Jogos trenerė Jurga Maya Bazytė: „Tauragėje atradau viską…“
Įkelta:
2022-11-15
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Jogos trenerė Jurga Maya Bazytė

,
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Jogos trenerė Jurga Maya Bazytė

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 

– Kaip nusprendėte apsigyventi Tauragėje?

– Tauragėje atsidūriau per didžiulę nelaimę, bet kartu ir didžiulę laimę. Kaip sako, niekas nevyksta be reikalo. Nutiko taip, kad turėjau palikti jogos studiją Kaune, nes mačiau, kad nebesutampa mano ir mano draugės, su kuria dirbome, vertybės. Jai svarbiausia buvo pinigai, o man svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tuo metu kaip tik susipažinau su šiauliečiu. Planavome su juo išvykti į užsienį, bet po savaitės nuo išvykimo teko sugrįžti. Persikraustėm į Šiaulius, nes ten jis turėjo butą. Neturėjau ką daryti – nebevedžiau pamokų Kaune, Šiauliuose išvis prasta situacija su joga, tuomet sugalvojau parašyti savo feisbuko paskyroje, kad galiu atvažiuoti bet kur, į bet kurį miestą ir už auką pravesti jogos pamokas.

Mane pakvietė viena mano buvusių mokinių, dalyvavusi jogos mokytojų kursuose. Atvykau į Tauragę ir nuo pačios pirmos pamokos moterys kvietė mane atvažiuoti dar. Pradėjau atvažiuoti kartą per savaitę, du kartus. Santykiai su šiauliškiu visiškai sugriuvo ir nutiko taip, kad aš likau išmesta į gatvę. Teko pasirinkti – važiuoti į Kauną, kur aš jau visiškai nieko nebeturėjau, tėvai iš Kauno buvo išsikraustę, likusi močiutė ir keli draugai, neturėjau, kur gyventi. Ta pati situacija laukė ir Tauragėje, tik čia turiu žmones, kurie nori ateiti į jogą. Nusprendžiau kraustytis į Tauragę. Tai buvo labai greitas sprendimas. 6 val. ryto parašiau vienai savo mokinei, kad aš atsikraustau į Tauragę, ir paprašiau padėti susirasti būstą. Taip ryte susikroviau visą savo turtą, ką turėjau ir kas tilpo į automobilį, ir išvažiavau. Čia gyvenu jau 3 metus, o treniruotes vedu jau ketvirti metai. Tauragėje atradau viską – ir sėkmę dirbti mylimą darbą, ir vyrą, namus, nuostabius žmones aplink.

– Nuo ko prasidėjo jūsų mokymosi kelias?

– Įgijau Iliustracijos ir grafinio dizaino bakalaurą. Šiek tiek tuo užsiėmiau, dirbau įmonėje, susijusioje su lauko reklama, ir darydavau dizainus. Tikrai gerai sekėsi ir neturėjau kuo skųstis. Pastebėjau, kad žmonės gyvena gyvenimą, o aš sėdžiu prie kompiuterio nuo 9 iki 17 val., grįžusi namo jau esu visiškai pavargusi nuo kompiuterio ir savaitgalis yra vienintelis metas, kai jautiesi laisvas. Supratau, kad taip neturėtų būti. Žmogus turėtų turėti laisvo laiko tiek, kiek jis nori. Viskas susiklostė taip, kad pradėjau daugiau bendrauti su savo jogos mokytoja, kuriai priklausė studija, kurioje lankiausi, ir ji pasiūlė man vesti oro jogą. Susiradau mokymus, juos baigiau ir pradėjau darbą nuo oro jogos.

– Kokios yra jogos kryptys?

– Jogoje, kaip ir, sakykim, medicinoje, yra bendros žinios, kurias gali išmokti, o vėliau yra kryptys. Yra oro joga, „aštanga“ joga, „jin“ joga. Yra daug jogos porūšių, kuriuose galima specializuotis. Tauragėje aš vedu paprastą jogą, vadinu ją „miksu“ (krypčių mišinys), nes, mano suvokimu, žmogui reikia įvairovės. Atskirai vedu ir oro jogą, jos neišeina priderinti prie paprastos jogos, nes naudojamos specialios juostos, daroma daug padėčių juostų pagalba arba kabant ore.

– Ar tiesa, kad užsiimant joga dirba ne tik raumenys?

