavo į turgų, į Kelmę aplankyti Birutės tėvų. Lopšyje kartu keliaudavo ir sūnus.
– Apkamšydavom pagalvėmis ir jis ramiausiai miegodavo, – prisiminė Birutė.
Susituokė jauni
Birutė ir Stanislovas susituokė, kai jai buvo 18 metų, jam 26-eri. Ir švęsta gana įdomiai – pirmiausia atšventė Lioliuose, pas jaunosios tėvus, o kitą dieną grįžo į Būdviečius, Stanislovo tėviškę, kur irgi laukė gausus svečių būrys.
Po vedybų praėjus keliems metams šeima susilaukė vaikų ir Birutė į darbus nebegrįžo – liko prižiūrėti namų ir auginti vaikų.
– Vaikai maži, o vyras dirbo gaisrinėje – turėdavo dvi laisvas, o trečią dieną jau reikėdavo budėti visą parą. Gyvenom dar tada vienkiemyje, man reikėdavo prižiūrėti vaikus, šerti gyvulius, – kalbėjo Birutė.
Dešimt metų Birutė ir Stanislovas pragyveno vyro gimtinėje Būdviečiuose, Kirmėlyne vadintame vienkiemyje.
Remontavosi namus, ūkinius pastatus, paskui, kai prasidėjo perkėlimas į gyvenvietes, pradėjo statytis namą Aukštupiuose. 1978-ųjų pavasarį pradėjo statyti namą, o rudenį jau ir įsikėlė. Iš pradžių – į pirmą aukštą, po truputį įsirenginėjo ir antrąjį. Dabar per atostogas ten įsikuria vaikai ir anūkai.
– Stanislovas pastatė namą beveik pats vienas, gal mūryti ir ištinkuoti tik pasisamdė, o visa kita po truputį įrengė pats, – vyrą gyrė Birutė.
– Susikūrėme jaukų lizdelį, – pridūrė Stanislovas.
Augino anūkus
Dukrai išvažiavus į užsienį anūkus Kuisiai augino nuo mažens iki 11 ir 13 metų. Vaikai labai pasiilgdavo mamos, tad vėliau dukra juos išsivežė į Norvegiją.
– Auginome kaip savo vaikus, – kalbėjo Birutė.
Taip susiklostė, kad jų mažasis anūkėlis nelankė paruošiamosios klasės, o keliavo tiesiai į pirmąją.
– Jam buvo sunku pasivyti kitus vaikus. Sušildavom, kol išmokėm skaityti, – juokiasi Stanislovas. – Tikriausiai du mėnesius vargome, o vėliau jau kuo puikiausiai pramoko. Ketvirtąją klasę jau baigė geriausiais įvertinimais.
Seneliai džiaugiasi, kad anūkai juos aplanko. Štai vienas, dar tebegyvenantis Norvegijoje, ekspromtu internete radęs nebrangius bilietus, neseniai savaitgalį aplankė senelius.
– Vaikai, anūkai mūsų tikrai geri, nesu girdėjusi jokio blogio žodžio. Nei mes sakydavom savo tėveliams, nei jie mums. Matyt, matė mūsų pavyzdį, – teigė Birutė.
Visuomet darnoje
Kokia to ilgo ir gražaus gyvenimo kartu paslaptis? Kuisiai atsako su šypsena.
– Muštynių tai nėra buvę, – juokiasi sutuoktiniai. – Susipykt susipykstam, bet ir susitaikom.
Birutė sakė, gyvenime vyras nėra jos pastūmęs ar kokio negražaus žodžio pasakęs.
– Kur eidavom – visada kartu, nesiskirdavome. Tikriausiai ir tai prisidėjo prie mūsų gražios ir darnios santuokos, – kalbėjo Stanislovas.
Autorės nuotrauka
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie per pastarąją parą užfiksuotus įvykius: Neblaivūs vairuotojaiLiepos 14 d. apie 15.57 val. Pagėgių savivaldybėje, Kentrių kaime, sustabdytas automobilis „VW Passat“, kurį vairavo neblaivus (2,20 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gimęs 1982 m. Pradėtas ikit
Startuoja „Caritas klauso“ – emocinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms, – skelbia Lietuvos Caritas. Nemokamą ir konfidencialią pagalbą „Caritas klauso“ telefonu 0 800 700 08 darbo dienomis nuo 9 iki 19 valandos užtikrins per 70 specialiai apmokytų savanorių. „Caritas klauso“ skambučių centrai
Prieš du mėnesius įsikūręs „Beach Tennis Club Tauragė“ kviečia šio sporto entuziastus į du atkaklius turnyrus. „Šilo“ aikštyne vyks reitinginės Lietuvos paplūdimio teniso federacijos (LPTF) PT10 varžybos ir atranka į Europos čempionatą. „Jūros“ upės pakrantėje įsikūręs Tauragės
Šiemet Lauksargiams minint 360 metų jubiliejų, švente rūpinasi bendruomenės nariai, kurių dalies tėvai ir seneliai atsikėlė į dabartinę seniūniją pokariu. 1944 m. vasarą prasidėjusi Rytų Prūsijos gyventojų evakuacija spalio pradžioje vyko jau masiškai ir chaotiškai. Anksčiau išvykę spėjo pasitraukti į saugesnes vi
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai intensyviai tęsia kovą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Liepos 11 d. buvo gauta informacija, kad šilutiškis, gim. 1987 m., automobiliu ,,Opel Astra“ gabena kontrabandines cigaretes, nepaženklintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nusta
Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinės piniginės paramos poskyryje darbą pradėjo specialistė Gabrielė Pakalniškytė. Ji bus atsakinga už gyventojų konsultavimą socialinės paramos skyrimo klausimais, prašymų priėmimą ir apdorojimą, sprendimų ir kitų su socialinės paramos skyrimu susijusių dokumentų p
Pirmieji mokslo metai – jaudinanti patirtis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Būsimi pirmokai žengia į naują gyvenimo etapą, kuriame jų laukia ne tik raidės ir skaičiai, bet ir nauji draugai, taisyklės, mokytoja ir didžiulė emocijų paletė. Tėvai dažnai rūpinasi, ar vaikas moka skaityti, ar turės tinkamą kuprinę, tačiau ne mažiau svarbus pas
Jau tapo tradicija, iškart po miuziklo vakaro Bijotuose, organizuoti ir didžiausią festivalio renginį - šventę, kuri džiugina ir mažus, ir didelius. Liepos 19-ąją, šeštadienį, Bijotų dvaro sodyba vėl prisipildys šurmulio, muzikos ir vasariško džiaugsmo – čia vyks vienas iškiliausių Šila
Bijotų dvaro festivalis – kaip tas karamelinis saldainis: ilgai „grojantis“ ir suteikiantis saldų malonumą. O su kuo dar galima palyginti daugiau kaip mėnesį trunkantį renginį? Prieš porą savaičių Bijotų dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai kvietė į Teatrų subuvimą, o jau šią savaitę į dar porą renginių. Vi
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad 2025 m. liepos 20 d. nuo 9:00 iki 24:00 val. dėl planinių sistemos migravimo darbų į valstybinį duomenų centrą, laikinai neveiks kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sistema, todėl elektroninės vinjetės (e-vinjetė) nebus galimybės nusipirkti nei svetainėje keliumokestis.lt, nei iš plat
Rugpjūčio 14 d. 20 val. Klaipėdos festivalio klausytojai kviečiami į unikalų simfoninės muzikos koncertą „Kodas MKČ", skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ajam jubiliejui. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras", diriguojami vyriausiojo teatro dirigento Tom
Prie Bilionių piliakalnio, etnografinėje sodyboje „Gīvenėms“, vėl susirinko tautodailininkai iš visos Lietuvos – kurti, bendrauti, dalintis idėjomis, tampančiomis medžio dirbiniais, skulptūromis, paveikslais, puošiančiais jau ne vien Bilionių seniūniją, bet visą Šilalės kraštą. Tradicinio tautodailės pl