Realybe tapusi svajonė – sava kepyklėlė
Įkelta:
2022-11-02
Nuotrauka
sigrida
Aprašymas

Sigrida sako visada jautusi, kad konditerija – jos sritis, tad imtis ko nors kito net mintis nekilo.

Autorės ir feisbuko paskyros „Sigridos Saldi pasaka“ nuotraukos

 

Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku. 

Savo pasirinkimu neabejoja

Kepyklėlę Tauragėje Sigrida Zandovienė įkūrė prieš trejus metus, dar rašydama diplominį darbą – ji mokėsi maisto technologijos Kauno kolegijoje. Buvo nelengva, tačiau ji pasakoja sulaukusi tėvų, sesers pagalbos. Žinoma ji tapo socialinių tinklų pagalba. Klientų pamažu daugėja, nes juk sakoma, kad geriausia reklama – iš lūpų į lūpas.

Sigrida sako visada jautusi, kad konditerija – jos sritis, tad imtis ko nors kito net mintis nekilo. 

– Aišku, pradėti buvo baisu, tačiau niekada neabejojau, kad noriu tai daryti. Ir dabar, net kai labai pavargstu, savo pasirinkimu neabejoju, – prisipažįsta ji. 

Nuotrauka
sigrida

Asortimentas stebina

Anksčiau Sigrida kepdavo tik pagal užsakymus, o dabar stengiasi ne tik įvykdyti užsakymus, bet iškepti ir šiek tiek daugiau. „Laisvus“ kepinius ji siūlo savo feisbuko paskyroje, ir jie bemat išperkami.

Pasak jos, klientai dažnai stebisi, kaip tokia jauna gali sugebėti iškepti tiek daug skirtingų rūšių konditerijos gaminių, o ji visada atsako turinti gerus pagalbininkus – tėvus.

Išties, jos gaminių asortimentas labai platus: tai ir įvairių skonių tortai, šimtalapiai, eklerai su kelių rūšių įdarais, makaronsai, keksiukai, tartaletės su traškiu įdaru, varškės pyragai, prancūziški desertukai, vyniotiniai su varške, desertai indeliuose su maskarponės kremu ir bananais, tiramisu ir netgi nesaldus kepinys – kibinai. Ir tai dar toli gražu ne viskas. 

Paklausta, koks jos kepinys populiariausias, Sigrida minutėlei susimąsto:

– Galbūt mango tortas. Jis gaivus, tiesiog tirpstantis burnoje. Kepu jau treti metai, bet jis klientams nenusibosta.

Jai smagu, kad klientai įvertina jos gaminių kokybę ir šviežumą – tam ji skiria itin daug dėmesio: pavyzdžiui, kibinus kepa tą pačią dieną, produktus, kurie greitai genda, perka tik prieš kepdama. 

Nuotrauka
sigrida

Prireikus į pagalbą atskuba tėvai

Beje, Sigrida nuolat eksperimentuoja, kuria naujus receptus, nes stengiasi vis atnaujinti asortimentą. Pavyzdžiui, Kalėdoms, Velykoms, Valentino dienai ji visada paruošia tai progai pritaikytų kepinių. Ir dabar prisipažįsta jau sugalvojusi naują tortą Kalėdoms. Iškepusi duos namiškiams įvertinti, jei jiems patiks, pasiūlys ir klientams.  

Sigrida pasakoja, kad sunkiausia būna per šventes – užsakymų tada labai padaugėja ir kad viską suspėtum, tenka aukoti miegą. Tada dažniausiai į pagalbą atskuba tėvai.

Dažniausiai pradžia savaitės, pasak Sigridos, būna tuščia, nuo savaitės vidurio užsakymų ima daugėti, o prieš savaitgalį jau tenka suktis kaip voverei rate. Ji pastebi, kad klientų daugėja: jos gaminių užsisako ne tik nuolatiniai klientai, bet ateina vis naujų.

– Artėja Kalėdos, ir aš žinau, kurie klientai tikrai užsakys mano kepinių. Ir tas ratas vis plečiasi, – džiaugiasi Sigrida. 

Nuotrauka
sigrida

Kainos kyla

Paklausta apie kepinių kainas, ji pripažįsta, kad nuolat kylant maisto produktų kainoms apie tai galvoti tenka. Jei elektros energijos brangimo ji nejaučia – tai įskaičiuota į nuomos kainą, tai maisto žaliavų kainos nuolat nemaloniai nustebina.

– Ypač brango sviestas, grietinėlė, kiaušiniai, net cukraus pudra... Viskas brangsta... – vardija ji.

Tad, deja, tenka po truputį kelti ir savo gaminių kainas. 

– Per praėjusias Kalėdas kainas pakėliau: pavyzdžiui, torto kilogramas kainavo 13 eurų, o dabar –14. Planuoju per Kalėdas vėl šiek tiek pakelti, galbūt iki 15 eurų, – sako Sigrida, pridurdama dažnai girdinti klientų pastabų, kad jos gaminiai pigūs. 

Nuotrauka
sigrida

Kepiniai užbūrė dar vaikystėje

Paklausta, kaip susidomėjo konditerija, ji juokiasi – jos šeima visą gyvenimą susijusi su kepiniais: mama Loreta Poškienė daug metų, nuo pat atidarymo, dirbo technologe „Molupyje“, o tėtis Gintautas ten pat kepėju. 

– Prisimenu, kai buvau maža, tėvai kurdavo naujus gaminius, mes su sese degustuodavom, o paskui visi kartu rinkdavom pavadinimus, – pasakoja Sigrida.

Tokie vaikystės prisiminimai giliai įsirėžė atmintyje ir, ko gero, lėmė gyvenimo kelio pasirinkimą.

 Paklausta, ar planuoja plėstis, Sigrida neslepia – tokių minčių yra.

– Mano svajonė – turėti modernią kepyklėlę, kurioje  būtų galima ne tik nusipirkti kepinių, bet ir kavos išgerti, ir paskanauti. Įdarbinčiau ir tėtį, – sako ji. 

Nuotrauka
sigrida
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.