– Taip, tai vienas esminių dalykų, dėl ko, manau, kad pas mane ateina tiek daug žmonių. Dėl to, kad nesakau vien – sportuojam, stiprinam, tempiam. Pas mane atėję žmonės gauna ramybę, jeigu jie ateina išspręsti kažkokią problemą, jie gauna sprendimą tiesiog atsigręžę į save, arba jei nori sustiprėti ar tapti vėl lankstūs, irgi jie gauna tai. Tai įvairiapusiškas dalykas. Aš niekada nevedu jogos kaip sportinio pratimo – atėjom ir darom. Mes susirenkam, žinom, ko atėjom, užsiimam koncentracija, sąmoningai atliekame pratimus, kad padėtume kūnui, o ne sužalotume jį.

– Ar daug tauragiškių lankosi jogos treniruotėse?

– Nežinau, kiek tai populiaru, bet pas mane žmonės nori ateiti. Galbūt ir nuo mokytojo priklauso, nežinau. Manau, vis labiau ir labiau praktikos, kur daugiau sugrįžtame į save, populiarėja. Po kovido ir visų išgyvenimų, kuriuos patiriame, kas belieka – tik atsigręžti į save.

– Kur mokėtės, kad galėtumėte tapti jogos trenere?

– Jogos mokykla yra Tailande, bet aš mokiausi nuotoliniu būdu. Mokytojai visada kviečia atvykti ir patirti tai gyvai, tik ne mano charakteriui tas režimas, kuris yra jogos mokytojų kursuose. Pati esu vedusi jogos mokytojų kursus – tikrai yra ką veikti. Nuo 5 val. ryto atsikeli ir iki pat vakaro vedi mokymus. Kadangi nesu iš tų žmonių, kuriems patiktų anksti keltis, pripažįstu tai ir man nėra gėda, nes visi mano, kad visi jogos praktikai turi keltis 5 val. ryto, daryti jogą, kvėpavimo pratimus ir tik tada pradėti dieną. Taip nėra. Manau, kad kiekvienas žmogus turi daryti tai, kas padeda jam jaustis gerai. Žinau, kad man ryte atsikelti anksti nėra gerai, todėl keliuosi 8 val. ir vėliau, ir tik tada pradedu dieną. Jaučiuosi gerai tada, kai išsimiegu. Suprantu, Indijoje ar kitose šalyse, ten saulė teka penktą ryto, todėl jiems ir atsikelti nėra sunku, o pas mus žiemą nėra taip smagu keltis tamsoje.

– Kaip dažnai vyksta užsiėmimai?

– Dažniausiai turiu dvi treniruotes per dieną. Kai kuriomis dienomis – tik vakarais. Kartais dirbu ir savaitgaliais, kai vedu kitokias treniruotes, pavyzdžiui, oro jogą. Dabar vedu ir kvėpavimo kursus. Darbas iš tiesų vyksta visą laiką. Nėra taip, kad išėjau, baigiau darbą, ir viskas, man savaitgalis ir manęs netrukdykit, neskambinkit. Žmonės dažnai man rašo savaitgaliais, savaitgaliais vyksta ir įvairūs renginiai. Šiam darbui turi būti atsidavęs 100 procentų.

– Organizuojate stovyklą Balyje. Ar tai pirmoji jūsų organizuojama stovykla?

– Tikrai tai nėra pirmoji organizuojama stovykla, bet tai pirma mano autorinė kelionė, kurią organizuoju. Dirbdama čia, Tauragėje, organizavau stovyklą Juodkrantėje. Po jos ir nusprendžiau, kad esu pasiruošusi vėl organizuoti keliones į užsienį. Kai dirbau Kaune, mes ne vieną tokią kelionę esame suorganizavę, net tuomet, kai tai dar net nebuvo taip populiaru. Tačiau dabar viskas kitaip, dabar žmonės keliauja kartu, nes pasitiki manimi. Tai didžiulė atsakomybė. Mano tikslas yra, kad ši kelionė būtų kuo prieinamesnė ir kad žmonės pamatytų, kad keliauti galima ir kitaip, ne tik gulėti, valgyti ar vaikščioti po muziejus. Balyje aplankysime daug šventyklų, susipažinsime su vietiniais ritualais, atliksime įvairias praktikas ir jogą. Tai bus daugiau nei poilsis kūnui ir protui, tikiuosi, kad kelionė palies ir gilesnes sielos kerteles.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.