Rokas Baciuška: „Žinome, kad buvome greičiausi“
Įkelta:
2023-01-24
Nuotrauka
rokas
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas  Baciuška šių metų Dakare  išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.

Nesėkmė tykojo pačioje pabaigoje

R. Baciuška  paskutiniame greičio ruože užtikrintai pirmavo prieš lenką Eriką Goczalą, tačiau kai finišas jau buvo pasiekiamas ranka, sugedo Roko bagio kardanas. Jis buvo priverstas stoti remontui, iššvaistė brangias minutes ir galiausiai liko per žingsnį nuo aukščiausio prizininkų podiumo laiptelio. Nepaisant to lietuvis pagerino praėjusių metų rezultatą, kai debiutiniame savo Dakare finišavo trečias. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

„Svajonę pasiglemžė nesklandumai“, – po finišo teigė jaunasis sportininkas.  

Emocijos jau atslūgo

„Tauragės žinių“ pakalbintas Rokas prisipažino iš pradžių dėl nesėkmės jautęs nusivylimą, tačiau dabar emocijos jau atslūgo.

Paklaustas, ką jautė supratęs, kad prieš pat finišą pergalė slysta iš rankų, Rokas sako: 

– Kai kardanas nusisuko, supratau, kad jau viskas – „arivederči“ pirmai vietai ir reikia bent finišą pasiekti. Dar gerai baigėsi, kad Marekas Goczalas gavo 2 minučių baudą ir mes išlikome antri. Visgi buvo kiti tikslai, bet viskas yra gerai, parodėme stabilumą, lipome ant podiumo. Bendroje įskaitoje tarp visų automobilių baigėme 22 pozicijoje, su bagiu užimti tokią vietą yra neblogas rezultatas. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

Vis dėlto jis mano, kad ši pergalė kartu yra ir didžiausias pralaimėjimas jo karjeroje – pergalė jau buvo ranka pasiekiama, tačiau sėkmei nusisukus išsprūdo iš rankų.  

Paprašytas bent šį tą papasakoti apie Dakaro užkulisius – kokia ten tvyro atmosfera, ar būna kokių intrigų, noro pakenkti, Rokas pasakojo, kad būna visko – lenktynės yra lenktynės, kiekvienas kovoja už save ir nori laimėti, nors to neparodo. Tačiau „Red Bull Can-Am“ komanda, kurios sudėtyje jis lenktyniauja, labai draugiška ir palaikanti.     

R. Baciuška patvirtino visada jaučiąs ir didžiulį tauragiškių palaikymą:

– Visi mane žino, visi už mane serga, jaučiu tai. Ačiū jiems!

Dakaras buvo sunkus 

„Pagaliau esame Lietuvoje. Tas tris savaites Saudo Arabijos rudos spalvos jau nusibodo, tai smagu grįžti į Lietuvą“, – pirmadienį Vilniaus oro uoste kalbėjo lenktynininkas. 

Paklaustas, kuris Dakaras buvo sunkesnis – pirmasis ar šis, Rokas nė neabejoja – šis Dakaras buvo ypač sunkus. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

– Pernai daug ko nežinojau, nesitikėjau. Tačiau dabar vis tiek buvo kur kas sunkiau. Dar ir dėl to, kad važiavau už „Red Bull Can-Am“ komandą, tad buvo labai daug atsakomybės. Buvo ir lietaus, ir smėlio, ir kopų. Ir mechanikams buvo sunku. Kalbėjau ir su sportininkais, kurie lenktyniauja 15 metų, jie sakė tokio sunkaus Dakaro nepamenantys. Kai mums nusisuko kardanas, supratau, kad jau viskas, reikia atsisveikinti su pergale. Komanda sakė, kad taip jų bagiui nėra buvę. Bet viskas gerai. Viskas tęsiasi, – „Tauragės žinioms“ tvirtino sportininkas. 

Beje, R. Baciuška tarp visų lietuvių šių metų Dakaro ralyje buvo geriausias, o iš Dakaro anksčiau laiko pasitraukė net du lietuvių ekipažai. Pats R. Baciuška teigė, kad jam sekasi dėl jo paties kantrybės.

Ilsėtis nėra kada

– Viskas praėjo, gyvenimas tuo nesibaigia. Gavosi kaip gavosi, žinome, kad viduje esame čempionai, komanda yra patenkinta, dar liko 4 etapai pasaulio čempionate, mes bandysime kovoti, – teigė lenktynininkas. – Su komanda turiu kontraktą visam šiam sezonui, tai tikrai važiuosime į Pasaulio čempionatą. Kitas startas – po mėnesio, ilsėtis nėra kada. Dabar sieksime dar kartą laimėti Pasaulio ralio reido čempionatą. Aišku, tikslas ateityje yra T1+ kategorija, – sakė R.Baciuška.

Už išskirtinius sportinius pasiekimus – Garbės ženklas

Praėjusių metų pabaigoje R. Baciuška įvertintas Garbės ženklu už išskirtinius sportinius pasiekimus, kurie garsina Tauragės vardą Lietuvoje ir pasaulyje. Roko apdovanojimą atsiėmė jo tėvai.

– Rokas prašė labiausiai padėkoti Tauragei, jos žmonėms už palaikymą, pasitikėjimą ir paramą, tiek moralinę, tiek ir finansinę, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Roko tėtis Giedrius Baciuška. – Rokas jaučia didelę pagarbą ir dėkingumą jums visiems. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

Beje, R. Baciuška – jauniausias žmogus, kuriam suteiktas Garbės ženklo apdovanojimas.

Kartingo lenktynių karjerą Rokas pradėjo nuo devynerių. Ją jau puošia neįtikėtini pasiekimai: jis – daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių kartingo čempionas, Europos kartingo čempionato 7-osios vietos laimėtojas, Pasaulio kartingo čempionato 14-osios vietos laimėtojas, 2018 m. ralio kroso čempionato nugalėtojas. O praėję metai jaunajam lenktynininkui buvo patys dosniausi laimėjimais T-4 klasėje. Pernai sportininkas Dakaro ralyje laimėjo trečiąją vietą ir pelnė geriausio naujoko titulą. Abu Dabio dykumos iššūkio lenktynių istorijoje jis įsirašė kaip antrosios vietos laimėtojas. Jis buvo ir Maroko ralio nugalėtojas, Andalūzijos ralio trečiosios vietos laimėtojas ir Pasaulio ralio-reidų čempionas T-4 klasėje. 

Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.