Rokas Baciuška: „Žinome, kad buvome greičiausi“
Įkelta:
2023-01-24
Nuotrauka
rokas
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas  Baciuška šių metų Dakare  išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.

Nesėkmė tykojo pačioje pabaigoje

R. Baciuška  paskutiniame greičio ruože užtikrintai pirmavo prieš lenką Eriką Goczalą, tačiau kai finišas jau buvo pasiekiamas ranka, sugedo Roko bagio kardanas. Jis buvo priverstas stoti remontui, iššvaistė brangias minutes ir galiausiai liko per žingsnį nuo aukščiausio prizininkų podiumo laiptelio. Nepaisant to lietuvis pagerino praėjusių metų rezultatą, kai debiutiniame savo Dakare finišavo trečias. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

„Svajonę pasiglemžė nesklandumai“, – po finišo teigė jaunasis sportininkas.  

Emocijos jau atslūgo

„Tauragės žinių“ pakalbintas Rokas prisipažino iš pradžių dėl nesėkmės jautęs nusivylimą, tačiau dabar emocijos jau atslūgo.

Paklaustas, ką jautė supratęs, kad prieš pat finišą pergalė slysta iš rankų, Rokas sako: 

– Kai kardanas nusisuko, supratau, kad jau viskas – „arivederči“ pirmai vietai ir reikia bent finišą pasiekti. Dar gerai baigėsi, kad Marekas Goczalas gavo 2 minučių baudą ir mes išlikome antri. Visgi buvo kiti tikslai, bet viskas yra gerai, parodėme stabilumą, lipome ant podiumo. Bendroje įskaitoje tarp visų automobilių baigėme 22 pozicijoje, su bagiu užimti tokią vietą yra neblogas rezultatas. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

Vis dėlto jis mano, kad ši pergalė kartu yra ir didžiausias pralaimėjimas jo karjeroje – pergalė jau buvo ranka pasiekiama, tačiau sėkmei nusisukus išsprūdo iš rankų.  

Paprašytas bent šį tą papasakoti apie Dakaro užkulisius – kokia ten tvyro atmosfera, ar būna kokių intrigų, noro pakenkti, Rokas pasakojo, kad būna visko – lenktynės yra lenktynės, kiekvienas kovoja už save ir nori laimėti, nors to neparodo. Tačiau „Red Bull Can-Am“ komanda, kurios sudėtyje jis lenktyniauja, labai draugiška ir palaikanti.     

R. Baciuška patvirtino visada jaučiąs ir didžiulį tauragiškių palaikymą:

– Visi mane žino, visi už mane serga, jaučiu tai. Ačiū jiems!

Dakaras buvo sunkus 

„Pagaliau esame Lietuvoje. Tas tris savaites Saudo Arabijos rudos spalvos jau nusibodo, tai smagu grįžti į Lietuvą“, – pirmadienį Vilniaus oro uoste kalbėjo lenktynininkas. 

Paklaustas, kuris Dakaras buvo sunkesnis – pirmasis ar šis, Rokas nė neabejoja – šis Dakaras buvo ypač sunkus. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

– Pernai daug ko nežinojau, nesitikėjau. Tačiau dabar vis tiek buvo kur kas sunkiau. Dar ir dėl to, kad važiavau už „Red Bull Can-Am“ komandą, tad buvo labai daug atsakomybės. Buvo ir lietaus, ir smėlio, ir kopų. Ir mechanikams buvo sunku. Kalbėjau ir su sportininkais, kurie lenktyniauja 15 metų, jie sakė tokio sunkaus Dakaro nepamenantys. Kai mums nusisuko kardanas, supratau, kad jau viskas, reikia atsisveikinti su pergale. Komanda sakė, kad taip jų bagiui nėra buvę. Bet viskas gerai. Viskas tęsiasi, – „Tauragės žinioms“ tvirtino sportininkas. 

Beje, R. Baciuška tarp visų lietuvių šių metų Dakaro ralyje buvo geriausias, o iš Dakaro anksčiau laiko pasitraukė net du lietuvių ekipažai. Pats R. Baciuška teigė, kad jam sekasi dėl jo paties kantrybės.

Ilsėtis nėra kada

– Viskas praėjo, gyvenimas tuo nesibaigia. Gavosi kaip gavosi, žinome, kad viduje esame čempionai, komanda yra patenkinta, dar liko 4 etapai pasaulio čempionate, mes bandysime kovoti, – teigė lenktynininkas. – Su komanda turiu kontraktą visam šiam sezonui, tai tikrai važiuosime į Pasaulio čempionatą. Kitas startas – po mėnesio, ilsėtis nėra kada. Dabar sieksime dar kartą laimėti Pasaulio ralio reido čempionatą. Aišku, tikslas ateityje yra T1+ kategorija, – sakė R.Baciuška.

Už išskirtinius sportinius pasiekimus – Garbės ženklas

Praėjusių metų pabaigoje R. Baciuška įvertintas Garbės ženklu už išskirtinius sportinius pasiekimus, kurie garsina Tauragės vardą Lietuvoje ir pasaulyje. Roko apdovanojimą atsiėmė jo tėvai.

– Rokas prašė labiausiai padėkoti Tauragei, jos žmonėms už palaikymą, pasitikėjimą ir paramą, tiek moralinę, tiek ir finansinę, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Roko tėtis Giedrius Baciuška. – Rokas jaučia didelę pagarbą ir dėkingumą jums visiems. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

Beje, R. Baciuška – jauniausias žmogus, kuriam suteiktas Garbės ženklo apdovanojimas.

Kartingo lenktynių karjerą Rokas pradėjo nuo devynerių. Ją jau puošia neįtikėtini pasiekimai: jis – daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių kartingo čempionas, Europos kartingo čempionato 7-osios vietos laimėtojas, Pasaulio kartingo čempionato 14-osios vietos laimėtojas, 2018 m. ralio kroso čempionato nugalėtojas. O praėję metai jaunajam lenktynininkui buvo patys dosniausi laimėjimais T-4 klasėje. Pernai sportininkas Dakaro ralyje laimėjo trečiąją vietą ir pelnė geriausio naujoko titulą. Abu Dabio dykumos iššūkio lenktynių istorijoje jis įsirašė kaip antrosios vietos laimėtojas. Jis buvo ir Maroko ralio nugalėtojas, Andalūzijos ralio trečiosios vietos laimėtojas ir Pasaulio ralio-reidų čempionas T-4 klasėje. 

Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje.